МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Закон про гарантії президенту, як передмова до його виступу!

03/05/2003 | Nemo
У разі відставки Леонід Кучма отримає гарантії... від парламенту.

У разі добровільної відставки Леонід Кучма отримає право безкоштовного проїзду в громадському транспорті, імунітет від переслідування за несплату податків, якщо він сплатить їх добровільно, та матеріальне утримання від держави, - такий лейтмотив законопроекту Сергія Терьохіна, який сьогодні поданий для реєстрації у парламенті.
Однак, на думку законодавця, імунітет президента не може поширюватись на скоєння тяжких злочинів. До їх числа законопроект зараховує державну зраду та відмивання доходів, здобутих незаконним шляхом.
Сергій Терьохін вважає, що це єдині гарантії, яких у демократичному суспільстві може потребувати чесний президент у випадку його добровільної відставки чи припинення повноважень по закінченні терміну обрання. “Все інше – від лукавого, - стверджує народний депутат, - ніхто не може гарантувати Леоніду Кучмі нічого окрім виконання Закону”.
Як відомо, серед політиків широко обговорюється питання гарантій президенту з боку різноманітних політичних сил. Сергій Терьохін не заперечує, що його законопроект є спробою вирішити це актуальне питання на законодавчому рівні. В телефонному інтерв’ю з Лондону, де він бере участь у міжнародній конференції присвяченій боротьбі з корупцією в Центральній та Східній Європі, народний депутат коментуючи свій законопроект заявив: ”Інші персональні гарантії, інакший підхід робить людей нерівними перед Законом, розбещує суспільство і переконує громадян, що можновладцям можна красти і їм усе зійде з рук”.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua