МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Олег Рибачук: “Наша Україна” за формування влади на засадах:

03/12/2003 | Shooter
Олег Рибачук: “Наша Україна” за формування влади на засадах: сильний Президент – сильний уряд – сильний парламент


Джерело: Прес-служба "Нашої України"


Коментуючи на сьогоднішньому брифінгу ініціативи Леоніда Кучми щодо Конституційних змін, оприлюднених главою держави 5 березня у зверненні до громадян, народний депутат Олег Рибачук зазначив, що українці чудово розуміють, що стоїть за цими пропозиціями. За словами парламентарія, лукавство ініціатив гаранта є очевидним: він знову намагається грати на протиріччях між різними гілками влади. Рибачук переконаний, що головним результатом так званих “реформ” буде ускладнення ситуації в парламенті через поляризацію представлених у ньому політичних сил. Керівник офісу Віктора Ющенка нагадав позицію “Нашої України” щодо конституційної реформи, викладену у Договорі про спільні дії ще у травні минулого року.

“Ми наголошували і наголошуємо на необхідності формування персонального складу уряду парламентською більшістю, на потребі призначати Генерального прокурора України саме Верховною Радою, а знімати за поданням профільного комітету, як, власне, і голову СБУ. Виключно парламент має формувати Центвиборчком. “Наша Україна” наголошує на необхідності законодавчого закріплення прав опозиції у відповідному законі, на прийнятті закону про вибори на пропорційній основі, на потребі зродити посаду губернатора виборною”, - відзначив Рибачук. Він наголосив на необхідності створити в державі таку політичну систему, яка будуватиметься на засадах: сильний Президент – сильний уряд – сильний парламент.

На думку парламентарія, одним з найбільш неоднозначних питань, порушених Президентом, є пропозиція створити двопалатний парламент. Представник “Нашої України” прогнозує, що довкола розподілу місць у Палаті регіонів виникне багато суперечок, адже представники надзвичайно потужної в економічному плані Донецької області навряд чи погодяться на рівне представництво з менш потужними регіонами.

“Влада відчуває, що їй потрібно імітувати зміни, що вона не здатна виграти вибори демократично, тому намагається змінити Конституцію, зобразити так звану “реформу”, але не поміняти нинішню систему влади,” – наголосив Олег Рибачук.

Відповіді

 • 2003.03.12 | Shooter

  Олег Рибачук: Заява Євросоюзу - це двійка з великим мінусом всім

  Олег Рибачук: Заява Євросоюзу - це двійка з великим мінусом всім європейським ініціативам Кучми

  Джерело: Прес-служба "Нашої України"


  „Це - найкраще свідчення того, яку ціну платить український народ за зовнішню політику президента”, так народний депутат Олег Рибачук оцінив заяву Євросоюзу про те, що Україна та 10 східноєвропейських країн сприйматимуться Європою як найближчі сусіди.

  „Це двійка з великим мінусом всім європейським ініціативам Кучми, який називав одним із головних своїх досягнень на посаді глави держави саме свої зовнішньополітичні досягнення”, - наголосив парламентарій. „Президент неодноразово скаржився, що його зовнішньополітичні ініціативи не розуміють в країні, але заява ЄС свідчить, що у його заяви не вірить і Європа. Вона знає, як в Україні паплюжаться європейські демократичні цінності, тому для Європи помітна нещирість у заявах української влади щодо інтеграції у ЄС”, - підкреслив Олег Рибачук.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua