:( Вбито Джинджича
03/12/2003 | zinc
The Serbian Prime Minister, Zoran Djindjic, has been assassinated in the capital, Belgrade.
http://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/2843433.stm
нагадаю, що менше місяця назад на нього був замах у вигляді інсценування автокатастрофи:
http://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/2794435.stm
історія замахів:
March 2003: Serbian premier Zoran Djindjic shot dead
Feb 2003: Djindjic says attempt made on his life
Oct 2001: Ally of Serbian warlord Arkan, Slavko Mijovic, shot dead
June 2000: Serb opposition leader Vuk Draskovic survives shooting
May 2000: Milosevic ally Bosko Perosevic shot dead in Novi Sad
May 2000: Goran Zugic, national security adviser to pro-West Montenegrin president, shot dead
April 2000: Yugoslav airline chief shot dead in Belgrade March 2000: Serbian paramilitary leader Branislav Lainovic shot dead in Belgrade
February 2000: Serb Defence Minister Pavle Bulatovic shot dead in Belgrade
January 2000: Arkan shot dead in Belgrade
October 1999: Draskovic survives road accident "assassination attempt"
Відповіді
2003.03.12 | юрко
з ABCNews
сербський прем'єр-міністр Зоран Джинджич, ключовий лідер повстання, що скинуло колишнього президента Слободана Милошевича в жовтні 2000 року, був вбитий в середу під час замаху на нього біля урядових будинків.Джинджич помер від ран в бєлградській лікарні отримавши поранення в живіт та спину, як повідомляють джерела The Associated Press. Поліція заарештувала двох підозрюваних.
Урядовий будинок, де було здійснено напад, був оточений службою безпеки і три машини амбулансу було запарковано перед будинком. Поліція зупинила весь рух в центрі Бєлграду, обшукуючи авта та перевіряючи пасажирів.
П'ятдесятилітній Джинджич, як виглядає, вже був атакований останнього місяця, коли вантажівка несподівано перегородила дорогу, якою рухалися авта ескорту Джинджича до аеропорту. Авто ледве уникнуло зіткнення і Джинджич пізніше відкинув цей замах 21 лютого, як "даремну спробу", що не зупинить демократичні реформи.
"Якщо хтось думає, що закон та реформи можуть бути зупинені ліквідацією мене, тоді це є велика ілюзія", сказав Джинджич в інтерв'ю газеті Політика.
Джинджич, що вів повстання, котре скинуло Милошевича в жовтні 2000 року, мав багато ворогів завдяки свому про-реформізмові та про-західній позиції. Він був ключовою фігурою в екстрадиції Милошевича до трибуналу військових злочинів ООН в Гаазі.
Джинджич був часто критикований опонентами за спроби осягнути занадто багато влади та за "нещадну" атаку на своїх політичних опонентів.
Технократ з німецькою освітою, він був відомий своїм прихильникам як "менеджер" за свій організаційний талант, а також, як "малий Слобо" своїм противникам за його авторитарні тенденції. Джинджич, поза тим, зумів отримати деякий політичний капітал за згоду віддати Милошевича незважаючи на конституційну заборону на екстрадицію сербських громадян.
Хоча й критикований за свою любов до великих авт та дорогих костюмів, обмін Милошевича на 1.2 мільярдів доларів міжнародної допомоги приніс йому повагу людей, котрі відчайдушно вимагали покращення свого життєвого рівня, одного з найнижчих у Європі.
Джинджич, про-західний лідер, бачив долю Сербії пов'язану з Заходом і схилявся до більшої співпраці з трибуналом ООН щодо військових злочинів в Гаазі, де Милошевич зараз проходить процес в оскарженні геноциду та злочинів проти людства.
Він був ключовою фігурою в арешті та видачі Милошевича трибуналові в червні 2001 року. За це був різко критикований сербськими націоналістами, включаючи колишнього союзника Воїслава Коштуніцу, котрий відмовився від посту Югославського президента після утворення нової країни - Сербії та Чорногори.
Сутичка Джинджича з Коштуніцою після того, як обоє скинули Милошевича, практично паралізувала необхідні економічні та соціальні реформи в країні.
2003.03.12 | Franko
Зайвe нагадування, що скинути Кучму - цe далeко нe кiнeць
Друзi з Отпору (органiзацiя, яка дiяла в Сeрбii i скинула рeжим Мiлошeвича) розказували, що пiсля eйфорii пeрeмоги на фонi загального радiсного розслабону майжe одразу почалися змiни на гiршe. Колишнi Отпорiвцi почали жадiбно розбирати посади i змiнили свiй пiдхiд до життя i полiтики. Яким би нe був добрe спроeктованим Отпор, вiн так i нe змiг стати сторожовим псом дeмократii, - вiн пройшов випробування "кримом i римом", алe нe пройшов "мiднi труби", тобто славу i "головокружeнie от успeхов" (c). Шкода, алe побоювання Отпорашiв мають пiдстави - слабку дeмократiю Сeрбii постiйно намагаються збити з нiг. Тому нам, украiнцям, вжe зараз потрiбно думати, як збeрeгти позицii чeрeз 5, 10 рокiв пiсля того, як Кучма пiдe. На моe глибокe пeрeконання, бeз громадянського суспiльства i добрe розвинутого нeдeржавного сeктору цe нeрeально.2003.03.12 | Михайло Свистович
Re: Зайвe нагадування, що скинути Кучму - цe далeко нe кiнeць
Franko пише:> Друзi з Отпору (органiзацiя, яка дiяла в Сeрбii i скинула рeжим Мiлошeвича) розказували, що пiсля eйфорii пeрeмоги на фонi загального радiсного розслабону майжe одразу почалися змiни на гiршe. Колишнi Отпорiвцi почали жадiбно розбирати посади i змiнили свiй пiдхiд до життя i полiтики.
Так було і в Україні після досягнення незалежності, так буде і після повалення Кучми.
2003.03.12 | Franko
А в "вождiв" e якiсь напрацювання на цю тeму?
Чи хоча б розумiння проблeм?2003.03.12 | Михайло Свистович
Re: А вождiв не цікавить громадянське суспільство
Їм головне політичні розклади. Приклад - голосування більшості з НУ за Піскуна у вільному режимі, не дивлячись на поширену про нього інформацію, що він, м"яко кажучи, не гідний посади генпрокурора.2003.03.12 | Franko
Михайлe, мeнi цiкаво, чи з часу наших останнiх баталiй
нe змiнилася твоя думка про нeобов'язковiсть принципового роздiлeння громадянськоi i полiтичноi опозицii як eдиним ясiб досягнeння глобального eфeкту? Що людина, яка потрапляe в полiтику, хай навiть локальну, повинна бути Свистовичeм, щоб збeрeгти цiлi громадянськоi опозицii... i нe почати пeрeйматися винятково "полiтичними розкладами"? i т.д.2003.03.12 | Михайло Свистович
Re: Михайлe, мeнi цiкаво, чи з часу наших останнiх баталiй
Franko пише:> нe змiнилася твоя думка про нeобов'язковiсть принципового роздiлeння громадянськоi i полiтичноi опозицii як eдиним ясiб досягнeння глобального eфeкту? Що людина, яка потрапляe в полiтику, хай навiть локальну, повинна бути Свистовичeм, щоб збeрeгти цiлi громадянськоi опозицii... i нe почати пeрeйматися винятково "полiтичними розкладами"? i т.д.
Ні, не змінилася. Бо в наших умовах результатом цього розділення стануть збереження цілей громадянської опозиції і кучма з новим прізвищем як переможець президентських виборів.
2003.03.12 | Augusto
ЗМІ Сербії повідомляють.
http://www.b92.net/link/index.php?view=169&upload=link15.43 Koštunica: Kriminal prožeo sve pore društva u Srbiji
Predsednik Demokratske stranke Srbije Vojislav Koštunica ocenio je u sredu da je atentat na predsednika Vlade Srbije Zorana Đinđić pokazao da je kriminal prožeo sve pore društva u Srbiji. Koštunica je agenciji Beta izjavio da je napad na Đinđić "surova opomena da se istini mora pogledati u oci".
15.43 Коштуніца: Кріміналом просякнути всі пори суспільства Сербії
Голова Демократичної Партії Сербії Воїслав Коштуніца заявив в середу, що замах на председника Влади Сербії Зорана Джінджіча показав, що кріміналом просякнути всі пори суспільства Сербії. В свойому інтервю агенству Бета Коштуніца також заявив, що замах на Джінджіча "суворо нагадов, що є час подивитися правді в очі".
"Nadam se da ce svi pocinioci biti privedeni pravdi, a posebno se nadam da cemo konacno svi - i vlast i opozicija - staviti prst na celo i povuci jasnu crtu između onoga što jeste i nije zakonito. Tu nema mesta za kompromise i nagodbe", naveo je bivši predsednik SRJ. (B92)
15.20 nezvanični izvori: Uhapšene tri osobe
Neposredno nakon atentata na predsednika Vlade Srbije Zorana Đinđić policija je uhapsila tri osobe za koje se sumnja da su umešane u napad na premijera, saznaje agencija Beta. Prema nezvaničnim informacijama, atentat na premijera Đinđića izvršio je snajperista koji je pucao iz zgrade u Admirala Geprata 14. Kako prenose beogradski mediji, Đinđić je nešto posle 13 sati pogođen sa dva snajperska hica u blizini sporednog ulaza u Vladu Srbije, nakon čega je prevezen u Urgentni centar, gde je i operisan. (Beta)
15.20 неофіційні повідомлення: Заарештовано три особи
Одразу після замаху на председника Влади Сербії Зорана Джінджіча поліція затримала три особи, які підозрюються в участі в нападу на премєра, повідомляє агенство Бета. За неофіційною інформацією замах на премєра Джінджіча був зроблений снайпером, який стріляв з будинка на вулиці Адмірала Гепрата 14. Як повідомляють белградські ЗМІ, Джінджіч трохи пізніше 13 годин був погоджений трьома снайперськими пострілами поблизу входа до будинку Влади Сербії, після чого він був перевезений до лікарні швидкої допомоги, де він був прооперований. (Бета)
15.00 Otpor: U Srbiji vladaju kriminal i nekontrolisane bande
Pokret Otpor ocenio je danas da je atentat na srpskog premijera Zorana Đinđića "definitivan dokaz da je Srbija zemlja u kojoj vladaju kriminal i nekontrolisane bande koje su ostatak prethodnog režima".
"Ovo je nedvosmislen dokaz da je Vlada Srbije na čelu sa Zoranom Đinđićem krenula u borbu sa kriminogenim grupama u našem društvu kako bi se svaki, pa i najsitniji izgrednik našao iza rešetaka", navodi se u reagovanju Otpora.
Pokret je poručio da u borbi protiv kriminala Vlada Srbije i svi državni organi imaju bezuslovnu podršku Pokreta Otpor. (Beta)
15.00 Отпор: В Сербії панують крімінал та неконтрольовані банди
Рух Отпор заявив сьогодня, що замах на сербського премєра Зорана Джінжіча "остаточно доводить, що Сербіє є країною де панують крімінал та неконтрольовані банди, які є залишками попереднього режима".
2003.03.13 | Shooter
Премьера Сербии убили люди Милошевича?
Премьера Сербии убили люди Милошевича?Лариса Грбович, Вена, для ForUm’а
Сербское правительство выступило с официальным заявлением перед журналистами, в котором обвинило во вчерашнем убийстве премьер-министра Зорана Джинджича криминальную группировку, известную в Сербии как «Земунский клан», который насчитывает около 200 преступников. Вождём клана является Милорад Лукович, по кличке Легия, бывший шеф спецподразделения «Красные береты», людская молва приписывает ему организацию покушений, похищения людей и другие преступные действия. Лукович, в прошлом глава одного из самых боеспособных отрядов сербской полиции, считается одним из самых преданных сторонников Слободана Милошевича, сообщает Би-би-си.
Вчера вечером на чрезвычайном заседании правительства Сербии исполняющая обязанности президента Сербии Наташа Мичич объявила о введении в стране чрезвычайного положения в связи с убийством сербского премьера Зорана Джинджича. Чрезвычайное положение повлечёт за собой ограничения свободы прессы, запрет на массовые мероприятия, строжайший контроль на дорогах и всех граничных переходах. Вооружённые силы Сербии должны будут подключиться к силам МВД для борьбы с терроризмом. Чрезвычайное положение будет отменено лишь тогда, когда - по заявлению правительства – преступники будут преданы в руки правосудия.
Как передает корреспондент ForUm’a, в заявлении правительства приводятся имена 20 опасных преступников, причастных к покушению на премьера, среди них Душан Спасоевич, Миле Лукич и Деян Миленкович-Багзи, последний является участником первого покушения 21 февраля на З. Джинджича. По непонятным причинам, арестованный Багзи, был отпущен на все четыре стороны. Убийство премьера представляет собой попытку преступного клана спровоцировать хаос и безвластие в стране, посеять страх и чувство неуверенности в обществе, остановить процесс реформ в Сербии и затормозить начавшуюся по инициативе З. Джинджича борьбу с организованным криминалом и коррупцией, утверждается в заявлении правительства
Убийство сербского премьера болью отозвалось во всех уголках планеты, лидеры многих стран выступили с осуждением террористического акта, лидеры Евросоюза выразили озабоченность в связи с убийством, считая, что в лице З. Джинджича Европа утратила борца за демократию в регионе, бывшем до недавнего времени оплотом тоталитаризма.
Координатор Пакта за стабильность в Юго-восточной Европе Эрхард Бусек заявил журналистам, что Зоран Джинджич имел достаточно мужества, чтобы бросить вызов мифам прошлого, заведшим страну в мировую изоляцию.
Правительство Сербии продолжает получать телеграммы соболезнования из разных стран и сигналы поддержки курсу реформ, которым шла Сербия. Вступая в должность премьера Сербии в 2001 году, З. Джинджич заявил, что он будет вести свою страну в Евросоюз. Выступая вчера на заседании правительства, Наташа Мичич подчеркнула, что правительство приложит все усилия, чтобы не свернуть с этого курса.
В Сербии в течение трёх дней объявлен государственный траур.
2003.03.13 | Augusto
Про померлих лише добре.
Все ж маю зауважити, що ходили вперти чутки про те, що Зоран Джінджіч домовився з бандюками про те, що якщо ті допоможуть скидати Слобу він потім залишить бандюків в спокої (дуже цікава державна думка - бандюки, яких залишать в спокої, щоб це було?).Зрозуміло, що таку обіцянку неможливо виконати на 100%, бо держава трохи поширюється за мури будинка Влади (це я не переклав, але значить це, звичайно "уряд") та декому (ну скажімо 95%) з суспільства бандюки якби заважають.
Непопулярні (для бандюків) міри після обіцянки "па панятіям" стали фатальними для Зорана Джінджіча, як і заведено, найголовні бандити були ментами та СБУшниками (ну як там УДБ зараз зветься?), тому "замачілі казла". Добре, що так нема По*єбенько і все більш-менш ясно.
2003.03.13 | юрко
Re: Про померлих лише добре.
> як і заведено, найголовні бандити були ментами та СБУшниками (ну як там УДБ зараз зветься?), тому "замачілі казла".ага, і показовою є фраза "По непонятным причинам, арестованный Багзи, был отпущен на все четыре стороны." Також, хоч в гілці пишуть про аналогії з українцями, але реально сербів можна більше порівнювати з поведінкою росіян, ніж українців. Бо хоча Джинджич і був лібералом і демократом, але він свого часу підтримував сербський сепаратизм у Боснії і навіть відвідував сербські підрозділи, котрі влаштували облогу і обстріл Сараєво. Це так само, якби російські про-демократи і ліберали підтримували від'єднання Криму чи Донбасу від України. В сербів є російська ментальність, українці більш подібні до хорватів.
2003.03.13 | Augusto
Не треба.
юрко пише:> ага, і показовою є фраза "По непонятным причинам, арестованный Багзи, был отпущен на все четыре стороны."
Не треба читати російські вісті, коли можна читати безпосередньо сербські. Звичайно, що якби справа була в Кучмаїні, нікого б не відпустили, а почали б бити та надягати змочений розчином аміака протигаз доки б не зізнався. На щастя справи в Сербії пішлі іншим шляхом.
2003.03.13 | юрко
Re: Не треба.
я розумію до чого йдеться. Російські вісті не читаю, лише цитую кусень з гілки. Також, щодо протигазу і аміаку, то честь і слава сербській поліції. Незрозуміло, правда, чого все-таки в Джинджичі треба було дірку зробити. Видно сербська поліція не має ще такого доброго досвіду з Камазом, як українська, хоча й пробували спочатку. Або той досвід вже почали забувати, або не зійшлися з бандюками так тісно.2003.03.14 | doktor68
Re: :( Вбито Джинджича
Джинджич за подачки Заходу зрадив Сербію. Втім,серби показали себе,як колись індуси,значно краще,ніж усілякі ісламські терористи,що тільки проти мирного населення вміють малювати,а на Путіна,Буша,Клінтона і т.д.навіть замаху ніхто не вчинив,що й викликає небезпідставні підозри,що всякі "мусульмансько-терористичні" вибухи,захоплення і т.д. організовані напару американською й московською розвідками, можливо ще за участи жидівської,недарма така версія має місце.2003.03.14 | Таваріщ Маузєр
Тав.Папіка треба так само за тєхнологієй 1+1=1
zinc пише:> The Serbian Prime Minister, Zoran Djindjic, has been assassinated in the capital, Belgrade.
Треба цю технологію взять на озброєння і наконєц прібрать Тав.Папіка.
1 снайпєр - 1 куля - 1 тіло. І всьо. Нєт Тав.Папіка. Нєт Тав.Папіка - нєт проблєми для Вкраїни у відє Тав.Папіка.
Отак віртуально мрієть Таваріщ Маузєр.