МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Цікавий спосіб боротьби за свої права.

03/12/2003 | Михайло Свистович
Його застосував один ірпінський комуніст.

З цим дідом я познайомився на виборах. Він активно працював у штабі Жовтяка, навіть 12 власних стільців дав у безкоштовну і безстрокову оренду (вони і досі в нас перебувають у штабі). За партсписками він голосував за КПУ, однак радіє успіхам і Ющенка, і Юлі, і Мороза та болісно переживає всі тертя між чотирма силами. Простий з вигляду дідуган виявився досить таки не простим і розумним. Його навмисно дивакувата поведінка і прості слова мали дуже логічну побудову. КОли ж я побачив його письмові пропозиції, я зрозумів, що освіта в нього як мінімум вища. Так і виявилося. Переді мною був типовий образ хитрого українця.

Яким же виявилось моє здивування, коли я дізнався, що дід - етнічний росіянин і ще кілька років тому не говорив українською взагалі. Мову він вивчив, коли почав обертатися у колі об"єднаної ірпінської право-лівої опозиції, та так втягнувся (він не один такий), що російською тепер говорить лише з давніми знайомими. Причому мова в нього істино народна, соковита, з відповідною вимовою. Я аж заздрю йому, бо так не можу, звик до канцеляризмів.

Так ось, цей дід працював на "Укрзалізниці" у пральні. І коли там почалися підвищувати зарплати і стало багато бажаючих там працювати, його звільнили, щоб влаштувати когось свого. А йому потрібно було трохи ще допрацювати, щоб мати пенсію вищого розміру.

І він почав свою боротьбу.

Ні, він не голодував, не пікетував і не писав скарг. Він просто кожного дня брав з собою їжу (борщ у банці, сало, хліб, молоко від власних кіз) і йшов до своєї контори, зодягнутий у одяг, в якому він ходив біля кіз. Сідав без будь-яких плакатів на лавку (ніхто ж не заборонить там сидіти), читав газети, розкладав їжу, обідав, причому борщ їв прямо руками і спілкувався з усіма.

А тоді саме Кірпа почав розбудовувати свої офіси, робити ремонти, впорядковувати територію. Туди люди приїжджали солідні. А дід з ними просто розмовляв. Не про своє звільнення, а навпаки, про успіхи залізниці, про те, як все міняється на краще.

Уявіть собі. Приїжджає якась солідна делегація, а дід їсть руками борщ, витре руку об штани і до них: "Я тут пропрацював 20 років. Я так люблю свою залізницю. Я жити без неї не можу. Подивіться, правда ж гарно все змінилося, правда ж ми йдемо вгору?" І хапав їх масними руками за рукави, тицяв газети під ніс: "Подивіться, ось тут пишуть про нашу залізницю".

Таким чином він задовбав всіх. З ним нічого не могли зробити, бо ж нікому не заборониш сидіти на лавці. На нього кричали, але він вдавав, що не розуміє, і ще більше вихваляв залізницю. Викликали міліцію, однак він же не заважав, сидячи на вулиці на лавці, роботі підприємства. А міліціонер не буде стовбичити весь час і чекати, коли заїде якась делегація.

До працівників, коли вони виходили на вулицю, він чіплявся з аналогічно. І все хвалив, хвалив, хвалив і їх, і залізницю, бажав щастя, питався, чи не важко тощо.

Кінець кінцем його відновили на роботі, він допрацював, скільки йому треба, з почестями пішов на пенсію.

І от нещодавно (восени) до нього в Ірпінь приїхали його колишні начальники з криками: "Це ти!"

Виявилось, що тепер під конторою сидить звільнена з роботи жінка і робить те саме, що робив цей дід. Дід, звичайно, сказав, що він її туди не посилав, навівши такий аргумент: "Ну вона ж, мабуть, їсть не так, як я, руками борщ. Вона ж, мабуть, по-культурному, ложкою". Ті плюнули і поїхали. Жінку відновили на роботі. Порадив їй такий спосіб звичайно ж цей дід.

Відповіді

 • 2003.03.13 | line305b

  Switch-campaign

  Почитал историю и впечатлился аналогией. Народ, заглянитька на сайт http://www.apple.com/switch/ - там такая интересная рекламная кампания по заманиванию потребителей с виндоус на аппл... Может можно было бы что-то подобное организовать и у нас? Дед п. Михайла - возможно один из кандидатов для таких историй.
 • 2003.03.13 | DADDY

  Re: Цікавий спосіб боротьби за свої права.

  Екстраполюємо:
  Грамадяни України, що мать претензії до гаранта Конституції приходять до дверей АП (дачі Чма Давиловича) та починають там їсти борщ, прославляти Чмо, Медведчуркісів, кавалерствуючу даму та інших. Чим більше буде людей брати участь у цьому процесі, тим скоріше доведемо Чмо до власноручного харакірі.
  DIXI


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua