МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Як ми передавали політв’язням гроші-2

03/18/2003 | Майдан-ІНФОРМ
Ініціативна група вдруге передала кошти ув’язненим за події 9 березня 2001 року. Першу суму в розмірі 80 гривень надійшла на рахунок Ігора Мазура, який в ізоляторі отримав хворобу легенів і має малу дочку. Другу пожертву в розмірі 100 гривень ми передали Володимиру Павлюку, який теж має малолітнього сина. Гроші збиралися серед знайомих і колег по роботах. Варто зазначити, що цього разу жертводавці — впевнившись, що гроші справді доходять до ув’язнених — скидалися з набагато більшою охотою, ніж місяць тому.

Закликаємо усіх приєднатися до нашої ініціативи. Як казав один український мільйонер: «Міра патріотизму вимірюється гривнею, який ви готові пожертвувати на справу».

Пожертви ви можете передати ув’язненим самостійно або через ініціативну групу. Контактна особа — Роман Кульчинський:
т. 294 8019, мейл:
roman@gc.kiev.ua

Наступну передачу ми плануємо передати в першу половину квітня. Розмір пожертви не менше 5 гривень

До того ж у ці вихідні ми передамо 266 гривень, зібрані під час концерту у приміщенні Спілки письменників. Загалом було зібрано 316 гривень, з яких 50 гривень пішли на зустріч першого звільненого політв"язня Андрія Косенка.

Якщо ви хочете передати кошти самостійно, радимо діяти наступним чином.

Як передати гроші? Грошові перекази у Лук’янівці приймаються з 12-00 до 13-00 щодня, окрім неділі та понеділка. Це займе у вас приблизно годину. Обов’язково візьміть із собою СВІЙ паспорт! У суботу краще не передавати, оскільки в цей день приїздить дуже багато передавальників з провінції. Каса для прийому грошей — останнє віконечко у кімнаті для прийому передач. Приходите, займаєте чергу. Люди в черзі, як правило, записуються - запишіться й ви. Можна заздалегідь підготувати заяву такого змісту:

Начальнику СІЗО № 13 м. Києва
ПІБ, адреса (ваші)
Прошу прийняти гроші в сумі (вказуєте суму цифрами) гривень на рахунок ПІБ, р. н. (ув’язненого)
Дата, Підпис (ваш)

Коли приходить ваша черга, подаєте цю заяву у віконечко. Зазначте касиру, що це не плата за користування кип’ятильником/телевізором/іншими електроприладами. Вам виписують квитанцію на цю суму, копію віддають вам. На наступний день в’язень отримує змогу купувати на ці гроші різний крам: харчі, пресу тощо. Крім цього, дуже часто хлопці перераховують ці кошти на волю родинам, які позбавлені годувальників. Тобто якщо ви хочете допомогти родинам політв’язнів, можете це зробити безпосередньо через зеків.

Як дістатися до СІЗО?

Їхати до метро «Лук’янівська», і виходити у лівий по руху
ескалатора вихід. Спуститися до Дегтярівської вулиці і вздовж неї йти в сторону Шулявки по лівому боці. Поминувши один чи два будинки (в одному — інтернет-кафе), ви помітите ліворуч в глибині між будинками паркан із прохідною і зеленими воротами. Біля прохідної — табличка «Держдеп з питань виконання покарань. Слідчий ізолятор №13». В ці ворота вас не пустять, тому проходите в сторону Шулявки ще метрів п’ятдесят вздовж паркану до ще однієї прохідної. Дзвоніть, і вам відчинять. Там буде міліціонер, який покаже, як пройти у дворик для прийому передач.

Чому гроші, а не передачу?

По-перше, на продукти, які можна передавати до в’язниці, існує сила силенна обмежень - вивчення цих обмежень потребує часу й зусиль :). По-друге, кількість передач для одного утримуваного під вартою чітко лімітована - не більше двох на місяць. Не забувайте, що окрім вас передачі передають родичі, близькі та інші активісти. Припрете ви у Лук’янівку 10 кг харчів, а їх не приймуть: щойно перед вами передали. Наївно думати, що тут же зможете поміняти адресата передачі - бюрократична система у наших тюрмах «совкова» на всі сто (від «олдових» зеків чував, що система передач від часів «совка» не змінилася анітрохи).

До того ж вам ніхто не доволить затримувати чергу: бажаючих передавати передачі у Лук’янівці завжди багато. Або ще гірше: політзек чекає на певну передачу з волі, а ваша може віддалити її отримання на два тижні. Отже, гроші. Їх зарахують на рахунок в’язню, і він зможе на них купувати, що йому тюремний статут дозволяє (а дозволяє він навіть пиво), або переслати рідним. Сума не обмежується.


Список політв’язнів:

1. Ляхович Микола Петрович, 15 березня 1976 року

2. Ляхович Григорій Петрович, 30 вересня 1982 року

3. Мирончик Владислав Вікторович, 27 січня 1971 року

4. Назар Василь Володимирович 03 лютого 1967 року

5. Павлюк Володимир Георгієвич, 27 березня 1949р

6. Самофалов Станіслав Олександрович, 02 серпня 1962 року

7. Селега Олег Володимирович 20 лютого 1971 року

8. Горощук Володимир Вітальович 8 березня 77 року

9. Гальчик Сергій Володимирович 31 березня 1982 року

10. Бурячок Олег Анатольович 06 червня 1979 року

11. Бойко Олег Миколайович 06 лютого 1967 року

12. Карпюк Микола Андронович 21 травня 1964 року

13. Зайченко Руслан Петрович, 03 жовтня 1963 року

14. Мазур Ігор Петрович 18 березня 1973 року


ПРОЧИТАВ — ПЕРЕШЛИ ЗНАЙОМИМ!


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".