МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Янукович : Україна буде послідовно домагатися членства в НАТО

03/18/2003 | Кореспондент.net

Прем'єр-міністр України Віктор Янукович вважає, що виконання плану цілей на 2003 рік, затвердженого на засіданні комісії Україна-НАТО на празькому самміті в листопаді минулого року, дозволить перейти до наступного етапу двосторонніх відносин - інтенсивному діалогу і плану отримання членства в Альянсі.

Про це Віктор Янукович повідомив сьогодні, 18 березня, у Брюсселі після зустрічі з Генеральним секретарем НАТО Джорджем Робертсоном.

За словами прем'єр-міністра, робота з виконання плану цілей в Україні ведеться на рівні міністерств і "всієї виконавчої влади". "Дії уряду будуть направлені на виконання цього плану", - підкреслив він.

Янукович відзначив, що Україна серйозно ставиться до своїх відносин з НАТО. "На уряд покладена велика відповідальність щодо реформування Збройних сил, і ми розуміємо, що ця відповідальність повинна відповідати євроінтеграційним прагненням України", - сказав він.

У свою чергу, Джордж Робертсон підкреслив, що Україна і НАТО мають "амбіційні плани", які потрібно втілювати в життя.

"Основне завдання співробітництва - зміцнення відносин, сприяння важливим реформаторським процесам", - сказав Генеральний секретар НАТО.

Відповідаючи на питання про те, яку позицію займає НАТО у ситуації, що склалася навколо Іраку, Робертсон відзначив, що Альянс буде керуватися резолюцією 1441 Ради Безпеки ООН. "Це повне роззброювання Іраку", - підкреслив він.
Як повідомляв Кореспондент.net, 17-18 березня прем'єр-міністр України Віктор Янукович перебував з офіційним вихитом у Брюсселі, де провів зустрічі з керівниками Європейського союзу і НАТО. У другій половині дня у вівторок, 18 березня, Янукович вилетів до Швейцарії.

Нагадаємо, що в Празі Україна і НАТО на засіданні спільної комісії прийняли план дій і план цілей на 2003 рік. Голова МЗС України Анатолій Зленко, відповідаючи в Празі на запитання журналістів про те, коли план дій (Actіon Plan), переросте в план набуття членства (Membershіp Actіon Plan), відзначив, що це залежатиме від виконання плану дій. "Наші партнери будуть нас запитувати про його виконання, а ми сконцентруємо увагу на плані дій і вже починаємо його виконувати. Контроль буде постійним", - сказав голова МЗС, додавши: "Ми відкриваємо новий формат відносин, мета якого - членство в НАТО".

Відповіді

 • 2003.03.18 | Смогитель Вадим\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\

  Бєларусь, Казфхстан і Україна будуть домагатися членства в НАТО

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2003.03.18 | СACTUS

   Re: Бєларусь, Казфхстан і Україна будуть домагатися членства в НАТО

   Данєцкіє паражняк нє гонят! Сказав пацан Янукович , що будемо домагатись членства в НАТО-- значить будемо домагатись! (Терміни щоправда не уточнені...100, чи там 200 років?) Але Будемо домагатись. А Янукович не простий: "Пацаны сказали -- пацаны сделали!"
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2003.03.19 | Адвокат ...

    Спробую передбачити...

    Спираючи сь на дві Ваші тези та розглядаючи їх оби дві, як істині, варто зробити висновок: "данєцкіє" вступлять Україну у НАТО протягом 5-7 років. ;)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.03.19 | Navigator

     NATO - це замовлення для украiнського ВПК (-)Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua