МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

План Маршалла для Ирака

03/18/2003 | ilia25
Восстановление Ирака в один год - планы Соединенных Штатов

Юрий Жигалкин, Нью-Йорк: США подготовили беспрецедентный план восстановления Ирака после войны. За год Вашингтон планирует восстановить инфраструктуру страны, банковскую систему и систему всеобщего образования. Выделяя на эти цели сто миллиардов долларов, Соединенные Штаты намерены опереться, в основном, на американские компании. Ничего подобного США не предпринимали со времен плана Маршалла. Если верить газета "Wall Street Journal", эксперты нескольких министерств уже несколько месяцев работают над комплексными планами реконструкции Ирака. Они создали детализированный более чем 100-страничный план, который пока держится в секрете, но на его основе американским правительством уже заключаются контракты с американскими фирмами, которые готовы заняться всем, от строитеьлства автомагистралей до печатания новых учебников. Планы послевоенного восстановления Ирака даже более грандиозны, чем план Маршалла. В кратчайший срок, всего за год, американские фирмы намерены стереть с лица Ирака все следы войны и более чем десятилетней разрухи. Они хотят отремонтировать основные дороги, восстановить 10 электростаннций, 20 тысяч жилых домов, открыть больницы в 21 городе. Американская военная администрация планирует ремонт 25 тысяч школ. Она намерена создать современную финансовую систему и заложить юридические основы нормально функционирующего рынка.

Как утверждает "Wall Street Journal", планирование будущего Ирака зашло уже гораздо дальше слов и надежд. Пентагон вместе с федеральным агентством международного развития уже предложили американским компаниям подряды на более чем полтора миллиарда долларов для работ в Ираке, причем Вашингтон твердо намерен отдать основные проекты по восстановлению иракской инфраструктуры в руки крупнейших американских фирм. Во-первых, рассчитывая на то, что это поможет лучше организовать работы, оставив за их рамками международную бюрократию, во-вторых, надеясь таким путем убедить иракцев в своей приверженности полному восстановлению страны. Оплачиваться эти работы будут из американского бюджета. Администрация намерена запросить у Конгресса около 100 миллиардов долларов на ведение боевых операций и послевоенную реконструкцию.

Между тем, эти планы, как соглашаются многие эксперты, оставляют безответными два принципиальных вопроса. Прежде всего, не иллюзорна ли надежда на то, что удастся в ударный срок отстроить Ирак, и какой будет в этом процесс роль ООН, международного сообщества и неправительственных организаций, которые по традиции занимаются оказанием гуманитарной помощи. Интересно, например, что ведущие противники принудительного разоружения режима Саддама Хусейна, тем не менее, настаивают на своем участии в послевоенном переустройстве Ирака. На пресс-конференции на Азорских островах президент Буш сказал, что помощь международного сообщества будет приветствоваться, но пока, согласно данным "Wall Street Journal", Вашингтон видит ООН лишь в одной, но исключительно важной роли: хранителя иракских нефтяных запасов. Скорее всего, ооновская структура, контролирующая сейчас иракский нефтяной экспорт, будет облечена правом выдавать контракты на восстановление иракской нефтяной промышленности.

Радио Свобода

Відповіді

  • 2003.03.18 | CACTUS

    Re: План Маршалла для Ирака

    І все буде ТІП-ТОП! Як співається в напродній пісні: "Люди ситі, коні п"яні!
  • 2003.03.19 | zinc

    Re: План Маршалла для Ирака

    це виглядвє або як "дівочі мрії" або як дешеві пропагандистські казочки.
    особливо враховуючі стан економіки самих США
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.03.19 | ilia25

      Ну якщо "Wall Street Journal" не знає стан економіки США...

      ... і пише свої "дівочи мрії" та пропаганду, то чому б вам не поїхати в Гамерику, не заснувати там свою газету, та не почати розповідати зголоднілим по правді американцям реальний стан речей?

      Вони вашу газету будуть розбирати мільйонними тиражами, "Wall Street Journal" збанкрутіє, а ви на рекламі заробите більше грошей, аніж могло Білу Гейтсу наснитися.

      Чи ви боїтесь, що вас IRS примусить працювати по темникам з Білого Дому?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.03.19 | zinc

        Re: Ну якщо "Wall Street Journal" не знає стан економіки США...

        дякую за турботу, я вже в америці, і стан еконіми бачу і відчуваю на собі.
        що ж до темників, я не впевнений в конкретних американських механізмах, але достатньо мати очі і свій розум, щоб помітити інтенисвне промивання мізків у більшості mainstream ЗМІ.
        Враження як від програми "Врємя".
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.03.19 | юрко

          Re: Ну якщо "Wall Street Journal" не знає стан економіки США...

          дякуйте, пане, що американці є толерантними і терплячі на критику. Дивує, правда, що ви особисто там робите? Як усе так погано, ніхто вас там не тримає, то чого мучитесь? В Росії краще, там, принаймі, знайдете повно однодумців щодо американців, то не будете почуватися в чужому середовищі.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2003.03.20 | zinc

            Re: Ну якщо "Wall Street Journal" не знає стан економіки США...

            юрко пише:
            > дякуйте, пане, що американці є толерантними і терплячі на критику. Дивує, правда, що ви особисто там робите? Як усе так погано, ніхто вас там не тримає, то чого мучитесь? В Росії краще, там, принаймі, знайдете повно однодумців щодо американців, то не будете почуватися в чужому середовищі.

            кому подякувати? Вам з Вашим канадським комплексом меншовартості ?
            Чому ж Ви ще не в США як Вас туди так тяне ? Економічної тями не вистачало ?
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2003.03.20 | юрко

              Re: Ну якщо "Wall Street Journal" не знає стан економіки США...

              кому дякувати? американцям. Таки дивує мене - і що вас так тягне в ту Америку? Нарікає, але лізе туди, в чергах по візу вистоює, буде пробувати знайти кому в лапу дати, щоб візу отримати, намагатиметься потрапити на постійне місце проживання, переконуючи ненависних америкосів, що їм придасться його праця.

              Я пропоную вам один експеримент. Подивимось, як він спрацює. Ви повідомите мене про вашу адресу в США, а я напишу FBI, що ось такий і такий, хоч і проживає у вас, але сильно не любить Америку. І тоді в експерименті станеться два варіанти. Перший - якщо проживається на green card, то буде значно важче отримати американське громадянство. Другий - якщо перебувається на тимчасову візу, чи до родичів, чи на навчання, то візу в кращому випадку не продовжать, а в гіршому, посадять на перший літак назад, до рідної кучмоїни, перед тим потримавши трохи в тюрязі, якщо нелегально працює. І там, в кучмоїні, зможете продовжувати ваші вправи в антиамериканізмі без перешкод і пригнічуючого впливу американського суспільства і будете гарантовано позбавлені майбутнього нещастя ще раз поїхати до США.
  • 2003.03.19 | Сергiй

    План Маршалла для Ирака - може й Кучма об"явить вiйну США :)(-)

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.03.19 | Englishman

      Ірак буде відбудовано за його ж гроші (+)

      Confident that Saddam will be overthrown swiftly, the United States and Britain are working on a plan to use Iraqi oil proceeds from a $40 billion U.N.-controlled account to pay for humanitarian relief during a war. The proposal is to be presented soon after war begins, diplomats and U.N. officials told The Associated Press. The plan would alleviate U.S. and British financial responsibilities for caring for millions of Iraqis.

      http://story.news.yahoo.com/news?tmpl=story2&cid=540&e=1&u=/ap/20030319/ap_on_re_mi_ea/iraq_rdp
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.03.19 | Сергiй

        От i нам би нашi грошi не на офшор, а на вiдбудову!!!(-)

      • 2003.03.19 | Shooter

        Prote pohod'tes'a, shcho ce krashche, nizh holoduvaty (-)

      • 2003.03.19 | Augusto

        Хіба що в кредит?

        40 млрд. може не вистачити на відбудову, плюс розходи на війну. Війна обійдеться невідомо в скільки, існують різноманітні оцінки: від 50 млрд. до 200 млрд. (коротше - ніхто не знає).
  • 2003.03.19 | Гура

    Спасибо помощничкам, но тысячам убитых уже буде все равно (-)

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.03.19 | Гура

      Кроме того, кто им разрешил хозяйничать в чужой стране? (-)

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.03.20 | ilia25

        Демократия и разрешила, кто же еще?

        Демократия и свобода сделала Америку богатой и сильной. Так что именно демократия дала им возмжность навести порядок не только у себя, но и в Японии, и Германии -- а теперь вот в Ираке.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.03.20 | ilia25

      А миллионам освобожденных от кровавой диктатуры -- нет

      Да и про тысячи убитых пока говорить рано. От американсих бомб столько народу полечь точно не может.
  • 2003.03.20 | Prosector

    Re: План Маршалла для Ирака

    <<Пентагон вместе с федеральным агентством международного развития уже предложили американским компаниям подряды на более чем полтора миллиарда долларов для работ в Ираке, причем Вашингтон твердо намерен отдать основные проекты по восстановлению иракской инфраструктуры в руки крупнейших американских фирм... Оплачиваться эти работы будут из американского бюджета. Администрация намерена запросить у Конгресса около 100 миллиардов долларов на ведение боевых операций и послевоенную реконструкцию.>>

    Все дуже просто: у Буша проблема - економіка в певному отворі тіла. Шляхом _короткої_ війни створюються проекти для Агенції США з Міжнар. Розвитку, які по всьому світу рекламуються як гуманітарна допомога Іракові. Виконавці проектів - американські фірми (інших Агенція не наймає), які хоча б на час цих проектів створюють додаткові робочі місця для американців (чи ви думали, що іракців будуть наймати на роботу?!) Безробіття в самій Америці зменшується, оскільки робочі місця створені ззовні. Великі фірми задоволені і жертвують кошти на переобрання Буша. Рядові американці, яких нагодовано пропагандою про те, як Буш їх врятував від міжнародного тероризму, в захопленні і голосують за Буша. Плюс, Штати зможуть краще контролювати нафту, і усі кинуться купляти треті, четверті, і п"яті машини, які мають розміри легкого чи середнього танку і жруть стільки ж пального...

    Тепер "гумор": заходить америвуйко в бар, а там Буш і Чейні сидять. Той привітався, каже, як приємно так наштовхнутися на таких людей. Ті йому кажуть: "Знаєте, ми ще у Вас і спитаємо, що Ви думаєте про війну. Оце ми маємо план, буде війна, загинуть вісімдесят тисяч іракців, їхніх жінок, дітей, та старих і одна блондинка з великими цицьками. Що Ви думаєте з цього приводу?" Америвуйко дивується: "А до чого ж тут блондинка?!" Тоді Чейні Бушу і каже: "Бач, я ж тобі казав, що їм іракці по барабану"...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.03.20 | ilia25

      Ну і що? Звільнення Іраку вигідно Америці - це й так ясно (-)

    • 2003.03.20 | юрко

      Re: План Маршалла для Ирака

      це цікаве спостереження - підняти свою економіку, відбудовуючи чужу країну. Варте Нобелівської премії. А чого не зробити простіше - не витратити ті 100 мільярдів всередині самої Америки? Яка розумна думка - взяти американські гроші, завезти їх до Іраку, відбудувати будинки, заплатити за відбудову своїм американським працівникам, котрі привезуть ті долари назад до США і там, в США, їх витратять. Геніально.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.03.20 | Нестор Мазепа

        В сенсі корупції набагато краще будувати в Іраку, ніж у США

        Чи адміністрація Буша не корумпована?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.03.21 | ilia25

          Ви сплутали Америку з Росією

          Нестор Мазепа пише:
          > Чи адміністрація Буша не корумпована?

          Рівень корумпованості уряду є зворотньо пропорційним рівню демократії в країні. Тому в адміністрації Буша корупція практично відсутня.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2003.03.21 | Нестор Мазепа

            Так. І Енрона також практично не було. І Вотергейта. Практично.

            І ще багато чого не було. Обернена пропорційність -- страшна сила.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2003.03.21 | ilia25

              "Уровень преступности определяется не наличием воров..."

              "... а способностью правоохранительных органов их вовремя обезвредить" (с) капитан Жеглов.

              Демократія не може перетворити всіх людей на янголів, вона є лише надійним захистом суспільства від спроб нечесних політиків зложивати владою.

              А взагалі, звинувачувати Буша в корупції лише тому, що він зймає ту ж посаду, що й Ніксон -- це, щонайменше, не чесно. Так можна кого завгодно звинуватити бозна в чому.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2003.03.21 | Нестор Мазепа

                Так отож. Тому питання відкрите.

                Якщо Ви прочитаєте допис Юрка, то побачите що він відкидає шлях коли Америка платить Америці через Ірак як абсурдний. Але сама по собі абсурдність не виключає цього шляху. Досвід каже, що абсурдне використання грошей майже завжди пояснюється корупцією, а остання зустрічається і в Америці, і навіть на посаді, яку обіймає Буш.
      • 2003.03.21 | Prosector

        Re: План Маршалла для Ирака

        юрко пише:
        > це цікаве спостереження - підняти свою економіку, відбудовуючи чужу країну. Варте Нобелівської премії. А чого не зробити простіше - не витратити ті 100 мільярдів всередині самої Америки? Яка розумна думка - взяти американські гроші, завезти їх до Іраку, відбудувати будинки, заплатити за відбудову своїм американським працівникам, котрі привезуть ті долари назад до США і там, в США, їх витратять. Геніально.

        Ніхто в Ірак ніякі долари не повезе. Агенція з міжнар. розвитку буде платити американським фірмам-виконавцям _в США_. Ці фірми будуть платити їхнім працівникам чи консультантам теж в США. Це так працює ця Агенція. Ще: за квитки на літак Агенція платить, але тільки якщо квитки купляти у амер. авіалінії. Ще: буд. обладнання треба буде купляти у амер. постачальників... ну, може, ще у ізраїльських, тому що вони ближче до Іраку (менші транспортні витрати). Що, до речі, може піти в додаток до міжнар. допомоги, якої на 2004 фін. рік Ізраїлю із США вже думають дати на 2,7 млрд. дол. А вони навіть літакам США не дозволили у них сідати...

        Щодо корупції (хтось інший писав): може, на рівні найнижчого бюрократа її і нема (ніби їм платять достатньо, щоб не треба було хабарі брати), але якщо подивитися вище... хто зна.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.03.21 | юрко

          Re: План Маршалла для Ирака

          Ну, то який є економічний сенс віддавати гроші Агенції, щоб вона їх тут же повертала назад за роботу, зроблену в чужій країні? Чому не витратити ті гроші на свої, в Америці, проекти? Ви ж розумієте, що це не має сенсу.
          Навіть, як заплатити за роботу в Іраку американцям, то гроші, як ви знаєте, представляють собою якусь вартість. А та вартість знаходиться в чужій країні - Іраку. Отже, ніякого підняття американської економіки паперовими грішми в кишенях американців особливо не зробите, крім вищої інфляції, бо assets - ці цінності, котрі паперові гроші представляють, є власність чужої країни і знаходяться в тій чужій країні. Зрештою, Агенція і була створена для допомоги чужим країнам, а не для власного американського економічного розвитку, щоб антиамериканські ліваки в Росії чи Україні не говорили.

          До речі, оплачувати відбудову частково будуть з розробки нафтових полів. Для цього утворено через структуру ООН спеціальний рахунок. Тому й Рамсфельд і попередив, щоб іракські військові не підпалювали ці поля, вірно мотивуючи це тим, що вони належать до іракського народу і вони стануть підставою на відбудову про яку і йдеться. Ліві антиамерикани відразу верещать, що вся війна ведеться через нафту, плутаючи різні речі, не розуміючи, що ті нафтові поля без початкової інвестиції в десятки мільярдів доларів для побудови інфраструктури і кількарічної роботи над тим проектом, є просто мертвим капіталом, що лежить в землі, бо самі іракці є поки що бідними і потребують початкового капіталу для такої великої роботи. І тільки Америка має фінансовий потенціал швидко і ефективно це зробити. І тоді це має економічний сенс, бо утворений продукт - нафта продається американцям, а не залишається в Іраку. А за отримані гроші - долари, іракці можуть купити в американців те, що самі не виробляють.

          Про корупцію в Америці, то не робіть звичну помилку, створюючи своє уявлення на підставі бачення корупції в Україні. Проживши добрий кусень життя і в совку, і на Заході, і порівнявши, скажу, що різниця між ними, як небо і земля.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2003.03.22 | Prosector

            Re: План Маршалла для Ирака

            юрко пише:
            > Ну, то який є економічний сенс віддавати гроші Агенції, щоб вона їх тут же повертала назад за роботу, зроблену в чужій країні? Чому не витратити ті гроші на свої, в Америці, проекти? Ви ж розумієте, що це не має сенсу.

            А звідки гарантія, що гроші, витрачені в Америці, попадуть в кишені тим, кому це все потрібно?
            До того ж, це їхня Демократична партія витрачає гроші на допомогу населенню (себто кричить про це), а Республіканська більш каже, що уряду треба менше грошей витрачати взагалі, а тут з"явилася можливість (1) захистити населення від терористів (пропаганда внутрішня), (2) надати фін. допомогу і допомогу в побудові демократії Іраку (пропаганда зовнішня), (3) "нагодувати" амер.бізнеси, які підтримують Республіканську партію, (4) дещо покращити економіку шляхом віськових замовлень плюс замовлень, виникаючих у зв"язку з міжнар. допомогою, щоб можна було пізніше внутрішню пропаганду спрямувати на те, як добре теперішній уряд вивів країну із кризи та (5) захопити контроль над нафтою (це теж допоможе певним амер. бізнесам, які вгадайте кого підтримують і, можливо, комусь близькому до влади належать).

            > Навіть, як заплатити за роботу в Іраку американцям, то гроші, як ви знаєте, представляють собою якусь вартість. А та вартість знаходиться в чужій країні - Іраку. Отже, ніякого підняття американської економіки паперовими грішми в кишенях американців особливо не зробите, крім вищої інфляції, бо assets - ці цінності, котрі паперові гроші представляють, є власність чужої країни і знаходяться в тій чужій країні.

            Хто сказав, що власність буде Іраку належати? Там створять всякі дочірні підприємства і філії амер. фірм-виконавців робіт і вони будуть власниками.

            >Зрештою, Агенція і була створена для допомоги чужим країнам, а не для власного американського економічного розвитку, щоб антиамериканські ліваки в Росії чи Україні не говорили.

            Вибачте, але дозвольте спитати, чи Ви вірите в те, що амер. уряд каже? І я себе не вважаю ані за лівака, ані за антиамериканського, але факт лишається фактом, Агенція створена для того, щоб просувати інтереси Америки, точніше, амер. бізнеса (зокрема, шляхом створення ринка збуту амер. виробів). До речі, тут Україні є чому повчитися: роблять вони це законно, а не так, як ці Кольчуги...

            > До речі, оплачувати відбудову частково будуть з розробки нафтових полів. Для цього утворено через структуру ООН спеціальний рахунок.

            Про це ще мені треба прочитати, але знов-таки, хто буде це контролювати?

            > Тому й Рамсфельд і попередив, щоб іракські військові не підпалювали ці поля, вірно мотивуючи це тим, що вони належать до іракського народу і вони стануть підставою на відбудову про яку і йдеться.

            А інакше, значить, відбудови не буде? Тобто якщо у іракців нема нафти, США не буде нічого відбудовувати? На мою думку, це знов пропаганда.

            > Ліві антиамерикани відразу верещать, що вся війна ведеться через нафту, плутаючи різні речі, не розуміючи, що ті нафтові поля без початкової інвестиції в десятки мільярдів доларів для побудови інфраструктури і кількарічної роботи над тим проектом, є просто мертвим капіталом, що лежить в землі, бо самі іракці є поки що бідними і потребують початкового капіталу для такої великої роботи. І тільки Америка має фінансовий потенціал швидко і ефективно це зробити. І тоді це має економічний сенс, бо утворений продукт - нафта продається американцям, а не залишається в Іраку. А за отримані гроші - долари, іракці можуть купити в американців те, що самі не виробляють.

            Виходить, що Ви погоджуєтеся з тим, що мною сказано вище (і з лівими американцями): США хоче контролювати нафту плюс створити ринок збуту амер. товарів і послуг... А Франція чи Росія чи Китай не мають грошей, щоб вкласти в Ірак (якщо б їм дозволили без тих проблем, які були донедавна)?

            > Про корупцію в Америці, то не робіть звичну помилку, створюючи своє уявлення на підставі бачення корупції в Україні. Проживши добрий кусень життя і в совку, і на Заході, і порівнявши, скажу, що різниця між ними, як небо і земля.

            На побутовому рівні, наскільки мені відомо, різниця є, ще й суттєва. Але я не про цю корупцію...


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".