МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Відкритий лист до власників та керівників телеканалів

03/19/2003 | Костя Порох
Відкритий лист до власників та керівників загальнонаціональних телеканалів

від української громадськості та українських журналістів з приводу показу фільму „Обличчя протесту”.

Шановні панове!


18 березня 2003-го у Київському Будинку кінематографістів було презентовано картину „Обличчя протесту”, зняту Інститутом "Республіка" за підтримки Міжнародного Фонду "Відродження". Цей фільм є спробою осмислення подій 9-го березня 2001-го року, які вже є драматичною частиною історії нашої країни. І – водночас частиною її сьогодення, адже багато запитань, які поставили ті події перед суспільством, владою, політиками ще й досі чекають на відповідь.

Втім, творча група фільму „Обличчя протесту” на чолі з відомим вітчизняним журналістом Андрієм Шевченком не ставила собі за мету відповісти на всі запитання. Тим більше – з точки зору лише якоїсь однієї політичної або ідеологічної сили. На наш погляд, головним достоїнством фільму є прагнення дати об’єктивну – хай і не вичерпну - картину тих подій, для чого його автори залучили до участі у картині людей з різних сторін реальних для березня 2001-го барикад: від одного з тодішніх керівників столичної міліції Олександра Савченко - до тодішнього активного учасника акції „Україна без Кучми” та нинішнього політв’язня Ігоря Мазура.

Ми переконані, що наша країна, наш телеглядач мають побачити цю картину в загальнонаціональному телеефірі. Адже цей фільм допомагає різним людям почути один одного – в ім’я порозуміння і спільних дій на благо України та її народу.

Тому ми звертаємося до власників та менеджерів всіх загальнонаціональних каналів з пропозицією надати свій ефір документальному фільму „Обличчя протесту”. Наше телебачення свого часу демонструвало – у прайм-таймі - американський фільм „ПІАР” про касетний скандал 2000-2001 років в Україні. Ми не бачимо ані перешкод, ані вагомих аргументів для відмови від показу картини „Обличчя протесту” на вітчизняному телебаченні. Картини, яку було знято вітчизняною творчою групою, тими, хто разом з нами переймається долею України як власною долею, і промовляє до нас нашою рідною мовою.

Сподіваємося на розуміння керівниками наших телеканалів історичної та суспільної значущості подібного фільму для України – як частини загальнонаціонального дискурсу щодо нашого майбутнього. Дискурсу, про актуальність якого для українського суспільства заявляють нині зовсім різні політичні сили – від провладних до опозиційних - незважаючи на те, що кожна з них має своє бачення необхідних реформ.

Ділових пропозицій від керівників та власників каналів чекає творча група фільму „Обличчя протесту” (за телефоном 220-11-36). Громадянської публічної відповіді від них чекає українська спільнота.

Учасники перегляду фільму "Обличчя протесту" у Будинку кіно 18 березня 2003-го року.

Інтернет-видання „Телекритика” розпочинає збір підписів під цим відкритим листом до власників та керівників загальнонаціональних телеканалів – перш за все державного УТ-1, а також Інтеру, „1+1”, ICTV, Нового каналу, СТБ. Для того, щоб поставити свій підпис, достатньо надіслати нам - за адресою info@telekritika.kiev.ua - своє побажання щодо цього, вказавши своє прізвище, місце роботи (бажано), а також особисті координати (для уникнення провокацій ми маємо пересвідчитись у авторстві заявленої позиції).


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua