МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

подивився російські канали

03/20/2003 | толя дейнека
напереддень можливого шоу "свобода іраку" (ніби таку назву отримала новітня війна) два провідних політичних московських канала роблять всю ніч, на відміну від українських, які солодко сплять (і це правильно).

позиція ведучих (=хазяїв каналів "суспільного" ОРТ та "державного" РТР) - критика позиції російської дипломатії в ООН та тоненьке підскулювання до америки "ми з вами аж ніяк не посварилися і готові уважно слухати ваші пропозиції по перебудові ООН та всього світу". Я б сказав все це трохи несподівано. Із повчанням до росіян виступив з америки Аріель Коен (канон семітської зовнішності, хто не бачив), який привернув увагу глядачів до свого лобіювання російських інтересів у вашингтонських коридорах. Також засвідчив, що слово "француз" в америці є нині ніби образа.

Оцінка гостя в студії, директора стратегічного інституту, здається на призвище Коновалов, більш змістовна та цікава. За його словами, американці зара розриваються між двома дилемами: або прибігти до класичного послідовного повітряного знищення військових об'єктів та штабів та ввести в дію сухопутні війська десь через 30 діб, або ж скоритися соблазну захопити багдад з хусейном за 72 години. Скоріше американці оберуть перший варіант. Боєздатність іракських військ визнав дуже низькою, зокрема силу ППО оцінив на 2% від рівня 1990 року. Можлива відмінність від "Бурі в пустелі" в тому що війська будуть захищати свою землю, зокрема сила спротиву збільшиться, коли все більше людей знайдуть свої домівки зруйнованими. Найбільш серйозні дії можливі у міських сутичках. Але найбільша проблема є що визнати перемогою. Скоріше за все формальна перемога буде оголошена дуже швидко. Але.
Але стане проблема контролю над територією, яку населюють ріхні етнічні та релігійні групи із складними взаємовідносинами. Зара загальний порядок в країні тримається на страсі перед диктатором. Виникнуть проблеми від забеспечення населення харчами до утримання бандитизму та можливої громадянської війни та різанини. Щоб виконати це, треба тримати щонайменше 100-тисячний окупаційний корпус тривалий час. Досвід показує що амеиканці погано тримають територію, в афгані ім вдаєтться тримати пів Кабула.

Типове розходження. Коновалов зокрема каже: американці зосередили біля іраку близько 1000 крилатих ракет. Через півхвилини ведучий читає "найновіше повідомлення": у перші години війни американці застосують 3000 крилатих ракет. Тобто американська військова пропаганда на російських (проте як і на роднянських) каналах іде в повний зріст навіть без спроби аналізу. Американську кіну "Напрямок Ірак" крутять по всіх каналах, майже ттак, як в нас кіно про ющенка напереддень виборів. Ну і звичайно всі вдень оголосили, що Тарік Азіз втік або вбитий при спробі втекти з багдаду. Після спростування самим Азізом інформація деформувалася в таку, що стосується "члена військового командування", неназваного. Ну війна це не тіки велика кров, але й більша за звичайну брехня, дивуватися не будемо.

Відповіді

  • 2003.03.20 | Vadym Gladchuk

    Re: подивився російські канали

    Виходить що мсокальські політики більші друзі США, чим наші вітчизянні проросійські шістки???


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua