МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Чи потрібно віддавати майно старим власникам?

03/21/2003 | Чучхе
Я колись вже порушував цю тему на самому початку існування сайту "Майдан". Зараз як не дивно про її актуальність свідчать останні події події пов"язані з активізацією ченців певного патріархату щодо захоплення приміщень та претензії поляків щодо переоцінки деяких подій з українського життя. Якщо ситуація з ченцями всім відома, то, чомусь, майже ніхто не говорить про те, що архіви західних областей України практично захлинаються від запитів з Польщі щодо підтвердження прав власності на землю та нерухомість, які належали полякам до 1939 року. Я думаю там вже є й адвокати й лоббі, й пани, які кинуться сюди, якщо уряд України прийме відповідне рішення. А Кучма зараз настільки зашуганий, що може на це й погодитись. І Кваснєвський у нього лєпший друг. Головне, що з ченцями і офісом на Московській фактично створено прецедент передачі будівель "колишнім власникам". Взагалі це повний маразм, бо "колишнім власникам" передав те приміщення Ніколай Второй (нагадаю, що російський цар був одночасно головою і державної і церковної влади) і віддавати якомусь монастирю приміщення, передане йому колись "імпєратором і самодєржцем всєроссійскім" це означає начебто визнати дієвість в Україні законів (уложеній?) Російської Імперії. Цікаво, а якщо спадкоємці якого-небудь графа Потоцького перед"являть претензії, наприклад, на цементний завод у Рівному, чи на Сарненський залізничний вокзал? А як з об"єктами, збудованими режимом Антонеску в Одеській області? Значна частина житлового фонду Ужгорода, Мукачево зреквізована у мадярів, спадкоємці яких також пам"ятають про свої права. А спадкоємці Юза будуть претендувати на шахту імені Засядька.
Про вже висунуті претензії Росії я мовчу.

Державі потрібно однозначно висловитися щодо цього раз і назавжди, бо ситуація загрожує обернутися повним маразмом.

Відповіді

  • 2003.03.21 | Остап!

    Поляки хай беруть відлік від 1918 року. До 1918 року (-)

  • 2003.03.21 | Горицвіт

    дуже просто

    Відповідно до української правової і політичної традиції, проблема розв'яжеться так:

    Рішення про повернення будуть приймати місцеві адміністрації в кожному окремому випадку. Керуючись всім комплексом міркувань. ;-))
  • 2003.03.21 | Shooter

    Потрібно уникати велосипедпа

    А подивитися на поідбні преценденти.

    Ідеальний Закон - власність повертається бувшим власникам/їхнім нащадкам до 4-5 коліна, якщо вони на даний момент є громадянами/юридичними інституціями України.

    Якщо ж виходити, знову ж таки, чисто з правничої логіки, то по Збруч би мали застосовуватися леґіслатива царської Росії, на решті територій - леґіслатива Австро-Угрщини (ЗУНР була окупована поляками). В окремих випадках - леґіслативи країн, частиною яких були ті чи інші території до моменту їх включення в састав СССР.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.03.22 | Чучхе

      Re: Потрібно уникати велосипедпа

      А якщо в такому випадку Росія пред"явить претензії на те, що було збудовано в Україні за часів СССР?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.03.22 | line305b

        Re: Потрібно уникати велосипедпа

        Чучхе пише:
        > А якщо в такому випадку Росія пред"явить претензії на те, що було збудовано в Україні за часів СССР?

        Судьба этих ценностей была уже решена на контрактной основе. Стороны добровольно отказались от взаимных претензий..


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".