МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Кучмин уряд прямує шляхом Милошевича

03/24/2003 | Майдан-ІНФОРМ
Чотири роки тому, югославська революція почалася з рішення Милошевича обмежити автономію університетів. Як і в милошевській Югославії, в кучмівській Україні уряд намагається продати університетським студентам не знання, а пропаганду.

Далі наводимо прес реліз Львівського національного університету імені Івана Франка.
ЗАЯВА
прес-центру Львівського національного університету імені Івана Франка


Львівський національний університет імені Івана Франка завжди намагався у своїй академічній та фінансовій діяльності дотримуватися принципів відкритості, прозорості та доступності для громадсько-державного контролю, оскільки ми переконані, що освіта є фундаментальною сферою суспільного життя і важливим чинником демократизації нашого суспільства.

Ми вважаємо, що культура взаємин органів управління освітою, місцевих органів влади, усієї громади з вищими навчальними закладами повинна бути максимально прозорою і засновуватися на засадах взаємовідповідальності перед суспільством, взаєморозуміння і поваги до академічних свобод та інституційної автономії університету. Однак, напередодні виборів ректора Львівського національного університету імені Івана Франка демонстративно проілюстровано зневагу до цих засад та принципів. Чи не вперше в історії української освіти використано чорні PR-технології, а освітянсько-науковий простір перетворився на експериментальний майданчик анонімних пасквілів. Черговим штучним чи свідомо спланованим нагнітанням атмосфери стало непорозуміння навколо процедури оголошення конкурсу на посаду ректора.

18.03.2003 року Міністр освіти і науки Василь Кремень видав наказ про призначення професора Івана Вакарчука виконуючим обов'язки ректора Львівського національного університету імені Івана Франка з 25 березня 2003 року до заміщення вакантної посади ректора в установленому порядку. А вже 20.03.2003 року ми отримали дивне відкликання копії цього наказу саме в день, коли наш ректор успішно прозвітував на Конференції трудового колективу і отримав одностайну підтримку делегатів, що представляли думку 28-тисячного колективу Університету. Що більше, наказ відкликав не Міністр освіти і науки, а тільки начальник департаменту кадрової роботи. Цей лист піддає сумнівові спроможність Львівського національного університету до автономії та самореґулювання своєї діяльності, а водночас засвідчує про неспроможність державних органів управління освітою реалізовувати демократичні принципи державної політики в освіті в умовах університетської автономії.

Колектив Університету буде відстоювати в максимально можливий академічний спосіб свої права і свою гідність, які в даному випадку репрезентує професор Іван Вакарчук, лауреат Державної премії у галузі науки і техніки, голова Українського фізичного товариства, голова Ради ректорів Львівщини, доктор фізико-математичних наук, людина з чіткою громадянською позицією та високим моральним авторитетом.

Саме під його керівництвом Львівський національний університет провів низку реформ, які Міністерство освіти і науки на останньому засіданні Колегії, присвяченої проблемам вищої освіти, високо оцінило. Ситуація навколо виборів ректора набирає скандального характеру і є першим прецедентом в українській освіті такого нецивілізованого і недемократичного ставлення до думки всього колективу найстарішого українського Університету, який на сьогодні є одним із стратегічно важливих освітніх закладів України.

Тому прес-центр готує відкрите звернення до Президента України Леоніда Кучми, Прем'єр-міністра Віктора Януковича та Голови Верховної Ради Володимира Литвина.

Відповіді

 • 2003.03.25 | Роман ShaRP

  Може, хтось більше знає, в чому річ? Цікаво! (-)

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2003.03.25 | vit

   Re: Може, хтось більше знає, в чому річ? Цікаво! (-)

   Достав кучмонавтыв Вакарчук.
   Якщо детально, то декілька недоробок Вакарчука
   1. Особисто не бере взятки. Через посередників подейкують також. Глупо
   2. Запроваджує різноманітні новшества, котрі створююь проблем корисним людям (наприклад вступ сільських дітей за окремим конкурсом). Дивак
   3. Бавиться в Європейські студії. Тільки насправді є результати. Я ще б розумів поїздки туди- сюди, відрядні по 40 баксів, так він крок за кроком рухає європейське бачення університету у стратегії розвитку вузу. А це вже шкідництво.
   4. Короткий перелік: -відмова вплинути на соціально активних студентів, учасників антикучмістських акцій, - запровадження вузівського самоврядування, - вкладання коштів платників у реконструкції та ремонт приміщень, - підбір неблагонадійних адміністраторів.

   Але все це фігня. У нас є чоловічок, йому потрібна посада. І пішов той Вакарчук на свою кафедру. Може порозумнішає і зрозуміє що Папа це серйозно, а демократія це обгортка від використаного презерватива.
   Амінь Франковому Вузу
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2003.03.25 | Vasyl

    Майдан мав би більше інфо про це дати!! (-)Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua