МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Київська акція солідарності з білоруською опозицією

03/25/2003 | Майдан-ІНФОРМ
Акція солідарності з білоруською опозицією

25 березня 2003 р. у Києві відбулася акція солідарності з білоруською опозицією, приурочена 85-й річниці Дня Волі – свята незалежності Білоруської Народної Республіки, скасованого президентом Лукашенком. На акції було оприлюднено Заяву близько 20 депутатів Верховної Ради України на підтримку акції білоруської опозиції 25 березня 2003 р. (текст додається)

Цього дня на пікетування посольства Республіки Білорусь в Україні вийшли представники різних політичних сил: Молодого руху, партії “Батьківщина”, Спілки офіцерів України, Українського Молодіжного “Собору”, “Самостійної України”, Конгресу українських націоналістів, УНА-УНСО та ін.

Група підтримки білоруської опозиції підняла білоруські національні прапори та символи “Пагоня”, а також гасла “Жыве Беларусь! – Жыве вечна!”, “85-незалежнасьць!”. Учасники пікетування у мегафон зачитали Заяву українських політичних та громадських діячів на підтримку акції білоруської опозиції, присвяченої Дню Волі. Пікетники також скандували “Живе Бєларусь!”, “Білорусь в Європу!”, “Ні – російському рублю!”, “Свободу білоруським і українським політв’язням!”.

На знак протесту проти намагань Москви втягнути Україну та Білорусь у рубльову зону через Організацію регіональної інтеграції учасники акції прилюдно спалили російські рублі. Водночас, у сусідньому провулку було помічено автобус із спецназом, який, проте, не був використаний. Посол не виходив, незважаючи на тривалі заклики пікетників, але, зрештою, Заяву депутатів офіційно було передано до Секретаріату Посольства.

На завершення пікетувальники проскандували “Луку і Кучму посадити у тюрму!”. Українці заявили про намір тіснішої співпраці з білоруською опозицією. Зокрема, киян вже було запрошено на наступну найбільшу опозиційну акцію 26-го квітня у Мінську – “Чорнобильський шлях”.Заява українських політичних та громадських діячів
на підтримку акції білоруської опозиції
25-го березня 2003 р.

Ми глибоко занепокоєні тим, що попри численні протести міжнародних правозахисних організацій, за ґратами досі перебувають організатори Народного Маршу “За краще життя!”, що відбувся в Мінську 12 березня 2003 р. Ув’язнення відомих правозахисників та громадських діячів Андрія Санникова, Людмили Грязнової, Дмитра Бондаренка та Леоніда Малахова є свідченням відсутності поваги до елементарних загальнолюдських прав і свобод у Білорусі. Ми підтримуємо вимоги негайного звільнення усіх білоруських політв’язнів.

Тенденції правлячих режимів Білорусі та України, яка також має власних в’язнів сумління, стають все більш схожими. Україна на початку 2003 р. також святкувала 85-ту річницю відродження своєї державності. Однак день незалежності Української Народної Республіки досі на державному рівні не визнано святковим, а урочистості з його нагоди вже багато років організовує переважно громадськість та опозиція. Це контрастує з відкриттям ініційованого Л.Кучмою “Року Росії в Україні” та державним святкуванням 85-річчя від Дня народження В.Щербицького - московського намісника в Україні, що відзначився посиленням репресій та русифікацією.

Другою подією, що стосується і України і Білорусі, стало зарахування наших держав разом із деякими африканськими країнами до списку “сусідів” Європейського Союзу, приєднання яких до ЄС не передбачено.

Третім спільним знаменником для громадських протестів стала заява Президентів України, Білорусі, Казахстану та Росії про створення Організації регіональної інтеграції, метою якої прем’єр-міністр Росії М. Кас’янов прямо називає запровадження російського рубля в наших країнах.

Ми усвідомлюємо європейський вектор майбутнього розвитку України й Білорусі та заявляємо про безперспективність спроб реанімації євроазійської "тюрми народів". Прагнення українців і білорусів до свободи та демократії, найскорішої інтеграції у європейське співтоваритво продовжує зростати, що підтверджують останні соціологічні дослідження.

Ми висловлюємо солідарність з акцією білоруської опозиції, присвяченою Дню Волі, оскільки три головні гасла білоруської Ходи з нагоди Дня Волі: “85 років Незалежності!”, “Білорусь – в Європейський Союз!”, “Ні – російському рублю!” - є актуальними і для України.

Тарас Чорновіл, народний депутат України, фракція “Наша Україна”,
Михайло Косів, народний депутат України, фракція “Наша Україна”,
Володимир Яворівський, народний депутат України, фракція “Наша Україна”, Голова Національної Спілки Письменників України
Іван Гаврилюк, народний депутат України, фракція “Наша Україна”,
Євген Гірник, народний депутат України, фракція “Наша Україна”,
Микола Томенко, народний депутат України, фракція “Наша Україна”,
Юрій Оробець, народний депутат України, фракція “Наша Україна”
Євген Жовтяк, народний депутат України, фракція “Наша Україна”,
Василь Червоній народний депутат України, фракція “Наша Україна”,
Андрій Шкіль, народний депутат України, фракція блоку Юлії Тимошенко
Левко Лук’яненко, народний депутат України, фракція блоку Юлії Тимошенко, Голова Ради старійшин Української Республіканської партії
Степан Хмара, народний депутат України, фракція блоку Юлії Тимошенко, Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина”
Анатолій Матвієнко, народний депутат України, фракція блоку Юлії Тимошенко,
Оленсандр Турчинов, народний депутат України, фракція блоку Юлії Тимошенко,
Олексій Івченко, народний депутат України, фракція “Наша Україна”,
Юрій Ключковський, народний депутат України, фракція “Наша Україна”
Вячеслав Кириленко, народний депутат України, фракція “Наша Україна”
Юрій Буздуган, лідер Соціал-демократичної партії України,
Олена Скоморощенко, голова Секретаріату Соціал-демократичної партії України
Владислав Каськів, координатор Коаліції українських громадських організацій “Свобода вибору”,
Василь Овсієнко, член Харківської Правозахисної Групи та ін.

Відповіді

  • 2003.03.25 | Крапля

    Re: Правильно, хлопці

    Солідарність з білоруською опозицією - це круто. Сам брав участь в пікетуванні посольства Білорусі пару тижнів тому. І за сябров-політв’язнів підписатися годиться. Але не забуваймо своїх поілтв’язнів. Треба зайнятися комсомольцями.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua