МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Про роль держави в нормальній економіці

03/25/2003 | Shooter
Лис (шкода, що щез) тут про це колись згадував.

Ігор Юхновський: Українські селяни мають проблеми, оскільки уряд Кінаха не встановив заставної вартості на зерно
Джерело: Прес-служба УНП


“Проблеми, які останнім часом виникли на українському ринку зерна, пов’язані з тим, що уряд Кінаха не встановив заставної вартості на зерно. Через це минулої осені зерно задешево продали іноземним трейдерам, які протримали його в зерносховищах, а тепер перепродадуть це зерно нам, але значно дорожче”, - заявляє народний депутат Ігор Юхновський. За його словами, „після збору врожаю ціна на зерно має бути обмежена мінімальним процентом рентабельності в порівняні із собівартістю”. „Якщо ціна на зерно падає нижче від собівартості, селянин терпить збитки. Щоб цьому запобігти, держава повинна гарантувати заставну закупівлю зерна по ціні, яка вища від собівартості на 30%. Тоді селянин може виростити наступний врожай. Цього не було зроблено. В результаті селяни, які одержали кредити від банків, продавали зерно за безцінь трейдерам, щоб погасити кредити”, - зазначив представник „Нашої України”.

“Подібна ситуація була 1999 року за уряду Пустовойтенка, проте за часів урядування Віктора Ющенка ситуацію вдалося виправити, оскільки було виділено 190 мільйонів доларів для покриття проценти за кредити для селян. На даний момент держава зможе стабілізувати ситуацію на продуктовому ринку, продавши зерно із своїх запасів, але не відомо, чи зможемо ми забезпечити господарства посівним та кормовим зерном”, - наголосив Ігор Юхновський.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua