МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

ВРЮ перетворюють на орган залякування суддів

03/31/2003 | Майдан-ІНФОРМ
Нормальних людей в ВРЮ меньшість, але вони є. Треба віддати їм належне - для того щоби поводити себе гідно, та не бути схожими на євдокимових, норів, ківалових і т.д. - потрібно не боятись. О. Нечипоренко та М.Мельник - не бояться.

Член Вищої ради юстиції Олександр Нечипоренко вважає, що ВРЮ намагаються перетворити на орган залякування суддів.
Про це він повідомив сьогодні під час зустрічі з журналістами.

За його словами, "за 5 років існування ВРЮ сталося не так, як планувалося", тобто Вища рада юстиції не стала незалежним органом. За словами Нечипоренка, причин цьому багато, зокрема він вважає, що ВРЮ "загрузла від конкретних організацій, зокрема від Адміністрації Президента".

Член Вищої ради суддів також повідомив, що у роботі ВРЮ "є факти фальсифікації рішень".

Він зазначив, що кілька років тому деякими членами ВРЮ була висловлена пропозиція, щоб дисциплінарні справи на засіданні ради вирішувалися таємним голосуванням. "Щоб члени ради не дивилися на те, хто першим підніме руки", - підкреслив О.Нечипоренко.

На його думку, для того, щоб судді призначалися на посаду більш об`єктивно, треба, щоб їхні професійні здібності визначалися на конкурсній основі.

Також, член Вищої ради юстиції Микола Мельник вважає незаконним перебування народного депутата Сергія Ківалова на посаді голови ВРЮ.
Відповідно до чинного законодавства, голова ВРЮ не може перебувати на цій посаді на громадських засадах.

М.Мельник також вкотре наголосив, що "є небезпека в тому, що незаконне перебування С.Ківалова на посаді голови ВРЮ створює ланцюжок прийняття нелегітимних рішень". Тобто, пояснив він, особа, яка діє на посаді голови, фактично, на громадських засадах, не має права підписувати будь-які рішення, які приймає ВРЮ.

УНІАН


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua