МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Джозеф Чірінчіоне: Війна в Іраку може привести до трагедії

04/02/2003 | Serhiy Hrysch
Джозеф Чірінчіоне є директором центру нерозповсюдження озброєнь масового ураження в Фундації Карнегі в Вашінгтоні (http://www.ceip.org/files/about/Staff.asp?r=10). Сьогодні він дав інтерв"ю Національному Громадському Радіо.

На подив, Чірінчіоне вважає, що наслідки війни в Іраці можуть бути трагічними. Підхід до проблеми Іраку адміністрації неправий, тому що, на його думку:

* проблеми Ірак, Іран і П Корея не можуть бути вирішені втручанням,
* адміністрація Буша має ідею свого "месіанського" покликання, бо розглядає проблеми міжнародної політики як боротьбу "Добра/Бога" і "Зла". Проблема в тім, що всі інші (вкл іракців) мають таке саме уявлення, причому всі вважають себе на стороні "Добра/Бога".
* Буш на має міжнародного досвіду
* Буша обрали на протиставлянні "неефективної надмінності" Гора/Клінтона і "ефективної терплячості" Буша. У міжнародній політиці малося на увазі що при Буші, США не приймали б участі у "будуванні націй", а займалися б національними інтересами. Виборці недооцінили агресивності Буша.
* Адміністрація Буша це тісна сітка людей, які працювали разом раніше. США не мало прецеденту такої тісної співпраці кола людей, які прийшли до адміністрації і розставили своїх людей.
* США включила до "осі зла" Іран, Ірак, і П Корею, але має план дій тільки щодо Іраку. Щодо Ірану і ПК подібний іракському план реалізувати було б дуже важко.
* Адміністрація вважала, що режим Хусейна розвалиться "як карти" у перші дні війни. Американці недооцінили фактору націоналізму ("чому люди воюють з американцями, хоча мають власного диктатора/вбивцю?"), якого вони не розуміли.
* Війна прискорює, а не призупиняє, розповсюдження зброї масового ураження. Тепер нації стараються отримати яд зброю для того, щоб мати кращі переговорні позиції у світі після війни в Іраку.

На думку Чірінчіоне, США мала б стримувати ПК, Ірак і Іран, а не воювати.

Відповіді

 • 2003.04.02 | Len

  Re: Для иракцев это не война а нашествие !

  Вельмишановній пан Сергей! У Вас " Адміністрація вважала, що режим Хусейна розвалиться "як карти" у перші дні війни. ".
  Мой дед говорил мне: " Все мои многочисленные разногласия с Советской властью закончились 22 июня 1941 года. Для немца это была война , для меня это НАШЕСТВИЕ иноземцев. И любая власть становится святой , поднимая свой народ на ОТПОР. ". Конец воспоминаний о моем деде, два года(1919-1920) воевавшем в армии Колчака. В декабре 1941 года дед встретил нашествие на Бородинском поле. Хорошо встретил!!!
  У Вас "Тепер нації стараються отримати яд зброю для того, щоб мати кращі переговорні позиції у світі після війни в Іраку".
  Скажу яснее, после 20 марта 2003 года страна без ядерного оружия не может обладать суверенитетом и независимостью. Пример, Югославия, Ирак.
  Если Иран не обзаведется ядерным оружием , то ему постоянно будет угрожать опасность что его правительство будет обьявлено "диктаторским". Что американцы обнаружат многочисленные нарушения прав человека. И я ошибся : "не будет угрожать" а уже идут подобные разговоры.
  Особенно важный урок для Украины, имеющей свое медленно зреющее "Косово". Мусульманский анклав, где быстро растущая численно группа населения с "государственностью в крови". Стало ясно, что независимая Украина НЕВОЗМОЖНА без российского ядерного оружия.
  С уважением Len! Г.Киев. 2 апреля 2003 г.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2003.04.03 | Смогитель Вадим

   Re:здохни псявіро Len-iн !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2003.04.04 | Len

    Re:Все под Богом ходим!

    Вельмишановный пан Смогитель! Народная мудрость учит нас: Не ройте другому яму, сами попадете в неё. К сожалению, та бригада врачей, которая Вас забрала в 70ых годах, и которую Вы приняли сегодня гордо именуете "группой захвата" (сегодня в одной из тем Майдана)не выполнила клятвы Гиппократа и пренебрегла своими обязанностями и не оказала Вам помощи.
    Может быть по этому сейчас Ваших несомненно высоких умственных способностей не хватает даже понять что если Ваше сообщение состоит ТОЛЬКО ИЗ ЗАГОЛОВКА , то нужно по правилам Майдана ставить дефис в скобках. Вот так (-)!
    С уважением Len . 4 апреля 2003г. г.Киев.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.04.04 | CACTUS

     Re:Все под Богом ходим!

     І так воно й буде! Сучко! Прийде і твій час витримати те що витримав диссидент Вадим Смогитель. Ти блискуче демонструєш твоє ГБістське виховання.
    • 2003.04.04 | CACTUS

     Re:Все под Богом ходим!

     І так воно й буде! Сучко! Прийде і твій час витримати те що витримав диссидент Вадим Смогитель. Ти блискуче демонструєш твоє ГБістське виховання.
 • 2003.04.02 | Гура

  Розумні речі каже цей Джозеф Чірінчіоне (-)

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2003.04.03 | Георгій

   Так, але на жаль...

   ... він працює в "Carnegie Endowment for World Peace," тобто він, так би мовити, за родом своєї діяльності повинен закликати до мирних альтернатив будь-яким війнам. Проте його аргументи дійсно сильні. Вітаю, --ГП
 • 2003.04.05 | Andrij

  Re: Щойно сталася непоправна трагедія

  Віська Коаліції зайшли в Багдад. Ірак незабаром рухатиметься загніваючим та несправедливим шляхом Німеччини, Японії, та Південної Кореї. Вічна пам'ять квітучому та справедливому режимові Садама Гусейна, людині з рушницею, вусатому красню, рушію хімічного поступу Ірака.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2003.04.05 | Englishman

   Дай Боже, щоб вдалося уникнути

   великих людських жертв.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2003.04.05 | Andrij

    Re: Так!

    Всі на людський щит Макдональдсів! Якщо не великі людські жертви, то щось нехороше має статись обов'язково. Порушено баланс! Зруйновано стовп стабільності світу. Вусатий красень ось-ось отримає великого підсрачника.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.04.05 | Englishman

     Дарма ви так (-)

     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2003.04.05 | Andrij

      Набридло слухати червоно-рожеву муру про недоторканість садамів-

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.04.05 | Englishman

       ?

       Ви бачите "червоно-рожеву муру про недоторканість садамів"? в моєму побажанні воюючим сторонам уникнути великих людських жертв у битві за Багдад? Ви, мабуть, перепрацювали зи компьютером, відпочіть трошки. Тоді і рожева пелена з перенапружених очей спаде, і комуняки не будуть вважатися у кожному, хто має протилежну від вашої думку.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2003.04.05 | Andrij

        Re: Та досить вже

        Чому б вам трохи раніше, років так на десять, не побажати іракцям того ж самого? Скільки було вбито та закатовано в Басрі та Курдистану, одному Алаху відомо. Знаю, що багато червоних вкрай розчаровані малою кількістю жертв війни та успіхами американців. Це ж такий геополітичний удар та руйнація балансу, що важко уявити. Ось і "бажають" разом з воючими арабськими диктаторами "менше жертв". Раптом уряд Сірії та Ірану стали такими пасифістами та толстовцями, що важко їх слухати без сліз. Між забиттям камінням чергової невірної жінки, Великий Аятола став взірцем світового гуманізму.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.04.05 | Englishman

         Та досить вже- погоджуюсь.

         Коли Кучму запишуть у друзі американців через батальон хімзахисту, не забудьте поаплодувати Кущу, захиснику світової демократії.

         Адью.
      • 2003.04.06 | Patriot

       А Корея Північна послала всіх

       і потім нехай ніхто не плачеться, коли дружні російські або польські війська прийдуть нас визволяти від Кучми. Права міжнародного більше нема
    • 2003.04.05 | Самбодь Іван

     Андрію, краще б ви були китайцем

     а не українцем. Розумний ви дуже, про МакДональдс знаєте, про Саддама... де ви це прочитали? Чи по телевізору бачили? Смерть Києву, бо в ньому сидить Кучма, рудий красень.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2003.04.06 | CACTUS

      Re: Андрію, краще б ви були китайцем

      Самбодь пише:"Смерть Києву, бо в ньому сидить Кучма, рудий красень.
      Давайте просто:"СМЕРТЬ КУЧМІ--РУДОМУ КРАСЕНЮ"! І гаплик!

      Багато в чому з Джозефом Чірічіоне не можна не погодитись.
      При спілкуванні з Бушем досить швидко переконуєшся що сам по собі він людина....ну мудакувата! То Генерального Секретаря НАТО назвав у промові "Генерал". Йому пофігу Генеральний Секрктар чи генерал. Замість того щоб назвати Робертсона Робертсоном називає його спрощенщо " Роберсон". Ну --техасець, одним словом.

      Те що Буш САддама валить. То це за моїми переконаннями вірно. Чорножопі вже в західній Європі стоворили "Арабську Лігу". Незабаром стануть бургомістрами, стануть більшістю в парламентах і будуть в школах перед навчанням змушувати дітей-християн казати " алла Аллах алла-ла...!"На жінок нашик надінуть паранджу....

      Але це в недалекому майбутньому.
      Я про інше Буш допустився величезної помилки, що пішов на альянс з курдами. Для Туреччини -- члена НАТО --курди сепаратисти -тереористи.КУРДИщоправда також мочать і Саддама. Із США у них відбувся торг. Тепер у курдів з"являться підстави вимагати курдської автономії. Це нагадує чеченський сценарій. Американці на території Іраку дали можливість курдським повстанцям в трьох місцях добре окопатись. Чи стануть тепер США посередниками у вирішенні курдського питання? Вузол затягується на іншому векторі.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua