МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

РЕФЕРЕНДУМ-2003 "KUCHMA FOREVER" - ЧИНИМО СПРОТИВ ТИРАНІЇ КУЧМИ

04/04/2003 | Українець, громадянин України
Досить пустих балачок і балачок про війну :gun: в Іраку,бо до нас іде інша ВІЙНА, іде в кожен УКРАЇНСЬКИЙ дім, в кожну УКРАЇНСЬКУ родину. Це війна за наше майбутнє, війна за майбутнє УКРАЇНИ. Війна, менш кривава, але не менш жахлива. НА НАС НАСУВАЄТЬСЯ ВІЧНА ТИРАНІЯ РЕЖИМУ куЧМО. І єдина наша зброя - наше бажання іншої долі, як не для себе, то для своїх дітей. Так, це не тимчасова загроза, хто знає скільки проживе куЧМО, а у нього ще, наприклад, є онук (той, що з песиком).

Єдина наша зброя -
АКТИВНИЙ СПРОТИВ.


Тому пропоную в цій гілці почати обговорення "конституційних" ініціатив куЧМО.
Що вони пропонують? Як вони хочуть це впровадити? Як це робилося в інших країнах? Яких можна чекати несподіванок? І ГОЛОВНЕ, ЯК ЦЬМУ ЗАВАДИТИ?

ЛІНКИ НА ВАЖЛИВІ МАТЕРІАЛИ, ЩОДО ІНІЦІАТИВ куЧМО:

Чинна КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ
http://www.rada.kiev.ua/laws/pravo/new/cgi-bin/show.cgi?nreg=254к/96-вр&print=1

Проект Закону (внесений Кучмою Л.Д.) про внесення змін до Конституції України № 3207 від 06.03.2003
http://oracle2.rada.gov.ua/pls/zweb/webproc34?id=&pf3511=14408&pf35401=31240


Розробка ПАМ'ЯТКИ ПРОПАГАНДИСТУ
http://www.maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&key=1049396559&first=1049401292&last=1049359171


НІ ВІЧНІЙ ТИРАНІЇ КУЧМИ! ТАК ДОВІЧНОМУ УВ'ЯЗНЕННЮ КУЧМИ!

Відповіді

 • 2003.04.04 | Українець, громадянин України

  Виборчий Кодекс Республіки Бєларусь...

  http://www.polit.com.ua/index.php?PHPSESSID=3081f32f44236f3c2aefc2e6efd01da1&lang=ukr&spoid=2&poid=2&id=503&PHPSESSID=3081f32f44236f3c2aefc2e6efd01da1

  Виборчий Кодекс Республіки Бєларусь створює зручний механізм фальсифікації виборів

  24 січня 2000 року Палата Представників Республіки Беларусь прийняла Виборчий Кодекс. Таким чином, Беларусь стала однією з перших республік колишнього СРСР, що прийняла Виборчий Кодекс. І цей факт не можна не вважати як позитивний крок до демократизації Виборів у країні. Перевага Виборчого Кодексу в тому, що він є таким же постійним і майже незмінним документом, як і Конституція. Якщо згадати Виборче законодавство України, то можна відзначити, що майже завжди за півроку до кожних виборів будь-якого рівня влада вносить зміни до чинного законодавства. Це аж ніяк не може сприяти чесним виборам.
  Але тільки на перший погляд Виборчий Кодекс Республіки Бєларусь є досягненням “демократичної” Бєларусі. Уважне прочитання кодексу переконує в тому, що він є дуже зручним важелем влади при фальсифікації виборів.
  Проведемо невеличкий, майже поверховий, аналіз Виборчого Кодексу. Перше, на чому варто зауважити, – це наявність дострокового голосування. Згідно з білоруським законодавством, виборець може прийти у будь-який день за 5 днів до офіційної дати проведення виборів і проголосувати. При цьому він не повинен обґрунтовувати своє бажання голосувати достроково. Якщо згадати сумний досвід України на колишньому всеукраїнському референдумі за народною ініціативою, то стає зрозумілим, що левова частка порушень виборчого законодавства припадає на дострокове голосування. Багато виборців, які приходили у призначений день референдуму, були дуже здивовані, коли виявлялося, що вони вже нібито проголосували, принаймні, напроти їх прізвища стояв чийсь підпис про отримання бюлетеня. Аналогічна ситуація спостерігалася і на виборах Президента Республіки Киргизстан. Тод і значна частина студентів голосувала достроково під наглядом викладачів.
  Наступна стаття Виборчого Кодексу, на котру варто звернути увагу, це голосування на дому. Зрозуміло, якщо людина не в змозі прийти на вибори за станом здоров‘я, то їй має бути надана можливість запросити членів комісії до себе. Але згідно з білоруським законодавством, виборці можуть виявити бажання проголосувати на дому шляхом письмового, особистого чи по телефону звернення до дільничної комісії. Завдяки цьому пункту Виборчого Кодексу стає абсолютно неможливо спостерігачам проконтролювати дійсну кількість виборців, які виявили бажання голосувати на дому. Не будуть же спостерігачі сидіти на дільниці цілодобово за місяць до виборів та прослуховувати телефон комісії. Також у Кодексі не вказано конкретної дати, до якої комісія приймає заяви від виборців. Зазначено лише, що в день виборів голова комісії та секретар складають додатковий список з виборців, що голосують на дому. Але чи це вони повинні робити на початку виборів, чи в середині дня, чи наприкінці, – з Кодексу не зрозуміло.
  Ні у Виборчому Кодексі, ні в жодних документах ЦВК, що роз‘яснюють дію даного нормативно-правового акта не зазначені такі важливі моменти, як місце знаходження спостерігача під час підрахунку голосів – чи буде він мати змогу під час підрахунку бачити волевиявлення виборця у кожному бюлетені, чи його відсадять за кілька метрів від місця, де проводиться підрахунок голосів – це все залежить лише від бажання голови дільничної комісії.
  Згідно з Виборчим Кодексом Бєларусі, людина, що випадково зробила помилкову позначку в бюлетені, може взяти у члена комісії інший бюлетень, зробивши при цьому відповідну позначку на зворотному боці бюлетеня. Але зрозуміло, що за умови великої кількості виборців на дільниці (а так часто буває на початку голосування, коли на дільниці великими групами приходять літні люди) стає майже неможливо спостерігачеві простежити за тим, чи зробив виборець відмітку на зіпсованому бюлетені, чи ні.
  Серйозним стимулом для фальсифікації виборів є категорична заборона Виборчим Кодексом проводити опитування громадян, які щойно проголосували. Практика проведення відповідних опитів в Україні завжди значно спрощувала роботу спостерігачів. Вже до підведення офіційних підсумків голосування, як правило, ставало зрозуміло, хто отримав перемогу.
  Це лише поверховий аналіз Виборчого Кодексу Бєларусі на предмет можливості фальсифікації виборів. Але прийняття білоруського Кодексу підтверджує тенденцію серед пострадянських держав, коли влада приймає для себе “зручні” виборчі закони для того, щоб якнайдовше посидіти у президентських чи парламентських кріслах...

  Денис П‘ятигорець, “Політична Україна”
 • 2003.04.04 | Українець, громадянин України

  Туркменістан: повернення до феодалізму

  http://www.rferl.org/bd/uk/ukrainian/articles/1999/12/221299a9.html

  Туркменістан: повернення до феодалізму

  22.12.99
  Прага, 21 грудня. Зміцнення демократії на пост-радянських теренах проходить складними випробуваннями. Далеко від демократичних стандартів пройшли передвиборчі кампанії в Україні та Росії. В Білорусі закріпився авторитарний режим, але ніде авторитаризм не піднявся до таких висот, як у країнах Середньої Азії, яка повертається до форм правління, які нагадують дорадянські, чи може навіть доколоніальні часи. Одне з останніх повідомлень з цього ре¶іону розповідає про плани Туркменського президента стати пожиттєвим лідером країни.

  Повідомлення про те, що авторитарні лідери у пост-радянських країнах використовують демократичні механізми для посилення свої влади вже давно перестали дивувати. Але нові плани туркменського президента все ж вражають своєю прямолінійністю, а головне досяжністю. Як повідомляє агентство Франс Прес, туркменський президент Сапармурат Ніязов, який вже давно називає себе «батьком усіх туркменів», чи Туркменбаші, збирається стати пожиттєвим лідером країни. Для цього йому потрібно лише провести деякі незначні зміни у конституції, що не становитиме для «батька нації» жодних проблем, адже всі дотеперішні вибори і референдуми ухвалювали всі його започаткування на 99,9%.

  59-літній колишній перший секретар комуністичної партії Туркменії після розвалу Радянського Союзу у 90 році у безальтернативних виборах став президентом країни, коли за його кандидатуру проголосувало понад 98% туркменів. Шляхом національних референдумів у 92 та 94 році його повноваження були продовжені до 2003 року. Очікується, що ще до кінця цього місяця, народне зібрання Туркменістану має запропонувати зробити Ніязова пожиттєвим президентом. У пресі і на телебаченні вже ведеться підготовча робота. Портрети вождя розклеяні по всій країні. Багатотисячі робітничі колективи пишуть листи до уряду, в яких вони висловлюють впевненість, що Ніязов буде президентом країни назвжди, бо такою є воля народу. А якщо ініціатива йде знизу, то президенту не залишається нічого іншого, ніж погодитися з думкою народу.

  Отже, зберігаючи видимість демократичного процесу, в Туркменістані встановлюється новий автократичний режим. Коментує аналітик Радіо Свобода Брюс Паньєр: «Багато людей вважало, що з падінням Радянського Союзу, всі ці країни тяжітимуть до демократії, але вони, здається не помітили, і це підкреслюють лідери середньоазійських країн, що демократія не є їхньою традицією. Тенденція, яку ми спостерігаємо, полягає у тому, що лідери в Середній Азії повертаються до часів дорадянських, чи навіть доколоніальних. Вони тяжіють до монархії, деспотії, феодального суспільства». При цьому експерт зазначає, що повністю традиційними нові режими навряд чи можна назвати, хоча б з огляду на стосунки влади з духовенством. У переважно ісламському суспільстві релігійна діяльність тримається під суворим контролем.

  Однак найбільшу небезпеку Брюс Паньєр вбачає у розповсюдженні трукменського прикладу в регіоні. «Я гадаю, саме це є причиною занепокоєння багатьох оглядачів. Середньоазійські лідери мають тенденцію до наслідування дій одне одного. Щойно один проведе реферндум для того, щоб продовжити свої повноваження, як його приклад негайно наслідують інші.»

  Перспективи демократії віддаляються у Середній Азії у далеке майбутнє. Як зазначає аналітик Радіо Свбода, Сапармурат Ніязов ще на початку цього року обіцяв провести парламентські вибори на багатопартійній основі, але зараз він говорить про те, що його народ буде готовий до демократії не раніше 2010 року.

  Марія Щур
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2003.04.04 | Українець, громадянин України

   Деяка інформація про владу в Туркменістані та Киргизстані

   http://www.niss.gov.ua/book/Par/023.htm

   КИРГИЗСТАН
   Республіка Киргизстан (Kyrgyz Respublikasy)

   Конституцію ухвалено 5 травня 1993 р.; поправки до Конституції, запропоновані президентом А. Акаєвим і затверджені національним референдумом 10 лютого 1996 р., значно розширюють законодавчі повноваження президента.

   Республіка, перехідна демократія. Виконавча влада: глава держави - президент Аскар Акаєв (з 28 жовтня 1990 р.), голова уряду призначається президентом; члени Кабінету Міністрів призначаються президентом за рекомендацією прем'єр-міністра; президент обирається всенародним голосуванням на п'ятирічний термін. Законодавча влада: двопалатна Верховна рада (Zhogorku Kenesh) складається з Зібрання Народних Представників (70 місць; члени обрані прямим народним голосуванням на 5-річний термін) і Законодавче Зібрання (35 місць; члени обрані прямим народним голосуванням на 5-річний термін). Судова влада: Верховний Суд, члени якого призначені Верховною радою за рекомендацією президента на 10-річний термін, Конституційний Суд і Вищий Арбітражний Суд.

   ТУРКМЕНІСТАН
   Республіка Туркменістан (Turkmenistan Respublikasi)

   Конституцію ухвалено 18 травня 1992 р.

   Республіка. Виконавча влада: Глава держави - президент і голова Кабінету Міністрів Сапармурат Ніязов (з 27 жовтня 1990 р., перші прямі президентські вибори); члени Ради Міністрів призначені президентом; президент обраний всенародним голосуванням на п'ятирічний термін; продовження терміну перебування С. Ніязова на посаді президента на наступні 5 років схвалено національним референдумом 15 січня 1994 р. Законодавча влада: за конституцією 1992 р. існує однопалатне Народне Зібрання (Халк Масахаті) з кількістю членів понад 100 чол., частина має обиратися народом, інші - призначаються; збирається нерегулярно. Однопалатна Асамблея (Меджліс) на 50 місць, члени якого обрані народним голосуванням на 5-річний термін. Судова влада - Верховний Суд.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2003.04.06 | Чучхе

    Для прикладу: кілька статей газети "Нейтральний Туркменістан"

    ОБРАЩЕНИЕ

    к первому и пожизненному Президенту независимого нейтрального Туркменистана Великому Сапармурату Туркменбаши

    Высокочтимый наш Президент Великий Сапармурат Туркменбаши!
    Дорогой наш Сердар, наделенный мудростью Пророка! Вы, избрав дорогу наших предков, ставшую священной дорогой на чудотворной туркменской земле, воздвигли независимое нейтральное государство. Как отмечается в Вашей священной Рухнама, независимость пробудила в нашем народе твердую веру в справедливость, привела к сплочению двадцати четырех внуков Огуз хана, всколыхнула неизбывную любовь к Родине.
    Под Вашим мудрым руководством государство Туркменистан достигло невиданных успехов. За годы независимости под Вашим непосредственным руководством и при личном участии нейтральный Туркменистан превратился в гармонично развивающуюся самобытную страну, стремительно интегрирующую в систему мировой экономики.
    Достигнутые благодаря Вашим мудрым инициативам невиданные темпы экономического прогресса, миролюбивая внешняя и внутренняя политика породили глубокое почтение к Вам как видному государственному и политическому деятелю современности, приумножили международный авторитет Туркменистана.
    Вся мировая общественность искренне восторгается целостностью, последовательностью и глубоким содержанием Вашей Программы «Алтын асыр», нацеленной на динамичное развитие государства. В настоящее время во всем мире стремительно растет интерес к священной Рухнама, переведенной на языки многих народов, как на неиссякаемый источник мудрости.
    Навеки наш Сердар Великий Сапармурат Туркменбаши!
    Мы, представители нефтегазового комплекса, энергетической и химической промышленности и рыбного хозяйства Туркменистана, вместе с миллионами туркменистанцев проклинаем таких негодяев, как Борис Шихмурадов, Нурмухаммет Ханамов, Ыклым Ыклымов, Худайберди Оразов, Гуванч Джумаев, Тагандурды Халлыев, Батыр Бердыев, Язгельды Гундогдыев и, к сожалению, работавших среди нас Довлета Гаипова и Реджепгельды Нургельдыева, которые совершили попытку покушения на сплоченность, единство туркменского народа и независимость государства в период, когда во всем мире Вас знают и почитают как мудрого и дальновидного политика, когда приумножается авторитет Вашей личности. Мы чувствуем себя виноватыми, поскольку в то время, когда они работали среди нас, не смогли распознать в них волков в овечьей шкуре, вывернуть наизнанку их нутро и направить на верный путь. Уж слишком снисходительно обошлись тогда с ними. Но кто они такие - эти мелкие сошки рядом с Вашей недосягаемой личностью - нашим Великим Сердаром, прогремевшим на весь свет своей мудростью Пророка. Они лишь проявили свое гнилое нутро.
    Мы четко осознаем, что должны, как зеницу ока, беречь нашего Великого Сердара, нашу священную независимость, постоянный нейтралитет. Никакие темные силы, никакой террорист, никакие отщепенцы и негодяи никогда не смогут нанести им ни малейшего ущерба.
    Только предатели, изгои, проклятые Всевышним, способны в священном месяце Рамазан совершить попытку покушения на Вашу жизнь, на Вас - великую личность, подарившую нашему народу стабильность, нескончаемую весну, вольную жизнь, золотой век, священную Рухнама, неиссякаемые блага.
    Это ужасное происшествие весьма опечалило и взволновало нас, работников нефтегазового комплекса, энергетической и химической промышленности и рыбного хозяйства Туркменистана. Как говорится в Вашей священной Рухнама, «хуже смерти бесчестие». Только люди без чести и совести могли совершить подобное посягательство. Это дело рук предателей Родины, мы говорим им «изменники Родины», таких негодяев надо с корнем вырывать из нашей среды. Они не могут смотреть на то, как ширятся слава и авторитет туркменского народа, Туркменистана, на достигнутые беспрецедентные успехи под Вашим дальновидным и мудрым руководством. Никакая сила не сможет сбить с избранного пути наше государство, которое благодаря Вашей невиданной целеустремленности, неустанному труду, безмерной любви к Родине превратилось в регионе в центр миротворчества, стабильности и дружбы народов. Как говорится в священной Рухнама - «если земля не расколется, Всевышний не отвернется, никто не сможет нарушить благополучие туркменского очага». Злостные преступники должны в полной мере ответить перед законом за свое злодеяние.
    Дорогой наш Сердар Великий Сапармурат Туркменбаши!
    Весь туркменский народ и мы в том числе - с Вами. Пусть наши денно и нощно читаемые молитвы и благодарность оградят Вас от любых бед!
    Молим Всемогущего Аллаха ниспослать для Вас, наш дорогой Сердар, крепкого здоровья, неиссякаемой энергии, долгих лет жизни, успехов в Ваших делах во имя счастья туркменского народа, вечного процветания нашей стране, порожденной Вашей мудростью.
    Пусть будет вечен этот мир, как вечен будет в нем независимый нейтральный Туркменистан!
    Пусть будет вечен этот мир, как вечен будет в нем вечный Сердар Великий Сапармурат Туркменбаши!
    Да хранит Всемогущий Аллах нашего дорогого главу нации!
    Пусть будет вечен этот мир, как вечна будет в нем священная Рухнама - наш духовный маяк!
    Участники митинга работников нефтегазового комплекса, энергетической и химической промышленности и рыбного хозяйства Туркменистана.
    г.Ашхабад, 19 Битараплык 2002 г.


    ВЕЛИКАЯ СИЛА ЕДИНЕНИЯ
    Прекрасные слова - «единение», «братство», «мир» согревают наши души, эти великие понятия живут в наших сердцах и помогают нам жить достойно. Сверяя с ними свой путь, мы сожалеем зачастую, что чего-то не смогли, что в чем-то не преуспели.
    Сегодня благодаря священной Рухнама Великого Сердара в наших сердцах зажегся благородный огонь. Огонь созидания, добра и любви. Пусть этот огонь никогда не погаснет. Пусть этот огонь горит во славу Всевышнего. Сохраним же ясность сознания, что мы стоим перед ликом Высшим. И это сегодня сбережет нас от мелких и злобных мыслей, которыми питается тьма. Не зря наш Великий Сердар говорит о воспитании души. Как истощенное тело легко поддается заразе, так и слабый дух немедленно подвергается нападению. Каждое грубое необдуманное слово является вратами для темных сил.
    Не раз сказано, что каждый человек сам себе судья. Не раз сказано, какими путями человек создает свою судьбу. Там, где жажда наслаждения и золота, там, где грубость и цинизм, там нет дороги вперед, там одна дорога - во тьму.
    И понимая, как ловки и изобретательны силы тьмы, силы зла, разрушения и как они организованны, почему-то мало задумываемся о том, насколько необходима нам бдительность. Мы порой доверчивы и наивны, как дети.
    А зло находчиво, и цепки его щупальца! Попустительство злу даже в мелочах равносильно предательству. Попустительство - это и есть соглашательство с преступлением. Поэтому именно сейчас спешно и неотложно должна в мировое сознание войти мысль о том, что силы добра должны быть организованы.
    Осознаем же в сердцах наших, что наступило время признать значение мощной энергии взаимного понимания и единения. Мы должны поклясться, что каждый из нас не будет допускать равнодушия, невежественных, необдуманных слов и действий, которые могут разъединить нас и дать возможность темным силам постепенно поработить наши души. Недовольство, обида, зависть - вот почва, на которой произрастает тьма. Но надо помнить, что среди повседневных действий, среди самых обычных рутинных забот не прекращается работа духа. Даже в молчании, в бездействии, тогда, когда человек ничем не занят, дух не дремлет. И может ли быть такое, чтобы человек живя не жил - то есть не напрягал умственных и душевных сил, отсутствовал - присутствуя? Потому-то и говорится о бодрствовании духа, об укреплении сознания. Конечно, можно проспать жизнь и не заметить, что она прошла. Некоторые так и живут - словно двигаясь по накатанной колее, но кто знает радость творчества, радость высокого служения Истине, тот и впрямь счастливый человек.
    Одурманенные наживой, стремлением к насилию, злу, хаосу - такие люди не имеют Бога в душе. Они представляют большую опасность для человечества. У них нет Родины, а, значит, понятия - «род», «родная кровь», «родная земля», «родной дом» - попраны, оплеваны ими. Несомненно, все эти шихмурадовы, рахимовы, ыклымовы, джумаевы, гундогдыевы, бердыевы и иже с ними предстанут перед судом и ответят за свои черные деяния по закону. Но задумывались ли они о том, что есть высший суд - Божеский Суд. Потому что сказано в Писании: «...дайте место гневу Божию. Мне отмщение, Аз воздам,- говорит Господь». Ибо сказано у Иоанна: «...всякий, делающий злое, ненавидит свет и не идет к свету, чтобы не обличились дела его, потому что они злы; А поступающий по правде идет к свету, дабы явны были дела его, потому что они в Боге содеяны».
    Страшный грех взяли на свою душу террористы, посягнув на жизнь Президента. Строя преступные планы насильственного захвата власти, свержения конституционного строя, желая насадить режим террора и тирании, они сами себя загнали в капкан. Но раскаиваются ли они теперь, когда оказались за решеткой? Слушая «откровения» Халлыева, Бердыева, Рахимова, Гундогдыева по телевидению, я не удивилась тому, что не было ни одного покаянного слова, обращенного к Президенту и народу. Покаяние ведет к спасению души. А душа - от Бога. Но если они отвернулись от Бога, предали и Его, то попрали и растоптали свои души. Корень их бед есть жажда власти, жажда денег, предавшись ей, они отвернулись от веры и тем самым ввергли себя в страшный грех. Каждому воздастся по делам его.
    Сказано: «Бог наказать захочет - ум отнимет». Именно затмение, затемнение ума сопутствуют злым делам. Страшное возмездие навлекли на себя эти злотворцы. Но, слава Богу, зло преходяще, а благо, добро - вечны. Поэтому и говорит нам наш Великий Сердар -живите с радостью. Ибо в радости - благо. Истинная радость убережет нас от всякой нечисти. Ведь радость - светла!
    Возрадуемся и вознесем благодарные молитвы Всевышнему, что уберег нашего Сапармурата Туркменбаши от зла. Итак, будем радоваться. И да воцарится повсюду свет нашей радости, наших улыбок, и ничто не омрачит наш чистый и мирный горизонт.
    Великая книга Рухнама сплотила нас и повела священной дорогой к золотому веку, царству торжества духа, прекрасных идеалов человечества. Под знаменем Рухнама, знаменем единения мира и любви мы еще теснее сплотили свои ряды вокруг любимого Сердара. Ибо этот великий человек, Богом избранный лидер нации, живет во имя народа, во имя Отчизны и каждый день, каждый час, каждую минуту доказывает нам свою заботу о нас, свою любовь к нам. Наше сегодня и наше будущее неразрывно связаны с именем Великого Сапармурата Туркменбаши.
    И мы, прозревшие сердцем и душой, сегодня ясно понимаем, что наша сила - в единении, в сплочении, в солидарности. И это - не только нравственные понятия, но и мощный общественный двигатель добра. Устремленность к добру - есть сотворение добра. А мы приходим в этот мир с одной миссией - миссией добра.
    Гозель НУРАЛИЕВА.


    Народный Совет

    ОТВЕТЯТ ПО ЗАКОНУ

    В выступлении Генерального прокурора страны К.Атаджановой в средствах массовой информации отмечается, что организаторы террористического акта Б.Шихмурадов, Н.Ханамов, Х.Оразов, С.Ыклымов, Г.Джумаев, бывший председатель Меджлиса Туркменистана Т.Халлыев и другие члены преступной группировки будут привлечены к уголовной ответственности за совершение преступлений в соответствии с частью 1 статьи 275 Уголовного кодекса Туркменистана (организация преступного сообщества для совершения особо тяжких преступлений), частью 3 статьи 287 (незаконное приобретение, сбыт, хранение, провоз, пересылка преступным сообществом огнестрельного оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ), частью 2 статьи 214 (незаконное пересечение Государственной границы Туркменистана), частью 4 статьи 254 (контрабанда), частью 1 статьи 176 (посягательство на Президента Туркменистана), частью 2 статьи 174 (заговор с целью насильственного захвата власти и насильственного свержения конституционного строя), частью 3 статьи 271 (терроризм), частью 2 статьи 14-101 (умышленное убийство).
    Уверен, что в ходе следствия выявится сам процесс формирования этого преступного сообщества, будут раскрыты его структура и механизм взаимодействия членов преступной группы. А то, что это необходимо сделать, подтверждает тот факт, что следствию удалось выявить новых фигурантов в деле организации покушения на Президента Туркменистана и тех, кто должен был, в случае его успеха, вновь занять место во властных структурах нашего государства. Например, среди них оказались бывший секретарь ЦК Компартии Туркменистана С.Рахимов, бывший первый секретарь ЦК ЛКСМТ, и бывший хяким Дашогузского велаята Я.Гундогдыев, бывший министр иностранных дел Б.Бердыев и ряд других высокопоставленных чиновников.
    Говоря об этих лицах, нельзя не остановиться на мотивах, которые двигали ими, позволили объединиться в преступное сообщество. Все вышеназванные лица разные по возрасту, образованию, сфере деятельности, но их объединили жажда власти, огромное стремление вернуть любыми способами, в том числе преступными, «теплые места», природная алчность, отсутствие высоких нравственных качеств. Встав на путь политического терроризма, они выступили против устоев независимого Туркменского государства. Пока нет общепринятого определения политического терроризма, но отличительные черты его определены четко: это - насилие, связь с политикой, устрашение, террор, угроза, планируемость акций.
    Используя эти характеристики, можно однозначно сказать: организация покушения на нашего любимого Сердара - это насильственная вооруженная акция, имевшая целью совершить государственный переворот. При этом хочу заметить, что политический терроризм существенно отличается от общеуголовного преступления. Цель уголовного преступления эгоцентрична по своей сути, как правило, она заключается в удовлетворении корыстного интереса, в незаконном обогащении. Цели же инициаторов, вдохновителей, организаторов террористического сообщества Шихмурадова, Халлыева, Оразова, Ыклымова, Джумаева не только были связаны с личной выгодой и обогащением, но и с изменением государственного, конституционного строя в Туркменистане, с установлением атмосферы страха в нашем обществе.
    В этой связи хотелось бы по случаю проведения 30 Битараплык 2002 года совместного совещания XIII Государственного Совета старейшин, Народного Совета и Общенационального движения «Галкыныш» Туркменистана по вопросу дальнейшего укрепления в стране на законодательной основе обстановки стабильности, мирной жизни, упрочения незыблемых устоев светского государства высказать следующее предложение.
    Наверное, нам нужно принять на Халк Маслахаты Общеполитическую декларацию по дальнейшему укреплению в стране общественно-политической стабильности и формированию общественного мнения по упрочению духовно-нравственных идеалов туркменского народа.
    Дж.КАРАДЖАЕВ,
    политолог.


    ТУРКМЕНМИЛЛИХАСАБАТ:

    оперативно-аналитический обзор за месяцы Туркменбаши-Санджар 2002 г.
    (в сравнении с аналогичным периодом прошлого года)

    Сельское хозяйство: резервы животноводства
    Объем валовой продукции сельского хозяйства за 11 месяцев текущего года составил 12,13 трлн. манатов и превысил уровень аналогичного периода 2001 года на 17%. Прирост валовой продукции обеспечен в основном за счет опережающих темпов роста животноводческой отрасли.
    Анализируя положение дел в животноводстве, специалисты отмечают рост поголовья скота в Дашогузском, Ахалском и Марыйском велаятах. Основной удельный вес в структуре животноводства занимает частный сектор, в котором содержится 93% крупного рогатого скота, 76% овец и коз, 92% птицы. Тенденция роста поголовья скота и птицы адекватно сказывается на объемах производства основных видов животноводческой продукции как на сельскохозяйственных предприятиях, так и в частных хозяйствах. Это позволяет значительно снизить импорт животноводческой продукции.
    В сельском хозяйстве завершаются работы по уборке сельскохозяйственных культур. За 11 месяцев 2002 года в стране объем производства овощей увеличился по сравнению с аналогичным периодом прошлого года на 34,8 тыс. тонн, бахчевых - на 23,5 тыс. тонн, картофеля - на 23,4 тыс. тонн, плодов - на 15,3 тыс. тонн и винограда - на 6,6 тыс. тонн.
    Производство плодоовощной продукции и бахчевых было обеспечено, в основном, за счет частных хозяйств, доля которых в объеме растениеводческой продукции сельского хозяйства страны составила 59%.
    За анализируемый период во всех хозяйствах страны произведено 80,3 тыс. тонн риса, при этом темп прироста составил 76%, объем производства сахарной свеклы увеличился в 2,1 раза.

    Инвестиции: производственная сфера
    Экономика независимого Туркменистана ориентируется на комплексное использование природных ресурсов, а также на развитие отраслей, производящих готовую продукцию. Это и обуславливает высокий уровень инвестирования промышленности.
    Объем инвестиций на развитие экономики страны за 10 месяцев 2002 года составил около 10 трлн. манатов, что на 8% выше соответствующего периода прошлого года. Из общего объема инвестиций 72% использовано на строительство объектов производственного назначения.
    Инвестиционные ресурсы были сформированы, в основном, за счет средств предприятий и организаций (49%), которые увеличились по сравнению с аналогичным периодом прошлого года на 29%.
    С развитием рыночных отношений наблюдается активизация инвестиционной деятельности в негосудаpственном секторе экономики (42%), темп роста которых составил 131%.
    Доля госудаpственных инвестиций, направленных на развитие экономики, по-прежнему сохраняется на высоком уровне и составляет 58%.
    За месяцы Туркменбаши-Гарашсызлык 2002 года основная часть инвестиций госудаpственного сектора освоена по ГК «Туркменгаз» -19%, ГК «Туркменнефтегазстрой» - 13%, ГК «Туркменнефть» - 12%, ассоциации «Туркменобахызмат» - 7%, управлению «Туркмендемирёллары» и ГК «Туркменгеология» - по 5%.

    Потребительский рынок: рост негосудаpственного сектора торговли
    За анализируемый период 2002 года объем розничного товарооборота составил 16,4 трлн. манатов, что на 38% выше уровня прошлого года. При этом доля негосудаpственного сектора торговли в общем объеме розничного товарооборота составила 90%.

    Внешняя торговля: экспорт превысил импорт
    Внешнеторговый оборот Туркменистана по итогам 10 месяцев 2002 года характеризуется положительным внешнеторговым сальдо: экспорт товаров превысил импорт на 648 млн. долларов США.
    Экспортные поставки туркменской продукции оцениваются в 2371 млн. долларов США, что на 11% больше уровня 10 месяцев прошлого года.
    За 10 месяцев текущего года зафиксировано увеличение физических объемов вывоза за рубеж нефти на 9%, хлопчатобумажных тканей - в 2,2 раза, трикотажного полотна - в 1,7 раза, одежды текстильной -в 2,6 раза.
    Импорт Туркменистана за 10 месяцев 2002 года оценивается в 1723 млн. долларов США, что на 10% меньше соответствующего периода 2001 года. В страну ввозилась, в основном, продукция производственно-технического назначения: машины, оборудование, строительные материалы.
    В целом, внешнеторговый оборот Туркменистана составил 4094 млн. долларов США.

    * * *
    Необходимо отметить, что информация, характеризующая экономику Туркменистана, сводится на основе статистических данных предприятий, организаций, министерств, ведомств, хякимликов и других хозяйствующих субъектов с учетом оценки работы негосударственного сектора экономики.
    В целях обеспечения единства общегосударственной системы организации статистики и первичного учета Президентом Туркменистана Сапармуратом Туркменбаши принято Постановление №5524 от 1 числа месяца Байдак 2002 г. «Об утверждении форм государственной статистической отчетности и первичного учета на государственном языке». Во исполнение указанного Постановления управления статистики и информации города Ашхабада и велаятов провели проверки организаций и предприятий по достоверности представляемой статистической информации и внедрению форм государственной статистической отчетности и первичного учета на государственном языке. В результате установлено, что в 158 из 660 проверенных предприятий обнаружены неточности в заполнении форм статистической отчетности.
    Кроме того, не все субъекты, осуществляющие статистическую деятельность, предоставляют своевременно и качественно статистическую отчетность. В ходе проверок достоверности информации, представляемой субъектами, осуществляющими статистическую деятельность, выявлен ряд хозяйствующих субъектов, систематически нарушающих установленные сроки сдачи государственной статистической отчетности. К ним относятся предприятия и организации хякимликов г. Ашхабада и Балканского велаята, министерств сельского хозяйства, текстильной промышленности, строительства и промышленности строительных материалов, автомобильного транспорта, здравоохранения и медицинской промышленности, ассоциаций «Туркменобахызмат», «Туркменмаллары», «Туркменгаллаонумлери», Государственных концернов «Туркмендокунхимия», «Туркменнефтегазстрой», Государственной акционерной корпорации «Туркменхалы», Союза потребительских обществ «Туркменбирлешик».
    Обзор подготовлен
    по данным Туркменмиллихасабат специально для «НТ».


    В СТРАНЕ ТУРКМЕНБАШИ

    С целью качественного проведения зимних полевых работ по подготовке земель к посеву сельскохозяйственных культур в Дашогузском велаяте задействована дополнительная передвижная группа механизаторов на базе снабжения АО «Обахызмат». К ней прикреплены недавно поступившие в соответствии с Распоряжением Президента Туркменистана Сапармурата Туркменбаши 5 новых тракторов «Кейс» марки MX-240 с плугами, выделенные хякимлику Дашогузского велаята из резерва главы государства. Кроме того, обеспечена надежная эксплуатация 4 тракторов «Джон Дир». Новая техника эффективно используется для ведения необходимых агротехнических мероприятий в хозяйствах Куняургенчского, Болдумсазского и других этрапов.
    Всего по велаяту для проведения зимних полевых работ задействовано 87 пропашных тракторов «Джон Дир», 40 тракторов «Кейс» и 15 гусеничных тракторов Т-150. Механизированные услуги высокого качества оказывают сельхозпроизводителям механизаторы АО «Обахызмат» этрапа имени С.А.Ниязова, Губадагского, Болдумсазского и Куняургенчского этрапов. Высокопроизводительное и эффективное использование техники служит залогом успешной и своевременной подготовки земель к севу сельхозкультур под урожай будущего года.
    И.ИБРАГИМОВ.

    * * *
    В воинской части гарнизона города Туркменбаши состоялся торжественный ритуал принятия присяги на верность Отечеству и Президенту страны. Слова воинской клятвы у священного знамени части произнесли 82 молодых бойца. День принятия воинской присяги совпал с 60-й годовщиной создания подразделения.
    Радость праздника с воинами разделили их родители, приглашенные из всех велаятов Туркменистана, представители общественности г.Туркменбаши, ветераны войны, офицеры запаса, в разные годы служившие в этой части. Старший лейтенант Овезмурад Акыев рассказал о боевом пути части, нынешней учебе ее воинов.
    В заключение праздника состоялся концерт-эстафета, подготовленный городским отделом культуры и самодеятельными музыкантами части. Для воинов и их гостей прозвучали фольклорные и эстрадные произведения.
    Г.МИРИШЕВА.

    * * *
    Хяким города Туркменбаши Аширберды Черкезов подписал распоряжение о слиянии двух подразделений коммунального хозяйства - специализированной автотранспортной конторы и конторы озеленения в трест по благоустройству и санитарной очистке города.
    Эта необходимость назрела давно, так как масштабы благоустройства промышленного и курортного города Туркменбаши резко возросли после включения его в перечень городов, приравненных к велаятским центрам. Теперь появилась возможность рационально направлять средства и трудовые ресурсы на решение единой задачи - создание зеленых зон и поддержание чистоты в жилых массивах г.Туркменбаши.
    В.РЫЛОВНИКОВ.

    * * *
    В городе Абадан стало традицией проводить встречи двух поколений-ветеранов войны и труда с молодежью золотого века. Одна из них состоялась в Доме культуры шиферного завода. Ветераны призвали молодежь быть верными идеям независимости, любить Родину, свой народ, родную природу и самоотверженным трудом крепить экономическую мощь Отечества. Молодые строители, арматурщики, плотники заверили ветеранов, что будут жить по священным заветам Рухнама. При чтении Рухнама душа очищается, каждому хочется сделать что-то хорошее, богоугодное. «Путь туркмен, - говорится в Рухнама, - долгий путь. Это путь, который проложили наши предки и который привел нас к независимости. Это путь, который вдохновляет нас к дальнейшему движению дорогой мира, добра и справедливости».
    Счастливого вам пути в золотом веке!
    Ч.НИЯЗМАМЕДОВ.

    * * *
    В объединении профсоюзов Лебапского велаята состоялось традиционное ежегодное чествование победителей патриотического движения «Наш вклад в социально-экономическое развитие Туркменистана», которым были вручены ценные подарки. В торжествах приняли участие представители велаятского и городского хякимликов, производственных объединений «Лебапавтогулак» и «Лебаппагта», профсоюзные активисты.
    Среди награжденных люди разных профессий: хлопкороб Хурма Аманова из дайханского объединения «Ватан» этрапа Галкыныш, механизатор Саятского этрапского акционерного общества «Обахызмат» Курбанмурад Сейлиев, водитель Туркменабатского грузового автотранспортного предприятия Аллаберды Розыев, аппаратчик сернокислотного производства Туркменабатского химического предприятия им. С.А.Ниязова Шихмурад Атабаев и др.
    Для победителей патриотического движения был накрыт праздничный стол, в их честь местные артисты дали большой концерт.

    * * *
    В Туркменабате завершился традиционный футбольный турнир. В соревнованиях, организованных Лебапским велаятским спорткомитетом, участвовали 8 команд. Все они представляют крупные трудовые коллективы и выступают в городском чемпионате.
    В финал турнира вышла команда «Азыкчи» маслоэкстракционного завода и команда пивзавода «Суммул». В упорной борьбе победу с минимальным счетом 1:0 одержала команда «Азыкчи».
    Победитель и команды, занявшие второе и третье места, были награждены дипломами и ценными подарками.
    М.БЕКТАСОВ.

    * * *
    Конкурс «Лучшая медсестра года» состоялся в Доме здоровья № 1 г.Балканабата. Его участницы в стихотворной форме рассказали о себе, ответили на вопросы, связанные с их профессиональной деятельностью, состязались в умении быстро и качественно оказать первую медицинскую помощь, прочитали наизусть отрывки из Рухнама.
    Настоящими хозяйками дома показали себя конкурсантки, выполняя задание по приготовлению овощных салатов и сервировке стола.
    Первое место в конкурсе заняла медсестра Багтыгуль Реджепова, второе - Айнабат Мамедова и третье - Байрамтач Гургенова. Всем им были вручены ценные подарки.
    У.УСТАЕВ.

    * * *
    Интересно, весело прошел в Дашогузском велаятском музыкально-драматическом театре имени Н.Андалиба большой праздничный шоу-концерт «Шадыян зенанлар». В шуточном театрализованном представлении, организованном и проведенном по инициативе велаятского совета Союза женщин имени Героя Туркменистана Гурбансолтан эдже приняли участие представительницы творческих групп домов культуры, художественной самодеятельности всех восьми этрапов и города.
    В программу оригинальных концертных номеров вошли юмористические произведения, шуточные интермедии. Сценическое воплощение бытовых сценок, забавные песни, зажигательные танцы и многое другое доставили публике огромную радость и хорошее праздничное настроение. Особенно запомнились многочисленным зрителям выступления творческих групп из этрапа имени Сапармурата Туркменбаши, Губадагского, Акдепинского, Куняургенчского этрапов.
    И.ИБРАГИМОВ.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.04.07 | trick

     Re: Для прикладу: кілька статей газети "Нейтральний Туркменістан"

     Je des v mene richna pidshyvka jakois rajonnoi gazetky za 1936 rik. Prosto odyn v odyn.
 • 2003.04.04 | Українець, громадянин України

  Україна готова йти шляхом киргизької диктатури?

  Україна готова йти шляхом киргизької диктатури?

  Я, як і багато українців, 5 березня о 21.00 сидів на дивані втупившись у телевізор. Але тоді чомусь думалося не про Україну. Про Киргизію. На перший погляд між цими країнами спільне хіба те, що це республіки колишнього СРСР, але ні.

  Автору цих рядків довелося бути в республіці Киргизстан на референдумі по прийняттю нової редакції Конституції, що відбувся 2 лютого цього року. Не будемо аналізувати суть президентських ініціатив, а поведемо мову про сам процес прийняття нової Конституції в дружній нам республіці.

  Отже все спочатку.

  Мало хто в Україні знає, що в минулому році в Киргизії урядові війська застосували вогнепальну зброю проти селян. Такого не могла пробачити ніяка опозиція, навіть киргизька, яка потихеньку і почала розхитувати трон Аскара Акаєва. І коли країна була на межі бунту (революцією це назвати, мабуть, не можна), Акаєв виступає зі зверненням до народу.

  Здогадуєтеся, про що він там говорив? Правильно. Про те, що пора передавати частину повноважень президента Джогорку Кенешу (парламенту). Цікаво, що звернення Акаєва прозвучало майже одночасно зі зверненням нашого гаранта на День Незалежності.

  Після цього було створено Конституційні збори, куди ввійшли представники всіх політичних сил, які завзято почали писати проект нової Конституції. Відразу ж після того, як проект було підготовано, оголошується всенародне його обговорення. У кожну юрту представники виконавчої влади доставили новий проект Конституції (1,4 млн. примірників на 4 мільйонну країну), було проведено роз'яснювальну роботу в кожному аулі.

  Найцікавіше, що до цього дуже активно долучилася опозиція, представники якої поряд з виконавчою владою доводили необхідність перерозподілу повноважень між президентом і парламентом. Всенародне обговорення проекту Конституції тривало 2 місяці. Такої консолідації нації Киргизія ще не бачила. Навіть опозиція заговорила, який президент демократичний. Всі кинулися дискутувати і таки винесли узгоджений проект. І все було б чудово, але…

  На початку січня 2003 року Акаєв скликає експертну комісію. В цю комісію входили юристи, основним завданням яких було юридично "вилизати" остаточний варіант проекту. І 16 січня президент Киргизстану оголошує референдум і виносить на нього проект Конституції, що підготований не Конституційними зборами, а експертною комісією. Ці два проекти кардинально відрізнялися один від одного. В проекті експертної комісії повноважень президенту надали ще більше, ніж в чинній на той час Конституції. А оскільки референдум було оголошено на 2 лютого, в опозиції не лишилося часу пояснити, що киргизький народ просто "кинули". І киргизи, щасливо проголосували за протилежне.

  Чим не сценарій для України? Дуже хочеться вірити, що ми мудріші, але давайте порівняємо факти.

  І в Україні, і в Киргизії все починалося з послаблення президентської влади. І там і тут президенти задекларували скорочення власних повноважень. І в нас і в них президенти твердять, що результати референдумів не можуть ревізуватися парламентами. А ще були створені конституційні комісії, а ще в Киргизії застарілий Закон про референдуми, що суперечив чинній тоді Конституції (згадаймо наш референдум 2000). Щоправда у них всенародне обговорення вже проведено, а в нас тільки починається, у них експертну комісію скликали, а в нас про це ще не чути, у них народ уже "кинули", а в нас?

  Єдиною відмінністю між нашими братніми країнами є те, що їхня опозиція упіймалася на президентський гачок, а наша тільки принюхується до наживки.

  А втім, знаєте, що прикро? Те, що організатори нашої реформи так і не спромоглися придумати свій, український сценарій, а знову запозичили. І де? Не в цинічних, але не дурних москвичів, не в хитруватих, але теж не дурних поляків, не в американців, не в німців, навіть не в білоруського "бацьки". А запозичили в напівкочових киргизів. Чесних, привітних, гостинних, але все ж азіатів. Боюся, що наступним буде сценарій Туркмен-баши, з великою ймовірністю на успіх. Добре ж думає про український народ його влада.

  А ще буде прикро, якщо ми всі таки упіймаємося та цей гачок і нас усіх просто "кинуть".

  Євген Радченко – перший заступник голови правління Комітету виборців України

  Євген Радченко для УП , 13.03.2003, 12:00
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2003.04.05 | НЕ ХВИЛЮЙТЕСЬ ВЕЛЬМИ, а ЗВИКАЙТЕ до СТОЛИЦІ "РУСІ" в КИЄВІ \\\\

   Re:З 91 року Україна вже йде киргизьким шляхом , отож:

 • 2003.04.04 | Kozak

  "KUCHMA FOREVER" ?

  А я вважаю, що то пусте заняття. Бо один дурень загадає таку загадку на яку відповідь не знайдуть сто мудреців.

  Якщо хочете вплинути на процес то пошліть лист Кучмі з відгуками до його пропозицій.
  http://maidan.org.ua/news/index.php3?bn=maidan_free&site=maidan

  Єдина наша зброя -
  АКТИВНИЙ СПРОТИВ.

  Пробачте, але це не активний спротив. Он депутати НУ запропонували провести дострокові вибори президента, як відгук на його ініціативи.

  http://maidan.org.ua/news/index.php3?bn=maidan_free

  Давайте подумаємо як підтримати це діло. Треба, мені здається, виводити людей на вулиці з вимогою відставки. По принципу добрий і злий слідчий. Ющенко пропонує по доброму, а Тимошенко і ввесь народ вимагає. Як підняти людей на боротьбу?

  Хоча Ваша справа звичайно теж має право на життя.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2003.04.04 | Українець, громадянин України

   Re: "KUCHMA FOREVER" ?

   Kozak пише:
   > А я вважаю, що то пусте заняття. Бо один дурень загадає таку загадку на яку відповідь не знайдуть сто мудреців.
   >
   > Якщо хочете вплинути на процес то пошліть лист Кучмі з відгуками до його пропозицій.
   > http://maidan.org.ua/news/index.php3?bn=maidan_free&site=maidan

   Хіба що листа із сибіркою. Та ні, краще б він ще пожив років з 20-ть, але ЗА ГРАТАМИ.

   >
   > Єдина наша зброя -
   > АКТИВНИЙ СПРОТИВ.
   >
   > Пробачте, але це не активний спротив. Он депутати НУ запропонували провести дострокові вибори президента, як відгук на його ініціативи.
   >
   > http://maidan.org.ua/news/index.php3?bn=maidan_free
   >
   > Давайте подумаємо як підтримати це діло. Треба, мені здається, виводити людей на вулиці з вимогою відставки. По принципу добрий і злий слідчий. Ющенко пропонує по доброму, а Тимошенко і ввесь народ вимагає. Як підняти людей на боротьбу?

   А як їх вести на вулиці? За руки тягти? Теж потрібно. Але багато людей досі не розуміють, як їх хочуть "поиметь". Треба оцінити зброю ворога і людям пояснити, як і що саме з нами можуть зробити.

   > Хоча Ваша справа звичайно теж має право на життя.

   Дякую.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2003.04.04 | Kozak

    Re: "KUCHMA FOREVER" ?

    >Треба оцінити зброю ворога і людям пояснити, як і що саме з нами можуть зробити.< Як Ви збираєтесь їм це доводити, якщо їм навіть не доходить, що їх убивають кожен день. Вони не будуть задумуватись над тими подробицями.

    Мені здається, що короткий, смішний і ємкий лозунг це єдине, що пробє товсту лобову кістку байдужого українця.

    Щось на зразок "Реформи Кучми - в життя гондурасців",

    або "Реформатор наш Кучма ставить істину торчма"
 • 2003.04.05 | line305b

  Не могли бы вы пожалуйста объснить понятно и кратко, в чем

  проблемы с этим референдумом - так, чтобы я при необходимости пересказать мог. Каким образом полномочия расширяются до 2007 года, и т.д.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2003.04.05 | Олександр

   Re: Не могли бы вы пожалуйста объснить понятно и кратко, в чем

   Все дуже просто.
   Ось ключова стаття президентського проекту:

   "Стаття 71. Вибори Президента України, до органів державної влади та органів місцевого самоврядування є вільними і відбуваються на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування.
   Виборцям гарантується вільне волевиявлення.
   Чергові вибори Президента України, до органів державної влади та органів місцевого самоврядування проводяться протягом одного року у такій послідовності та у такі строки:
   чергові вибори народних депутатів України – в останню неділю березня;
   чергові вибори депутатів сільської, селищної, міської, районної, обласної ради, сільського, селищного, міського голови, депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим – у другу неділю вересня;
   чергові вибори Президента України – у першу неділю грудня";

   Відповідно, вибори президента можуть відбутися у грудні, якщо у березні проведені парламентські, а у вересні - місцеві.

   Оскільки у 2004 році ані чергових парламентських, ані чергових місцевих виборів не передбачається, ТО НЕ БУДЕ І ПРЕЗИДЕНТСЬКИХ. Термін виборів парламенту - 2006 рік, але на це є інша стаття в президентському проекті:

   Стаття 77. Строк повноважень Верховної Ради України становить пять років.
   Чергові вибори до Верховної Ради України відбуваються в останню неділю березня п’ятого року повноважень Верховної Ради України.

   Отже, повноваження парламенту пропонується продовжити на один рік, до 2007 року. Провести парламентські вибори у березні 2007 року, а президентські - У ГРУДНІ 2007 РОКУ!!!

   Отже, ціллю "реформи" є пролонгація повноважень Кучми на 3 роки і 2 місяці. УРА!
  • 2003.04.07 | Українець, громадянин України

   лінк на пояснення...

   див. http://www.maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&key=1049705518&first=&last=
 • 2003.04.05 | Сергій

  Я ПІДТРИМУЮ СПРОТИВ ТИРАНІЇ КУЧМАКІВ !

  Повністю підтримую Українця стосовно глобального Світового референдума всіх українців стосовно бойкотування всіх ініциатив
  кучмівської адміністрації. Референдум за гаслом "Кучму назавжди геть"

  Будь яка ініциатива людини, для якої невеликою трагедією є загибель
  людей, виглядає як знущання і ліцемірство. Всі підтримуючи цей бред
  не вільні у своєму світогляді( мені здається так)


  Щоденний заСУД і поКАРАння комунобандитському режиму кучмаків
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
 • 2003.04.06 | Мазепинець

  Re: РЕФЕРЕНДУМ-2003 "KUCHMA FOREVER" - ЧИНИМО СПРОТИВ ТИРАНІЇ КУЧМИ

  Хочу додати до переліку питань ще одне. У 1994 році ми мали проект "KUCHMO: Епізод І: Прихована загроза"; у 1999 році ми мали проект "KUCHMO: Епізод ІІ: Атака клону".

  Яким чином донести до народу інформацію про небезпеку нового проекту Адміністрації: "KUCHMO: Епізод ІІІ: Паханшах-Льоня І (подвійне звання) завдає удару у відповідь" ? :ouch:

  Якщо хтось знає, то дайте, будь-ласка, відповідь...
 • 2003.04.11 | Мазепинець

  Кучма - лось поганючий!!! (-)Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua