Московські попи переіменували... Кіровоград
04/05/2003 | Avdeev
В наступному 2004 році в Кіровограді готуються відмічати ювілей міста. До свята кожний готується по-своєму: дехто "попереду паровоза".. Серед них і священослужителі УПЦ МП. Цій категорії громадян України трохи забракло терпіння та здорового глузду, і мабуть саме з цієї причини на храмах міста почали зявлятися таблички з словами "м. Єлісаветград". Інше пояснення поведінці церкви сусідньої держави в Україні важко знайти. Змінили і назву єпархії, яку на богослужіннях називають -"Єлісаветградською і Олександрійською".
А тим часом йде великий спротив проти навіть обговорення українських назв міста, серед яких є два історично обгрунтовані: Кучмань та Новокозачин.
У Кабінеті Міністрів України, як стверджує місцева "Вечірня газета", готується спеціальна Постанова, якою будуть передбачені кошти на підготовку міста до 250-річчя.
За рахунок цих коштів планується відтворити історичну забудову міста. У першу чергу буде відреставровано приміщення музично-драматичного театру імені Кропивницького, а також упорядкована історична пам'ятка — Фортеця Святої Єлисавети.
Міська влада планує звернутися до підприємців з проханням допомогти у реставрації фасадів будинків.
Ювілей наближається, але дехто йде попереду паровоза. На відміну від першоквітневого жарту місцевої газети "Репортер", подібні дії церковних діячів сприймаються провокативно. Московські попи нахабніють і поводяться, як в себе вдома, самотушки повертаючи місту російську назви та чинячи певний тиск на громадську думку.
Відповіді
2003.04.05 | Бегемот
Особливо "Кучмань" мені сподобалась,
Тримаю парі, що саме цю історичну назву Кабмін і затвердить,особливо, якщо все пройде гладко з референдумом.
2003.04.05 | Георгій
Взагалі Єлісавета Петрівна ще була нічого...
Дочка мерзотника Петра І і литовської маркітантки Катаріне Скавронєне стала у віці 34 років законною дружиною українського селянина і патріота Олексія Розума... Вона була дивною жінкою. Неймовірно здібна, яскрава, артистична, чудово співала і танцювала, вільно говорила кількома європейськими мовами. Скасувала смертну кару і, разом зі своїм чоловіком і радником, працювала над переорієнтацією зовнішньої політики Російської Імперії на зближення з Францією (матір'ю тодішнього короля Франції Людовіка ХУ була ополячена українка Ліщинська, вірний друг і покровитель всесильної коханки короля, маркізи де Помпадур). Єлісавета запросила до Києва Бартоломео Растреллі, який збудував унікальну Андріївську церкву і Маріїнський палац. Любила Україну безмежно, терпіти не могла Москви і Санкт-Петербурга. Давала величезні пожертви на Лавру і Софію, на розбудову міста Києва. Дуже шкода, що вони з Олексієм не мали дітей і обоє померли відносно молодими (як вірні голуби, з різницею всього в кілька днів). --ГП2003.04.05 | Максим
Re: Цікаво (+)
Але не до кінця зрозуміло. Про селянського сина і т.п.Не могли б розказати трохи більше. Чи кинути якийсь лінк?
2003.04.05 | Георгій
Re: Цікаво (+)
Пане Максиме, точного лінку під рукою не маю, але можете подивитися в Гуглі "Russian Monarchs" або "Elizabeth of Russia." Олексій Розум (або Розумовський) був дійсно селянським хлопцем з Чернігівщини (здається, із Седнева). Єлісавета під час однієї зі своїх подорожей по селах "Малоросії" побачила цього парубка в церкві і почула, як він співає - а він мав якийсь абсолютно божественний голос. Закохалася в нього і через кілька років таємно вінчалася з ним у церкві. Завдяки її протекції, він став графом Російської імперії і головою приватного кабінету радників імператриці. Його молодший брат Кирило був останнім гетьманом Війська Запорізького. --ГП2003.04.05 | Мазепинець
Ця совкова назва "Кіровоград"...
А я підтримую перейменування Кіровограду. Тільки не у якийсь там Кучмань, або Лазаренкове. На мою думку, найкраще було б повернути стару назву - Єлисаветград. На це є дві причини: по-перше, Єлизавета Петрівна дійсно є швидше оборонцем українського народу, аніж його ворогом (як це намагаються вивернути деякі "непримиримі"), а, по-друге, Єлисаветград - назва, що досить-таки приїлася до населеного пункту (200 років, як не як). Трохи більше 50-ти останніх років цей нас. пункт носить "благородно-совкову" назву Кіровоград (на честь більшовика Кірова - мучителя українського народу).Давайте не забувати, що, якби не цариця Єлизавета, то Гетьманщина, як автономія українського народу у складі Російської Імперії, проіснувала би набагато менше. Тим більше, що сама назва "Єлисаветград" не є настільки заангажованою, як назва "Кіровоград".
2003.04.05 | Andrij
Велика подяка Єлізавєті, захисниці Малоросії та малоросів!
От тільки не зрозуміло, до чого там ще Мазепа, явний націоналіст, бандерівець, ворог всіх малоросів та хохлів. Загалом, малороси, то такий гоноровитий народ, що готові жити навіть в Сракограді, аби тільки про Україну не нагадувало.2003.04.06 | Габелок
ото тіко не нада....
Георгію, мене від Вашого умілєнія її царською особою занудило. Вибачаюсь! Але все ж прошу не продовжуйте, бо не стримаюсь і заблюю весь Майдан, мо' Вас трохи забризкаю...Ми всі знаємо, що Господарі можуть виклакати умілєніє у рабів.
Сталін досі викликає умілєніє... Який він скромний був! Мав тільки одну пару черевиків! У всьому собі відмовляв! Просту картоплю їв, так само, як і його народ, з яким він поводився, як з лайном...
Так, Єлісевета була такою доброю! Любила Україну. Щеб пак! Україну всі люблять загарбувати. Польські королі всі без виключення були українськими патріотами. Все автономію обіцяли. Які добренькі. Ах, как умілітельно!
Чикотило, чи, як його там, теж дуже добрий, насправді, коли б Ви з ним поближче познайомились.
А Гітлер! Та просто душечка, особливо м*якенький коли в дупу його в засос цілувати. Так умілітєльно! Не пробували? Він же теж Україну обожав!
(Просто для історичної справки: Елисавета співала, танцювала, говорила французькою. На цьому її освіта закінчувалася. Якось, у дорослому віці, вони дуже здивувалася, що Велика Британія є островом.)
2003.04.06 | Габелок
Хоча...
з іншого боку, я за збереження історичних назв. Що сталося, те й є. Єлисаветград був заснований, як фортеця імператрицею Єлисаветою. Подобається це нам чи ні, це наша історія. Так само я виступаю за повернення назви Станіслав (тепер Івано-Франківськ) та й Проскурів, що є тепер Хмельницьким, та багатьом іншим населеним пунктам. Але тільки, будь ласка, не Кіровград...2003.04.06 | Мазепинець
Re: Хоча...
Дякую за гарну думку! Хоча Хмельницькому я оригінальну назву не повертав би. Занадто вже воно "ніяке", оте "Проскурів". Тим більше, що місто нічим в історії особливим не відзначилося, так нехай хоч назвою такою патріотичною пишається.А от Дніпропетровську можна було б повернути назву Катеринослав. Сама Катерина ІІ, хоч і була падлюкою (ще й дуже великою), але ця назва до цього міста також приїлася (що, до речі, не завадило Катеринославу у часи визвольних змагань стати значним центром українства на сході України), а, крім того, дякуючи Катерині маємо етнічну землю - Кубань.
2003.04.06 | Габелок
Було б добре...
щоб і Луганську повернули її початкову назву - Лугань. Українською досить милозвучно. Юзівка, знову ж таки...Про Крим, я навіть не хочу починати: Кєфа, Карасубазар... Стільки чудових татарських назв було перековеркано... Стільки традицій знівечено. Маю надію, що кримські татари те все повернуть.
2003.04.06 | Andrij
Re: Мазєпінєц, це що, нова технологія?
Звісно, місто Проскурів "нічим в історії особливим не відзначилося", а ось Катеринослав відзначився. Єкатєріна була "падлюкою", але ж "маємо етнічну землю Кубань" (і що з нею робити?). Сталін теж був "падлюкою", але дехто зараз хутко придумає, як і йому віддячити за щось. Послухайте, Мазєпінєц, дайте Україні спокій з вашими царями. Їдьте краще в матушку-Росію, перейменовуйте там Волгоград чи то в Царіцин, чу то Сталінград. Набувайте досвід, гостріть технології, потім вже назад, до малоросів.Мазепинець пише:
> Дякую за гарну думку! Хоча Хмельницькому я оригінальну назву не повертав би. Занадто вже воно "ніяке", оте "Проскурів". Тим більше, що місто нічим в історії особливим не відзначилося, так нехай хоч назвою такою патріотичною пишається.
> А от Дніпропетровську можна було б повернути назву Катеринослав. Сама Катерина ІІ, хоч і була падлюкою (ще й дуже великою), але ця назва до цього міста також приїлася (що, до речі, не завадило Катеринославу у часи визвольних змагань стати значним центром українства на сході України), а, крім того, дякуючи Катерині маємо етнічну землю - Кубань.
2003.04.06 | Мазепинець
Re: Мазєпінєц, це що, нова технологія?
Андрюша, розумничку, ти знаєш вислів одного з китайських мудреців - "Хто не знає свого минулого, той не має майбутнього" ? Мені здається, що не знаєш. Ти відносишся до того прошарку населення, яке носить "горду" назву пофігістів, якому байдужа наша історія, нецікава тема нашої культури. Таким людям чуже і незрозуміле саме поняття Україна, вони не відчувають гордості за свою землю ( етнічні сюди включаються). Вони ускладнюють суспільні проблеми, бо не бажають їх обговорювати, як, наприклад, ту ж проблему з Кіровоградом.Andriy пише:
> Послухайте, Мазєпінєц, дайте Україні спокій з вашими царями. Їдьте краще в матушку-Росію, перейменовуйте там Волгоград чи то в Царіцин, чу то Сталінград. Набувайте досвід, гостріть технології, потім вже назад, до малоросів.
Виникає таке враження, наче царі - то не наша історія. Але, звичайно! Це ж така "мудацька" тема, правда, Андрюшо? Що ж тут "струйового"?
Раніше Andriy писав:
"Загалом, малороси, то такий гоноровитий народ, що готові жити навіть у Сракограді, аби тільки про Україну не нагадувало".
Так от послухай мене, Андрюшка, їдь і живи у Сракограді, Україна - не для тебе, а її проблеми - тим більше.
P.S. А справу виправдання Сталіна я покладаю на тебе.
2003.04.07 | Andrij
Re: Точно
Мазепинець пише:> Андрюша, розумничку, ти знаєш вислів одного з китайських мудреців - "Хто не знає свого минулого, той не має майбутнього" ? Мені здається, що не знаєш.
Якщо здається, - хрестися. Народна мудрість.
>Вони ускладнюють суспільні проблеми, бо не бажають їх обговорювати, як, наприклад, ту ж проблему з Кіровоградом.
Що ми тут по твоєму робимо? Знов помилився? Буває.
> Виникає таке враження, наче царі - то не наша історія.
Звичайно, що ні. Вони - ваша історія. Саме як Батий - історія монголів, а Гітлер - історія німців. Ти вже не ображайся, що твоєї історії не всі хотять.
> P.S. А справу виправдання Сталіна я покладаю на тебе.
А він що, не твоя історія, Мазєпінєц? Про китайських мудреців вже забув? Краще згадай, поки не пізно.
2003.04.07 | Мазепинець
Відповідь
Це ти помиляєшся, Андрюша. Історія окупантів - це також наша історія. По-твоєму треба просто взяти й забути скільки кривди нам зробили поляки, росіяни, німці, той самий Сталін ? Ні. Ми не можемо забути. І нехай ми будемо мати міста Єлисаветград і Катеринослав, щоб кожен малий українець знав, що це - славні українські міста, що носять назви російських цариць, бо були засновані в період російсько-царської окупації України. І нехай вони знають, що треба не тільки примножувати славу цих міст, а й недопускати до нової окупації України, не дозволяти ворогові розвивати цю землю, самостійно піклуватися нею.Нехай назви цих міст (Єлисаветград, Катеринослав) будуть наче пам'ятниками нашим попередникам, що не змогли вберегти Державу від окупації, і нехай нагадують майбутнім поколінням про недалекоглядність тих, хто був перед ними.
2003.04.07 | Зараза
Чим же тоді назва "Кировоград" гірша? (-)
2003.04.07 | Нестор Мазепа
Виникає таке враження, наче царі - то не наша історія. Точно!
Як і крулі, кайзери, фюрери. То все історія окупантів.Царі -- то й не ваша історія, бо в рабів, підніжків, зрадників і запроданців (потрібне -- підкреслити) історії нема.
2003.04.06 | Георгій
Так і я ж про це!
А порівнювати ЄП зі Сталіним чи Гітлером все-таки неправильно. Вона була людиною своєї епохи і свого соціального прошарку, тому, звичайно, революціонеркою чи українською націоналісткою вона бути не могла. Але вона не була і злою людиною, як її батько або як її брауншвайзькі родички. А Україну вона дійсно по-своєму любила, і свого чоловіка обожнювала і слухала. Саме тому Київ під час її правління змінився на краще, і Слобожанщина теж. За це їй "кудоз."2003.04.09 | Габелок
Ще трохи про Єлисавету...
http://www.geocities.com/kaszczenko/opovidannia61.htmlРоку 1745 у змагання Війська Запорозького з донцями встряв нарешті російський уряд і царською грамотою наказав кошовому отаману Василю Сичу, щоб усі побудовані запорожцями на Єйських косах курені попалити і надалі запорожців на той бік Азовського моря не пускати.
Побачивши, як хутко заселялись суміжні з Запорожжям землі, запорожці звертались до сенату з проханням потвердити межі Війська Запорозького, та тільки замість того вони діждали, що на військових землях за наказом цариці Єлизавети знову почали будувати кріпості. Першим був збудований Ново-Архангельський шанець на річці Синюсі, проти української Торговиці. Другим було збудовано Орловський шанець біля Бугу, де тепер Ольвіополь.
Запорожці з колишньої партії Гордієнка почали, було, нарікати на Малашевича, що не обстоює давніх меж Запорожжя, але року 1750 сталася подія, що подала запорожцям надію на краще й заспокоїла їх: указом цариці од 22 лютого було одновлено на Україні гетьманство, причому козацькій старшині було загадано обрати гетьманом Кирила Розумовського, а указом 19 жовтня 1750 року велено Війську Запорозькому бути під рукою гетьмана України, як то у минулі часи було, до року 1708».
Порушення запорозьких вольностей
Тільки скоро Військо знову було пригнічене розчаруванням: гетьман Розумовський не мав майже ніякої влади і не тільки не обстоював запорозьких земель, а року 1751 навіть сам повідомив Кіш, що всі запорозькі землі на південь од Синюхи та Висі на 20 верст, протягаючись од Бугу до Дніпра, разом з устям р. Омельника віддаються під залюднення втікачам з Сербії, що прийшли на Україну під проводом полковника Хорвата [338].
Та звістка, мов грім, ударила запорожців, і не вспіли ще вони од неї прочуняти, як року 1753 від запорозьких земель було одмежовано ще землі од устя р. Чорного Ташлику до устя річки Самоткані по Дніпру і розпочато будівлю кріпості святої Єлизавети (де зараз Єлисаветград) [339]. Одмежовані од запорожців землі було прозвано Ново-Сербією. Та й на цьому ще не скінчилось лихо запорожців, і того ж таки року 1753 на східному краї Запорожжя теж була одмежована частина запорозьких земель по річках Торець, Бахмутка та Лугань і од Донця та до Савур-Могили і теж віддана втікачами з різних слов'янських земель під назвою Слов'яно-Сербії.
Нові поселенці скоро не тільки посіли вищезазначені запорозькі землі, а почали силою зганяти з тих земель запорожців, що хоч і у невеликій кількості, сиділи по тих своїх вольностях зимовниками й бордюгами.
Гардових козаків нові поселенці найбільше утиснули. Пікінерські солдати не пускали запорожців рибалити або однімали наловлену рибу. Біля церкви запорозької пікінери збудували свої кухні, коли ж священик почав сперечатись, то пікінерський капітан заборонив священику без свого наказу правити у церкві службу.
У Січі з приводу цих подій одбувались бурхливі ради, та тільки з того нічого не виходило, і після дорікання старшині та бійок поміж себе товариство заспокоювалося на тому, що пошле скаргу цариці й гетьманові і одібрані землі будуть повернені Військові; ті ж з товариства, хто не знав, куди подіти своє завзяття, йшли у гайдамаки і ватагами набігали на польські й татарські межі.
Серпня 19, року 1753 на Січі було одержано царський наказ про те, що надалі Військові забороняється переміняти військову старшину без відома російського уряду. Тим указом упень руйнувався запорозький звичай обирати старшину щороку наново, а разом з тим одмінялося й право обирати старшину вільними голосами всього товариства, за своїм бажанням, бо російський уряд міг би й не дозволити обрати того, хто був йому небажаний.
Незважаючи на той наказ, 1 січня 1754 року на Січі одбулася рокова рада, на якій кошовим отаманом замість Ігнатовича було обрано Грицька Лантуха (Федорова). Довідавшись про те, що Лантух, не спитавшись російського уряду, взяв булаву кошового, а разом і владу над Запорожжям до своїх рук, гетьман Розумовський, що повинен був би обстоювати права Війська Запорозького, просив у цариці дозволу скинути Грицька Федорова з кошевства і, щоб налякати й інших, завдати йому за неслухняність мордування, та вже сама цариця лишила пропозицію Розумовського без наслідків.
Скоро після свого обрання на уряд Грицько Лантух, зважаючи на скарги поляків і татар на напади гайдамаків, послав військового осавула Петра Калниша [340] з полком запорожців вишукувати й винищувати гайдамацькі кубла. Калниш вистежив ватагу гайдамаків на розі біля річки Бугу, і хоч вони завзято оборонялись пальбою з рушниць і навіть з гармат, обгородившись засіками, та запорожці добули їх і декого побили, а більшість порозганяли.
Проте цей погром гайдамаків був ні до чого, бо року 1755 вони так само чинили напади і на польські, і на татарські межі. Тоді Федорів надумав послати до гайдамаків старих дідів, щоб умовити їх покинути гайдамацьке життя. Діди порозшукували всі гайдамацькі кубла по Бугу й по Чуті, розказали їм, що лихими вчинками гайдамаків користуються російські вороги Війська Запорозького, щоб зовсім одібрати от Війська всі землі, а саме Військо скасувати. Гайдамаки разом з дідами плакали над лихою долею українського народу та приборканого Війська Запорозького і врешті, щоб не згубити останнього, пішли своєю волею за дідами на Січ, а у Січі кошовий отаман примусив їх присягнути на тому, що не будуть надалі гайдамачити, і без ніякої кари розпустив по січових куренях.
З цього випадку скористався ново-сербський генерал і наклепав на кошового й січову старшину, ніби вони покривають гайдамаків і поділяють з ними награбоване добро. Цей наклеп дійшов до самої цариці і за її наказом сталася нечувана, відколи існувало Військо Запорозьке, подія: кошового отамана Лантуха (перехрещеного російським урядом у Федорова) та осавула Чорного викликали до Глухова на суд і туди ж було Привезено й кількох запорожців, захоплених у Ново-Сербії на гайдамацтві.
Гайдамаків допитували, чи справді вони гайдамачили з відома Коша запорозького, а награбоване добро привозили на Січ і поділяли з військовою старшиною. Кати завдавали гайдамакам всяких мук, аби вони у тому признались, та тільки, коли гайдамаки, бувші запорожці, побачили, що разом з ними судять і батька кошового, то у розпачі попадали навколішки перед Лантухом і одноголосне ствердили, що гайдамачили проти волі січової старшини своєю сваволею.
Слідство над кошовим Лантухом тяглося цілий рік, і врешті його з пошаною пустили на Січ. Це порушення стародавніх прав Війська Запорозького, що тільки за військовою радою визнавало право судити кошового отамана, засмутило Військо і вкинуло у душу старих січовиків тяжкі передчування.
Найбільше Військо Запорозьке побоювалося за свої вольності, і ще до початку слідства про участь запорожців у гайдамацтві військова рада на початку року 1755 послала до Петербурга і до гетьмана Розумовського депутатів — колишнього кошового отамана Данила Гладкого, військового старшину Петра Калниша (перехрещеного у Петербурзі на Калнишевського) та писаря Івана Чугуївця, наказавши їм домагатись, щоб Військові Запорозькому була видана царська грамота на володіння військовими землями.
Депутатів продержали у Петербурзі цілий рік і, посилаючись на те, що по московських архівах не знайдено універсалу Богдана Хмельницького, рішили, що раніше, ніж розв'язувати питання про запорозькі землі, треба останні списати й перевірити по картах.
Поки та січова депутація оббивала пороги по столичних канцеляріях, генерал Ново-Сербії Хорват там же у сенаті клопотався про те, щоб Ново-Сербським полкам віддали всі запорозькі землі од північної межі униз Дніпром до острова Хортиці. Гетьман Розумовський, згоджуючись без суперечки на передачу запорозьких земель сербам, повідомив про те Кіш, але на Січі лист гетьмана збив таку бучу, що кошовий Федорів 20 серпня 1756 року одповів Розумовському, що коли б од Війська Запорозького одібрали зазначені землі, то воно не мало б рації служити «Всеросійському престолу».
Такою одповіддю Грицько Федорів натякав на те, що у розпачі Військо Запорозьке змушене буде знову передатись під турецьку зверхність, і той лист зробив такий вплив у столиці, що Хорвату було одмовлено у його домаганнях.
Межування запорозьких земель
Року 1757 до кріпості св. Єлизавети почали збиратися уповноважені на списування земель і меж Запорожжя: од гетьмана Розумовського, од Коша і од Ново-Сербських та Слобідських полків; та тільки межування не одбулося, бо російський уряд не прислав інженерів та землемірів, а тим часом поселенці, мов сарана, щодня набігали на запорозькі землі з України й Молдави і, дістаючи листи на володіння землями по річках та байраках Запорожжя, виганяли старих запорожців з їхніх зимовників, одби-рали пасіки та худобу і осідали, хто де хотів, між Бугом та Дніпром цілими слободами.
Таке становище примусило запорожців у 1758 році знову послати у Петербург депутатів з проханням, щоб одмежувати запорозькі землі од Ново-Сербії, не дожидаючи того «описанія», а по карті, зробленій року 1740 інженер-полковником Дебоксетом. З цього видно, що Військо Запорозьке вже зрікалося тих великих земель, що од нього одкраяли, а хотіло хоч забезпечити себе од дальніших захватів. Щоб легше досягти якихось добрих наслідків, Калниш, обраний знову депутатом, повіз од Коша на подарунки петербурзьким вельможам найкращих коней, верблюдів, риби, кофію і грошей.
Проте, незважаючи на задобрювання вельмож дарунками, справа запорожців довго не посувалась. Як писав Калнишевський на Кіш, у столиці йому дорікали військовими звичаями, що запорожці «щороку наново обирають кошового отамана й старшину, хоч і попередня старшина була справна». Такі дорікання виявляють, що петербурзькому панському урядові зовсім незрозумілий був демократичний та республіканський запорозький устрій. Тільки наприкінці року 1759 депутати повернулись на Січ, повідомивши товариство, що деякі прохання Війська Запорозького задоволене, що ж до землі, то ніякої обіцянки про те, щоб не віддавати її під нові селитьби, не дано.
Скоро після повороту Калнишевського з Петербурга, на Січі схопилася велика пожежа. Згоріло аж 14 куренів і трохи не згоріла ще й церква. З чого сталася та пожежа, ніхто не знав, і зажурене тим випадком січове товариство почало гомоніти, що та пожежа віщує щось недобре:
Закряче ворон, степом летючи,
Заплаче зозуля, лугом скачучи,
Закрукають кречети сизі,
Загадаються орли хижі,
Та все, та все по своїх братах,
По буйних товаришах-козаках.
Тим часом року 1759 почалося-таки «описаніє земель Війська Запорозького». Представники Війська Косап та Самбок уперто обстоювали права Війська Запорозького на землі до річки Синюхи, Висі та Тясмину до того уперто, що у суперечках з депутатами Ново-Сербії та Ново-Слобідського полку писар запорозький Андрій Товстик погрожував, що як слобідські поселенці й надалі будуть захоплювати запорозькі землі, то Військо Запорозьке змушене буде обороняти свої права оружною рукою.
Тільки Товстик забув, що за Нової Січі вже не ті були часи, що за кошового Івана Сірка, і за ті слова, що він сказав, генерал Муравйов звелів Товстика арештувати та ще й примусив Кіш покарати його.
Списування запорозьких земель протяглося кілька років, а тим часом ново-слобідські поселенці захопили вже землі на південь од Самоткані по Дніпру мало не до Романкова.
Незадоволена на Лантуха за жорстоку розправу з гайдамаками січова сірома року 1759 скинула його з уряду та обрала Олексу Білецького, але через рік на Січі взяла гору військова старшина і знову обрала Лантуха, так що він знову почав викоріняти гайдамацтво. Восени року 1761 гетьман Розумовський прислав на Кіш подяку за кари на гайдамаків і разом потвердив наказ про те, що кошового, суддю, писаря й іншу старшину Війська Запорозького не дозволяється переміняти по своїй волі без дозволу російського уряду.
Під той час, 25 грудня 1761 року, цариця Єлизавета Петрівна померла, і на престол уступив цар Петро ІІІ
2003.04.05 | Мертві Бджоли Загудуть
Мазепинцю, а назвати це місто "Мазепинськ" слабО?
Або яким-небудь іншим питомим українськими іменем?Чим взагалі це місто відзначилося в історії України?
2003.04.05 | Мазепинець
Відповідь мертвим бджолам (та й Andriyкові, заодно)
А чим в українській історії відзначився Проскурів, щоб робити з нього Хмельницький? Що такого особливого зробив Іван Франко для Станіслава, щоб перейменовувати його у Івано-Франківськ?P.S. А, оскільки вам, совкам, подобаються "пролетарські" назви то раджу їхати (або частіше бувати) на схід України або до Криму. Там ви матимете прекрасну можливість відвідувати села Пролетарське, Піонерське, Ленінське (і т.д.), прогулюватися по вулицях Рози Люксембург, Карла Маркса, Фрідріха Енгельса... врешті-решт зорендуєте собі квартиру на славній вулиці Ілліча.
P.P.S. А, взагалі, ми (і ви), українці-малороси, народ "такий гоноровий":перейменують Київ у Гітлерйюгендштадт, а Львів у Дохлобджільськ, то ДЕЯКІ З НАС і радіти будуть, мов діти у дитсадку...
2003.04.06 | Andrij
Re: Не хвилюйтесь, буде вам Єлісавєтгград
Росія про це подбає. Решті малоросів буде "байдуже". Так що, все буде гаразд.2003.04.07 | Мертві Бджоли Загудуть
Шановний Мазепинцю, то Ви вважаєте Мазепу "совком"?
Шановний Мазепинцю,Ми пропонуємо давати нові назви українським містам і селам на честь УКРАЇНСЬКИХ героїв , а не відроджувати старі москальсько-імперіялістичні назви. От і все.
Московська цариця, яка б свята не була, є за визначенням ворожою до ідеї вільної, незалежної, самостійної та суверенної держави України. То для чого нам підтримувати пам"ять про невільницько-окупаційний, залежний і несамостійний період нашої історії у складі чужої імперії? Хіба українці не мають своїх УКРАЇНСЬКИХ героїв?
Чому б не називати міста в Україні українськими іменами Мазепи, Петлюри, Бандери тощо? От ми ж і кажемо, слабО?
P.S. Київ перейменовувати на Гітлерйюгендштадт ніхто не пропонує, окрім Вас, бо це повна бздюра. А Львів зовсім не потрібно перейменовувати на Дохлобджільськ. За Вашою логікою повернення імперських назв, очевидно, більше сенсу мало б перейменувати його на Лемберг
Мазепинець пише:
> А чим в українській історії відзначився Проскурів, щоб робити з нього Хмельницький? Що такого особливого зробив Іван Франко для Станіслава, щоб перейменовувати його у Івано-Франківськ?
>
> P.S. А, оскільки вам, совкам, подобаються "пролетарські" назви то раджу їхати (або частіше бувати) на схід України або до Криму. Там ви матимете прекрасну можливість відвідувати села Пролетарське, Піонерське, Ленінське (і т.д.), прогулюватися по вулицях Рози Люксембург, Карла Маркса, Фрідріха Енгельса... врешті-решт зорендуєте собі квартиру на славній вулиці Ілліча.
>
> P.P.S. А, взагалі, ми (і ви), українці-малороси, народ "такий гоноровий":перейменують Київ у Гітлерйюгендштадт, а Львів у Дохлобджільськ, то ДЕЯКІ З НАС і радіти будуть, мов діти у дитсадку...
2003.04.07 | Мазепинець
Re: Ні!
По-перше, прочитайте мою відповідь Andriyu ( "Відповідь" ), а, по-друге, називати міста назвами українських героїв - це просто прекрасно, але чи вистачить нам таких назв? Історія - святе, національна честь - також. Від повернення ІСТОРИЧНИХ назв двом містам Правобережжя багато не зміниться. Все одно, українській націоналістичній думці є де "розвернутися": згадайте хоча б Донбас. От там якраз і потрібна серйозна комісія з перейменування.P.S. І, взагалі, чого б Мазепинськом не назвати Першотравенськ (містечко у Дніпропетровській області). Багато ми не втратимо!
2003.04.06 | Роман ShaRP
Дозвольте висловитися.
Як майже-мешканець (походжу з тої області), відповідально заявляю -- та нам було байдуже, як там називався областний центр.2003.04.06 | Нестор Мазепа
Класичний "хахол зашуганий". Хай хоч як назвуть - аби не били(-)
2003.04.07 | Роман ShaRP
А дульки. Ви просто ніколи не жили на землі, тому не розумієте.
Назви -- то як керівництво. Приходить і йде.А люди -- вони люди, їм треба жити, і в тому житті дуже мало чого залежить від назв.
2003.04.07 | Нестор Мазепа
Чого не розумію? Рабства? Зашуганості?
Занадто того добра багато навколо, і на землі, і в метрІ, щоб його не розуміти.Роман ShaRP пише:
> Назви -- то як керівництво. Приходить і йде.
Безперечно. Головне щоб продразвйорстка всі заховані харчі не знайшла. А вся ця дурна політика вам хахлам ні до чого. Не в мові річ, аби тільки там за клунею не копАли.
2003.04.08 | Роман ShaRP
Лю-дей.
Нестор Мазепа пише:> Занадто того добра багато навколо, і на землі, і в метрІ, щоб його не розуміти.
Як страшно . Ви ніколи не думали, що у людей може бути інша, ніж у Вас, точка зору? Але це ж трапляється повсякчасно -- варто хоча б трохи замислитися.
Може, справжньою кумпанією серед вільних і незашуганих Вам став би лише Онопрієнко?
> Роман ShaRP пише:
> > Назви -- то як керівництво. Приходить і йде.
>
> Безперечно. Головне щоб продразвйорстка всі заховані харчі не знайшла. А вся ця дурна політика вам хахлам ні до чого. Не в мові річ, аби тільки там за клунею не копАли.
Трохи не так. Просто у різних проблем є різний рейтинг важливості. Стосовно назви областного центру у даному разі він доооооооооооосить нулячий.
А що річ дійсно не у мові - так це багато людей давно знають . Вашій теорії, судячи з усього, лишається бути невизнано-геніальною (хіба там організуєте гурток хванатів Погрібного -- він ще з чимось схожим виступав).
2003.04.08 | Andrij
Re: Що мене дивує, так це те, що хтось досі промовляє за "людей"
Вони вас обрали тут за всіх разом писати? Якщо ні, то висловлюйте свою особисту точку зору. Інакше виходить замкнуте коло з особистих поглядів та тицянням на "людей", щось на зразок совдепівської сварки в черзі за цукром.2003.04.09 | Роман ShaRP
Ну й дивуйтеся на здоров*я в своїй Канаді (-)
2003.04.09 | Andrij
Re: А чому саме Канаді?
Чи то ви вже й мене представляєте на цій дошці? Щось на зразок візитної картки. Кажу вам, говоріть за себе, а не за "людей".2003.04.10 | Роман ShaRP
От ви кажете. А я беру й не слухаю. Дивуйтеся далі (-)
2003.04.10 | Andrij
Re: Справа смаку
То була пропозиція з поліпшення якості дискусії та усунення аргументів з "черги за цукром". Але ж у вас своя голова, своя клавіатура, пишіть на здоров"я, тицяйте на "людей", потім сперечайтесь з ними. Я взагалі вже десь "в Канаді", так що, все гаразд.Мені особисто так здається, що "відносна" мораль та поведінка мають багато небезпек. Але то може тільки "в Канаді", а в Україні - по іншому. Ну й президент такий, "відносно" не злочинець, а навпаки, приємна людина з гарною зачіскою.
2003.04.10 | Роман ShaRP
Re: Справа смаку
Andrij пише:> То була пропозиція з поліпшення якості дискусії та усунення аргументів з "черги за цукром".
Аргументи бувають різні. В даному випадку, я вважаю, що мої аргументи не гірші за аргументи того, з ким я говорю. Вам боляче на то дивитися? Пийте бром
> Але ж у вас своя голова, своя клавіатура, пишіть на здоров"я, тицяйте на "людей", потім сперечайтесь з ними. Я взагалі вже десь "в Канаді", так що, все гаразд.
А що, в Україні?
> Мені особисто так здається, що "відносна" мораль та поведінка мають багато небезпек.
А вам не здається, що вона скрізь завжди майже у всіх відносна? Дивно ... От мені -- здається.
> Але то може тільки "в Канаді", а в Україні - по іншому.
Ні, я гадаю, різноманісність моралі і поведінки не має географічних кордонів
>Ну й президент такий, "відносно" не злочинець, а навпаки, приємна людина з гарною зачіскою.
Який? Буш?
2003.04.10 | Andrij
Re: Цікаво ви про мораль сказали
Роман ShaRP пише:> > Мені особисто так здається, що "відносна" мораль та поведінка мають багато небезпек.
>
> А вам не здається, що вона скрізь завжди майже у всіх відносна? Дивно ... От мені -- здається.
Ні, не здається. Але, те що вам здається, так це дуже логічно, бо ви знов порівнялися з "майже усіма". Тобто, знов відштовхуєтесь від "людей". Але ж в Україні багато людей, для котрих мораль визначається вірою та вихованням та є досить постійною в часі та просторі. Чи то не ваші "люди"?
2003.04.10 | Роман ShaRP
Лише одне питання:
Andrij пише:> Роман ShaRP пише:
> Ні, не здається. Але, те що вам здається, так це дуже логічно, бо ви знов порівнялися з "майже усіма". Тобто, знов відштовхуєтесь від "людей". Але ж в Україні багато людей, для котрих мораль визначається вірою та вихованням та є досить постійною в часі та просторі. Чи то не ваші "люди"?
Судячи з вашого твердження я роблю знов таки висновок, що ви це пишете не з України. Якщо це справді так -- наша суперечка не має жодного сенсу, культурні/знакові/інформаційні/духовні простори радикально різняться.
Прошу мене вибачити, але у разі позитивного підтверження (себто, що ви не в Україні), я не можу розмовляти з вами на цю тему.
Це буде марнотратством часу.
2003.04.10 | Andrij
Re: Мораль залежить від широти та довготи?
Роман ShaRP пише:> Судячи з вашого твердження я роблю знов таки висновок, що ви це пишете не з України. Якщо це справді так -- наша суперечка не має жодного сенсу, культурні/знакові/інформаційні/духовні простори радикально різняться.
Тобто, якщо все життя жити в Україні, але написати вам десь так під час сидіння в літаку, то "духовні простори радикально різняться". Це вже щось нове в людській моралі/психології.
Добре, хоч я ваші "культуру/знаки/інформацію" добре розумію. Відносна мораль не є чимось над-новим в історії людства.
2003.04.11 | Роман ShaRP
Мораль залежить від того, де та як жила людина
Універсальної моралі НЕМА2003.04.11 | Andrij
Re: Справедливо для дітей та рабів
І перші, і другі дуже залежать від середовища та обставин. Вільні та дорослі люди, як правило, самі визначають свої обставини. Як казав хтось з вільних людей, життя - це на 10% те, що відбувається, та на 90% те, як ми до того ставимось.Абсолютна мораль, безумовно, існує. Принаймні, згідно християнських принципів.
2003.04.11 | Роман ShaRP
Ти ба, які ви всезнаючі.
Можливо, також всюдихідні.Andrij пише:
> І перші, і другі дуже залежать від середовища та обставин. Вільні та дорослі люди, як правило, самі визначають свої обставини. Як казав хтось з вільних людей, життя - це на 10% те, що відбувається, та на 90% те, як ми до того ставимось.
Ще один фанат Онопрієнка, напевне? Чи Ніцше?
> Абсолютна мораль, безумовно, існує. Принаймні, згідно християнських принципів.
Oh, my Lord!
Паааааааааааане, навіть коли я говорив про то, що ви, мовляв, не в Україні, я не передбачав такого суворого ... навіть не знаю, як назвати ... пом*якше ... Ну, хай буде нігілізму у питаннях мультикультурності та мультиморальності світу. Адже в ньому існують далеко не лише одні християнські культури.
До речі, про останні:
Якось раз християнин, тікаючи від лева, звернувся до Бога:
"Господи, зроби так, аби цей лев проникся християнським духом".
Обернувшись, він побачив лева, що впав навколішки і промовив :
"Господи, будьласка, благослови їжу, що я збираюся спожити".
Пропоную вам скласти компанію панові Мазепі у питаннях садо-мазо.
2003.04.11 | Andrij
Re: Звичайно, можливо що, тільки для вас?
Роман ShaRP пише:> Ще один фанат Онопрієнка, напевне? Чи Ніцше?
Нічого спільного. Ставлення є одне з найцінніших якостей, цінніше за знання, досвід, здібності, т.і. Працівник з правильним ставленням значно корисніший працівників з усіма іншими якостями, але з помилковим ставленням. Якби ви хоч трішки керували людьми, ви би це знали. Ніцше тут ні в тин, ні в ворота, чесно кажучи.
> Паааааааааааане, навіть коли я говорив про то, що ви, мовляв, не в Україні, я не передбачав такого суворого ... навіть не знаю, як назвати ... пом*якше ... Ну, хай буде нігілізму у питаннях мультикультурності та мультиморальності світу. Адже в ньому існують далеко не лише одні християнські культури.
Існують, ну й що з того? Чи то я мушу бути сьогодні індусом, завтра мормоном, після завтра прихильником культу вуду? Яке це має відношення до абсолютної моралі, котра безперечно існує навіть в Україні? Та й яке, власне, значення, чи абсолютна моя власна мораль, чи суто християнська? Чому я мушу весь час "рівняти" свою мораль до моралі усіх навколо мене? Якщо ви ОСОБИСТО вагаєтесь з вибором моралі, то чому всі інші мають робити те саме?
2003.04.11 | Роман ShaRP
А от з цим до лікаря, будьласка .
Andrij пише:> Роман ShaRP пише:
> Існують, ну й що з того? Чи то я мушу бути сьогодні індусом, завтра мормоном, після завтра прихильником культу вуду? Яке це має відношення до абсолютної моралі, котра безперечно існує навіть в Україні? Та й яке, власне, значення, чи абсолютна моя власна мораль, чи суто християнська? Чому я мушу весь час "рівняти" свою мораль до моралі усіх навколо мене? Якщо ви ОСОБИСТО вагаєтесь з вибором моралі, то чому всі інші мають робити те саме?
Трохи вище ви бралися стверджувати, що мораль не відносна, а тут, виявляється, вона різна і її можна обирати -- як це називається?
2003.04.11 | Andrij
Re: Ви щойно звідти, пробачте?
Роман ShaRP пише:> Andrij пише:
> > Роман ShaRP пише:
>
> > Існують, ну й що з того? Чи то я мушу бути сьогодні індусом, завтра мормоном, після завтра прихильником культу вуду? Яке це має відношення до абсолютної моралі, котра безперечно існує навіть в Україні? Та й яке, власне, значення, чи абсолютна моя власна мораль, чи суто християнська? Чому я мушу весь час "рівняти" свою мораль до моралі усіх навколо мене? Якщо ви ОСОБИСТО вагаєтесь з вибором моралі, то чому всі інші мають робити те саме?
>
> Трохи вище ви бралися стверджувати, що мораль не відносна, а тут, виявляється, вона різна і її можна обирати -- як це називається?
Мораль може бути не відносна для однієї людина. Себто, ця мораль не змінюються в часі та просторі особисто для цієї людини. Для важко розуміючих слово "особисто" такі речі справді не одразу очевидні. Для таких людей, якщо мораль, то всім піонер-атрядом, а так, роби шо хош.
Не знаю, чи справді не розумієте, що живете своє життя ви самі, що навіть якщо навколо самі дурні або злодії, але відповідаєте за свої вчинки саме ви. Згідно абсолютної моралі, звичайно.
2003.04.11 | Роман ShaRP
Спокуса Святого Андрія.
Andrij пише:> Роман ShaRP пише:
> > Andrij пише:
> > > Роман ShaRP пише:
> >
> > > Існують, ну й що з того? Чи то я мушу бути сьогодні індусом, завтра мормоном, після завтра прихильником культу вуду? Яке це має відношення до абсолютної моралі, котра безперечно існує навіть в Україні? Та й яке, власне, значення, чи абсолютна моя власна мораль, чи суто християнська? Чому я мушу весь час "рівняти" свою мораль до моралі усіх навколо мене? Якщо ви ОСОБИСТО вагаєтесь з вибором моралі, то чому всі інші мають робити те саме?
> >
> > Трохи вище ви бралися стверджувати, що мораль не відносна, а тут, виявляється, вона різна і її можна обирати -- як це називається?
>
> Мораль може бути не відносна для однієї людина. Себто, ця мораль не змінюються в часі та просторі особисто для цієї людини. Для важко розуміючих слово "особисто" такі речі справді не одразу очевидні. Для таких людей, якщо мораль, то всім піонер-атрядом, а так, роби шо хош.
Ви хоч розумієте, що ви сказали?! У вас з дитсадку одна і та сама мораль? Тоді чому ви говорите, що вона не змінюється в часі?
Далі. При переміщеннях у звичайному просторі, можливо, вона і не змінюється. Але є ще простір інформаційний. Та невже ніяка інформація не може змінити вашого ставлення до світу?
Далі. Мораль -- лише підструктура свідомості. Свідомість -- змінна. Після певного промивання мізків не буде вам постійної моралі, і ще багато чого не буде.
Далі. Життя не стоїть на місці. Сексуальні меншини, аборти, клонування, інформаційні злочини, новітня зброя ....
І куди вас з незмінною мораллю?
Ехехехехех.
Знаєте, дійсно, йшли б ви в мормони, чи що ....
> Не знаю, чи справді не розумієте, що живете своє життя ви самі, що навіть якщо навколо самі дурні або злодії, але відповідаєте за свої вчинки саме ви. Згідно абсолютної моралі, звичайно.
Я вірю, що так воно і є -- от тільки згідно своєї власної моралі.
А в існування абсолютної -- не вірю. І не повірю, особливо з такими "проповідниками".
2003.04.11 | Andrij
Re: Вчення Маркса-Лєніна живе й перемагає
Ті теж весь час про "базіс і надстройку" патякали. У вас тепер своя "надстройка" - "сексуальні меншини, аборти, клонування". Слухайте, а простіше можна? Ну там, не вбий, не вкради? Ну а переконувати вас у чомусь - нема що робити. Оревуар.2003.04.12 | Роман ShaRP
Hasta la Vista. Так дійсно буде просто простіше (-)
2003.04.09 | Нестор Мазепа
Ви не в курсі. Раби -- то не люди, а живий інвентар.
Читайте Аристотеля, як каже ШутерРоман ShaRP пише:
> Як страшно . Ви ніколи не думали, що у людей може бути інша, ніж у Вас, точка зору?
Точно знаю, що може. Тільки рабство -- це не точка зору, це ознака низької культури. Німець каже -- ви моголи. -- Моголи, моголи. Also sprach Schewtschenko.
> Може, справжньою кумпанією серед вільних і незашуганих Вам став би лише Онопрієнко?
Це що має означати? Аби щось бовкнути?
> Трохи не так. Просто у різних проблем є різний рейтинг важливості. Стосовно назви областного центру у даному разі він доооооооооооосить нулячий.
Ну, так і я саме про це. Пріоритет раба -- щоб господар вчасно кинув кістку. Оскільки гідність раба не варта нічого, то обміняти її навіть на кістку -- це доооооосить вигідно.
> А що річ дійсно не у мові - так це багато людей давно знають .
Та справді, не в мові. В низькій культурі. Мова потрібна лише для поступу. Для того, щоб поганяти рабом, їзика цілком досить.
2003.04.10 | Роман ShaRP
Пан спеціаліст з рабовласництва? Садо-мазо?
Нестор Мазепа пише:> Читайте Аристотеля, як каже Шутер
Гадаю, що на Україні цей дааааааааавній грек не дуже актуальний.
> Роман ShaRP пише:
> > Як страшно . Ви ніколи не думали, що у людей може бути інша, ніж у Вас, точка зору?
> Точно знаю, що може. Тільки рабство -- це не точка зору, це ознака низької культури. Німець каже -- ви моголи. -- Моголи, моголи. Also sprach Schewtschenko.
Знаєте. "Мазепа каже, ви раби, раби, раби". А ми йому не вірим, не вірим, не вірим. Also sprach ShaRP.
>
> > Може, справжньою кумпанією серед вільних і незашуганих Вам став би лише Онопрієнко?
> Це що має означати? Аби щось бовкнути?
Йому теж на людей було начхати. Жив по власним законам. Був вільний. Був.
> > Трохи не так. Просто у різних проблем є різний рейтинг важливості. Стосовно назви областного центру у даному разі він доооооооооооосить нулячий.
> Ну, так і я саме про це. Пріоритет раба -- щоб господар вчасно кинув кістку. Оскільки гідність раба не варта нічого, то обміняти її навіть на кістку -- це доооооосить вигідно.
В себе вдома будете такі експерименти робити. Можете ще замовити шкіряний одяг, нашийникі, ціпки, батоги і вірьовки.
> > А що річ дійсно не у мові - так це багато людей давно знають .
>
> Та справді, не в мові. В низькій культурі. Мова потрібна лише для поступу. Для того, щоб поганяти рабом, їзика цілком досить.
Вау! Але доказів мовного поступу так і нема, так і нема, так і нема.
Висококультурний (типу) Рим (яка живуча мова -- латина) захопили не дуже культурні варвари, потім варварська культура розповзлася по Європі, і зветься вже не варварською, а високою і Європейською (паном Мазепою, принаймні), хоча колись варвари були рабами, римляни вважали їх навіть не за людей, а за худобу.
Чудні діла Твої, Господи!
Благослови й просвіти Нестора Мазепу, що річ не в мові ...
Вибач, що турбую.
Амінь.
2003.04.06 | Franko
Jakshcho chesno, pro take ja b iz soromom movchav. (-)
2003.04.07 | Роман ShaRP
А до чого тут сором?
Хлопче, ми жили не в Кіровограді, а за дві години автобусом.+ див. відповідь Мазепі.
2003.04.07 | Мертві Бджоли Загудуть
Правильно. Не сором, а ганьба!
Мешканцям "Задвігодиниавтобусом" - ГАНЬБА!Роман ShaRP пише:
> Хлопче, ми жили не в Кіровограді, а за дві години автобусом.
> + див. відповідь Мазепі.
2003.04.07 | Роман ShaRP
Переживемо. Нам нема чого стидатися
Навпаки, очікуємо захдних інвестицій.2003.04.07 | Franko
A Kyiv za 5 godyn avtobusom
Davajte jogo v "novomoskovs'k" perejmenujemo - vsim zhe pofig!Romane, tak ne mozhna. To je istorija, i to je symvoly. Vzhe nijakyj ne nacionalizm, zavvazh. Nigilizm stosovno nazvy - togo zh porjadku rich, shcho j nigilizm stosovno istoriji j kul'tury.
Vsix pereproshuju za svij runglish. "Texnika texnikoj no lift lomajetsa chashche chem lestnica (c) "
2003.04.08 | Роман ShaRP
Re: A Kyiv za 5 godyn avtobusom
Franko пише:> Davajte jogo v "novomoskovs'k" perejmenujemo - vsim zhe pofig!
>
> Romane, tak ne mozhna. To je istorija, i to je symvoly. Vzhe nijakyj ne nacionalizm, zavvazh. Nigilizm stosovno nazvy - togo zh porjadku rich, shcho j nigilizm stosovno istoriji j kul'tury.
Хлопче, це є дуже типооооооооооооооооооова помилка.
Припустимо, у моєї історичної батьківщини -- райцентра -- назва не змінювалася з 187..якогось року.
А що нам в Кіровограді?!
Дана "ключова проблема" є ключовою для нерозуміння людей націоналістами.
> Vsix pereproshuju za svij runglish. "Texnika texnikoj no lift lomajetsa chashche chem lestnica (c) "
2003.04.09 | Габелок
Просто цікаво, яка назва Вашого райцентру?(-)
2003.04.10 | Роман ShaRP
Є таке місто Долинська. Може, знаєте (-)
2003.04.10 | Габелок
Нажаль, не знаю (-)
2003.04.11 | Роман ShaRP
Буває
Це мальовниче місце розташоване приблизно посередині поміж Кіровоградом та Кривим Рогом, до першого дві години автобусом, а до другого -- електричкою. Через нього проходять колії до Кривого Рогу і на Південь (Миколаїв, Херсон, Крим).Практично межує з грандіозною будовою -- КГЗОКОРом (Криворізьким Гірно-Збагачувальним Комбінатом Окислених Руд), який свого часу будував весь СЕВ (недавно випадково побачив в новинах, що цей довгобуд збирається викупити якийсь міжнародний концерн ... що ж, гадаю, так і станеться, і місто знову розквітне).
Свого часу воно було знамените грандіозним базаром, чи не першим такого масштабу на Україні, -- ще б пак, на ньому можна було торгувати з робітниками з Польщі, Румунії, Німеччини, Чехословаччини, ну і може ще з ким (вони мали окреме поселення на околиці міста, ще збудували квартал багатоповерхівок і новий ринок) ... забув. Отож, до європейського краму і ринкових відносин місцеві долучилися набагато раніше, аніж, навіть, більшість киян.
Навіть опісля занепаду будови, а отже, і торгівлі, місцеві жителі продовжували дивувати мене питаннями "як ото ви в тому Києві живете -- у нас хоч городи є".
І всіх, всіх, всіх звідти, кого не спитай, мало цікавило, як зветься райцентр кимось-там (свого часу чи то в газеті, чи де мені слово "Єлісавєтград" вже траплялося -- мав змогу переконатися).
Так що так що.
2003.04.11 | Franko
Romane, ty meni nagadujesh mogo znajomogo
jakyj kazav: "A chogo u vsix taka poshana do xliba??? Shcho, xlib ce shchos' osoblyve? Bilky, zhyry, vuglevody; chogo vsi nad nym tak trjasut'sja, symvolom jakymos' zrobyly? Prosto sobi xavka."I ne zaperechysh ljudyni. Jak ne zrozumila ranishe, to ne zrozumije teper.
Jak kazav mij vykladach z funkanalizu, "Kozhen prostir, jakyj sebe povazhaje, maje svij bazys". Tak samo kozhna ljudyna, jaka sebe povazhaje, maje svij bazys. Ljudyna, jaka sebe ne povazhaje, bazysu ne maje.
2003.04.12 | Роман ShaRP
А ти мені нагадуєш матан.
Franko пише:> jakyj kazav: "A chogo u vsix taka poshana do xliba??? Shcho, xlib ce shchos' osoblyve? Bilky, zhyry, vuglevody; chogo vsi nad nym tak trjasut'sja, symvolom jakymos' zrobyly? Prosto sobi xavka."
> Jak kazav mij vykladach z funkanalizu, "Kozhen prostir, jakyj sebe povazhaje, maje svij bazys". Tak samo kozhna ljudyna, jaka sebe povazhaje, maje svij bazys. Ljudyna, jaka sebe ne povazhaje, bazysu ne maje.
ОК. Я дуже радий можливості поспілкуватися на подібному рівні. Скажи-но, чому
1) базиси мають співпадати повністю -- не мають же, принаймні, того в них на закладено.
2) базиси включати у себе географічні назви. От, наприклад, я жив у районі X, а після перейменування його СС Умєльченком опинився в районі Y, -- обидві назви районів дуже далекі і мені, і не лише мені.
Хіба то мій базис?
На мій погляд, хлопче, ви просто упереджено підходите до базисів і до того, що вони мають включати -- і цей приклад, до речі, справедливий і щодо хліба також (кінець-кінцем, культ хліба не входить в "загальносвітовокультурний базис").
Мій викладач з функану не казав таких речей про простори, проте він вчив того, що, навіть якщо функція у точці не існує, ми її можем довизначити, сконструювати свою власну, ну і так далі. І ще він вчив підходити до базисів неупереджено.
2003.04.07 | Мертві Бджоли Загудуть
Дозволу висловитися питайтеся у свого Старшого Брата Москаля
Роман ShaRP пише:> Як майже-мешканець (походжу з тої області), відповідально заявляю -- та нам було байдуже, як там називався областний центр.
Як майже-мешканцеві з безвідповідальними заявами, вам було є і буде байдуже, як там називається Ваша майже-країна - пост-Совок, екс-УРСР, Юго-Западная Расія, Малоросія, Хахляндія тощо.
Головне - щоб було ковбаси й горілки!
2003.04.07 | Роман ShaRP
Дик у мене нема -- я сам старший брат.
Мертві Бджоли Загудуть пише:> Роман ShaRP пише:
> > Як майже-мешканець (походжу з тої області), відповідально заявляю -- та нам було байдуже, як там називався областний центр.
>
> Як майже-мешканцеві з безвідповідальними заявами, вам було є і буде байдуже, як там називається Ваша майже-країна - пост-Совок, екс-УРСР, Юго-Западная Расія, Малоросія, Хахляндія тощо.
Це, вибачаюся, безпідставна маячня, і вона не стосується теми. А от те, що ми спокійно ще в якому-там-році тримали газету, де було написано Єлісавєтград -- так і що.
> Головне - щоб було ковбаси й горілки!
Ні. Головне -- бути людиною. Людиною можна бути і в Кіровограді, і в Єлісавєтграді.
2003.04.06 | Нестор Мазепа
Це той Авдєєв, що тут прес-релізи москальською постить?
Оце патріотизм прокинувся! А "Кіровоград" -- це нормально? І нащо аж так далеко ходити. Курчат-мутантів, наліплених москалями й підмоскаликами по Києво-Печерській лаврі бачили? Чи велике (лайно) видно лише на відстані?2003.04.06 | Нестор Мазепа
Пршу пробачити, той був Агеєв(-)
2003.04.06 | Григорі Руденко
Re: Московські попи переіменували... Кіровоград
Кіровограду - тільки українську назву.2003.04.06 | Мазепинець
Re: Московські попи переіменували... Кіровоград
По-Вашому, Кіровоград - українська назва?2003.04.07 | Мертві Бджоли Загудуть
МАЗЕПИНСЬК! (-)
2003.04.06 | Len
Re: Нелепо!
Вельмишановный пан Авдеев!У Вас "Інше пояснення поведінці церкви сусідньої держави в Україні ".
Трудно придумать более нелепую фразу. По Вашей логике, УГКЦ ( самая распространеная конфессия в Восточной Галиции) - церковь другого государства, далекого от Украины. Тоже относится и к римо-католикам. Все мусульманские конфессии - церкви различных далёких от Украины государств! Большинство протестанских конфессий - церкви тоже других государств. Буддизм - церковь Непала или Индии. И что остается из украинских церквей: самосвятская шайка Филарета или УАПЦ, которая сама себя считает неканоничной (посмотрите http://www.church.poltava.ua/) ?? Или Вы уже помешались на России и понятие "церковь сусидний державы" относится только к Московскому патриархату???
С уважением Len . 6 апреля 2003г. г.Киев.
2003.04.06 | Габелок
Так таки воно так, та тільки трішечки зовсім не так...
Вельмиповажаний Пан ЛЄН!У Вас:"И что остается из украинских церквей: самосвятская шайка Филарета или УАПЦ, которая сама себя считает неканоничной (посмотрите http://www.church.poltava.ua/) ??"
Це зовсім не те про, що там написано. Або ж, Ви не розумієте української, або ж, Ваша ненависть до українців та всього українського настільки запаморочила Вам Вашу свідомість, що Ви вже й читати не можете, українські рядки стрибають у Ваших очах. Ще є й третій варіант джерела Вашої неправди. Ваша ненависть до всього українського така ж неосяжна, як й незнання української мови.
Проте, собаки гавкають, - караван йде...
З повагою,
Габелок.
2003.04.06 | Габелок
Цитата...
http://www.church.poltava.ua/На жаль, "УПЦ" МП ми не можемо сприймати як Українську Церкву, та й вона, на наш погляд, зовсім цього не бажає. Українцям властиво говорити своєю рідною мовою взагалі, а тим паче у найвідвертішій розмові, у молитві до Бога. В "УПЦ" МП ж українська мова є ознакою "неканонічности", тобто неправильности, а разом з мовою стає неправильним усе, що має походження не від Москви: обрядові деталі, інтерпретація історичних подій, духовна традиція... Вибачте, ми не бачимо ніякого сенсу в існуванні такої "Української Церкви", де не було б нічого українського.
Саме тому ж не вважаємо "УПЦ" МП канонічною Українською Церквою, та й вона не має ніякого канонічного статусу: вона не є ні автокефальною, ні автономною, а це означає, що вона є просто екзархатом дійсно канонічно визнаної Російської /Русской/ Православної Церкви або Московського патріярхату. Екзархат іншої помісної церкви не може бути одночасно помісною канонічною церквою Українського народу. Саме тому слова "Українська Православна Церква" ми подаємо у лапках.
Щодо інших ознак канонічности, то не зайвим було б, на наш погляд, вірним Московського патріярхату пригадати такі ось факти зі своєї не такої вже давньої історії:
''Упразднение Патриаршества Петром І нарушило святые каноны. Русская Церковь лишилась своего главы, " — пише прот. В. Цыпин у книзі "Церковное право", изд. МФТИ, Москва, 1996.
"Императоръ яко христіанскій государь єсть верховный защитникъ и хранитель догматовъ господствующей вђры и блюститель правовђрія и всякаго въ Церкви Святой благочинія. Въ семъ смысль Императоръ въ актъ о наслђдіи престола /1797 апр. 5/ именуется Главою Церкви, — Въ управленіи церковном Самодержавная власть дђйствуетъ посредствомъ Святђйшаго Правительствуюшаго Синода, ею учрежденнаго" /Основные Законы, ст. 42 и 43, въ изд. 1832. г./, — нагадує прот. Г. Флоровский у книзі "Пути Русскаго Богословія", Париж, 1937, с. 203.
"В условиях чудовищных гонений и репрессий со стороны ОГПУ митрополит Сергий /Старгородский/ в 1927 году воспользовался арестом местоблюстителя патриаршего престола священномученика митрополита Петра и объявил сам себя вопреки канонам и уставу Церкви, "заместителем патриаршего местоблюстителя", хотя в списке кандидатов на должность законного местоблюстителя он не значился. Самозванец создал при себе антиканонический "временннй Синод", который до удивления быстро был признан Советской властью и зарегистрирован главным гонителем верующих — ГПУ".
"4 сентября 1943 года на даче Сталина состоялось совещание с участием Берии и других высоких чинов НКГБ. На секретную встречу пригласили митрополита Сергия /Старгородского/. После согласования основных принципов деятельности новой псевдоцерковной структуры тогда же, в ночь с 4 на 5 сентября, сохранившиеся активисты сергианской раскольничьей группировки митрополиты Сергий, Алексий /Симанский/ и Николай /Ярушевич/ были приняты Сталиным и Молотовым. Развитие новорожденной Московской патриархии пошло большевистскими темпами." /Свящ. Глеб Якунин, "Подлинный лик Московской патриархии", Москва, 1995, с. 4, 6. /
Нам здається очевидним, що помісна церква з такою історією більше повинна б звертати увагу на власне очищення від помилок недавнього минулого, на наповнення своєї формальної канонічности правдивим змістом, а не відстоювати імперські амбіції молодої слов'яно-тюрко-монгольської нації за посередництвом Церкви Христової. Немає ніякої "святої Русі" для православного християнина, адже ми молимось до Отця Небесного: "Нехай святиться ім'я Твоє!" — а Русь, як відомо, — це зовсім не ім'я Боже. І немає ніякого "Третього Риму", краще нехай усе має своє ім'я.
Наостанок декілька цифр, котрі прояснюють погляд Москви на Україну: на всю Росію існують 6 тис. парафій РПЦ, в Україні тільки "УПЦ" МП налічує 9 тисячі приходов (це те, що РПЦ зуміла урвати під час розвалу імперії), плюс 3 тис. УПЦ КП, плюс 3 тыс. УГКЦ, плюс тисяча парафій УАПЦ, тобто, не рахуючи нових християнських церков (баптистів, євангелистів та ін), в Україні існує 16 тисяч діючих парафій проти 6 тисяч на всю "велику" Росію. Візміть до уваги ще трикратну різницю населення, яке тоді вони мають право називати себе "самой христианской страной"? В деяких своїх виданнях російські церковні діячі в статтях про Україну проговорюються, називаючи її відверто "ласим шматом"!
Так от, ми – не ласий шмат, а незалежна держава, так само і в духовному житті – ми віримо, що Бог на нашому боці і незабаром в нас буде Єдина Помісна Українська Православна Церква, канонічно визнана нашою Церквою-матір'ю – Константинопольським патріярхатом попри всі старання Москви.
Слава Ісусу Христу! – Навіки слава!
2003.04.07 | Len
Re: Вашу "мову" трудно "зрозумити" !
Мой ученый друг вельмишановный пан Габелок! В Вашем постинге нет ни одной достойной умного оппонента мысли. Только пена у рта, хамство, голословные обвинения в ненависти, в неумении читать, в незнании украинского языка и прочие бабье-базарные "аргументы".Опыт общения на Майдане убедил меня что многие посетители проектируют свои качества на своего оппонента. Так, автор самого безграмотного экономического аргумента 17 раз обозвал меня экономически малограмотным. Это тот любитель-заочник Украины из Москвы, который выдал "шедевр" экономической мысли а именно "внешний долг , ДЕНОМИНИРОВАННЫЙ в долларах". Придумать что ли более нелепое НЕВОЗМОЖНО. Но этот грамотей 17 раз обозвал меня малограмотным, правда, не процитировав НИ ОДНОГО моего высказывания.
Вот и Вы обвиняете меня в незнании украинского языка а что видит Ваш покорный слуга в ВАШЕМ постинге. А вижу я следующее: "Вельмиповажаний Пан ЛЄН". Лично я вижу в одном предложении две ошибки.
Но это так, лирическое отступление. Возможно, у Вас просто опечатки. Я уверен , что опечатки.
Далее я по содержанию. Я высказал мысль что УАПЦ сама считает себя неканоничной. И Вас не хватило терпения прочитать этот сайт. Я Вам приведу цитату с этого сайта(http://www.church.poltava.ua/7u.htm), которая иллюстрирует мою мысль: "Нині вірні УАПЦ цілком свідомі того, що тодішнє започаткування патріяршого устрою нашої церкви було неканонічним, оскільки це належить до компетенції Східних Патріярхів, тому нами було принесене покаяння перед Церквою-Матір'ю, Константинопольським патріярхатом, і на Помісному Соборі УАПЦ 2000 року Божого ми відмовились від виборів патріярха на місце у Бозі спочилого блаженної пам'яти Димитрія, ".
Конец цитаты.
Т.е духовенство УАПЦ на этом сайте говорит о неканоничности как УАПЦ так и УПЦ КП, потому что "патриаршество" Мстислава было по их мнению "започатковано" неканонично. А именно от Мстислава и ведут свое происхождение обе украинские "православные" церкви. Обе они неканоничны. В отличие от УПЦ и УГКЦ ! Кстати, у обоих центры за рубежом. Интересно, а как Вы со своим "знанием " украинского языка понимаете этот сайт. Кстати , как Вы объясните мое мнение об УГКЦ , как о каноничной церкви, "ненавистью" к украинскому ????
И, наконец, немножко не по теме. Но, известно ли Вам, что за сволочь был "патриарх" Мстислав. А назвал я его так, не просто так. А потому, что он в начале июля 1941 года в городе Ровно вышел встречать эсэсовские войска "хлебом и солью".
И причем он этот факт никогда и не отрицал. Во время одного из своих кратковременных "налетов" на Украину, когда он по 2-4 дня распинался о своей "любови" до Украины, он заявил: " а что я должен был делать"?? Кстати, сохранились фотографии приветствия немцам от пана Мстислава Скрипника.
С уважением Len . 7 апреля 2003г. г.Киев.
2003.04.08 | Габелок
Та й я про те саме...
Вельмишановний Пан ЛЄН!Чи зустрічали Ви коли-небудь ту наволочь, яка зустрічала Красну Армію з квітами? Я навіть фотографії бачив.
Приватне запитання до Вас. Чи Ви співпрацювали з комуністичним режимом під час московсько-комуністичної окупації України?
З повагою,
Габелок.
2003.04.09 | len
Re: Опять как баба на базаре?
Вельмишановный пан Габелок ! Вы снова ведете себя как баба на базаре! А жаль. Хоть Вы и написали в заголовке что Вы про тоже , однако это ложь. Ни на ОДИН факт, приведённый мною, Вы не ответили. Почитайте о чем мой постинг. Советую: сходите в баню, сауну, ванну или просто помойтесь теплой водой. Зачем Вы так ведете "дискуссию"?? Это же не дискуссия а базарная тягомутина! Я взял Ваш постинг и педантично ответил на Ваши контр-аргументы, а Вам что слабо так ответить ?И наконец , Ваш фраза "московсько-комуністичної окупації України" выявила весь Ваш уровень интелекта и полностью устранила какое либо желание с Вами дискуссировать. Хотя немного выскажусь! Такие как Вы , пан Габелок, как еще отмечал русский ученый Н.Ульянов, полностью лишены национальной базы, национальная принадлежность ПОЛНОСТЬЮ отсутствует у Вас. Я боюсь быть обвиненным в грубости, но все-таки , заранее принося извинения посетителям Форума выражусь: существо Вы безродное, безнациональное. История Украины в Вашей голове существует в виде примитивных сепаратистских "михвов". О трех главных мифах я писал.
Украинский народ для Вас понятен не более чем инопланетяне. Даже собаки и кошки знают лучше чем Вы украинский народ, к которому Вы не имеете никакого духовного отношения.
Попытаюсь обьяснить Вам некоторые слова, смысла которых Вы не понимаете , хотя и пытаетесь ими жонглировать по недомыслию.
Про термин "оккупация". Это слово обозначает занятие территории ВООРУЖЕННЫМИ СИЛАМИ ДРУГОГО ГОСУДАРСТВА и УПРАВЛЕНИЕ ПОСЛЕДНИМИ ОККУПИРОВАННОЙ территорией. Особенностью оккупационного режима является то что власть принадлежит военным и законы оккупировавшего государства не распространяются на оккупированную территорию. Например, когда США оккупируют Ирак, действие Конституции США на Ирак не распространяется. Жители Ирака не будут участвовать в американских выборах следующего года. При оккупации территории её жители не становятся автоматически ГРАЖДАНАМИ оккупировавшего государства. А принятие гражданства является сотрудничеством с оккупантами. Думаю что ВЫ если и не были гражданином СССР, то ТОЛЬКО по двум причинам: Вы жили диаспоре или Вам еще не было 16 лет. Есть еще десятки причин по которым термин оккупация неприменим к УССР. Не буду распространятся по одной простой причине. Недавно я одного преупрямейшего посетителя форума не убедил в тексте Государственного Гимна , принятого ВР и подписанного президентом. Хотя этот текст и приведен в сотнях сайтов, но он все равно бубнил свой "вариант" текста. Почти убежден, что и мои расъяснения ни к чему не приведут. Опыт общения с Вами уже есть. Ваш ответ , на который я отвечаю , не имеет никакого отношения к тому, о чем Ваш покорный слуга имел честь писать.
Вы всю оставшуюся жизнь будете бубнить про "московскую оккупацию".
Но Вы не один живете на Украине. Наш народ НИКОГДА не воспринимал власть в УССР как оккупационную. Если бы Вы знали немножко украинский этнос, то Вам были известны бы черты этого незнакомого Вам народа.
Первая. Наш народ любит деньги и отнес "оккупантам" сотни миллиардов, что , конечно, невозможно было бы если народ считал бы власть оккупационной. Оккупантам никто не несет заработанные миллиарды.
Вторая. Наш украинский народ очень любит служить в силовых структурах: армии, спецслужбах, милиции. Украинцы массово шла туда.
И "оккупационная" армия имела в своем офицерском корпусе украинцев больше чем русских. Это была по этническому составу украинская армия.
И не может украинская армия оккупировать Украину.
Третья. Украинцы никогда не держались за свою землю. Десятками миллионов ехали за пределы Украины, с богдановских времен осваивая огромные пространства от Одессы и Харькова до Владивостока. Никто в здравом уме никогда не поедет добровольно к оккупантам. Идиотизм типа, что украинцы за пределами Украины - это жертвы депортаций и Гулага, можете оставить для медицинской комиссии. Забавно , что на форуме есть несколько посетителей , которые как и Вы пишут про оккупацию Украины, однако в наши дни добровольно поехали в Россию, снимают за сотни долларов в месяц квартиры и живут в Рф и оттуда поливают "оккупантов" грязью. Сейчас количество этнических украинцев в РФ превышает их число в Украине. По сути дела РФ есть русско-украинское государство так же как и Украина. И когда Украина и РФ вновь образуют в результате интеграции ( через 10-40 лет) новую государственную структуру , то это будет не оккупация а воссоединение.
И наконец, четвертое, оно для Вас , к сожалению , за возможностями понимания. "Украинский" народ - это часть русского народа. Он происходит от крестьян Юго-запада Руси, которая была завоёвана в середине 17 века степными военными отрядами обрусевших и оправославившихся тюркских племён, известных под названием "казаков".
Вы , наверно, придерживатесь мифа, впервые изложенныго Иоанном Четвертым, о том , что казаки есть беглые холопы . Но не буду, гадать.
Предупреждаю, пан Габелок, что если Вы в своём ответе на этот мой постинг, уйдёте от поднятых мною вопросов, как Вы это уже сделали, отвечать я Вам скорее всего не буду. Советую Вам , если хотите дискуссировать со мной, то придерживайтесь вопросов поднятых мною. В свою очередь смею Вас заверить , что я КАК ВСЕГДА, буду строго придерживаться поднятых Вами проблем. Я , человек, который многого в жизни достиг и комплексом невысказанности не страдаю. Мне скучно и не нужно просто так сочинять ответы на Ваши шатания от темы к теме, на Ваши перепрыгивания с вопроса на вопрос. Конечно, Вам трудно в беседе со мной процитировать моё высказывание и попытаться опровергнуть его. Трудно но учится надо. Я же так делаю, цитирую оппонента и опровергаю его. Желаю успехов, вельмишановный пан Габелок.
С уважением Len . 9 апреля 2003г. г.Киев.
2003.04.09 | Габелок
Вже витерил піну й прийняли пігулку?
За правилами формальної логіки, якщо А є Б, то Б є А. Якщо український народ складається з українців і я є українцем, то тоді я є частина українського народу. Але, я розумію, чому Ваша логіка не є тотожньою тому, що називається "формальною логікою". Ви є представником загарбників та окупантів, тому, загально прийнята логіка Вас не влаштовує, бо вона може призвести до висновків згідно з якими Вам прийдеться визнати незалежну Україну, що, звичайно, не є можливим. Тому то Вам,- не нам, потрібно придумувати "міхви" (до речі, з якої мови це слово? Українською буде "міти", російською - "мифы". Чи то Ви знову намагалися поглузувати з української мови? Що, ввійшло у звичку?) Бачте, для мене Україна є ненькою й її історія є моєю історією. Її історія єсть в моїй крові, я відчуваю її усією своєю сутністю й цього у Ваших "міхвах" не пишуть і цьго "міхвами" не навчиш. Ще до шкільного віку я вже знав від своїх дідів та бабусь, як нас морили голодом в 30-ті роки. Як сорок відсотків населення сусіднього села вимерла з голоду, як сестру моєї бабусі з немовлям вигнали з власної хати за несплату "налогів" й, як вона з дитиною та чоловіком тинялася по таврійському степу. Їм повезло, у їхніх батьків теж забрали хату, але на забили досками курник, то вони в тому курнику й перезимували.Бачте, Пан ЛЄН, для Вас це, може, всьго навсього "історія" чи один з "міхвів". Я не певен, що така людина, як Ви, у якої немає відчуття малої батьківщини (імперську відчуття не рахуються), якщо у Вас взагалі може бути таке почуття, може зрозуміти мене. Я певен, що Ви навіть не будете намагатися мене зрозуміти. Але перед моїми очима я бачив, як повільно рік за роком "не наші народи"(за висловом одного з російських бюрократів - взято з "Жнива Скорботи") , яких було вбито голодом, чи вислано, чи розстріляно, заміщалися переселенцями з європейської частини Росії. В моєму містечку, де я народився та виріс, було дві чи, може, три російськомовної людини. Всі говорили українською, тому й була українська школа. Але в 1980 році почали відкривати ще й російську школу. Такий прийом був використаний в сусідніх школах. Відкривали нову російську, потім через пару років українську "стару" школу закривали на "ремонт" й вже, потім, "забували" відкрити.
Що я Вам скажу Пане ЛЄН? Час на нашому боці. Ви можете пирдіти за нашим святковим столом стільки скільки Вам заманеться, але, я певен, що газ у Вас колись та закінчиться. Закінчився він у готів, турок, поляків, литовців, закічиться й у Вас.... Україна єсть нашою батьківщиною, іншої у нас немає, йти нам звідси нікуди...
2003.04.10 | len
Re:Всё ясно, пан демент!
Вельмишановный пан Габелок.Как я и имел дерзость предположить, Вы и дальше не делаете даже попытки отойти от приемов базарных баб. Вы совершенно не ссылаетесь на меня и перескакиваете на новые темы и не отвечаете на мои аргументы.
Даже безграмотная ссылка на формальную логику не спасает Вас от принадлежности к этой категории.
Я, в отличие от Вас, снова цитирую Вас и объясняю Вам конкретно где Вы сказали чушь.
У Вас "За правилами формальної логіки, якщо А є Б, то Б є А. ".
Давайте подумаем : "если генерал есть военнослужащий , то разве военнослужащий есть всегда генерал????????????????".
У Вас "Ви є представником загарбників та окупантів, тому, загально прийнята логіка Вас не влаштовує, бо вона може призвести до висновків згідно з якими Вам прийдеться визнати незалежну Україну, що, звичайно, не є можливим.".
1)Я - ничего не оккупировав , по одной простой причине а:
я никогда не служил в Армии и спецслужбах б: никогда не занимал постов во власти в УСССР ( в отличие от Кравчука, Лукьяненко)
2)та чушь , которую ВЫ называете "общепринятой логикой" меня смешит. 3) "незалежна" Украина существует уже более 11 лет. И заявлять что она не существует, тоже самое что заявить что не существует , например, Франция.
4) Ваш бред про "оккупантов" я уже высмеял , на что Вы , как человек деликатный, просто отмолчались и не сказали , что Вам нечем возразить.
Далее у Вас очередной перескок. Вы просто перескочили на тему голодомора 1933 года. Для Вас эта тема не трагическая часть истории украинского ( и не только украинского, но и русского, казахского, армянского и других народов на одной шестой) а ТОВАР, которым ВЫ торгуете. ВЫ не имеете ни МАЛЕЙШЕГО представления, что это было, когда это было, с какой целью это было организовано. ВЫ - есть политический торгаш, обанкротившийся и пытающийся из этой страницы истории накачать политические дивиденды. Вся предыдущая полемика со мной не имела отношения к этой теме, но Вы перепрыгнули на неё, потому что Вам возразить нечего мне.
У Вас далее "Час на нашому боці.".
У Вас нет ни "часа" ни "нашего".
У Вас всё чужое , ненародное. Вы взяли для обозначения своего народа( точнее части русского народа) оскорбительную польскую кличку: "украинцы". Хотя ранее существовали десятки "украйн", вплоть до Байкала. Вы , орды захватчиков-тюрков ( казаков) перекрасили в "украинцев". Вы десятки талантливейших писателей, художников, певцов и музыкантов назвали "диячами сусідній держави", манкуртами и тп. Вы обокрали Украину, её культуру , историю, науку и многое другое. Это Вы превратили миллионы украинцев в дешевую рабочую силу, даже в России. Только мне не питридите , что в этом виноват Кучма. Был бы другой президент , было тоже самое. Как , кстати в Прибалтике, которая давно уже представляет источник дешевых гастарбайтеров.
У ВАс "Ви можете пирдіти за нашим святковим столом стільки скільки Вам заманеться, але, я певен, що газ у Вас колись та закінчиться.".
Привычка пердеть за праздничным столом - это у таких как Вы. Давайте доживем до нашего украинского всенародного праздника: 9 мая. Это Вы , лично , снова начнете пердеть за праздничными столами, за которыми соберутся десятки миллионов украинцев от Кишенева до Сахалина, что это не праздник, снова бред про оккупантов. А мы , украинцы, помянем миллионы наших соплеменников вставших с оружием против нашествия. Несколько тысяч украинцев стали , героями Советского Союза, в том числе мой дядя( крестьянин из под Полтавы), который за одну ночь в 1943 году уничтожил 11 танков фон Манштейна, рвавшихся к осажденному Сталинграду на выручку к Паулюсу, больше чем все жополизы из УПА. Поделюсь с Вами великой тайной: на Украине популярна в качестве мяса свинья. Так вот , мне рассказывал один крестьянин, что для того чтобы мясо было вкусное, надо к свинье подбираться украдкой, чтобы она не видела, потому что свинья чувствует что её пришли убивать. Ваши единомышленники в 1941 году ( например, Ярослав Стецко) не достигали даже уровня интелекта свиньи. Они не понимали , что немцы пришли не покорить украинский народ а уничтожить его. Вы в предыдущем постинге, пишете что сволочи встречали советскую армию цветами. Добавлю, не только встречали но и миллионами воевали в ней. Тысячи проделали с Ковпаком партизанский рейд от Путивля до Карпат. Поэтому эти миллионы еще более по Вашей логике заслуживают названия "сволочей". Не знаю приходит ли Вам в голову, но я убедился что если один называет другого , например, дураком , то ВСЕГДА либо называемый дурак, либо НАЗВАВшИЙ дурак. Сообщения , что я - идиот , я читал здесь на форуме только от идиотов. Автор самого безграмотного экономического предложения( "долг, деноминированный в долларах") меня 17 раз обозвал безграмотным. Поэтому , если Вы называете миллионы украинцев сволочами, то либо они сволочи, либо ВЫ - сволочь. Оставлю Вам возможность догадываться на ком я остановил свой выбор в качестве признания сволочью. На Вас или на миллионах украинцев.
И еще про праздники. У Вас даже и праздников нет. 1 января никто на Украине и не вспоминает про день рождения участника многих террористических актов в Польше в 30ые годы С.Бандеру. У Вас одни "жалоби". Вас вечно бьют несколько веков уже.
И на самый конец. Ни минуты не сомневаюсь что Вы в лучших базарно-бабьих традициях перескочите на новые темы, не ответите ни на один мой контр-аргумент. Перейдете на личность Вашего покорного слуги.
Будете клеить мне свои любимые ярлыки, нелепые по смыслу и невразумительные по содержанию.
В этом случае, я Вам больше не отвечу. Если же Вы ответите мне , цитируя меня, отвечая на мои аргументы , тогда я буду рад подискуссировать с Вами.
С уважением Len . 10 апреля 2003г. г.Киев.
2003.04.10 | Предсказамус
Заметки на полях (о формальной логике)
len пише:> У Вас "За правилами формальної логіки, якщо А є Б, то Б є А. ".
> Давайте подумаем : "если генерал есть военнослужащий , то разве военнослужащий есть всегда генерал????????????????".
Ставя знак равенства между "генерал" и "военнослужащий", вы наглядно показали свое знакомство с формальной логикой.
Спасибо, развеселили.
P.S. Что за любовь к вопросительным и восклицательным знакам? Насчитал аж 16 вопросов. Вам такая форма изложения кажется более убедительной?
2003.04.12 | Len
Re: Нелепо!
Вельмишановный пан Предсказамус! У Вас "Спасибо, развеселили.".Не за что ! В народе говорят " смех без причины - признак дурачины".
Правда замечу что Ваш покорный слуга к Вам это не относит.
У Вас "Что за любовь к вопросительным и восклицательным знакам? Насчитал аж 16 вопросов. Вам такая форма изложения кажется более убедительной?".
На этом форуме подобрался такой контингент посетителей, что нет абсолютно никакого надежного изложения, способного убедить отдельных козло-сепаратистов. Привожу анонимный пример. Я в одном своём постинге привел начало Государственного гимна Украины согласно закона, принятого недавно Верховной Радой и подписанного президентом.
Текст взял с официального сайта: " Ще не вмерла УкраинЫ". Меня один веселый ( как Вы) начал обсмеивать и заявил что в тексте "Ще не вмерла УкраинА". Я ему привел ссылки и посоветовал как найти еще сотни ссылок через поисковички. Козло-сепаратист рога в землю и все равно мне пишет : слова Гимна: " ще не вмерла УкраинА".
А Вы пишете что убедительность изложения!!!!!!!!! Эти вещи ( убедительность ) возможны в культурной среде, среди элиты или интелигенции в третьем поколении. Приведу пример. На одном из полигонов Советской Армии, где мне пришлось побывать в командировке, я заметил, что на КПП часовой, приветствуя проходящих командированных и проверяя документы, говорит одно слово, что-то типа "пдкпгвкр" . Я спросил у старожилов что он говорит. Мне объяснили что это он кратко говорит: " Помощник дежурного по контрольно-пропускному пункту гвардии ефрейтор Крылов.". К чему это я пишу Вам?. Вот такое быстрое выговаривание длинной фразы за одно слово достигалось в воинской части многомесячными упражнениями. Солдата готовили месяцами прежде чем он приступал на боевое дежуоство на пост КПП. Так и вчерашнего крестьянина нельзя подготовить сразу к дискуссии. И его детей тоже. Это достигается в ходе нескольких поколений. Крестьянин упрям. Или как говорят в России "упертый". Поэтому у меня нет возможности убедить крестьян даже 16 вопростительными знаками.
С уважением Len . 12 апреля 2003г. г.Киев.
2003.04.12 | Предсказамус
Разве?
Len пише:> Вельмишановный пан Предсказамус! У Вас "Спасибо, развеселили.".
> Не за что ! В народе говорят " смех без причины - признак дурачины".
> Правда замечу что Ваш покорный слуга к Вам это не относит.
Спасибо на добром слове Причина была, хотя не ожидал, что ее придется разъяснять: понятия "генерал" и "военнослужащий" не годятся для логического равенства, первое входит во второе как меньшее по объему. В игры с объемами понятий играли древние, но их можно понять, аудитория была примитивная. А нынче могут и освистать.
> У Вас "Что за любовь к вопросительным и восклицательным знакам? Насчитал аж 16 вопросов. Вам такая форма изложения кажется более убедительной?".
> На этом форуме подобрался такой контингент посетителей, что нет абсолютно никакого надежного изложения, способного убедить отдельных козло-сепаратистов.
[пример skipped]
Решили, что обилие знаков препинания Вам поможет? Это ошибочное решение. Традиционно в сети больше трех восклицательных (или вопросительных) знаков - надежный признак тинейджера, по недосмотру старших добравшегося до клавиатуры.
> А Вы пишете что убедительность изложения!!!!!!!!! Эти вещи ( убедительность ) возможны в культурной среде, среди элиты или интелигенции в третьем поколении.
[еще пример skipped]
В культурной среде, повторяю, не ставят 9 воклицательных знаков кряду. В ней не путают объем и содержание понятия. Да и скобки пробелами не отделяют, но это на общем фоне простительно.
> Так и вчерашнего крестьянина нельзя подготовить сразу к дискуссии. И его детей тоже. Это достигается в ходе нескольких поколений. Крестьянин упрям. Или как говорят в России "упертый". Поэтому у меня нет возможности убедить крестьян даже 16 вопростительными знаками.
"Городской болезнью" нормальный человек должен отболеть до совершеннолетия. Наличие у Вас этих симптомов в сочетании со страстью к знакам пунктуации наводит на размышления
2003.04.12 | Len
Re: Давно пора!
Вельмишановный пан Предсказамус! Начну с конца.У Вас "наводит на размышления ".
Вам давно пора начать размышлять. Пока , что все Ваши постинги в мой адрес(и не только в мой) наполнены примитивной ворчней базарной бабы.
Ни одной мысли в них я не заметил. Мне уже и противно вот заниматься личными перепалками с Вами. Надоели .... . Другие , хоть и дементы( не все), так хоть по теме питридят. А у Вас базарные замечания в мой адрес. А сами не умеете даже внимательно прочесть и понять о чем я пишу.
Привожу конкретный пример.
У Вас "Решили, что обилие знаков препинания Вам поможет? Это ошибочное решение.".
Ну и что сказать о Вашей способности понимать написанное. Вы же сами приводите мой текст, где я пишу противоположное. Цитирую:" нет абсолютно никакого надежного изложения, способного убедить отдельных козло-сепаратистов".
Что пан не доходит?????????? Попробую еще раз процитировать : "нет абсолютно никакого надежного изложения, способного убедить отдельных козло-сепаратистов". Еще раз процитирую: "нет абсолютно никакого надежного изложения, способного убедить отдельных козло-сепаратистов".
Вот я уже ТРИ раза процитировал. Интересно дошло до Вас, что Вы не правы когда пишете про меня что я якобы решил "что обилие знаков препинания ... поможет? Это ошибочное решение. "????? Будьте так любезны и сообщите: дошло???
И последнее. У Вас "надежный признак тинейджера, по недосмотру старших добравшегося до клавиатуры".
Спасибо за очередную оценку моего возраста. Когда то посетитель(украинофоб-патриот-заочник с берегов очень короткой но очень полноводной реки) писал , что мне 65 лет и я скоро помру.
В последний раз предупреждаю , пан Предсказамус, если будете весь постинг посвящать Вашему покорному слуге, то моей реакцией будет решительное молчание. С уважением Len . 12 апреля 2003г. г.Киев.
2003.04.11 | NP
Re: Опять как баба на базаре? (+)
Мене дивує одне (це до Вас, пане Лєн).. Навіщо "человеку, который многого в жизни достиг" доводити українцям, що вони не українці, якщо це для нього так очевидно?!..Шо, скука заїла?
2003.04.12 | Len
Re:Читайте внимательено!
Вельмишановный пан Np! Вы невнимательно читали нашу дискуссию. Я доводил не "украинцу" а безграмотному сепаратисту, который назвал миллионы наших отцов и дедов "наволочью".С уважением Len . 11 апреля 2003г. г.Киев.
2003.04.07 | пан Roller
Тов. Киров был другом украинского народа. Еслизавета? (-)А
Avdeev пише:>
> В наступному 2004 році в Кіровограді готуються відмічати ювілей міста. До свята кожний готується по-своєму: дехто "попереду паровоза".. Серед них і священослужителі УПЦ МП. Цій категорії громадян України трохи забракло терпіння та здорового глузду, і мабуть саме з цієї причини на храмах міста почали зявлятися таблички з словами "м. Єлісаветград". Інше пояснення поведінці церкви сусідньої держави в Україні важко знайти. Змінили і назву єпархії, яку на богослужіннях називають -"Єлісаветградською і Олександрійською".
> А тим часом йде великий спротив проти навіть обговорення українських назв міста, серед яких є два історично обгрунтовані: Кучмань та Новокозачин.
> У Кабінеті Міністрів України, як стверджує місцева "Вечірня газета", готується спеціальна Постанова, якою будуть передбачені кошти на підготовку міста до 250-річчя.
> За рахунок цих коштів планується відтворити історичну забудову міста. У першу чергу буде відреставровано приміщення музично-драматичного театру імені Кропивницького, а також упорядкована історична пам'ятка — Фортеця Святої Єлисавети.
> Міська влада планує звернутися до підприємців з проханням допомогти у реставрації фасадів будинків.
> Ювілей наближається, але дехто йде попереду паровоза. На відміну від першоквітневого жарту місцевої газети "Репортер", подібні дії церковних діячів сприймаються провокативно. Московські попи нахабніють і поводяться, як в себе вдома, самотушки повертаючи місту російську назви та чинячи певний тиск на громадську думку.
2003.04.11 | Адвокат ...
А яким другом українського наріду був таварішчь Каґановіч!
Ви, Вашою промоськаленою совковою макітрою,-- навіть,-- і не уявляєте!2003.04.11 | Navigator
Буриданiв осел помре розмiрковуючи - або Киров або КУЧМАНЬ
Оце фокус! Елисавета хоч трохи загравала з украiнцями. Першi два нагло нищили.2003.04.11 | Адвокат ...
А взагалі,--
Якщо усі обласні міста України перейменувати!Знадобивши їх прехвіксом "Ку" та поставивши се до справи "креативненько"...
Вийде приблизно таке:
Луцьк -- Кугуцьк
Харків -- Кухарків
Донецьк -- Купецьк
Дніпропетровськ -- Купонопетровськ
Київ -- Кувзуїв
Львів -- Курвів
Тернопіль -- Кучмоопіль Західний
Симферопіль -- Кучмопіль Південни
Севастопіль -- Кучмопіль Південно-Західний
Миколаїв -- Кучмулаїв
Суми -- Кучуми
Станіслав -- Кучмуслав
Чернівці -- Кучмівці
Чернігів -- Кучмигів
Луганськ -- Кучманськ
Отаке "креативне" прізвище має українців президент!!!
2003.04.11 | Roo
Нова назва міста - Златопіль
Треба бути сміливішими. А саме: дати цьому місту нову назву. Не шукати по архівах, і не спекулювати на "історії". Можливо і було там колись село Кучмань. Але ж зрозуміло, що назва ця сьогодні не реальна. Від Новокозачина я, наприклад, теж не в захваті. Я знаю, що в Кіровограді діяли українолюби-ентузиасти, які пропонували свою назву: Златопіль. Як на мене, дуже симпатично.2003.04.11 | Мазепинець
Re: Нова назва міста - Златопіль
...А тогочасному Катеринославу такі ж українолюби-ентузіасти дали назву Січеслав. Більше того, за Гетьмана (Павла Скоропадського) ці міста певний час, до речі, так і називалися - Златопіль і Січеслав. Це, звичайно, теж історична правда, але (це моя суб'єктивна точка зору) ці назви зовсім "ніякі", "простяцькі". Ну про що нам говорить назва "Златопіль"? Про те, що в тому регіоні великі пшеничні поля? Вибачте, але в такому випадку і Миколаїв і Херсон можна також називати Златополями, бо там - не менш родючі землі, і пшениця не гірше. Що ж до назви "Січеслав", то погодьтеся в Запоріжжя назва покраще і "поглибше" (бо відображає в собі не просто Січ, але й все козацтво загалом, бо всі козаки - з Запоріжжя). А назви Єлисаветград і Катеринослав - історичні і досить оригінальні. Вже коли чуєш ці слова, відчуваєш подих історії, розумієш, що ці міста - не вчора збудовані. Тим більше, що слави української у самих міст не поменшає.2003.04.13 | Roo
Re: Нова назва міста - Златопіль
Я з тобою не сперечаюсь. Безумовно, ця точка зору навіть більш зрозуміла загалові. Але проблема у тому, що Катеринослав та Єлисаветград в українській національній свідомості є назвами імперсько-царатськими. "Україножерськими" - вибач за цитату. Тому питання й заходить у тупик. Тому й виникає думка зробити "хід конем" та відволіктися від тягаря історії. А щодо твоїх аргументів про те, що і Миколаїв заслуговує на назву Златопіль, то тут я не бачу проблеми взагалі. Ну то й що? Запоріжжя - це Запоріжжя. Січеслав - це Січеслав. В якійсь мірі назви ці синонімічні. Але врешті дуже багато міст на Землі синонімічні. Новокозачин, погодься, це не дуже, м'яко кажучи, оригінальна назва для українського степового міста. Треба визначитися, у якому дискурсі ми сприймаємо історію. Якщо сенс історії для нас полягає у довгому шляху до державності, тоді ми повинні бути більш прихильними до прецендентів власне українського волевияву. Й тому ми обираємо Златопіль, а не Єлисаветград.2003.04.13 | Мертві Бджоли Загудуть
Хай буде "Златопіль"!
Невже Житомир теж хтось вважатиме ніякою назвою? Адже жито не тільки там росте собі. А мир шанують не тільки у Миргороді. І церкви білого кольору стоять не тільки у Білій Церкві!"Златопіль" - дуже гарна назва.