МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

"Учєніє Ісуса Хріста всєсільно, потому што оно вєрно"?

04/06/2003 | Майдан-ІНФОРМ
Московські попи переобладнали "лєнінську кімнату" військової частини на Вінничині у "часовню".

За повідомленням Електронного Інформаційного Бюлетня "Форум", при благословінні єпископа МП Тульчинського и Брацлавського Іпполита, священники Московського Патріархату провели "катехістичну бесіду" з вояками. Вояки також побачили кінофильм про святі місця "мирового православ"я.

Зустріч зі священиками МП була проведена у "лєнінській кімнаті", яка була переобладнана за рахунок Збройних Сил України. У кімнаті регулярно провадяться молебни, хрещення, і освячення води.

Командування військової частини планирує найближчим часом побудувати храм МП на території військового містечка, знов таки за рахунок Державного Бюджету України. "Православна церква позитивно впливає на хлопців, які відбувають термінову службу у Збройних Силах України. Завдяки праці священиків, молоді вояки на залишаються зі своїми проблемами наодинці," - відтмітив командир частини майор Ігор Бондаренко.

КОМЕНТАР МАЙДАНУ:

При всій повзі до бажання практикуючих вірних відвідувати церкви і спілкуватися зі священниками будь яких конфесій і деномінацій, фінансування Московсього Патріархату за рахунок Зборойних Сил України не може не викликати занепокоєння. Тим більше, що це не перший випадок, коли державні кошти витрачаються на Московський Патріархат.

Тисячі військових Збройних Сил не мають помешкань. Тисячі сімей офіцерів перебираються в "общагах", непридатних для життя, без надії на власний куток. Використання коштів Збройних Сил на "часовні", тим більше на "храми", не тільки суперечить законодавству про використання державних коштів, але й поглиблює соціальну кризу захисників Батьківщини.

Священики також не є вирішенням питань служби психологічної допомоги для військових. Такою службою мають займатися професійні психологи, яких у Збройних Силах обмаль. За резонами командування частини, невіруючі і вірні інших конфесій, які потребують психологічної допомоги, мають або "залишатися насамоті зі своїми проблемами", або приєднатися до Московського Патріархату.

Накінець, злиття церкви і держави заборонене Конституцією. Насадження обрядів МП, яка має дуже малу кількість практикуючих вірних серед громадян України, виглядає на промивання мізків військових, таку саму за суттю, яку провадили колишні утримувачі "лєнінської кімнати".


Джерело: Електронний Інформаційний Бюлетень "Форум", пресс-служба Московського Патріархату

Відповіді

 • 2003.04.07 | Георгій

  НЕВЖЕ ЗА РАХУНОК ДЕРЖБЮДЖЕТУ??????????

  Люди, але ж є в Конституції України статті про відокремлення держави від церкви? Чи ні?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2003.04.07 | Andrij

   Re: В Конституції багато що записано

   Скажімо, про один депутат - один голос. Ну й що, хтось заборонив голосування двома картками? Бандитам вигідно підтримувати Московську Церкву, вони її будуть підтримувати. Не за свій рахунок, звичайно.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2003.04.07 | Marsel

    Re: В Конституції багато що записано

    Звісно, все так: "Тисячі сімей офіцерів перебираються в "общагах", ... без надії на власний куток. Використання коштів Збройних Сил на "часовні", тим більше на "храми", не тільки суперечить законодавству про використання державних коштів, але й поглиблює соціальну кризу захисників Батьківщини".
    Але при чому тут МП?
    Коли в Київі будуються в великій кількості православні храми - це мабуть добре. Але чому за державні гроши. Тобто за гроши платників податків? І чому тільки православні? Адже серед платників податків є ті, что сповідають й іслам, і іудаїзм. Тобто це є не тільки порушення законодавства, конституції, але й втручанням в свободу совісті і віросповідання.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.04.07 | Георгій

     Re: В Конституції багато що записано

     Marsel пише:
     > Звісно, все так: "Тисячі сімей офіцерів перебираються в "общагах", ... без надії на власний куток. Використання коштів Збройних Сил на "часовні", тим більше на "храми", не тільки суперечить законодавству про використання державних коштів, але й поглиблює соціальну кризу захисників Батьківщини".
     > Але при чому тут МП?
     > Коли в Київі будуються в великій кількості православні храми - це мабуть добре. Але чому за державні гроши. Тобто за гроши платників податків? І чому тільки православні? Адже серед платників податків є ті, что сповідає й іслам, і іудаїзм. Тобто це є не тільки порушення законодавства, конституції, але й втручанням в свободу совісті і віросповідання.
     (ГП) Безперечно. А наскільки пересічний український громадянин це усвідомлює?
 • 2003.04.07 | Marsel

  Re: "Учєніє Ісуса Хріста всєсільно, потому што оно вєрно"?

  Звісно, все так: "Тисячі сімей офіцерів перебираються в "общагах", ... без надії на власний куток. Використання коштів Збройних Сил на "часовні", тим більше на "храми", не тільки суперечить законодавству про використання державних коштів, але й поглиблює соціальну кризу захисників Батьківщини".
  Але при чому тут МП?
  Коли в Київі будуються в великій кількості православні храми - це мабуть добре. Але чому за державні кошті. Тобто за гроши платників податків? І чому тільки православні? Адже серед платників податків є ті, что сповідає й іслам, і іудаїзм. Тобто це є не тільки порушення законодавства, конституції, але й втручанням в свободу совісті і віросповідання.
  А взагалі при чому тут законодавство, конституція? Є така "завжди жива" речь, як революційна доцільність. На певний час. Для вирішення певних питань. І тільки для внутрішнього користування. Ото і є закон... Доки ми всі начебто згодні з ним.
 • 2003.04.07 | пан Roller

  Какую патриархию Ісуса Хріста вы порекумендуете для верного? (-)

 • 2003.04.07 | Крапля

  Re: Дуже неприємно

  Бачити різні пасквілі на Православну Церкву(яка різниця - чий патріархат?) під час Великого Посту - дуже неприємно. Дуже боляче за людей, які на слово «московський» реагують, як бик на червону ганчірку. Цікаво бачити не вашу, панове модеаротори(не очікував від Вас таких коментраів), а думку бійців, які відвідують каплицю. Більш маенш знаючи справи на Вінничині, мушу сказати, що УПЦ МП має там неабиякий авторитет, а останнім часом солдати строкової служби служать у межах своєї області, відтак вони мають бути вдоволені. Не бачу нічого поганого в тому, що бюджетні кошти пішли на новий храм. Коли держава дбає про духовність - це позитив. Для тих хто не в курсі: УПЦ МП має в Україні найбільше прихожан, аніж інші конфесії.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2003.04.07 | Георгій

   Re: Дуже неприємно

   Згоден з усім, крім позитивності витрат державних коштів на церкву (будь-яку). Тоді треба поміняти Конституцію України. --ГП
  • 2003.04.07 | Serhiy Hrysch

   Міфи і реальність

   Тільки 12% українців вважають себе *прихильниками* московського патріархату. Це не значить, що вони *практикуючі* вірні!!! Під практикуючими, розуміють тих, хто відвідує церву хоча б раз на місяць.

   У той час, як 32% українців вважають себе вірними українських православних церков і католицьких церков, тільки 12% вважають себе вірними московського патріархату?

   І НАМ ПРОПОНУЮТЬ ПЛАТИТИ ЗА часовню для МП??





   http://risu.org.ua/content.php?menu=1410&page_id=124&l=en

   2. How often are you coming to church services?

   Once a week 7
   Twice or more often a month 5
   Once a month 5

   =============================
   Всього 17% (всіх деномінацій)
   =============================

   2-11 times a year 23
   Once a year 15
   Never 10
   No answer 35

   Calculating the results, we can assume that the number of believers who actually hold to church canons and live correspondingly is not higher than 15-20 percent of Ukraine's adult population today.



   3. What is your denomination?

   Ukrainian Orthodox Church-Kyivan Patriarchate 22
   Ukrainian Orthodox Church-Moscow Patriarchate 12
   Orthodox, but do not belong to any denomination 26
   Ukrainian Greek Catholic Church 8
   Ukrainian Autocephalous Orthodox Church 1
   Roman Catholic Church 1
   Other 5
   Do not belong to any denomination/ecumenist 25

   There is a paradoxical situation in that the number of registered churches of the Moscow Patriarchate is much larger than the number of churches of the Kyivan Patriarchate, yet only 12 percent of the people identify themselves with the Moscow Patriarchate, whereas 22 percent identify with the Kyivan Patriarchate.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2003.04.07 | Крапля

    Re: До чого тут англомовний брєд?

    Подивіться на реальну кількість церков та офіційну статитику, а не ці опитування Фрідмана-Хайека.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.04.07 | Марко

     В Донецьку більшість складають протестанти

     Крапля пише:
     > Подивіться на реальну кількість церков та офіційну статитику, а не ці опитування Фрідмана-Хайека.

     Тільки що подививися на офіційну статитику, відповідно до результатів
     офіційної статистики в Донецькій області більшість складають протестанти, а не православні московського патріархату.

     Чому державні кошти (з моїх податків) в порушення Коституції України мають витрачатися на побудову цекров релігійної меншості в Донецьку, а більшості ні ?

     Це є образа релігійних почуттів віруючих більшості релігійних
     організацій Донецької області і України та кримінальний злочин в зв'язку з нецільовим використанням грошей платників податків України.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2003.04.08 | Мінор

      Може православні й меншість, але в історії "православний" було

      синонімом "українець", в сенсі наддніпрянський українець. Достатньо почитати історичну літературу або хоча б того ж Тараса Шевченка.
      Давайте чесно визнаємо, що не всі українці є галичанами :-)
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.04.08 | Марко

       Нісенітниці

       > синонімом "українець", в сенсі наддніпрянський українець. Достатньо почитати історичну літературу або хоча б того ж Тараса Шевченка.

       Ваші аргументи не мають документальних підтверджень. Україна з давніх давен була багатоконфесійною країною. Чому Ви вирішили що всі українці були православними та звідкіля тоді взялися тисячі інших церков по всій Україні ?

       Моя відповідь пану Краплі була на аргумент, що мовляв в Україні більшість офіційних церков є православних Московського патріархату - отже можна порушувати закони і красти з бюджету гроші на їхні будови.

       Я скористався тією самою офіційною статистикою згідно якої в Донецькій області, Києві, Чернівецькій області і здається в Луганській області найбільше офіційно зареєстрованих і легальних церков є протестантськими, а не православними Московського
       патріархату.

       > Давайте чесно визнаємо, що не всі українці є галичанами :-)

       Невже всі галичани живуть в Донецьку, Луганську та Києві ?
  • 2003.04.07 | Нестор Мазепа

   Це не так

   Крапля пише:
   > Для тих хто не в курсі: УПЦ МП має в Україні найбільше прихожан, аніж інші конфесії.
   МП має найбільше приходів, але не прихожан. А навіть якби це було так -- це не дає їм права КРАСТИ гроші платників податків. Красти -- то може й канонічно-православно, але таки кримінал.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2003.04.08 | Марко

    Варто такі факти документувати, крадене на користь їм не піде.

    Нестор Мазепа пише:
    > Крапля пише:
    > > Для тих хто не в курсі: УПЦ МП має в Україні найбільше прихожан, аніж інші конфесії.
    > МП має найбільше приходів, але не прихожан. А навіть якби це було так -- це не дає їм права КРАСТИ гроші платників податків. Красти -- то може й канонічно-православно, але таки кримінал.

    Мені здається, що такі факти кримінильного використання держбюджетних
    коштів на нелегальні цілі, що не записані в держбюджеті України чи областей України варто документувати до кращих часів.

    А при нагоді юридичними засобами карати ініціаторів та виконавців
    таких кримінальних злочинів, та відбирати юридичним шляхом майно
    "нажите" кримінальним шляхом незалежно від терміну коли такі злочини були скоєні.

    М.
  • 2003.04.08 | Мінор

   Багатовікова культура українського православ"я

   ніколи не належала Москві. Церкви у стилі українського барокко, великі сподвижники Православ"я, мученики, святі, ченці, тисячі монастирів, музика і хорали... і від усього цього відмовитись тільки тому, що сьогодні православний патріарх сидить у Москві?! Що за дурість...
   Хто вигадав, що українцям більш притаманна уніатська та католицька церкви? Хто першим бовкнув, що православний не може бути українцем? Як забути традиції українського козацтва? І чому віра має стати заручником політичних причин?
   Один із священників УПЦ МП з Черкас, коли його запитали, чи погоджується він з тим, що Москва - "третій Рим" відповів, може й так, але Київ - це безумовно другий Єрусалим.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2003.04.08 | Георгій

    Хіба про це говорили?

    Пане Мінор, а до чого це? Мова ж не йде про православ'я. Є Конституція. Порушувати її - злочин. Все. --ГП
   • 2003.04.09 | пан Roller

    Re: Багатовікова культура українського православ"я

    Мінор пише:
    >
    > Хто вигадав, що українцям більш притаманна уніатська та католицька церкви? Хто першим бовкнув, що православний не може бути українцем? Як забути традиції українського козацтва? І чому віра має стати заручником політичних причин?

    Я сейчас читаю книжку Марички "Украина моя Украина". И там прямо описано как австралийская журналистка и известная певица в своих беседах проводит ту линию о которой вы спрашиваете.

    Она так же участвовала в процедурах тайного крещения с ее кумом Хмарой. Там же я встретил понятие верные.

    Мой вопрос не вызван праздным любопытством. И хотя я полностью разделяю ваш взгляд на эту проблему, мне импонирует и мнение Крапли, но вопрос остается открытым.

    Не важно верующий ты , или нет. В любом случае, ты не можешь этого избежать, ты становишься заложником чьих-то религиозных разборок.
    Одно время для себя я выводил, что альтернативой Московскому патриархату стал Киевский Патриархат Кравчука. И никто как видим не высказывает протеста по поводу государственного вмешательства и финансирование развития целого патриархата, а не какой-то одной церкви.

    На памяти и события религиозных стычек. Которые часто выступают предтечей последующих политических движений.

    Использование религиозного фанатизма в своих узко партийных политических целях стало достаточно прозрачной нормой украинского бытия.

    Мораль, проводником которой выступает церковь, отходит на второй план когда дело касается светских вопросов.

    Увы это касается всех и каждого. И интерес к конфликтам и их инициация во многом вытекает совсем не из прозрачных вещей. Как то "жизненные интересы" США, России, диаспоры.

    Создается впечатление, что для них нет бога. А если его нет, то им все позволено.

    Остается только восхищаться нравственным законом заложенным внутри нас, который не всегда позволяет следовать путем пособников дьявола.

    После войн всегда наступает мир. Но, видно мир никогда не наступит для всех, пока сам не погубит себя.
 • 2003.04.07 | Ортодокс

  ГЕТЬ!!!

  Геть лжецеркву з України! Ганьба фарисеям-боговідступникам з УПЦ МП!
  :gun:
 • 2003.04.08 | Тестер

  Re: Я вважаю себе атеїстом або гностиком, але...

  Вибачте за довгуватий пост.
  Відпочивав і укріпляв здоров"є минулого року у Хмільнику.
  Там виписують талон на столування.
  Вийшло так, що за столом сиділо три пані і я.
  Одна з них з Хмельниччини. Вірна християнка. Я для себе вияснив, що відправа в церкві українською мовою не канонічна. Що з Богом спілкуватись рідною мовою - зась.
  Що ще є партбюро в Москві, яке знає як мені жити і до кого молитися.
  А ще є Почаїв. Ніж Москви в серці України. А ще Київська Московська Печерська Лавра.
  А серце болить і хочеться не плакати, а стріляти.
  Будьте здорові!
 • 2003.04.08 | Таваріщ Маузєр

  Самая боєвітає рєлігія - іслам. Саме для вояків

  Майдан-ІНФОРМ пише:
  > Московські попи переобладнали "лєнінську кімнату" військової частини на Вінничині у "часовню".

  Військових долучать до Хрістіянства - єта ваабщє нонсєнс. Рєлігія, шо пропонуєть падставлять іншу щоку для удара. Гарна оборона канєшна. Тагда Буддізм ішо кращая рєлігія. І сєводня (васьмого-чєтвьортово) дєнь народжєння Тав.Будди (понад 2500 років тому).

  А ось Мусульманство чєрєз Коран напряму закликає рубать голови усім нєвєрним, шо в сучасном світє дасловно сприймається і застосовуєцця.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua