МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Зленко і Хорошковський виступили проти ініціатив Кучми-Путіна-Лу

04/07/2003 | Shooter
Зленко і Хорошковський виступили проти ініціатив Кучми-Путіна-Лукашенка-Назарбаєва

www.ПРАВДА.com.ua, 7.04.2003, 12:27

Міністерство економіки і з питань євроінтеграції, а також МЗС України вважають, що формування Єдиного економічного простору країн СНД не повинне суперечити курсу України на євроінтеграцію, перешкоджати її якнайшвидшому вступу до СОТ.

Така спільна позиція вироблена на засіданні координаційної ради Мінекономіки і МЗС у суботу, повідомляє прес-служба Мінекономіки України.

"Червоною межею", яку не можна переходити при переговорах по Єдиному економічному простору, є суверенітет України, право самостійно визначати власну політику", - підкреслив на засіданні міністр економіки Валерій Хорошковський.

Учасники ради відзначали, що пріоритетними задачами України є якнайшвидший вступ до СОТ, а зупинка або затягування переговорного процесу буде свідчити про припинення ринкових реформ в Україні.

"Про відкликання або узгодження з іншою країною вже підписаних двосторонніх протоколів із країнами-членами СОТ не може бути і мови", - підкреслив Хорошковський.

"Україна - це держава, і ми повинні захищати державні інтереси. Якнайшвидший вступ до СОТ – це державна стратегія", - заявив він.

Домовленості, досягнуті в результаті засідання, запропоновано покласти в основу генеральних директив української делегації, які візьмуть участь у переговорах із формування Єдиного економічного простору.

У засіданні брали участь, зокрема, Хорошковський, глава МЗС Анатолій Зленко, радник президента України Анатолій Гальчинський, держсекретарі Мінекономіки і МЗС.

Як відомо, 23 лютого Путін, Кучма, Лукашенко й Назарбаєв домовилися створити нове об'єднання – Організацію регіональної інтеграції, яка повинна функціонувати на базі "Єдиного економічного простору".

Коментуючи це рішення, російський міністр економіки Герман Греф заявив, що "важливо", щоб процес вступу до СОТ цих країн був синхронізований. Він підкреслив також, що чотири країни домовилися про тверду координацію при вступі до СОТ. "Для цього необхідний достатній проміжок часу і серйозна політична воля, яка є у президентів. Координація політики вступу до СОТ необхідна для діяльності нового економічного об'єднання", - сказав міністр.

Інтерфакс-Україна


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua