МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

З "польської" конференції

04/08/2003 | Shooter
УП
Джеймс Шерр (Conflict Studiem Research Centre) із Великобританії

Європейської інтеграції України, вважає Шерр, не буде до тих пір поки вона не відійде від тієї бізнес-культури, яка має своє коріння в СРСР. Цю культуру визначає не ринок, а стосунки, інтерес не споживача, а виробника, її ціль закрити уста підприємцеві, а відкрити урядовцеві. "Росіяни та українці, - говорив британець, - дуже добре дають собі раду за таких умов, та ми, люди Заходу у такій системі функціонувати не можемо. Такого типу світ для нас небезпечний, підозрілий. Путін розуміє, що така культура бізнесу відлякує Захід, тому творить позитивну опінію Росії, та водночас на цю ж таки культуру у своїй владі опирається".

Шерр зосередився на українському векторі російської зовнішньої політики: "Росія хоче створити пояс безпеки навколо своїх кордонів. Говориться про інтеграцію з Україною, та насправді йдеться про її підпорядкування. Проблема в тому, що багато людей Заходу не розуміють виняткового значення України для Росії. Власне росіяни не хочуть, аби ми на Заході розуміли їх наміри щодо України".

Говорив британський політолог і про брак твердої постави в Україні у стосунках із Росією. Навів приклад невеликої Грузії: "Коли Росія чинить на неї тиск, голос Грузії чути, відтак її підтримує США. Хочу сказати своїм українським друзям: якщо ви не будете собі адвокатами, то хто вам буде адвокатом?"

Важливого значення у такому контексті російської політики набуває інформаційна боротьба. Реакція Росії на справу Гонгадзе та продаж "Кольчуг" була швидкою і сильною. У Росії йшлося про те, аби вбити клин між Україною та Заходом, натомість в Україні утвердити себе як гаранта української суверенності.

"Коли в Україні проблеми, - розповів Шерр, - англійські, американські журналісти телефонують до Росії: "Що там таке діється в Україні?" В Україні не було горбачовської революції, на відміну від Росії тут не створився клас інтелігенції, котрий розуміє як функціонує Захід. Ніхто, крім Польщі, на Заході не розуміє значення України в Європі. Ющенко – приятель Заходу. Та що Захід зробив, аби підтримати Ющенка, коли той був прем’єром? Нічого!"

Висновок Шерра викликав у залі оплески: "Успіх України буде в значний спосіб стимулювати успіх у Росії. Якщо нам залежить на майбутньому Росії, то мусить залежати на майбутньому України".

Відповіді

 • 2003.04.08 | Тестер

  Re: Шутеру, приватно

  Мій дорогий і шановний колего.
  Вони всі знають шо нам траба.
  Чи вмирати з ростройства, чи знищити ворогів???
  Я готовий битися до фіналу.
  Будьмо!
 • 2003.04.08 | Navigator

  Шерр каже, як в воду дивиться.

  А ви кажете "захiдники" тупi. Iдеальний аналiз. Пропоную його в МЗС Украiни!
 • 2003.04.08 | Ярина

  Читайте розумну людину ! (-)Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua