МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Минув рік, а слідів зниклого Олександра Олійника не знайшли

04/08/2003 | Майдан-ІНФОРМ
Прес-центр Кіровоградського обласного відділення КВУ розповсюдив серед ЗМІ області прес-реліз в зв'язку з річницею зникнення в Кіровограді спостерігача Комітету виборців України та позаштатного кореспондента газети "Точка зору" Олександра Олійника. В ньому говориться:" Минув рік з дня загадкового зникнення в Кіровограді, майже серед біла дня 8 квітня 2002 року спостерігача Комітету виборців України та позаштатного кореспондента газети "Точка зору" Олександра Олійника. Загадкові обставини зникнення та відсутність будь яких слідів зниклого наштовхують на невтішну думку про те, що ця прикра подія є логічним продовженням ланцюга брудних технологій застосованих на виборах в минулому році.
Рік пошуків зниклого не приніс ніяких практичних результатів. Подібна подія на виборах не лише в Кіровоградській області, а і в усій Україні трапилася вперше. Погрози, що перед зникненням отримував по телефону Олександр Олійник, на жаль не дають підстави стверджувати про те, що прикра подія не пов'язана з політикою та брудними виборчими технологіями.
Прикро констатувати факт про менш ніж скромні успіхи правоохоронців пошуці зниклого спостерігача Комітету виборців України та позаштатного кореспондента газети "Точка зору" Олександра Олійника та те, що винні в скоєному не знайдені досі та залишились безкарними. Та навіть такі події не повинні зупинити розвиток справжньої демократії в Україні та прозорість в житті суспільства."
Лише через чотирі місяці після зникнення Олександра Олійника та втручання Генеральної Прокуратури України В Кіровограді була порушена кримінальна справа по факту зникнення. Відсутність слідів зниклого говорить лише про одне - той хто це зробив до цього готувався та старанно їх сховав, а міпіція нібито того не розуміє чи не дуже шукає. Знайшлися навіть добродії в місцевій "Кіровоградській правді", що видрукували "сміливу", кимось замовлену версію про втечу Олександра за кордон. Дуже було неприємним, що деякі журналісти понесли це безглузде припущення на сторінки своїх газет, можливо на чиєсь замовлення, на що слідству, хай воно не ображається варто було б звернути увагу та пошукати можливих замовників публікацій.
Ряд ЗМІ ще в травні 2002 року враховуючи, що зник позаштатний кореспондент загальноукраїнського видання навіть назвала зникнення спостерігача КВУ та кореспондента "Точки зору" "справою Гонгадзе-2". Та велика відмінність полягає в тому, що по цей день ніяких слідів пропавшого безвісти досі не знайдено, правохоронці чомусь ставлять під сумнів факт погроз, які були не лише на адресу Олександра Олійника. Факт тотального психологічного тиску на КВУ в області ніхто чомусь не помічає. Невже для цього втрати організації повинні бути помітнішими.
Нещодавно відкрита вже нова кримінальна справа. Цього разу по факту про вбивство. Та в справі і досі нібито не помітили ніяких слідів. Нова слідча група розпочала пошук по новому колу старанно перевіряючи роботу своїх попередників. Пошуки йдуть важко через згаяний час. Крім міліції та колег по відділенню КВУ в області пошук веде агенство "Щит".
Помітна активізація пошуків - добре, але де позитивні результати ? Чи є гарантії безпечної роботи активістів КВУ в області в майбутньому ? Хто і про що попереджає організацію ? Це запитання досі залишаються без відповіді.

Відповіді

  • 2003.04.08 | Тестер

    Re: Шановний! Ніяких гарантій від кримінальної влади (-).

    Нас з тою владою може розсудити тільки МЕЧ!
    Щиро і без "подлянки".
    Ваш Володимир.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua