МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Москалів у Рівному стало менше :)

04/09/2003 | Сергій ТКАЧЕНКО.Голова Державного комітету України у справах національностей та міграції Геннадій Москаль побував у п’ятницю на Рівенщині з робочим візитом. Зустрівшись з представниками національно-культурних об’єднань національних меншин області, пан Москаль обговорив ситуацію з представниками обласної влади. Нібито особливих претензій до влади національні меншини Рівенщини не мають. До речі, на Рівенщині проживають представники 76 національностей, а от національно-культурних товариств зареєстровано лише вісім.

Як ми уже повідомляли, відповідно до результатів перепису населення 95,9% мешканців Рівенщини є українцями. Якщо порівняни ці дані з результатами попереднього перепису, то впадає у вічі той факт, що майже наполовину зменшилась кількість росіян. Цю зміну спеціалісти пояснюють і великою міграцією, і тим, що багато з тих, хто за радянських часів називав себе росіянином, тепер вважають себе українцями.

Під час прес-конференції у Рівному п.Москаль також роз’яснив статус нелегальних мігрантів з Іраку. Нелегальні мігранти з Іраку зможуть три місяці перебувати в Україні - саме на такий термін їм надаватиметься статус біженців. За його словами, тримісячний мораторій на висилання з країни іракських мігрантів запроваджується відповідно до клопотання міжнародних організацій і, зокрема, Верховного комісара ООН у справах біженців. Загалом в Україні, за інформацією Г.Москаля, нині понад 3 тис. громадян інших країн мають статус біженця, а ще 4 тисячі відповідних заяв чекають розгляду в Держкомнацміграції.

Як зазначив Г.Москаль, біженці користуються майже всіма правами громадян України, крім права працювати в держустановах, брати участь у виборчому процесі та виконувати військовий обов’язок.

Відповіді

 • 2003.04.09 | Нигилист

  Re: Москалів у Рівному стало менше :)

  Сергій ТКАЧЕНКО. пише:
  >
  Цю зміну спеціалісти пояснюють і великою міграцією, і тим, що багато з тих, хто за радянських часів називав себе росіянином, тепер вважають себе українцями.

  И большая миграция, и смена национальности таким чудесным образом - это повод для радости?:-)
  Смена национальности - чистейшей воды оппортунизм. Придут другие времена - сменят еще раз. Не впервой.
  Я всегда предполагал, что украинец - это не совсем национальность. Скорее, это политический выбор, обусловленный обстоятельствами. Разумеется, за исключением галичан:-)
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2003.04.09 | Адвокат ...

   Егеж!

   Ви блискуче підтвердили таке собі прислів'я: "Моськаль,-- то діаґноз... не виліковної хвороби".
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2003.04.10 | Navigator

    Пане Адвокат - написав, не читаючи ваш постинг

    Це у нас з Вами банальнiсть мислення ( Поет - Пушкiн, фрукт -яблуко...), чи одинаковi сни бачимо, що москалi на Мiсяць полетiли... Всi!!! Залишились украiнцi росiйського походження!
  • 2003.04.10 | Navigator

   Зато русский - наследственный диагноз, как Альгеймер :) (-)Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua