МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Соціалісти підуть на вибори зі своїм кандидатом?

04/11/2003 | Мартинюк
Інтерфакс-Україна

У Соціалістичній партії не виключають можливості висунення свого кандидата на посаді президента України.
Як сказав перший секретар політради СПУ, народний депутат Йосип Вінський в інтерв'ю тижневику "2000", для соціалістів на першому місці за важливістю стоїть "зміна системи влади, а президент - на другому".
"Якщо вдасться систему змінити до виборів, і функції президента ослабляться, тоді ми готові до найширших компромісів щодо кандидатури. Але якщо цього не станеться, й наші партнери по опозиції будуть себе вести дуже обережно, а, по суті, - відстоювати посилення президентської посади, тоді ми будемо боротися самостійно за посаду президента, щоб використати її, передусім, для зміни системи влади", - заявив Вінський.
Він також зазначив, що СПУ виступає за те, щоб позбавити президента повноважень, які пов'язані з призначеннями у виконавчій владі.
Як заявив Вінський, СПУ "говорить "ні" всім без виключення" пропозиціям президента країни Леоніда Кучми щодо політичної реформи.

Відповіді

  • 2003.04.11 | Shooter

    З Симоненком вони підуть

    Мороз не є крайнім дурнем. Втретє програвати вибори йому немає сенсу.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.04.11 | Мартинюк

      Ну з Симоненком Мороз уже ходив

      В першому турі влада докидала голоси Симоненку, в другому ці самі голоси підкидала Кучмі. Симонеко в другому турі виграв лише в тих регіонах, де були сильні морозівці. А у своїх районах він подекуди набрав менше, аніж у першому турі.

      Для влади цей варіант розподілу є чи не останнім шансом на самозбереження.

      І взагалі розділ опозиції на кількох кандидатів окрім всього ще й розмиває абсолютно виграшне гасло "Замінимо Кучму іншим президентом" і підмінює його черговими дебільним суперечками на тему "чий соціальний захист є довшим". Звичайно в цій суперечці виграє той хто матиме більше коштів і адмінресурсу для задобрювання виборців.

      В разі появи сильного лівого блоку шанси всіх трьох груп Ющенко - Сионенко -хтось від влади ( схоже Тигипко) стають приблизно однаковими.

      В цьому випадку влада зробить все аби забрати голоси від Ющенка і розділити їх між Симоненком і своїм кандидатом . Ну а в другому турі вже відомо - "всі на боротьбу з комунізмом". На Західній Україні черговий раз перепоховають полеглих борців з УПА, на Сході в другому турі різко згадають Голодомор і Сталіна ( тобто дивись 1999 рік).
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.04.11 | Shooter

        Я про перший тур

        Все в якому має бути спрямоване на те, аби бандюк не вийшов в другий тур.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.04.13 | Wim Kok

          Суть не в турах. Мороз хочет от Ющенко действий, а не слов по

          демократизации общественной жизни. прежде всего, он хочет от Ющенко урезания полномочий президента.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2003.04.13 | Shooter

            Нікуди Морозу не дітися

            Wim Kok пише:
            > прежде всего, он хочет от Ющенко урезания полномочий президента.

            Я би сказав - збільшення повноважень ВР. Шляхом запровадження пропорційної системи виборів і коаліційного уряду.

            Крім того, ще раз - голоси Мороза потрібні швидше Симоненку, а не Ющу.

            Одним словом, Мороз в списку кандидатів у день першого туру - річ малореальна.
      • 2003.04.11 | Мінор

        А чому ви вирішили, що від СПУ буде балотуватись Мороз?(-)

      • 2003.04.11 | 123

        Рівний шанс у 3 груп-- на що?

        Мартинюк пише:
        > В разі появи сильного лівого блоку шанси всіх трьох груп Ющенко - Сионенко -хтось від влади ( схоже Тигипко) стають приблизно однаковими.

        На вихід у другий тур? А звідки провладний кадидат візьме стільки голосів, щоб догнати Ющенка? Якщо буде сильний лівий блок, чи якщо буде слабий -- голосів у провладного кандидата буде однаково. Щось Ви тут перемудрили в розрахунках.

        Як на мене, як музикантам не сідати -- варіант другого туру "Ющенко-Симоненко" все одно буде набагато ймовірнішим за інші. Якщо Мороз не балатуватиметься -- цей варіант буде ще більш ймовірним ніж у випадку коли він да балатуватиметься. Те ж і з Юлєю -- але вплив участі/неучасті Юлі у виборах ще менше впливає на ймовірність другого туру "Ющенко-Симоненко". Тому її претензії прем*єрської посади є грою на публіку -- вона (тобто її вага на виборах) того просто не варта.

        Може, навпаки, є навіть небажаним щоб Юля і Мороз не брали участь у виборах. У цьому випадку поразка влади стане такою очевидною, що вона може пійти на крайні міри, як-то фізичне усунення Ющенка. Може, й не слід їх провокувати.

        Переможна тактика Ющенка ясна як три копійки. Гринів може їхати на Канари -- його видатні здібності не потрібні :). Не йдеться про те, що треба почивати на лаврах, але кроки, які слід робити для перемоги, є досить очевидними.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.04.13 | Мартинюк

          Трохи холодної води на ваш ентузіазм.

          Ось дані минулорічних виборів по пропорційній системі :

          Партія (виборчий блок партій) %
          Опозиція правоцентристська 31,09 (Ющенко і Тимошенко)
          Опозиція ліва 26,85 (Симонеко і Мороз)
          Прокучмівські партії і блоки 21,45 (За Єду,СДПУ(о),"Жінки")
          Провокативні партії 6,44 (Вітренко,клони)
          Проросійські партії 3,18 (ЗУБР,РДУ,"Озимі")
          болото 3,13
          Клоуни 1,54

          Бажаючі можуть перевірити правильність підрахунків самі.


          В разі наявності єдиного прокучмівського кандидата різнобою не буде і всі електоральні ресурси влади підуть на цього кандидата. А це значить що проросійськы партії, болото і як мінімум половину електорату "провокативних проектів" вдастся залучити на користь кандидата від влади. Останнім просто доведуть що провладний кандидат є "мінімальним злом". Таким чином до "банку" пропрезидентських сил додається приблизно 10 відсотків. І ТОГО - ~ 32% за кандидатом від Кучми і олігархічних кланів. І це при умові що кампанія пропрезидентського табору ведеться так само дебільно і дезорганізовано , як це було на минулих виборах. Я навіть не пропоную враховувати те що президенська кампанія за типом ближча до мажоритарної, аніж до пропорційної виборчої кампанії. А саме в мажоритатрних округах кучмісти отримали більшість депутаських мандатів.

          Таким чином ми бачимо що на вибори таки виходять три майже рівноцінних за електоральним ресурсом кандидати. Тепер вгадайте з трьох раз у кого з них більше адміністративних можливостей, більше грошей і більше цинізму та нахабства?. Тому про невходження кандидата від влади в другий тур можна і не мріяти. Звичайно в другому турі кандидату від влади зовсім небажано зустрічатися з Ющенком - бо в цьому разі гординя і тупість опозиційних лідерів і лідерченят вже не зможе перешкодити об"єднанню всіх хто на дух не переварює Кучму і його свиту.

          З огляду на це для влади вкрай необхідно мати у другому турі саме Симоненко і нікого іншого. Чи складно цього добитися - а зовсім ні. Невелика різниця голосів дає можливість для найрізноманітніших маневрів, в тому числі примітивних підкиданнь-відкиданнь. Тобто на рівні підрахунку достатньо просто підкоректувати результат лівих за рахунок блоку Ющенко-Тимошенко, і діло буде в "шляпі".

          В решті це все можна зробити і до виборів - ми вже чуемо що мов Ющенко не може нічого обіцяти Тимошенко, бо мнібито парламент не проголосує. Твердження вельми неадекватне істині, бо грунтується на підрахунку голосів лише тих опозиціонерів, які проявили виключну стійкість, не здалися і не перейшли під примусом в більшість. Не враховується те що половина теперішньої більшості негайно перйде під стаяги президента, який виграє вибори.

          Однак очевидно що Тимошенко підштовхувують до невходження у блок з Ющенком . Дистанціювання врешті решт може завершитися змичкою Тимошенко з Морозом-Симоненком. Звичайно частина правих тимошенківців все одно піде за Ющенком, але тоді виборча конфігурація досягне небезпечної для невладних сил форми рівнобедренного трикутника.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2003.04.13 | Shooter

            Неаддитивна арифметика

            Немає в кучмонавтів компромісного кандидата. Котрий би акумулював на себе всі Вами перераховані голоси.

            Доречі, додайте сумарний рейтинґ Мудведчука-Януковича-Тігіпка - і віднімість від того як мінімум 25% - настільки може розраховувати хтось з них.

            Для бандюків залишається лише Путінєнко. Але - поки-що, - не видно ні хто, і ні, що головне, - як.

            Юля на виборах-2004 (в день голосування) - дуже малоймовірно.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2003.04.15 | Мартинюк

              Особливості національної аддитивності.

              Не стану вникати в нетрі електорального числення, скажу лише одне - в Україні народ голосує двома різними способами :
              голосування "За" і голосування "Проти".

              Прихильники провладних кандидатів ставлять на соціологічних опитуваннях за конкретних кучмівських персон не стільки тому що "За" цих персон, як від того що вони "Проти" опозиції і можливого ( можливих) кандидатів від опозиції. Різнобій уподобаннь полягає лише в тому хтона думку провладних виборців зможе ефективніше зберегти існуючий стан і не допустити змін.

              Фактор "проти" рано чи пізно дозволить провладним силам врешті зібратися навколо одного кандидата.Аргумент "Проти" Ющенка,( Тимошенко, Мороза і навіть Симонеко) дозволить навіть Наталі Вітренко переконати свій колоритний електорат підтримати когось із провладних. Особливо якщо він буде не надто одіозний і помірковано лаятиме Кучму ( як скажімо це зараз робить Литвин ).

              Ті, хто висловлються на підтримку опозиційних лідерів підтримують їх не так тому що вони "За" цих лідерів, а тому що вони "Проти" Кучми і його режиму.

              Для опозиції втягування у гру "За" є вкрай невигідним. Фігура "стимула загальнонаціональної єдності" ( в сенсі ненависті до нього) неодміннно поблідне у передвиборчих дебатах на тему "у кого більше "За"" - Ющенка, Симонека, Мороза чи Тимошенко. В той же час провладний кандидат все одно буде сприйматися для свого електорату як фігура "проти" опозиції.

              Чим менше від опозиції буде кандидатів тим сильнішим буде фактор "проти Кучми", який в Україні зараз підтримують чи не 80% сіх виборців. Цей фактор "проти" набагато сильніше протистоятиме наприклад спробам масового роздавання 100 чи навіть 200 гривенних купюр, аніж кілька розрізнених і врешті зовсім непереконливих опозиційних "За".

              Я із зацікавленням спостерігаю віктимний азарт оточення опозиційних лідерів , яких невмолима сила манить черговий раз зіграти у багатокандидатність,побавитися у чергову Канівську четвірку ( трійку, двійку).
              Найцікавіше що ніхто з опозиційних лідерів - ні Ющенко, ні Тимошенко, ні Мороз цього азарту не поділяють . Навіть Симоненко сприймає перспективу свого чергового висунення абсолютно безрадісно. Але на всіх чотирьох жорстко і безцеремонно давить власне партійне оточення ...

              Я вже спостерігаю підготовку до четвертих президентських виборів. І знову чую одне й те саме: "на виборах 2+2 не діє, давайте висунемо побільше кандидатів."
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2003.04.15 | Shooter

                Re: Особливості національної аддитивності.

                Я з Вами згоден в цілях і "якісному" підході.

                Проте саме ота дуальність "за - проти" може бути небезпечною в другому турі, якщо в нього вийдуть Ющ і хтось з бандюків.

                Тому вибори треба робити в першому турі, вибивши бандюка з обойми.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2003.04.16 | Майдан

                  А як "зробити" вибори у першому турі?

                  Чесно кажучи не бачу кращого варіанту від обєднання всіх опозиційників навколо одного кандидата. Бо україців зараз хвилює не так те яким буде новий президент, а те як усунути старого.
                  Складнощі які є на рівні простого виборця - (зрозуміють-не зрозуміють, підтримають не підтримають) є набагато менш суттєвими, аніж ті які є на рівні партійних центрів опозиції. Для всіх них обєднання під одного лідера сприймається як катастрофа іпривид радикальних змін у своїй партії , якщо не гірше. Навіть для "Нашої України" перспектива блокування з Тимошенко чи Морозом означає необхідність радикального перегляду своїх оргструктур та системи ідеологічної самоідентифікації.

                  Що вже говорити про інші партії. Окрім того за кожною партією, навіть опозиційною тягнеться розгалужений шлейф бізнесових, владних і міжнародних звязків. Партійна бюрократія із радісним тремтіння відчуває наближення виборів, передчуваючи чергові масовані вливання грошей від своїх бізнесових, владних і міжнародних "коренів" . І яке значення має те чи виграє їх кандидат, чи програє - вони знають що головне це процес.

                  Друга загроза, яку відчувають партійні епіцентри - це небезпека повної зміни політичних орієнтирів і акцентів після можливої перемоги єдиного кандидата. Дійсно - скільки можна бізнесменам-комуністам сперечатися із безробітними націоналістами? На рівні побутовому, тобто на рівні простих виборців і прихильників тих чи інших партій це вже давно зрозуміло, і партбоси бояться що після Кучми може створитися новий політичний поділ і їм доведеться відповісти на просте питання - "А для чого ви нам хлопці десять років голову морочили?"

                  Тому й хочеться всім партштабам ще раз погратися у "свого кандидата", хоча навіть вони самі визнають що цей кандидат не стане президентом.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2003.04.18 | Shooter

                    Re: А як "зробити" вибори у першому турі?

                    Майдан пише:
                    > Чесно кажучи не бачу кращого варіанту від обєднання всіх опозиційників навколо одного кандидата. Бо україців зараз хвилює не так те яким буде новий президент, а те як усунути старого.

                    В першому турі можливий об'єднаний кандидат (мінімум - два) зі 100% ґарантією не набере >50%.

                    Вихід в другий тур бандюка в форматі "Ющ-бандюк" чи, менш ймовріно, "Симонєнка - бандюк" створює певні шанси для перемоги бандюка.

                    Вихід у другий тур Юща (за підтримки Тимошенко) і Симоненка (за підтримки Мороза) робить ситуацію 100% програшною для бандюків.
        • 2003.04.13 | Мартинюк

          Re: Рівний шанс у 3 груп-- на що?

          А ось результати остатнього опитування ( за кого б ви голосували, якщо б вибори відбулися наступного тижня )
          http://www.pravda.com.ua/archive/2003/april/11/news/8.shtml


          Віктор Ющенко 24,4%


          Петро Симоненко 11,9%
          Олександр Мороз 4,8%
          Юлія Тимошенко 6,6%
          разом 23,30%

          Віктор Медведчук 6,5%
          Віктор Янукович 6,2%
          Володимир Литвин 2,9%
          Сергій Тігіпко 2,6%
          Наталія Вітренко 3,5%
          разом 21,70%
          Проти всіх готові голосувати 9,5%.
          Не брали би участь у виборах 7,3%.
          Важко відповісти на питання щодо політичних симпатій 13,8%.

          Так що в такому варіанті Гриніву можливо й доведеться брати візу за кордон, але лише для того аби врятувати життя.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2003.04.13 | Shooter

            Неаддитивна арифметика-2

            Мартинюк пише:
            > А ось результати остатнього опитування ( за кого б ви голосували, якщо б вибори відбулися наступного тижня )
            > http://www.pravda.com.ua/archive/2003/april/11/news/8.shtml
            >
            >
            > Віктор Ющенко 24,4%
            >
            >
            > Петро Симоненко 11,9%
            > Олександр Мороз 4,8%
            > Юлія Тимошенко 6,6%
            > разом 23,30%

            Зле рахуєте. Бо 80-90 відсотків електорату Тимошенко голосуватиме за Ющенка. Себто Ющенко - 30%.
            Пєця (з урахуванням голосів Мороза) своїх двадцять візьме. Нагадайте собі останні вибори. Рейтинґ комуністів буквально перед виборами десь зависав на рівні 15%, на виборах вийшло 20%. Звідки? Дуже просто - значна частина (до 25 відсоків) електорату визначається в останню секунду, і левова їх частка голосує за комуністів.

            >
            > Віктор Медведчук 6,5%
            > Віктор Янукович 6,2%
            > Володимир Литвин 2,9%
            > Сергій Тігіпко 2,6%
            > Наталія Вітренко 3,5%
            > разом 21,70%
            > Проти всіх готові голосувати 9,5%.
            > Не брали би участь у виборах 7,3%.
            > Важко відповісти на питання щодо політичних симпатій 13,8%.

            Чому Ви приплюсували Вітренко - мені важко зрозуміти. Вона ніколи не закличе голосувати в першому турі за когось з бандюків.

            Тому разом виходить 18,2%. Тільки от "арифметика перерахованих 4-х" є далеко неаддитивною як з точки зору їх бажань - навряд чи Литвин або Янукович агітуватимуть за, скажімо, Мудведчука, так і з точки зору симпатії їх виборців. Тому я би отих 18,2% помножив на 0,75 - і тих 14% то є "гора з запасом" для "об'єднаного бандюка".

            Єдине, що може врятувати бандюків - Пуцінєнко. Тільки і тут проблемка - нема "чечні", нема персони, і відсотків на 60-70 ніша перекрита Ющем.

            > Так що в такому варіанті Гриніву можливо й доведеться брати візу за кордон, але лише для того аби врятувати життя.

            Я більше боюся за Симоненка, чим за Юща. Очікую канкрєтнава сліва на нього за місяць-другий до виборів або чисто випадкового тарану ним колони КамАЗів.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2003.04.14 | 123

              Не хвилюйтесь за Симоненка

              Shooter пише:

              > Я більше боюся за Симоненка, чим за Юща. Очікую канкрєтнава сліва на нього за місяць-другий до виборів або чисто випадкового тарану ним колони КамАЗів.

              За Симоненка голосують не як за особистість, а як за комуніста (на відміну від Ющенка, який є унікальний саме через прізвище). Немає сенсу його класти під КАМАЗ -- партія висуну якого-небудь іншого Грача, Крючкова чи ще когось.

              Щодо іншого (аддитивність) -- згоден з Вами, хотів написати те ж саме.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2003.04.18 | Мартинюк

                Симоненко найбільш розкручений

                Фактично він вже став "символом комунізму" .Не виключено що інші прізвища "від комуністів" просто сприймуться як аналоги минулорічних "клонів" КПУ.
          • 2003.04.13 | О"Бсерватор

            Re: Рівний шанс у 3 груп-- на що?

            Супер! Молодець,Мартинюк!
            Справа з ініціативою пана Вінського про висунення кандидата від СПУ -- знакова річ, надзвичайно вигідна владі. Йде Мороз окремо -- у технологів (вірніше -- шахраїв) від Кучми є шанс не випустити Ющенка в друге коло.Технології відомі. Амбіції Симоненка і Юлі -- також.
            Отже, історична роль Соцпартії на цих виборах -- підтримати Ющенка в першому турі голосування. Не в перший день, але й не в останній. Підтримати, не зважаючи ні на що: ні на аморфність планів месії,ні на природню образу тих, хто поклав на боротьбу з авторитаризмом Кучми значно більше, але мусить відігравати допоміжну роль.
            Ніяких мудрагельств Вінського не слід враховувати. Є лише два варіанти: новий кучмоноїд, або хоч і вельми недосконалий (часто -- просто мерзенний), але представник нового покоління з міцним демократичним світоглядом.
            Соцпартія мусить висунути свого кандидата -- скоріш за все не Мороза, -- аби роз"яснити виборцям необхідність підтримки правого Ющенка (до якого соціалісти із зрозумілих право-лівих причин досить скоро перейдуть в опозицію). А затим СПУ має зняти свою кандидатуру і ще раз покласти на вівтар нормальної європейської України свої егоїстичні вузькопартійні інтереси.
            Станеться так -- нікуди не дінеться Юля. Вона або зробить те ж саме, або стане Вітренчихою.Хоча, навіть , і в другому випадку її електорат майже повністю перетече до де-факто єдиного кандидата.Електорат СПУ при цьому також перейде до месії лише на дві третини, решта -- до Симоненка. І це дуже корисно: всі ж знають, що КПУ існує якраз для того, аби ЇЇ кандидат автоматично програвав іншому друге коло.
            І останнє: минулого тижня Вінський вже намагався провести через керівні органи СПУ два ключові і взаємопов"язані питання: усунення з політвиконкому групи вільномислячих і проголошення Мороза кандидатом в президенти.Це йому не вдалося через позицію того ж Мороза.Тепер йде накат через газету "2000" і скоординовані публікації у всіх сер"йозних сайтах з фактично однаковим текстом "Соціалісти висунуть свого кандидата в президенти...".

            Вибачте за анонімність, читачі "Майдану" й так мене знають, а додаткових аргументів чистці рядів даввати не хочеться.
          • 2003.04.15 | Пані

            Ось вони "Три України" ...

            Я теж робила такі підрахунки після виборів і саме тоді в мене з"явилася досі незріла гипотеза про "Три України" (одна - наліво, інша - направо, третя - стояти на місці)

            Зараз я бачу, що такий поділ існує в досить вузькому колі суспільно-політичних питань, які актуалізуються під час виборів. Перелік питань - далі буде (колись).


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".