МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

НРУ про ситуацію із зерном.

04/13/2003 | Майдан
Щодо зловживань на ринку зерна в Україні виступив із заявою Народний Рух України. У документі, зокрема, говориться:
“...Склалася парадоксальна ситуація: державні чиновники заявляють про рекордно зібрані урожаї, а в країні ростуть ціни на хліб. Зерно іде на експорт, а селяни - за межею бідності. За рахунок селян наживається купка зернових шахраїв. Скуповуючи хліб за копійки - перепродують за кордон за світовими цінами. Використовуючи закордонні офшорні рахунки - отримують величезні особисті надприбутки.
Курс на реформування аграрного сектора економіки практично згорнутий. Із відставкою уряду Віктора Ющенка країна повернулася до командно-адміністративного методу роботи в сільському господарстві, про що свідчать 54 директиви аграрного екс-віце-прем'єра Леоніда Козаченка про примусовий продаж зерна. Ті, хто мав захищати інтереси селян та фермерів, брали участь у спланованій кампанії витискання зерна із села. Селян шантажували неповернутими кредитами та відсутністю грошей у держави на закупівлю зерна. І це при тому, що в бюджеті на 2002 рік було передбачено 150 млн. грн. на заставні операції із зерном.
Україна пам'ятає відоме зібрання у Маріїнському палаці, коли підписувалася угода між парламентською більшістю, Президентом та Кабінетом Міністрів України про солідарну відповідальність за стан справ у державі. То де ж тепер ця відповідальність? Де ті, хто відправляв у відставку уряд В.Ющенка і призначав Прем'єр-міністром України А.Кінаха? Де лідери тих політичних сил, які привели Леоніда Козаченка на посаду віце-прем'єра? Як могла ефективно керувати аграрною галуззю людина, яка у власній комерційній структурі залишила після себе багатомільйонні борги перед бюджетом, тобто перед народом.
Леонід Козаченко був віце-прем'єром в уряді Анатолія Кінаха. Тому Анатолій Кінах також несе відповідальність за ситуацію, що склалася на ринку зерна і до якої допровадив його заступник з аграрних питань. За цю ситуацію несуть відповідальність ті політичні сили, які відправили у відставку уряд Віктора Ющенка.
Народний Рух України закликає Генеральну прокуратуру України та Міністерство внутрішніх справ здійснити повну і об'єктивну перевірку усіх обставин справи, виявити причини виникнення ситуації, що склалася на зерновому ринку України, і притягнути винних осіб до юридичної відповідальності”.

Відповіді

  • 2003.04.14 | Габелок

    Re: НРУ про ситуацію із зерном.

    Рудий Тарган та його збіговисько є справжніми, випробованими та загартованими комуністами-брєжнівцями, все, що вони знають так це, як вбивати народ та красти у народа. Що ж Ви хочете? Не тре було Чучму в призиденти обирати, а об*їдків до ВР. Маємо те що вибрали. Народний вибір! Бачили очі, що купували...


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua