МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Чи Загрожує атипова пневмонія українцям?

04/14/2003 | FRIZ

Сьогодні у "Міжнародному щоденнику" Радіо Свобода - прем"єра рубрики "Світ науки: таємниці, відкриття, сенсації". Щопонеділка в матеріалах нової рубрики звучатимуть найсвіжіші повідомлення про відкриття вчених різних країн світу в галузі науки, техніки, медицини.

Слово – ведучому рубрики Зиновію Фрису. Він розповість про відкриття канадських медиків у боротьбі з поки що таємничою хворобою - так званою атиповою пневмонією.

Життя коротке, а наука – довга, сказав хтось із великих. Кожного дня, упродовж тисячоліть, у світі щось винаходять, щось починають розуміти більше, ніж учора. Буквально останньої неділі світ облетіла вістка: співробітники Genome Sciences Center (лабораторії при університеті Британської Колумбії в Ванкувері) відкрили код коронавіруса, або, простіше, ДНК невідомої хвороби - так званої атипової пневмонії, що дістала латинську абревіатуру S.A.R.S. Директор Центру італієць Марко Марра сказав журналістам, що це відкриття є важливим кроком у боротьбі з хворобою передусім тому, що дозволить здійснювати точну діагностику. Досі діагностичні дослідження давали надто багато неправильних результатів. Однак ученим з Канади потрібен ще місяць для створення оперативного тесту, що дозволить ідентифікувати хворого на атипову пневмонію. Ще більше часу – принаймні рік – знадобиться ванкуверським дослідникам для розробки спеціальних антивірусних ліків і вакцини. Ба більше, вченим лише належить остаточно з"ясувати, що ж то за вірус – різновид тих, що вже існують чи щось принципово нове? Поки що, за словами представника Всесвітньої організації здоров"я Роберто Бертолліні, котрий ознайомився з генетичними дослідженнями канадців, можна говорити про те, що внаслідок якихось змін мікроорганізм став агресивнішим.

До речі, представники Всесвітньої організації здоров"я назвали відкриття канадців надзвичайним і висловили впевненість, що воно допоможе науці проникнути в таємниці хвороби, яка забрала вже біля 150 осіб. Число інфікованих досягло майже трьох з половиною тисяч. Попри те, що показник смертності при атиповій пневмонії нижчий, ніж при хворобі на грип, швидкість її розповсюдження викликає серйозні побоювання, зазначають представники Всесвітньої організації здоров"я. За даними ВОЗ, епідемія невідомої хвороби пішла на спад. Пік припав на кінець березня. Зараз, схоже, число нових випадків зменшується.

Попри ці позитивні факти, страх (особливо в Південно-Східній Азії) зростає. Лише вчора в одній з лікарень Гонконгу померло п"ятеро осіб, всього ж від початку епідемії хвороба забрала тут 40 осіб. Величезних втрат зазнає економіка Гонконгу. Авіакомпанія Cathay Pacific позбулася двох третин пасажирів, а це кілька тисяч щоденно.

Складною залишається ситуація в Канаді, де медики зафіксували 274 випадки атипової пневмонії, з них 223 – в провінції Онтаріо, померло 13 осіб – всі в Торонто та околицях.

Зиновій Фрис, радіо СВОБОДА, Прага.

Відповіді

  • 2003.04.14 | САСTUS

    Re: Чи Загрожує атипова пневмонія українцям?

    Українцям ця хвороба загрожує смертельно. Особливо Українській діаспорі в Канаді!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.04.14 | Anatoliy

      Українцям більше загрожує типова анемія (-)



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".