МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Україна - світовий лідер по досудовому затриманню

04/18/2003 | Майдан-ІНФОРМ
Ще один факт з доповіді омбудсмена, і він не повинен вас здивувати: саме таким є "системний" підхід "правоохоронців". Це перше місце у світі тісно пов"язане з першими місцями по розкриттю злочинів, тих безумних відсотків розкритих справ, якимим хизуються "правоохоронці." Все просто: людину затримують (як правило першу, що трапляє під руки), тримають у СІЗО, катують, вибивають свідчення проти себе і - вуаля! Маємо розкриту кримінальну справу і чергові зірочки на погонах.


І треба пам"ятати, що ця хвороба не лікується косметичними методами.

12 000 скарг щодо катувань - це той невеличкий відсоток людей, які письмово поскаржились власне Карпачовій. Реальні цифри - в десятки, якщо не в сотні разів більше. Міліція вже давно стала головним символом боротьби режиму проти свого власного народу, атрибутом окупаційної влади, найбільшим з організованих незаконних озброєних формувань.

37 % звинувачених по кримінальним справам вибирається запобіжна міра - утримання під вартою. В Києві кожен другий. звинувачений по кримінальній справі - заарештовується. Умови утримання не тільки не відповідають стандартам, а взагалі можуть вважатися як засіб катування. близько 50 000 чоловік знаходяться зараз під вартою, 150 000 на зонах, 500 000 тис. щорічно проходять крізь СІЗО.


Те, що так багато людей затримується (за рішенням суду), також пов"язано з величезною залежністю судів від прокуратури та МВС, та надзвичайно низьким фаховим рівнем суддів.

З повідомлення Українських Новин:
Карпачова в доповіді у ВР висловила стурбованість реалізацією прав людини на судовий захист, вказавши на низький рівень професіоналізму суддів. "Реалізація прав громадян на судовий захист незадовільна", - сказала Карпачова. При цьому вона зазначила, що насамперед такий стан викликаний неналежним виконанням суддями своїх обов'язків.

Карпачова назвала для прикладу, що торік 294 рішення судів були визнані незаконними, а в 2001 таких рішень було 332. Вона також додала, що близько 10 тис. рішень судів були змінені при їхньому оскарженні у вищих інстанціях. Карпачова також висловила стурбованість низьким рівнем виконання судових рішень. "Люди роками не можуть домогтися виконання прийнятих судами рішень", - сказала вона.

Карпачова також зазначила, що в зв'язку з незадовільним станом судової системи збільшилась кількість скарг громадян України в Європейський суд.
За її словами, за кількістю скарг Україна входить до п'ятірки лідерів. У зв'язку з цим Карпачова закликала Верховний суд і виконавчу владу змінити
ситуацію в судовій системі, оскільки інакше Україну очікують значні фінансові втрати через можливі рішення Європейського суду з прав людини.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".