МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Експертна оцінка кучмізма

04/21/2003 | Serhiy Hrysch
Вчені виробили Експертно-політологічний висновок щодо проекту Закону України «Про внесення змін до Конституції України», запропонованого для всенародного обговорення Президентом України Л.Д.Кучмою.

Запропонований Президентом України Л.Д. Кучмою для всенародного обговорення проект Закону України "Про внесення змін до Конституції України" як політична реформа не справляє враження глибоко продуманої системи дій, покликаної сприяти радикальній зміні стану українського суспільства на краще в інтересах кожного громадянина та держави в цілому. По суті, це - спроба панівної еліти, неспроможної подолати системну суспільну кризу, використовуючи підконтрольні їй важелі адміністративного та інших ресурсів, втягти широку громадськість в дискусії, а згодом і референдум, - мета яких - подовжити термін повноважень нинішньої влади.

Проблема сучасної України полягає не стільки в моделі управління державою (президентсько-парламентська чи парламентсько-прези-дентська), скільки у нездатності нинішньої влади забезпечувати демократичний, економічно і соціальне ефективний розвиток держави, у відсутності в країні реального народовладдя як основного засобу формування влади і забезпечення її функціонування.

Проблема сучасної України криється у глибокій зневірі народу в можливості демократичного суспільного розвитку, втраті авторитету політичною владою, відчуження її від народу, починаючи із Президента України і закінчуючи Верховною Радою та урядом.

Громадяни України мають чітко усвідомити, що в даному випадку йдеться не про політичну реформу як таку, а про чергову спробу влади відволікти увагу українського народу від глибоких соціально-економічних, політичних, духовних та інших проблем життя українського суспільства, що є результатом тривалого владарювання кланово-олігархічної верхівки, яка давно дистанціювалася від народу, делегітимізувалася в його очах та підтримується лише антиукраїнськими силами.

Національно свідомі, патріотично налаштовані громадяни розуміють, що в умовах тривалої маніпуляції властями громадською думкою та інформацією у ЗМі відсутні будь-які можливості для дійсно демократичного, всебічного і об'єктивного обговорення внесених Президентом України пропозицій.

З огляду на викладене і висловлюючи своє обурення щодо неповаги, яку постійно демонструє діюча влада у ставленні до власного народу, спираючись на положення Загальної декларації прав людини, Конституції України, вважаємо за потрібне заявити про недоцільність відволікання уваги народу України питаннями, які у своїй більшості не мають в умовах поточної соціально-політичної та економічної обстановки першочергового значення для вирішення насущних проблем сьогодення.


Бабкіна О.В., доктор політичних наук, професор
Балєра М.Д., кандидат технічних наук, доцент (м. Харків)
Бебик В.М., доктор політичних наук, професор
Бедь В.В., кандидат юридичних наук (м. Ужгород)
Бойко В.Ф., Голова Верховного Суду України в 1994-2003 рр., Заслужений юрист України
Бондар Ю.В., президент Антинаклепницької ліги
Головатий М.Ф., голова Правління Конфедерації недержавних вищих закладів освіти України, доктор політичних наук, професор
Грімблат С.О., кандидат технічних наук, професор (м. Харків)
Дробноход М.І., доктор геолого-мінералогічних наук, професор
Захожай В.Б., доктор економічних наук, професор
Ковальов С.М., кандидат філософських наук (м. Донецьк)
Ковальова В.В., кандидат юридичних наук (м. Донецьк)
Куйбіда В.С., віце-президент Асоціації міст України, кандидат фізико-математичних наук, кандидат юридичних наук, доцент
Куроченко А.В., доктор економічних наук, професор (м.Львів)
Лук'яненко Л.Г., голова Асоціації дослідників голодоморів в Україні, народний депутат України, академік АН ВШ України
Мельников О.М., кандидат технічних наук, доцент (м. Вінниця)
Морозов К.П., міністр оборони України в 1991-1993 рр., генерал-полковник
Одерій А.П., генеральний директор Міжнародної Кадрової Академії, кандидат технічних та доктор педагогічних наук
Олійник Б.І., віце-президент Парламентської Асамблеї Ради Європи, народний депутат України, академік НАН України
Савельєва Т.М., кандидат економічних наук, доцент (м. Донецьк)
Савченко О.І., кандидат економічних наук, доцент (м. Харків)
Сенченко М.І., директор Книжкової Палати України, Заслужений діяч науки і техніки України, доктор технічних наук, професор
Скрипник О.Н., кандидат юридичних наук, доцент (м. Донецьк)
Слісаренко І.Ю., головний редактор журналу <Персонал>, кандидат філологічних наук, доцент
Смирнов М.В., кандидат філософських наук, доцент (м. Донецьк)
Соляніченко М.О., кандидат технічних наук (м. Вінниця)
Сосін І.К., доктор медичних наук, професор (м. Вінниця)
Судаков В.І., доктор соціологічних наук, професор
Ткач Д.І., кандидат історичних наук, професор
Хижняк І.А., директор Центру дослідження тероризму, екстремістських ідеологічних та релігійних течій при Міжнародній Кадровій Академії, доктор історичних наук, професор
Щокін Г.В., президент Міжнародної Кадрової Академії, професор, Заслужений працівник народної освіти України
Яременко В.В., президент Федерації патріотичних видань України, професор.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua