МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Сквоттерство стає все більш популярним

04/23/2003 | Майдан-ІНФОРМ
Особливо в середовищі монахів УПЦ(МП). УРП "Собор" обвинувачує представників Української православної церкви Московського патріархату в незаконному захопленні приміщення в Києво-Печерській лаврі.


Ми вже писали що інокі з УПЦ(МП) відчувають себе комфортно, захоплюючи приміщення що їм не належать, і порушуючи при цьому законодавство. Міліція робить вигляд що нічого не відбувається. Якщо станеться чудо, і міліція почне звільняти від братії приміщення, будь ласка хай не чинить насильства над цими виснаженими аскезою послушниками.

"Мова йде про силову експансію церкви, центр якої перебуває за межами України, причому ця експансія має характер не духовної, а кримінальної", - сказано в повідомленні прес-служби. "Собор" також обвинувачує в бездіяльності міську владу Києва і правоохоронні органи.

У ніч з п'ятниці на суботу минулого тижня представники УПЦ МП зайняли приміщення, що належить заповідникові "Києво-Печерська лавра", у якому
розташовувалися фонди експедицій Інституту археології і господарські приміщення.

У червні минулого року заступник голови Державного комітету у справах релігії Микола Маломуж сказав, що Кабінет Міністрів створив спеціальну комісію, що вивчає законність використання будівель Києво-Печерської лаври УПЦ (МП).

Він також сказав, що Києво-Печерська лавра входить до переліку всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО, тому Кабмін не має наміру передавати її у власність церквам. У березні 2002 року Кучма доручив Кабмінові повернути церкві майно, відібране в радянський час, що знаходиться зараз у державній власності і не використовується за призначенням ( і започаткував нову серію конфліктів на цьому грунті - М-І)


Українські Новини


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua