МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

У Ющенка падає рейтинг

04/23/2003 | Спостерігач
У Ющенка падає рейтинг

www.ПРАВДА.com.ua, 23.04.2003, 14:15

Найбільшою підтримкою громадян України як потенційний кандидат у президенти продовжує користуватися Віктор Ющенко, за якого могли б сьогодні віддати свої голоси 40%.

Про це свідчать результати соцопитування, проведеного центром "Соціальний моніторинг" і Українським інститутом соціальних досліджень з 9 по 16 квітня у всіх регіонах України. Опитано 2002 респондента старше 18 років. Помилка вибірки складає 1,3-2,2 %.

16% опитаних виразили впевненість у тому, що на майбутніх президентських виборах підтримали б кандидатуру Віктора Ющенко, ще 24% вважають "цілком ймовірним, що проголосували б за нього. Не віддали б свої голоси за лідера "Нашої України" 29%, вважають такий варіант малоімовірним - 16%. 15% не змогли відповісти.

Його рейтинг трохи, відзначають автори опитування, на 5% зменшився, у порівнянні з лютим.

Стабільним залишається рейтинг лідера Компартії Петра Симоненко. Зараз упевнені, що на майбутніх виборах проголосували б за нього 9%, вважають це цілком імовірним - 12%, не підтримали б його кандидатуру 41%, швидше за все, не підтримали б - 22%. Не визначилися 16%.

Трохи упав, у порівнянні з лютим, рейтинг Юлії Тимошенко. Впевнено готові підтримати її кандидатуру 6% (у лютому 7%), майже готові - 14% (у лютому - 16%). Точно не віддали б їй свої голоси 45%, схиляються до такого варіанта 19%. Не змогли визначитись 16%.

Лідера Соцпартії Олександра Мороза могли б у цілому підтримати 19% опитаних, не готові віддати за нього свої голоси 64%. Не змогли відповісти 17%.

Кандидатуру прем'єр-міністра України, лідера Партії регіонів Віктора Януковича готові підтримати на майбутніх виборах президента 14%, не готові - 58%. Не визначилися 28%.

За голову президентської адміністрації, лідера СДПУ(О) Віктора Медведчука проголосували б 12%, 68% відповіли, що не підтримали б або, малоймовірно, що підтримали б цього кандидата. Не відповіли 20% опитаних.

Спікерові українського парламенту Володимиру Литвину віддали б свої голоси 11% респондентів, не проголосували б за цю кандидатуру 67%, не визначилися в цьому питанні 22%.

Кандидатуру лідера Партії промисловців і підприємців України Анатолія Кінаха могли б підтримати 12% респондентів, 67% - не підтримали б, 21% - не змогли відповісти.

За народного депутата, лідера партії "Трудова Україна" Сергія Тігіпка могли б проголосувати 11%, не готові підтримати його - 61%, не відповіли 28%.

Лідерові прогресивних соціалістів Наталі Вітренко могли б віддати свої голоси 7%, не проголосували б за неї 74%, не змогли визначитися 17%.

Кандидатуру секретаря Ради національної безпеки й оборони України Євгенія Марчука готові, або майже готові підтримати 5% опитаних, не користується підтримкою цей кандидат у 62%, не відповіли 23%.

У випадку висування на виборах кандидатури нинішнього президента України Леоніда Кучми, за нього могли б віддати свої голоси 7% опитаних, не готові за нього проголосувати 79%, не визначилися 14%.

Упевнені, що готові підтримати кандидатуру міністра економіки з питань євроінтеграції Валерія Хорошковського, 1% опитаних ще 5% сказали, що, імовірно, підтримали б його, не віддали б свої голоси за цього кандидата 57%, не відповіли 37%.

За першого віце-прем'єра України Миколу Азарова віддали б свої голоси 4%, не проголосували б за нього 65%, не відповіли 31%.

Віце-прем'єра Дмитра Табачника підтримали б на виборах 4%, не підтримали б - 64%, не змогли визначитись 32%.

На заході, у центрі, на півночі, півдні України й у Києві найбільшою підтримкою користується Ющенко. На сході й у Криму - Симоненко.

Якби вибори президента України проводилися в найближчу неділю, то вони закінчилися б з таким результатом:
Ющенко одержав би 24% голосів виборців,
Симоненко - 12%,
Тимошенко - 6%,
Янукович - 5%,
Мороз – 4%,
Медведчук - 4%,
Кучма – 3%
Вітренко - 3%
Литвин – 2%,
Кінах – 2%,
Тігіпко - 2% ,
Хорошковський - 1%.

Інші політики одержали б менш 1% голосів.

Не змогли вибрати нікого з запропонованого списку однозначно 17%, 10% проголосували б проти всіх, 5% - не пішли б на вибори.

Інтерфакс-Україна

Відповіді

 • 2003.04.23 | Майдан

  Як на кілька мільйонів листівок - результат незначний.

  Якби там не було , по Україні прокотиласяч хвиля псевдоющенківських листівок + телепіару на тему Іраку і хімбату.

  Ну знайшли трохи простачків - але це ефект тимчасовий і не суттєвий.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2003.04.23 | Franko

   C міру по ніткє

   Панікувати не треба, але недооцінювати небезпеку не можна. Там п'ять відсотків рейтингу підпсули, там п'ять відсотків сфальсифікували, там когось КАМАЗом переїхали... Пацани систємні і комплексні. Після виборів теж ніхто не думав, що влада лишиться у бандюків. А бандюки саме так, по кавальчику, по п'ять відсотків, по одному голосу в парламенті, все під себе назад і згребли.
 • 2003.04.23 | Shooter

  Складно якось...

  Спостерігач пише:
  > У Ющенка падає рейтинг
  >
  > www.ПРАВДА.com.ua, 23.04.2003, 14:15
  >
  > Найбільшою підтримкою громадян України як потенційний кандидат у президенти продовжує користуватися Віктор Ющенко, за якого могли б сьогодні віддати свої голоси 40%.

  > 16% опитаних виразили впевненість у тому, що на майбутніх президентських виборах підтримали б кандидатуру Віктора Ющенко, ще 24% вважають "цілком ймовірним, що проголосували б за нього. Не віддали б свої голоси за лідера "Нашої України" 29%, вважають такий варіант малоімовірним - 16%. 15% не змогли відповісти.
  >
  > Його рейтинг трохи, відзначають автори опитування, на 5% зменшився, у порівнянні з лютим.

  > Якби вибори президента України проводилися в найближчу неділю, то вони закінчилися б з таким результатом:
  > Ющенко одержав би 24% голосів виборців,
  > Симоненко - 12%,
  > Тимошенко - 6%,
  > Янукович - 5%,
  > Мороз – 4%,
  > Медведчук - 4%,
  > Кучма – 3%
  > Вітренко - 3%
  > Литвин – 2%,
  > Кінах – 2%,
  > Тігіпко - 2% ,
  > Хорошковський - 1%.
  >

  Себто в лютому його рейтинґ був 29?

  І чому вірити-то?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2003.04.23 | Wim Kok

   24% - в пределах нормы. Бывал и 22.5% когда-то.

   Но по-моему, падение на 5% - это того рейтинга - в 40% с 45%. Но это - незначительно. И может быть также объяснено ошибкой выборки. Кстати, ее кажется не привели. Обычно - 2-3%. Значит, падение до 40% - значимо. Вспомните хотя бы бюджетный скандал... Там так обмазали, что даже у меня возникли сомнения.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua