МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Віктор Ющенко: Ціни на зерно на внутрішньому ринку підскочать(/)

04/24/2003 | Shooter
Віктор Ющенко: Ціни на зерно на внутрішньому ринку підскочать, що приведе до проблеми – як не піднімати ціну на хлібопродукти

Джерело: Прес-служба "Нашої України"


„Якщо ціна на зерно занадто росте, треба робити фондові інтервенції через інтервенційний фонд, створений за участю держави. Якщо навпаки іде перевиробництво, яке починає демпінгувати ціну, фонд виступає споживачем. Таким чином створюється попит, і у цьому суть цінової політики держави”, - наголосив Віктор Ющенко в інтерв’ю тижневику „Іермерське господарство”.

„Ми отримуємо черговий сумний урок. Те, що ми маємо зараз – ще не все. Пройде декілька тижнів, і на внутрішньому ринку ціни на зерно неймовірно підскочать, що приведе до нової проблеми – як не піднімати ціну на хлібопродукти. Це свідчить про некоректну цінову політику. Некоректність почалася з непрофесійного регулювання попиту і цін, а сьогодні – це відобразилося на ринку споживача. Причина в тому, що в країні повинні бути створені структурні інститути, які б давали відповідну ринкову реакцію на економіку виробництва. Зараз таких немає, про це свідчить ситуація, що склалася”, - зауважив лідер „Нашої України”. За його словами, в Україні „звикли до зернового дефіциту, все, що вироблялося, знаходило свого споживача”. Він відзначив, що в останні два роки „ми наблизилися до того, коли експортна активність може триматися на рівні 5-7 мільйонів тонн, і відсутність хлібного балансу призвела до того, що там, де потрібно було формувати ринок сезонного споживання, було допущено ряд стратегічних помилок – відбулася сезонна скупка зерна по демпінговій ціні, потім його зовнішня реалізація, і, крім того, величезна необгрунтована натуралізація оплати (заробітної чи орендної плати), що вивела із активного обігу значну частину зерна, близько 3-4 мільйонів тонн”. На думку Ющенка, демпінгові закупки призвели до того, що виробник „залишився у програші, виграли - посередницькі структури, які вивозили зерно за кордон”. „Це може викликати дуже серйозну кризу на зерновому ринку: на таких умовах із країни вивезено більш, ніж 10 мільйонів тонн. А висока ціна, що зараз встановилася, для сільгоспвиробника суттєвого значення немає, бо комори вже пусті. Держава залишилася без зерна, селян – без прибутків. Колишню бартерну модель обдурювання селянина змінили псевдоринкові відносини”, - підкреслив Ющенко.

Ющенко не виключає можливості, що уряд у найближчий час звернеться до парламенту з пропозицією завезти зерно, щоб створити баланс на внутрішньому ринку, або до Держрезерву.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua