МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Фольклорне дійство "Великодні дзвони"

04/24/2003 | Майдан-ІНФОРМ
В неділю 27 квітня 2003 року у Києві за адресою вул. Ромена Ролана, 10а (біля каплиці Введення в Храм Пресвятої Богородиці) о 15.00 відбудеться фольклорне дійство "Великодні дзвони" за участі лірника Тараса Компанійченка, фольклорних гуртів "Божичі", "Володар", "Отава", "Надобридень", "Дай Боже", "Древо", "Яворина", "Гуртоправці", тріо "Золоті ключі" у складі народної артистки України Ніни Матвієнко та заслужених артисток України Валентини Ковальської і Марічки Миколайчук.

Великдень – це день вселюдської любові, свято весняного сонця і пробудження природи, день зміцнення надії на радісне і щасливе життя.

Як святкували Великдень наші предки, як водили гаївки, розважались, що співали і які пісні слухали? Все це ви зможете побачити, почути і спробувати на святковій забаві “Великодні Дзвони”.

Всі обряди і пісні які звучатимуть на святі - автентичні, записані чи віднайдені підчас фольклорних експедицій.
Колективи, що братимуть участь в святі займаються відтворенням найдревніших перлин української культури.

Зокрема глядачів чекає прем’єрний виступ колективу "Гуртоправці", що складається з керівників фольклористичних гуртів України. Варто також послухати виступ лірника Тараса Компанійченка, у якого нещодавно, в рамках проекту "Моя Україна. Берви" вийшов перший компакт-диск. Для лірника Великдень - це головна подія в році, коли він біля церкви співає найкращі псальми, канти і інші божественні пісні.

Доторкніться до глибинних джерел своєї душі...

Відсвяткуйте Великдень по-українському!

Відповіді

  • 2003.04.25 | Роман ShaRP

    Як дістатися.

    Якщо апаратурою, як і на попередніх акціях, буде опікатися "Арт-Велес" -- раджу приходити. Воно того варте.
    Їхати від метро Святошино автобусом №13, також там проходить маршрут №68. Якась з маршруток (417, здається) йде в тому напрямку прямо від ЦУМу. Неподалік проходять автобуси №23 та 56 (від Виставки), раніше зупинка звалася "В/О Електронмаш". Від неї потрібно пройти повз ринок через квартал -- і буде видно ту саму новобудову, каплицю. Теж на відстані одного кварталу зупинка "Ромена Роллана" трамваю №3 (від Площі Перемоги).
    Мене, на жаль, не буде, -- маю інші справи.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua