МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

ВОIСТИНУ ХРИСТОС ВОСКРЕС!

04/25/2003 | Архирей
ХРИСТОС ВОСКРЕС!

Дорогi браття i сестри!

День Воскресiння Христового - це день осяяння Небесного Свiтла, день оновлення всього людства. Як i перше творiння Бог розпочинає у перший день, так i друге творiння розпочинається знову тим же днем. Через це день цей отримує новий змiст. I як день Воскресiння, вiн стає першим для всiх наступних днiв. Бо для кожної людини новий вiдлiк часу починається з того дня, у який Христос принiс Себе в жертву за наше спасiння. Тому цей день найвищий з вищих та найдивнiший з дивних - бо веде до вишнього стану, - повчає святитель Григорiй Богослов.

Цей день ми прославляємо. У ньому ми стверджуємо свою вiру. Бо святкуємо не прообраз, не те, що має вiдбутися, а реальну, уже здiйснену перемогу, яку дав нам Бог через Господа Iсуса Христа. Крiм того, щорiчне святкування Пасхи Христової має свiй особливий глибокий змiст.

Найперше, кожного разу, з новим поворотом року, ми, повертаючись до цього ж дня, вшановуємо його, щоби те благо, яке було нам подароване Богом, не зникло з нашої пам'ятi та не загубилося у глибинi забуття, - пояснює святий Григорiй Богослов. А святитель Iван Золотоустий додає: "Насправдi, рiк є символом вiчностi, тому що, роблячи коло, вiн завжди повертається у самому собi i не зупиняється нi в якому мiсцi. Так i сама Пасхальна жертва, яку принiс за нас Христос, є початком вiчного життя".

Вiдновлення душi, вiдновлення чистоти розуму, вiдновлення щирих людських стосункiв - ось наше святкування Пасхи. Зрештою, справжнє святкування Пасхи повинно вiдобразитися i на вiдновленнi всього нашого людського суспiльства. Це б засвiдчило, що наш народ не формально сповiдує себе християнським, а реально слiдує за Христом i виконує Його Святi заповiдi. У такому разi кожен окремо i всi ми разом сповнювалися б Духа Божого. А це давало б нам нездоланну надiю на воскресiння. Бо "якщо Дух Того, Хто воскресив з мертвих Iсуса, живе у вас, то Той, Хто воскресив Христа з мертвих, оживить i вашi смертнi тiла Духом Своїм, Який живе у вас"- запевняє апостол Павло.

Всечеснi отцi, дорогi брати i сестри! Вiтаю вас зi свiтлим i доленосним святом - Воскресiнням Христовим. Бажаю всiм, хто причетний до цiєї величної подiї через купель Хрещення для вiдродження, щоб свято Пасхи Господньої стало ще одним щаблем для зближення з Христом Спасителем. А тим, хто ще не сподобився єднання з Христом або переможений марнотою свiту цього, нехай Воскреслий Спаситель розвiє морок незнання та осiє їх всеохоплюючим свiтлом Божого пiзнання.

Помолимось до нашого Спасителя i Господа, щоб з Його милостi ми завжди залишалися спiльниками Його славного Воскресiння. Щоби i цьогорiчне святкування Пасхи Христової принесло оновлення в нашi душi i тiла, просвiтлення нашого розуму, дало сили для подолання всякого гнiву та ненавистi, а братолюбство та мир щоб запанували в нашому суспiльствi. Тодi насправдi день Воскресiння - Христова Пасха - стане для нас днем просвiтлення, а Христос усiх нас приведе вiд смертi до життя i вiд землi до неба.

Відповіді

 • 2003.04.25 | Віктор ЮЩЕНКО

  ХРИСТОС ВОСКРЕС!

  ШАНОВНІ СПІВВІТЧИЗНИКИ!

  Прийміть мої щиросердні вітання з Великоднем.

  Сьогодні я звертаюсь до всіх, хто носить у душі віру у Світле Христове Воскресіння, хто намагається попри все будувати своє життя та життя своїх родин за Заповідями Господніми. По собі знаю, як це не просто зберігати цю віру у світі, де ще так багато несправедливості, людської злоби, болі, страждання. Проте тільки за Божою допомогою ми зможемо долати свої життєві випробування. Я твердо в це вірую і завжди намагаюсь уселяти це відчуття у серця всіх, кого знаю та люблю.

  Під час урочистої Пасхальної відправи я молитовно прошу допомоги та захисту всім своїм знедоленим, ображеним, покинутим співвітчизникам. Я сподіваюсь, що Бог не обійде всіх нас своєю милістю, буде допомагати завжди та повсякчас, посилати мудрість та терпіння, надихати на добрі та праведні справи.

  Після складних історичних випробувань український народ повертається до своїх цивілізаційних витоків. Пасхальні урочистості є свідченням нашого духовного воскресіння. Дякуючи Богові, ми маємо сили та волю разом побудувати на своїй землі таке життя, де кожній людині, як Творінню Господньому, будуть забезпечені гідні умови життя, шана та увага, а рідній Україні - мир та благоденство.

  Бажаю вам та вашим родинам віри, любові та Божого Благословення. Радісних всім свят, чудових наших Великодніх піснеспівів, пахучих пасок, яскравих крашанок та писанок. Щастя та процвітання всьому нашому роду!

  Христос Воскрес !

  Віктор ЮЩЕНКО


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua