МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Про Великоднє Диво у Храмі Воскресіння Господнього в Єрусалимі.

04/26/2003 | Мінор
Перш ніж ви прочитаєте цю інформацію, прошу повірити мені. Мій кум спеціально їздив у Єрусалим щоб побувати у Храмі Воскресіння Господнього у Великодню ніч. Він відзняв цей феномен на відеоплівку і сам умивався священних неопалимим вогнем. Це справді існує і це не легенда.

Христиане готовятся отметить Пасху

Корреспондент.net
26 Апреля 2003, 15:20

26 апреля, христиане отмечают Великую Субботу - торжественный день, который предшествует Пасхе, передает Интерфакс-Украина.



О Пасхе повествует известный эпизод Евангелия, когда Мария Магдалина на третий день после смерти Спасителя вместе с двумя другими женщинами пришла ко гробу Иисуса Христа, чтобы помазать Его тело ароматным маслом, и увидела, что камень от пещеры, где покоился Господь, отвален.

Войдя в пещеру, женщины увидели там юношу в белых одеждах, который возвестил им, что Иисус воскрес.

Обычай дарить на Пасху крашеные яйца ведет свое начало со времен императора Тиберия, которому Мария Магдалина, придя в Рим для проповеди Евангелия, поднесла первое пасхальное яйцо со словами "Христос Воскрес!".

По преданию, император не поверил ей, воскликнув: "Это так же невероятно, как если бы это яйцо вдруг стало красным", после чего яйцо покраснело.

В храме Воскресения Христова в Иерусалиме в пасхальную ночь зажигается священный благодатный огонь, искры которого появляются в полночь на Гробе Господнем. Чтобы их собрать, в алтарь храма входит Иерусалимский патриарх, которого перед этим тщательно обыскивают, дабы убедиться, что он не имеет при себе спичек, кремня или других вещей, при помощи которых можно добыть огонь.

После схождения благодатного огня Иерусалимский патриарх выходит к сотням верующих, которые ожидают его у Гроба Господня, и делится с ними священным огнем, который первые две-три минуты не обжигает ни лица, ни волос, и люди специально как бы "умываются" этим пламенем.

Примечательно, что такое не объяснимое наукой явление, как возжигание благодатного огня, происходит только на православную Пасху. Более того, искры пламени на Гробе Господнем появляются лишь в том случае, если их придет собрать православный владыка.

Рассказывают, что однажды, еще в средние века, благодатный огонь у Гроба ожидали представители Армянской апостольской церкви, но не увидели ни одной искры, а священное пламя вырвалось прямо из той стены, где в это время находился Иерусалимский патриарх.

Восточные христиане убеждены, что чудо благодатного огня убедительно свидетельствует об истинности православной веры, тем более что за всю историю церкви не было ни одной Пасхи, когда бы на Гробе Господнем не появился священный огонь. Само же нисхождение огня, считают верующие люди, опровергает любые атеистические взгляды.

Відповіді

  • 2003.04.27 | Костя Порох

    Хотілося б вірити..

    ..але це підстава, за різними причинами:

    1) Бог навряд чи зараз дає знамення щорічно (а хіба він даваа колись знамення щорічно?)
    2) знамення на "православну" паску сумнівне (чому не на єврейську?)
    3) досвід армянських священиків тому підтвердження
    4) уявляю собі як єрусалимського патріарха обшукують ("єсть лі у вас оружиє, деньгі, наркотікі?")

    Жаль якщо у розіграш підключиться церковні люди.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.04.27 | Володимир Щербина

      Про Святий вогонь

      До речі, в журналі "Техника - молодёжи" (N6 за 1997 р., стр 61-62) була стаття про цей феномен святого вогню в Єрусалимі. Написав її інженер, який є віруючим, але при тому хоче розібратиь, що ж то за диво з фізичної точки зору. Що це за диво він так і не пізнав. Але описав цікаві підробиці цього дійства. Зокрема він писав і про "умивання" вогнем; і про історію, як представникам вірменської церкви не вдалося самотужки викликати вогонь без представників православної церкви; і про те, що серед учасників дійства багато православних арабів, які дуже голосно моляться (він каже "крики арабов). Там до речі написано і про те, що досмотр (обшук) Єрусалимського патріарха перед входом до Храму здійснюють представники мусульман. Це відбувається вже багато століть, стало вже ритуалом, але все рівно вони здійснюють досмотр вельми ретельно.

      Щоправда, коли роки три тому я дивився по телебаченню пряму трансляцію, я особисто не бачив феномена "умивання" вогнем. Тому стверджувати таке не буду.

      А взагалі, цікаво би було подивитись це все на власні очі.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.04.28 | Мінор

        Феномен існує. І віра ту ні до чого - це факт. А от Віра

        - це не раціонально. Не можливо довести існування Бога або його відсутність. Сам факт раціонального доведення існування Бога був би його приниженням і заземленням. В Бога можна вірити або не вірити.
        Окрім того не можна за домогою вагів виріряти, наприклад, температуру - це було б не коректно.
        Дякую панові Щербині за неупередженість. Для інших ще раз підкреслю - я не "валю" все разом. Просто надто добре знаю наскільки багато невивченого і непізнаного у світі довкола нас. Ми знаємо ще надто мало.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.04.28 | 123

          Re: Феномен існує. І віра ту ні до чого - це факт. А от Віра

          Мінор пише:
          > - це не раціонально. Не можливо довести існування Бога або його відсутність. Сам факт раціонального доведення існування Бога був би його приниженням і заземленням.

          Але набагато більшим приниженням є вульгаризування Бога. А тут -- вульгаризування у крайній формі. Бог, бач, розпалює вогонь. І не просто так -- тільки коли приходить наш - найправильніший - патріарх. Бог всім вказує, що наш патріарх -- найкращий.

          Немов в Бога немає справ -- окрім як доводити свою православну суть...
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2003.04.28 | Мінор

            :-) ... (-)

  • 2003.04.27 | 123

    Міноре, не слід валити до купи віру і забубони (-)

  • 2003.04.28 | Мазепинець

    Православна віра - істинна! (-)



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".