МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

В'язні-смертники виграли суд проти України в Страсбурзькому суді

05/02/2003 | Andrij
www.ПРАВДА.com.ua, 30.04.2003, 13:38

Європейський суд з прав людини частково задовольнив позови шести в'язнів українських тюрем, які скаржилися на погані умови утримання. Суд зобов'язав Україну виплатити позивачам грошові компенсації, повідомляє Німецька хвиля.

До Європейського суду з прав людини звернулися українські засуджені, яким свого часу страту було замінено на довічне ув'язнення, після того, як Україна відмовилася від смертної кари. Розгляд позовів, що надійшли з України тривав більше п'яти років.

Суд у Стразбурзі частково погодився зі скаргами українських в'язнів. Зокрема, судді визнали, що в тюрмі в Івано-Франківську порушувалося право на віросповідання, оскільки двом позивачам не дозволяли зустрітися із священиком. У сімферопольській в'язниці одному з позивачів забороняли інтимні побачення з дружиною, що суд розцінив як порушення права на сімейне життя.

Визнано, що всі шестеро утримувалися в нелюдських умовах під час очікування страти. Водночас, посилаючись на висновки експертів, Страсбурзький суд не погодився з тим, що в Івано-франківській тюрмі в'язнів били, та відмовився визнавати керівництво Хмельницької тюрми винним у захворюванні позивача на туберкульоз.

Європейський суд з прав людини зобов'язав українську державу виплатити шістьом позивачам компенсації в розмірі від однієї до трьох тисяч євро. Окрім того, суд має зобов'язати Україну вдосконалити чинне законодавство й судову практику.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua