МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

164 мешканці Луганobyb попросили в іноземних послів політпритулку

05/06/2003 | Майдан-ІНФОРМ
164 жителі Зоринська (Луганська область), в якому розташована шахта «Никанор-Нова», просять посольства 19 країн надати їм політичний притулок через погані умови життя в місті. Про це повідомив представник профкому Незалежної профспілки гірників України (НПГУ) шахти «Никанор-Нова» з посиланням на резолюцію, підписану 164 жителями Зоринська на першотравневому мітингу1 травня.
За словами представника профкому НПГУ, жителі Зоринська вирішили звернутися в посольства Аргентини, Австрії, Бельгії, Ізраїлю, Італії, Іспанії, Канади, Латвії, Литви, Німеччини, Польщі, Португалії, США, Фінляндії, Франції, Чехії, Швейцарії, ПАР і Естонії для отримання політичного притулку, передають «Подробиці». За його словами, жителі мотивують свій вчинок замахом на їхнє життя і здоров’я представників держави. Джерело в НПГУ сказало, що жителі міста також вирішили провести референдум з питання дострокового припинення повноважень мера Зоринська, якщо він до 9 травня не вживе заходів для виправлення ситуації в місті. Жителі Зоринська вимагають від центральних і місцевих органів влади забезпечити виконання їхніх конституційних прав на працю, заробітну плату, відпочинок, соціальний захист, відновити в місті подачу газу, питної води і телефонний зв’язок. У Зоринську проживає близько 4,8 тисячі осіб.
Текст резолюції направлений президенту Леоніду Кучмі, прем’єр-міністру Віктору Януковичу, голові Верховної Ради Володимиру Литвину і генеральному прокурору Святославу Піскуну.
Нагадуємо, що в лютому профком НПГУ шахти «Никанор-Нова» звернувся до послів Росії в Україні Віктора Чорномирдіна, США - Карлоса Паскуаля і Польщі - Марека Зюлковськи з проханням надати допомогу у виплаті тривалої заборгованості по зарплаті. За повідомленням прес-служби НПГУ, зараз Зоринськ перебуває на межі соціальної катастрофи через відсутність в місті газопостачання, тепла, телефонного зв’язку і каналізації. НПГУ раніше закликав Кабінет Міністрів визнати Зоринськ зоною соціального лиха і надати місту державну допомогу. «Никанор-Нова» входить до складу державної холдингової компанії «Луганськвугілля».
ForUm

Відповіді

 • 2003.05.07 | Чучхе

  У них тепер є шанс емігрувати до Таджикістану

  Я зустрічався з торговим представником цієї країни, так він казав, що підписані договори про направлення двох (а в перспективі й чотирьох) тисяч шахтарів для роботи на Памірі. При цьому в Україну має приїхати така ж кількість таджиків налагоджувати степове вівчарство. Як я зрозумів, ці всі специ при бажанні зможуть брати громадянство тої країни, в яку приїхали.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2003.05.07 | Andrij

   Re: Нема дурних

   Цікаво, що вони не хотять їхати до країн СНГ. Хоча серед перерахованих країн є навіть ПАР. Може там в шахтарі підуть, все краще ніж в Україні.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua