МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Попереду України всієї…

05/06/2003 | Майдан-ІНФОРМ
По кількості районних гербів Кіровоградську область вже ніхто не наздожене, а значить ми перші в Україні. Та дуже підводить наших аматорів та тих хто їх консультує знову і знову незнання геральдики. Ці горе-знавці картушем називають просту оздоблення герба орнаментом обо декоративне обрамлення, забувають про двомірність в геральдиці, неприпустиме використання при цьому тіней і відтінків, похибки в описах. Чесно кажучи дивуєшся "знавцям" що у віці під 50 або за 60 років неудосужилися ще й досі з'ясувати ріниці між цими речами, але повчають других і навіть іноді грішать обливанням брудом опонентів. В середньовіччя на таких просто спускали хортів за самозванство в геральдиці, як це описували класики літератури, а зараз подібні люди надувши щоки вводять в оману іншим та шкодять геральдиці.
І всеж з іноді горе-гербами область попереду України всієї… П'ять районів з двадцяти одного затвердили власну символіку, іноді дуже жахливу, а часом антиукраїнську, не прислухаючись до здорового глузду та цькуючи справжніх фахівців. Попереду перекручень Олександрійський район на гербі якого козацький хрест прилаштований навпроти кобилячого хвоста; в Петрівському районі територіальний герб увінчали шапкою замість геральдичної корони; в Кіровоградському районі затвердили в якості герба "простенький кругленький плакатик" з написом посередені; а у Маловисківського району на гербі з'явилася "українська пташка фенікс", бо своєї фауни мабуть не помітили.
На жаль дуже прикро, що геральдичну комісію в області очолюють її керівники, а під таким "дахом" народжуються такі "вибрики". Це наводить на думку, що хтось на символіці свій спритно влаштувався відмивати комусь гроші.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua