МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Нова передача політв’язням: у травні 1274 гривні.

05/08/2003 | Майдан-ІНФОРМ
Прочитав — перешли знайомим


Підтримай політв’язнів грішми

Ти купуєш пляшку пива і матюкаєш «режим»,
а вони сидять.Тітонька у віконечку, з якого несамовито тягло, побачивши паку заяв, одразу ж зоорієнтувалася: «Ви всім вісімнадцятьом передаєте?». «Ні, — кажу. — Чотирьох уже випустили». «А, політіческі», — знаюче закивали дві жіночки, які писали заяву про сплату грошей за кип’ятильники. — «Бідолашні хлопці». Присутні в тісному тамбурі для передач з повагою подивилися на заяви.

Цього разу ми передали політв’язням 1274 гривні.Хто скільки пожертвував
Наша ініціативна група журналістів зібрала 147 гривень плюс 35 гривень, котрі залишилися в «Общакбанку» :) з минулого разу.
150 доларів прислав Вадим Смогитель, дисидент, який зараз живе в Америці. Ми їх поміняли по курсу 5.28 і отримали 792 гривні. Пан Вадим просив передати гроші тим, у кого є діти.
50 гривень прислав першокурсник одного з київських вузів родом із Запоріжжя.
250 гривень передали читачі газети «Свобода». З них 200 гривень для Олега Бойка і 50 гривень для усіх.

Щиро дякуємо усім жертводавцям.

Особлива подяка
Газеті «Свобода», яка опублікувала інформацію про нашу акцію, завдяки чому хлопці отримали додаткові 250 гривень. Сподіваємося, інші ЗМІ теж зроблять посильний вклад у загальну справу. Прохання журналістам «Свободи» написати на наведене нижче мило — є ідея друкувати невеличкі звіти про передані гроші.


Кошти отримали
Олег Бойко 400 гривень
Олег Селега 200 гривень
Володимир Павлюк 200 гривень
Ігор Мазур 200 гривень
Руслан Зайченко 200 гривень
Сергій Гальчик 74 гривні (залишок ми вирішили передати саме Сергію, з огляду на його юний вік і великий строк ув’язнення)

Закликаємо усіх приєднатися до нашої ініціативи. Як казав один український мільйонер: «Міра патріотизму вимірюється гривнею, яку ви готові пожертвувати на справу». Народна мудрість каже про «З миру по нитці», а Церква закликає допомагати ув’язненим.

Пожертви ви можете передати увязненим самостійно, або зв’язавшись з нами і принести їх до місця нашої роботи.
Контактна особа Роман Кульчинський
т. 294 80 19, мейл:
roman@gc.kiev.ua

Наступну передачу ми плануємо передати на початку червня. Розмір пожертви не менше 5 гривень.


Перші враження від розширення акції.
Спілкуючись з жертводавцями нам здалося доцільним пояснити деякі моменти нашої діяльності.

Хто ми?
Ми не є якимось офіційним центром збору коштів для політичних в’язнів. Наша ініціатива є суто приватною і ми не пов’язані з жодними організаціями. Ми консультуємося з окремими представниками УНА-УНСО, але діємо самостійно. Ми не єдині, хто передає гроші. Ми знаємо принаймні ще одну людину, яка час від часу передає кошти хлопцям.

Чому ми започаткували акцію?
Працюючи журналістами, із доступної інформації ми зробили висновок, що серйозної матеріальної підтримки політв’язні не мають. Тому ми вирішили збирати кошти серед своїх знайомих. Пізніше, зібравши перші кошти і маючи можливість поширювати інформацію, ми після дискусії вирішили надати розголосу нашій ініціативі.

Для чого? Завдань двоє. По-перше — допомогти тим, хто хоче підтримати політв’язнів, але не знає як або не має достатньо часу. Таким чином, ми сподівалися передавати більше коштів. По-друге — дати поштовх до створення якомога більшої кількості груп, подібних до нашої, які б працювали автономно. На нашу думку, громадськість має допомогти хлопцям, які заради України не побоялися сісти за грати. Не припустимо, щоб самі хлопці і їх родини терпіли фінансову скруту. Тільки після того, коли справа допомоги політв’язням набере суспільного резонансу, до неї у повному обсязі приєднаються політики, а отже — і хлопці, і їхні родини на певний час стануть фінансово забезпечені.

Якщо ви наважлися самі збирати і передавати кошти, то радимо не зациклюватися на «свідомих» громадянах. Досвід свідчить, що часто підтримку і допомогу можна отримати від людей, які, здавалося б, абсолютно до всього байдужі. Але їх просто раніше не просили про допомогу.

Деякі побажання
Як ми писали вище, дехто з жертводавців просить передати кошти окремим в’язням посилаючись на те, що ім’ярек є їхнім особистим знайомими. Ми вважаємо такий підхід неприпустимим, оскільки усі хлопці сидять однаково і допомагати потрібно усім. Найкраще було, якби кожен ув’язнений отримував на свій рахунок по клькасот гривень. На жаль, ми можемо допомогти тільки тим політв’язням, котрі мають сім’ї та дітей. Більшість же в’язнів сидить на дуже вбогій тюремній «пайці». Напевне, інколи варто пожертвувати особистими симпатіями заради справедливості. Ми беремо на себе повну відповідальність за передачу грошей і зобв’язуємося звітувати перед усіма жертводавцями. Тож давайте домовимося надавати пожертви «на політв’язнів» (хлопців з УНА-УНСО, котрі засуджені у справі 9 березня), а ділити матеріальну допомогу за принципом: більше грошей тому, чия сім’я має найтяжчий фіансовий стан, а не за принципом «він гарний хлопець, я його знаю, тож передаватиму кошти тільки йому». Немає політв’язня, котрий не був би гідним отримувати фінансову допомогу. Сподіваємося, що надалі традиція «кумовства» у справі допомоги політв’язням зникне.

Ще раз величезна шана й подяка усім жертводавцям.


Попередні пожертви


У квітні ми передали по100 гривень Ігорю Мазуру, Володимиру Павлюку, Григорію Ляховичу (молодшому). 35 гривень залишилося до наступної передачі. Зіскановані квитанції про передачу коштів відправлено жертводавцям.

В березні 100 гривень отримав Володимир Павлюк, який теж має малолітнього сина.

У лютому наша ініціативна група передала 80 гривень Ігору Мазуру, який у СІЗО отримав хворобу легенів і має маленьку дитину.


Дякуємо всім. Разом ми переможемо!


ЗИ: Якщо ви хочете передати кошти самостійно, радимо діяти наступним чином (див. новину «Як самостійно передати гроші»)

Відповіді

 • 2003.05.08 | fens

  Re: Нова передача політв’язням: у травні 1274 гривні.

  Добре було б мати рахунок на який можна було перерахувати безготівкові гривні, і опублікувати на Майдані реквізіти того рахунку. Бо не всі знаходяться в Києві, а могли б переказати гроші на рахунок.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2003.05.09 | Смогитель Вадим \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\

   Re:Пане Михайле!Ще раз дайте адресу як вжити PayPal(-)

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2003.05.09 | Едуард

    Зарплату народного депутата А. Шекіля - УНСОВЦЯМ!

    Зарплату народного депутата А. Шекіля - УНСОВЦЯМ!

    Голова політради УНА
    Едуард Коваленко
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.05.12 | Лисий

     Едічко, ви самі то кучмівські гроші...

     ...на що витратили? на візитки з «вентіляторами»? так шо нефіг тут глаголити з умним видом.
   • 2003.05.12 | Михайло Свистович

    Re: А я не знаю. Я ж на неї нічого не надсилав.

    Я напишу Сергію Грищенку, щоб він Вам відповів. Це - його парафія.
  • 2003.05.12 | Михайло Свистович

   Re: Гривні пересилайте до запитання на Київголовпоштамп

   Зв"яжіться з Романом Кульчинським (т. 294 80 19, мейл: roman@gc.kiev.ua) і домовтеся з ним. Він у нас головний по політв"язнях.

   Пересилати просто: 01001, м. Київ, Головпоштамп, Роман Кульчинський до запитання

   А для того, щоб їх отримати, йому треба знати хто надіслав (підписуватися можна необов"язково своїм прізвищем, у відправника документів не питають), з якого міста чи села і суму


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua