МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Плюралізм в одній голові зветься шизофренією…

05/11/2003 | Телеглядач

8 травня, ввечері, подивився на каналі "1+1" програму Анни Безулик "Я так думаю…", яка була присвячена темі ксенофобії в Україні. Як на мене, та передача вдалася, оскільки запрошені гості та експерти і сама пані Безулик розмову вели на достатньо високому професійному рівні.

Через день, тобто 10 травня, на цьому ж каналі "1+1" у програмі "Імперія кіно" було показано російській бойовик за такою собі простенькою назвою "Російській спецназ". Подивився я цей фільм, у якому суперагенти з ГРУ та ФСБ "мочат" поганих хлопців - мусульман та якогось "прибалта" - та й пропала у мене та вдячність, яку я відчув до журналістів каналу "1+1" під час передачі "Я так думаю…"

Для мене зрозумілі мотиви росіян: для того, щоб їхнє суспільство яка можна скоріше позабуло ганьбу своїх спецслужб під час трагічних подій у Москві у жовтні 2002 року (театр на Дубровці), вони спеціально зняли такій лубочний фільм, у якому агенти ГРУ і ФСБ мають бути не просто непереможними але і ворог обов'язково має мати мусульманське віросповідання. Так, мені такий цинізм росіян не подобається, але в той же час я розумію, чому вони це роблять. Вони намагаються максимально закріпити у свідомості етнічних росіян образ ворога - мусульманина. Хоча б для того, щоб у них не виникали питання і сумніви щодо необхідності ганебної війни у Чечні, де на протязі 9 років російська влада знищує чеченців.

Але для мене зовсім не зрозуміло, чому український телеканал має поширювати на всю Україну таку людиноненависницьку російську ідеологію щодо людей мусульманського віросповідання?

Отже, цікавий цей телеканал "1+1" - одного вечору демонструє програму щодо необхідності виховання в українському суспільстві толерантності між людьми різних віросповідань та етнічної ознаки, другого - весело, з гумором закликає, за допомогою братів-росіян, "мочити" мусульман!

Чи відомо менеджерам каналу "1+1" про те, що такий плюралізм в одній голові є свідченням шизофренії?

Відповіді

 • 2003.05.11 | Роман ShaRP

  Га-га-га-га. А відсутність почуття гумору - свідченням чого?

  З перших хвилин цього фільму я реготав, як не реготав ДАВНО. Це було так кумедно, я давно не бачив більш вдалого комедійного бойовику, де так весело та анекдотично знущалися зі стереотипів та "крутизни". ІМХО, багато гумористів "відпочивають". На жаль, не мав часу подивитися повністю -- справи.

  А тепер уявіть собі, що я відчув, коли прочитав повідомлення людини, що сприйняла усю цю комедію як серйозний фільм, і зробила з того таааакі серйозні висновки? Ги, я розреготався знову :D.

  Навіть посмішка Макарова перед фільмом помічена не була (Пане Юрію, останнім часом Ви виглядаєте недостатньо переконливо).

  (Не знаю, які асоціації можна видобути з показу такої комедії одразу після Дня Перемоги, проте про це вже думати не хочу).

  Телеглядач пише:
  > 8 травня, ввечері, подивився на каналі "1+1" програму Анни Безулик "Я так думаю…", яка була присвячена темі ксенофобії в Україні. Як на мене, та передача вдалася, оскільки запрошені гості та експерти і сама пані Безулик розмову вели на достатньо високому професійному рівні.
  >
  > Через день, тобто 10 травня, на цьому ж каналі "1+1" у програмі "Імперія кіно" було показано російській бойовик за такою собі простенькою назвою "Російській спецназ". Подивився я цей фільм, у якому суперагенти з ГРУ та ФСБ "мочат" поганих хлопців - мусульман та якогось "прибалта" - та й пропала у мене та вдячність, яку я відчув до журналістів каналу "1+1" під час передачі "Я так думаю…"
  >
  > Для мене зрозумілі мотиви росіян: для того, щоб їхнє суспільство яка можна скоріше позабуло ганьбу своїх спецслужб під час трагічних подій у Москві у жовтні 2002 року (театр на Дубровці), вони спеціально зняли такій лубочний фільм, у якому агенти ГРУ і ФСБ мають бути не просто непереможними але і ворог обов'язково має мати мусульманське віросповідання. Так, мені такий цинізм росіян не подобається, але в той же час я розумію, чому вони це роблять. Вони намагаються максимально закріпити у свідомості етнічних росіян образ ворога - мусульманина. Хоча б для того, щоб у них не виникали питання і сумніви щодо необхідності ганебної війни у Чечні, де на протязі 9 років російська влада знищує чеченців.
  > Але для мене зовсім не зрозуміло, чому український телеканал має поширювати на всю Україну таку людиноненависницьку російську ідеологію щодо людей мусульманського віросповідання?
  > Отже, цікавий цей телеканал "1+1" - одного вечору демонструє програму щодо необхідності виховання в українському суспільстві толерантності між людьми різних віросповідань та етнічної ознаки, другого - весело, з гумором закликає, за допомогою братів-росіян, "мочити" мусульман!
  > Чи відомо менеджерам каналу "1+1" про те, що такий плюралізм в одній голові є свідченням шизофренії?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2003.05.11 | пан Roller

   Re: Сказать дурак первым.

   Мне запомнилась финальная сцена награждений. Главной героине вместо медали вручают букет.
   Динамит в строю рассматривает сорт партейного из кармана напарник.
   Это фактически подрыв российских государственных устоев. И чувствуются, что это комедия на голивудский "штандарт".

   Один из главных героев даже физиономически поход на одного всемирного известного бугая.

   Я не строго оцениваю рецензию автора. И дело в том, что как утверждает Задорнов у некоторых наций патологически отсутствует чувство юмора. Не хотелось бы, что бы и нация титульных украинцев вошла в их число или перестроилась на арийский штандарт. Однако, в тупик ставит заголовок. Он дает прямое указание, но не дает прямого ответа.

   Упоминается голова, причем одна. Ставится ей, как принято, диагноз-шbзофрения.
   Заметьте, уже это не традиционно для майдана. Обычно этим обозначался идиотизмом.Но остается откытым вопрос, "чья же она"?Чья голова, короче?

   Это плохой признак, я бы сказал не типичный для украинского электората. Это скорее даже американизм. Так похоже на примитивную американскую тактику контраргументов. Тактику принятую и часто проводимую на майдане.

   Сказать дурак первым.

   Brgds,
   Roller
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2003.05.11 | Телеглядач

    Re: Не треба спрощювати...

    Не знаю, пане Роман ShaRP , чи реготали б Ви також, якщо, уявить собі на хвилиночку, бандити, хай і в комедійному фільмі, відправляючись на завдання підірвати (нехай і гіпотетичний!) атомний заряд, проголошували б, скажемо : "В им'я Христа!" або "Христос милосердний!" ?

    А те, що росіяни дуже вдало і, як прийнято в таких випадках говорити, технічно, підсунули нам всім свої стереотипи щодо мусульман, то це так.

    Ви кажете, пане Роман ShaRP , що Вам було дуже "кумедно". Якщо у Вас є така можливість, подивиться де які німецькі розважальні фільми середини 30-років, за часів Гітлера. Там також починали з сміху, правда не над мусульманами, а євреями. Чім все це закінчилось, сподіваюсь, знаєте…


    Щодо репліки пана Rollera.

    Вибачте, але я нікого не назвав дурнем. Я просто висловив свої роздуми щодо двох передач на каналі "1+1". Але, чесне слово, мені приємно, що Ви почали все-такі шукати дурнів, яких, повірте на слово, ще достатньо в нашому суспільстві.

    Скажу також, що мені сподобався Ваш аргумент про те, що цей фільм "фактически подрыв российских государственных устоев" Чудова "отмазка" для телеканалу "1+1" ! Скажіть, чи не працюєте Ви консультантом на цьому каналі?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.05.11 | пан Roller

     Re: Важно, что наши обе точки зрения будут учтены.

     Телеглядач пише:
     >
     >
     > Щодо репліки пана Rollera.
     >
     > Вибачте, але я нікого не назвав дурнем. Я просто висловив свої роздуми щодо двох передач на каналі "1+1". Але, чесне слово, мені приємно, що Ви почали все-такі шукати дурнів, яких, повірте на слово, ще достатньо в нашому суспільстві.
     >
     > Скажу також, що мені сподобався Ваш аргумент про те, що цей фільм "фактически подрыв российских государственных устоев" Чудова "отмазка" для телеканалу "1+1" ! Скажіть, чи не працюєте Ви консультантом на цьому каналі?

     Шановный пан телеоглядач.

     На ваш вопрос працюю ли я не працюю ли я на телеканал 1+1 я дам положительный ответ. И вот почему.

     1+1 это тот канал, который я практически регулярно смотрю по вечерам.
     Вернее, сам факт того что мои телевизоры находятся во включенном состоянии, а их у меня три один в гостиной, второй на кухне и третий ТМ тюнер на компьютере, сам этот факт создает в моем доме информационное поле в котором мне приходится находиться.

     Мало того, мне регулярно приходится переключать каналы в моменты передачи рекламы на другие каналы. Это не простая задача, если учесть что на них в этот момент стараются тоже пустить рекламу, что бы забить мои мозги нужной кому-то информацией.

     Совсем недавно на меня был наезд вместе с Ольгой Герасимьюк за передачу о Тарасе (VJ).На памяти еще несколько обсуждений, и дело в том, что участникам нашего форума приходится выступать в открытом эфире и то что они открыты для общения на форуме создает некую ситуацию, которой мы не обладали раньше.

     Ситуацию, когда мнение участника майдана может стать весомым. Настолько весомым, что с ним приходится считаться общественному мнению. Ну если не считаться, то прислушиваться уж точно.

     Вы спрашиваете не консультирую ли я канал 1+1 . А что я сейчас делаю?
     И что делаете вы? Мы высказываем свое мнение и в некоторой степени это консультация.

     Канал 1+1, как и любой другой канал, может не видеть сам себя. Не видеть , потому что его сотрудники работают внутри канала они прислушиваются внутреннего голоса. Мы же находимся по другую сторону стеклянной перегородки. Наш мир глубже, диапазон шире. И мы имеем сегодня возможность изменить ситуацию на противоположную.

     На противоположную означает, что не канал будет формировать ваше и мое мировоззрение, а наоборот. Такая ситуация может показаться сегодня невероятной. Но ведь и там и здесь работают люди. И те чье информационно энергетическое поле окажется более сильным и влиятельным, те кто сможет навязать свою воля своей мыслью, словом тот и будет владеть миром. Ведь сказано в писание, кто владеет информацией, тот владеет миром. Сначала было слово.

     Так что вы абсолютно правы. Именно тот факт, что я имею влияние на в эфире и придает мне уверенности в том, что я лично оказываю такое влияние и на телеканал 1+1.

     Кстати, на нашем форуме присутствуют и работника канала, и для того, что бы влиять на канал мне бывает достаточно повлиять на них, на сотрудников.

     Но в запасе у меня есть еще товарищ майор, чье влияние безгранично.

     Могу сказать что я в достаточной степени удовлетворен сегодня информационной политикой канала. Я не удовлетворен рекламной политикой. Порой она меня приводит просто в бешенство. Мне хотелось бы слышать рекламные паузы скажем при обращении к народу тов. Кучмы.

     Я согласен слышать и про крылышки и про зубную пасту и про ВОНО и пыво. Я согласен, но не во время просмотра художественных фильмов.
     Передавайте рекламу тогда когда я ее не смотрю, это единственное условие, которое я ставлю каналу.

     Сегодня мне приходится выключать звук, без звука это еще можно смотреть. Я беру гитару и начинаю играть гаммы, или обращать трезвучия, это успокаивает. Это успокаивает.

     Так что, вы правы, шановный телеоглядач. Я консультант. И если бы побольше таких консультантов, глядишь мы увидели бы что-то вроде украинского кино, украинской книжки, да просто того, от чего становится спокойней и лучше.

     Вы затеяли хорошую тему. Телевидение это основной поток информации, который сегодня кирует нашим сознанием. И противостоять ему мы можем только так как это делаете вы. Не важно что я не разделяю вашу точку зрения. Важно, что наши обе точки зрения будут учтены.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2003.05.11 | Телеглядач

      Re: Важно, что наши обе точки зрения будут учтены.

      Д'якую і Вам також.

      Хоча в мене є великі сумніви що до того, що на телеканалі "1+1" читають форум на Майдані.

      Тому, якщо це для вас не важко, надішліть туди "товарища майора"
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.05.12 | пан Roller

       Не вопрос. Приятно иметь дело с вежливым майдановцем..

       Телеглядач пише:
       > Д'якую і Вам також.
       >
       > Хоча в мене є великі сумніви що до того, що на телеканалі "1+1" читають форум на Майдані.
       >
       > Тому, якщо це для вас не важко, надішліть туди "товарища майора"

       Товарища майора не треба посылать. Он сам посылает.

       Brgds,

       Roller
      • 2003.05.12 | Михайло Свистович

       Re: Читають ще й як

       Телеглядач пише:
       >
       > Хоча в мене є великі сумніви що до того, що на телеканалі "1+1" читають форум на Майдані.

       Читають багато, уважно і постійно
    • 2003.05.12 | Роман ShaRP

     Такі окуляри

     Телеглядач пише:
     > Не знаю, пане Роман ShaRP , чи реготали б Ви також, якщо, уявить собі на хвилиночку, бандити, хай і в комедійному фільмі, відправляючись на завдання підірвати (нехай і гіпотетичний!) атомний заряд, проголошували б, скажемо : "В им'я Христа!" або "Христос милосердний!" ?

     Не можу сказати, що реготав, але 1 раз всміхався, а один раз ні.
     1) "Джонні Мнемонік" -- безумець, який кидався душити зі словами "Час Іісуса".
     2) "Краще смерть, ніж безчестя" -- арабський терорист перед тим, як підірвати себе, голосно кричить "В ім*я Аллаха", якщо я не помиляюся.

     > А те, що росіяни дуже вдало і, як прийнято в таких випадках говорити, технічно, підсунули нам всім свої стереотипи щодо мусульман, то це так.

     Залежить від точки зору. Американці теж НЕОДНОРАЗОВО підсовували нам стереотипи стосовно мусульман, та не лише них, І ЩО?

     Це зветься "такі окуляри" -- Ви просто намагаєтеся подати все так, як Ви хочете, і не бажаєте розбиратися у тому, як воно є насправді, і що є крім того.

     "то це так" -- і все.

     > Ви кажете, пане Роман ShaRP , що Вам було дуже "кумедно". Якщо у Вас є така можливість, подивиться де які німецькі розважальні фільми середини 30-років, за часів Гітлера. Там також починали з сміху, правда не над мусульманами, а євреями. Чім все це закінчилось, сподіваюсь, знаєте…

     Угу, тобто війна у Іраку почалася з "Гарячих голів", де перекривили Хусейна?

     Не поділяю Ваших поглядів, стосовно цього фільму -- абсолютно. Крапка.
 • 2003.05.16 | Роман ShaRP

  "Я так думаю", що форум кращий за ток-шоу

  Телеглядач пише:
  >
  > 8 травня, ввечері, подивився на каналі "1+1" програму Анни Безулик "Я так думаю…", яка була присвячена темі ксенофобії в Україні. Як на мене, та передача вдалася, оскільки запрошені гості та експерти і сама пані Безулик розмову вели на достатньо високому професійному рівні.

  Подивився (вірніше, послухав, аби менше псувати очі) програму, присвячену одній зі шкіл нетрадиційних методів лікування.

  Не справило враження. Чомусь -- лише одна школа, одні кажуть, що результат є, а інші -- що нема, жодного документу ...

  Себто що я хочу сказати? Що це Ток-Шоу, де просто можна почути різні думки з цього приводу.

  Рівень їх професійності та результативності -- то вже питання третє, як то кажуть (усі ми всеодно віримо "у своїх").

  Але в цілому, або я попав на невдалий випуск, або програма дійсно не справляє враження на людину підготовану та хай би трохи обізнану з тематикою. Ток-Шоу, одним словом.
 • 2003.05.16 | Navigator

  PS Росію вже так смішать століттями. Й завжди до сліз. (-)Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua