Хто виступив промоутером Ющенка для майбутнього президентського
05/12/2003 | Михайло Свистович
Хто виступив промоутером Ющенка для майбутнього президентського бою?
Це буде найсуб’єктивніша моя стаття. Тому вона просто рябітиме словосполученнями на кшталт “мені здається”, “на мою думку”, “схоже”, оскільки в тій частині, де я намагатимусь описати глибинні (а не поверхневі) мотивації лідера “Нашої України” з питання голосування за програму уряду Януковича, припущення переважатимуть над твердженнями.
55 голосів фракції “Наша Україна” плюс голос великого нашоукраїнського друга Івана Плюща означають лише одне – Віктор Ющенко прямо чи непрямо санкціонував саме такий підсумок цього голосування. І те, що він особисто не взяв участі в голосуванні, навряд чи когось введе у оману, бо ж серед тих, хто підтримав відрецензовану президентом програму уряду, всі найближчі до Ющенка персони.
Віктор Андрійович чинить так не вперше, залишаючись, як йому можливо здається, над битвою, хоча мені особисто така позиція більше нагадує не даоського мудреця на березі річки в очікуванні, коли течія пронесе повз нього трупи його ворогів, а страуса, що ховає голову у пісок, або трьох мавпочок із прикритими долонями очима, вухами і ротом. Але то моє особисте сприйняття. Я – не Ющенко, а люди часто і щиро ставляться до одного й того ж вчинку по-різному.
Не повинна нікого вводити в оману й майже половина тих нашоукраїнців, хто не віддав свій голос владі. 55 голосів було цілком достатньо, тому, навіщо зайвий раз створювати внутрішньофракційне напруження в ситуації, коли кожен без шкоди для планів лідера може проявити волевиявлення, не ґвалтуючи власне сумління.
Та, якщо зірки на небі запалюються – це комусь потрібно. Тому і голосування “Нашої України” має свої зрозумілі мотиви на відміну від мотивів непримиренної опозиції, які раціонально пояснити дуже важко, якщо не вірити в паранормальні явища.
Версій щодо сенсаційного для непосвячених підсумку нашоукраїнського голосування, висувається безліч. Однак я не бачив жодної людини, яка б повірила, що Віктор Ющенко, який неодноразово підкреслював напередодні голосування негативність цієї програми, який називав владу бандитською та порівнював її з публічним домом, який сто разів заявляв, що уряд Януковича не їхній, а тому відповідальності за нього “Наша Україна” не несе, раптом побачив у цій програмі щось геніальне і тому змінив своє до неї ставлення. Це саме стосується групи “Разом”, яка напередодні різко розкритикувала програму й заявила, що не голосуватиме за неї, а через день змінила своє рішення.
Головних версій висувається три: голосування по бартеру, підкуп та майбутні президентські вибори.*
Повірити у домовленість між “Нашою Україною” та підконтрольними Януковичем фракціями щодо голосування за пропорційний виборчий закон в обмін на підтримку урядової програми якось важко. Я невисокої думки про розумові здібності багатьох депутатів, але ж не настільки, щоб вважати їх аж настільки дурними. Та й реакція “Нашої України” на непроходження Закону “Про вибори народних депутатів України” була якоюсь млявою, обурення було якимсь артистичним і не йшло у ніяке порівняння з парламентським протистоянням між більшістю і опозицією у грудні 2002. Тим більше, що сама фракція не дуже то і намагалася проштовхнути цей закон, бо не доклала зусиль, щоб всі її депутати в момент натискання на кнопки знаходилися у Верховній Раді. А дев’ятьох нашоукраїнців, які не проголосували за закон, було б цілком достатньо для його прийняття.
Грошова версія теж викликає великі сумніви. Серед тих, хто підтримав урядову програму, є настільки багаті люди, що я просто не уявляю, скільки їм треба заплатити, щоб вони продали свій голос. Якщо б влада купляла за гроші їхні голоси, то ще кілька таких голосувань, і депутатам більшості не буде за що пообідати в парламентському буфеті. Тут можна хіба що припустити розкладання деякими депутатами яєць у різні кошики, але не підкуп.
Залишається третя і найбільш імовірна версія. “Наша Україна” голосувала з прицілом на майбутні президентські вибори, оскільки 17 квітня Ющенко на хвилинку опинився у становищі фаворита боксерського поєдинку, який має право обирати собі майбутнього суперника. І його вибір зупинився на Януковичі як на найбільш, з його точки зору, слабшому.
Звичайно, Віктор Ющенко не Леннокс Льюїс, і останнє слово по кандидатурі на найвищу посаду в державі залишається все ж за владою, однак Кучма (чи хто там буде приймати рішення, можливо якась колективна таємна нарада всіх владних сил) також не Дон Кінг, набір боксерів, тобто, кандидатів, в нього не найкращий, тому він обиратиме наступника не згідно свого бажання, а, враховуючи його форму на момент вирішального бою. І поки рівнозначного Ющенку за рейтингом бійця у влади немає, лідер “Нашої України” зробив все, що було в його силах, аби збільшити можливості свого донецького тезки на титул претендента.
Все логічно і просто, тому й не викликає особливих заперечень, окрім заперечень морального характеру. Але про мораль наші вожді полюбляють більше говорити ніж її дотримуватись (або ж у них своєрідне поняття моралі), тому я розглядатиму ситуацію з їх погляду.
Так от, навіть з точки зору раціоналізму я б, на місці Ющенка, не робив такий вибір. Хотів би помилитися, але мені здається, що Віктор Андрійович наступив на ті самі граблі, про існування яких так полюбив останнім часом попереджати всіх навкруги. І я бачу на його лобі велику гулю, хоча багато хто мене переконує, що це просто збільшився мозок від великого розуму.
Визначеного наступника Кучми у влади немає. Однак коло претендентів не таке вже й широке і не таке вже таємне. Це (якщо взяти найширше коло) Кравченко, Кірпа, Литвин, Піскун, Тігіпко, Медведчук, Янукович. Навряд чи знайдеться якась нова людина поза цим колом, яка встигне за такий короткий час набрати необхідний для перемоги над Ющенком рейтинг. Власної Чечні у нас, слава Богу, немає, тому варіант появи українського Путіна малоймовірний.
Кравченко – не суперник. Попри прагнення великої частини суспільства сильної руки, народ в нас не любить міліціонерів і податківців (те саме стосується й Піскуна). А якщо додати ще й “агітматеріали” майора Мельниченка, “орлів” та історію про банду правоохоронців-перевертнів, то на більш ніж друге місце (з кінця, звичайно) цьому “орнітологу” годі сподіватися.
Невідомий загалу Кірпа – це теж несерйозно. І Мінтранс – не найкращий стартовий майданчик для президентської кампанії. Хіба що поїзди доставлятимуть кожного пасажира прямо під двері його квартири у багатоповерхівці. Але, оскільки це із галузі фантастики, то головному залізничнику світить лише “успіх” “озимих” та “майбутніх жінок”.
Литвин і Тігіпко хоч і мають непогані стартові майданчики, в кращому випадку можуть претендувати на бліді копії Ющенка. Вони не зможуть запропонувати нічого відмінного та кращого. Не додасть їм авторитету і спосіб, у який обидва посіли свої нинішні крісла. До того ж перший з цієї солодкої парочки також наслідив на плівках, а другий, окрім різноманітних грішків, що вилізуть на поверхню під час кампанії, ще й став громадянином України не за правом крові чи навіть ґрунту, а, так би мовити, в процесі натуралізації (народився у Молдові).
Залишаються Медведчук і Янукович.
Особисто я не бачу для Віктора Ющенка сенсу в тому, щоб “Наша Україна” віддала за програму уряду хоча б один голос. Хоча б тому, що простий математичний підрахунок свідчить – програма була б прийнята і без голосів опозиції, зате опозиція, яка за визначенням не повинна голосувати за урядові проекти (саме слово “опозиція” означає “проти”) залишилась би вірною своїм принципам.
Мені заперечать, що, якби опозиція розгорнула в парламенті потужну кампанію протидії прийняттю цієї програми, то “трудовики” з об’єднаними соціал-демократами також могли б наважитись на непослух вказівкам поки що чинного президента і не підтримати програму конкурента за звання претендента фіналу-2004. І я погоджуся з цими запереченнями, бо цей варіант був, на мою думку, цілком можливий. Тим більше якщо згадати досить різку критику урядової програми з боку голови фракції СДПУ (о) Леоніда Кравчука.
Але і в цьому випадку останнє слово залишилося б за президентом. Незатвердження парламентом програми уряду не тягне за собою його відставки. Відставляти ж Януковича Кучма явно поки що не збирається, тому все б, напевно, залишилось на своїх місцях з тією лише різницею, що прем’єр-міністр не мав би комфортних умов та мусив би обмежувати себе, готуючись до конкурсу “Містер кандидат від влади”.
Та Віктор Ющенко зробив все від нього можливе, щоб зійтися у президентському двобої саме зі своїм донецьким тезкою, надавши тому чудову можливість набрати найкращу серед інших претендентів форму. Тепер на протязі року Верховна Рада не має права відправити його у відставку, і Віктор Янукович може будувати свій стартовий майданчик всіма можливими засобами, не побоюючись протидії з боку опозицій та “друзів” по серпентарію “Парламентська більшість”.
Хто ж виступив промоутером Ющенка для майбутнього президентського бою?
Звідусіль лунає багато небезпідставних нарікань на оточення лідера “Нашої України”. Я теж не можу сказати, що мені все там подобається. Однак в цьому випадку, мені здається, Віктор Андрійович виніс рішення сам. І його промоутером виступила не якась особа чи група осіб, а ледь не тваринний страх Ющенка перед Медведчуком. Часом виглядає так, що Ющенко готовий навіть відмовитись від найвищої посади у державі за умови, що президентом не стане Медведчук.
Я далекий від того, щоб захищати Медведчука, однак зацикленість Ющенка на лідері об’єднаних соціал-демократів як на джерелі всеукраїнського зла, заважає йому побачити, що навколо є багато інших осіб нічим не кращих і не менш небезпечних. І зло в Україні не зникне з відстороненням Медведчука від впливу на суспільство, як не зникла і навіть не зменшилась корупція з втечею за кордон Лазаренка.
Великої відмінності між президентом Медведчуком чи президентом Януковичем я не бачу. Тут саме той випадок, коли важко обирати між двох лих краще, а Медведчук менш за все підходить на роль меншого зла. Хіба що у нас з’явиться український Пол Пот. У фантастичній ситуації (слава Богу, що такий вибір робити не доведеться), коли б у другому турі президентську посаду виборювали Медведчук і Янукович, я б проголосував за останнього з ірраціональних мотивів: кожен народ має свої символи у вигляді видатних осіб. І одним з таких символів українського народу є загиблий у комуністичних концтаборах поет-дисидент Василь Стус. Тому Медведчук, як людина, що брала участь у судовому процесі, який прирік Стуса на смерть (ув’язнення для хворого поета було рівнозначно смерті), не має морального права очолювати державу, за появу якої на карті світу заплатив своїм життям Василь Стус.
Але для президентського двобою я б, на місці Ющенка, вибрав би собі в суперники саме Медведчука. Не як менше зло, а як найслабшого з пари Медведчук-Янукович.
Прихильники поєдинку Ющенко-Янукович вважають другого зручним суперником, оскільки той має таку суттєву для претендента на президентське крісло пляму в своїй біографії як дві судимості за кримінальні злочини. Вада дійсно серйозна, але цю інформацію треба донести до кожного виборця, чого Ющенко до початку виборчої кампанії робити не буде, щоб Кучма не передумав з вибором наступника. А часу, відведеного на агітацію, може й не вистачити.
Але ж Медведчук також був засуджений. І те, що це в нього було в житті лише раз, і що він провів за гратами лише два з половиною місяці, і те, що він був виправданий, для президентської кампанії не має жодного значення. Навпаки, якщо Янукович не заперечуватиме темних сторінок своєї біографії, Медведчуку доведеться витратити чимало часу і коштів, щоб донести до кожного виборця задовге як для виборчого меседжу виправдання. До того ж це виправдання легко нівелюється описаними у книжці Дмитра Чобота “Нарцис” обставинами, за яких це виправдання відбулось.
Я беру на себе сміливість припустити, що, якби вибори пройшли чесно, найбільше голосів з владної обійми набрав би саме Янукович. Правда, цього доробку йому якраз би вистачило для другого місця з кінця, але ж ми всі розуміємо, що голоси рахуватимуться не так, як написано в Законі “Про вибори Президента України”. Та, оскільки в нинішній Україні фальсифікація на щастя має свої межі, чесно набрані голоси гратимуть не останню роль.
Саме Янукович має найкращі шанси здобути голоси тих громадян, які завжди голосують за владу (є такий феномен), оскільки найбільше (після президента, який висуватися не буде) з владою асоціюється у свідомості більшості громадян саме посада прем’єр-міністра. Посада голови адміністрації президента також не остання, але все ж не те. До того ж на Медведчука автоматично поширюватиметься вся недовіра народу до його шефа і всі негативи Кучми.
Щирих прихильників Медведчука серед пересічних громадян я майже не бачив. А от в Януковича такі прихильники є. У рідному Донбасі чимало виборців ставляться до нього як до суворого і часом несправедливого, але вправного господаря. Популяризуючи цей міф разом з пропагандою захисту інтересів регіонів, можна значно розширити свою електоральну базу особливо в тих регіонах (Схід і Південь України), де більшість громадян не вважає великим гріхом давню судимість за хуліганство. Інша справа – розкрадання державного майна чи організована злочинність.
Януковича більше ніж Медведчука вважають своїм проросійська частина електорату. Медведчуку, щоб донести до кожного русофіла свою позицію, потрібно голосно про це кричати, налаштовуючи тим самим проти себе проукраїнськи зорієнтованих, тоді як за Януковича агітує саме його донбаське походження, і в нього немає потреби часто дратувати проросійськими виступами виборців Правобережжя.
Обидва претенденти відомі всім українцям. Та, якщо Янукович людина відносно нова, то Медведчук вже встиг намозолити очі всій Україні. І ця відомість грає проти кандидата від влади, бо є у більшості негативною. Негативи ж Януковича населенню невідомі, і опозиції потрібно докласти чимало зусиль, щоб їх поширити. До того ж ці негативи менш вбивчі ніж негативи Медведчука (одна його участь у процесі Стуса автоматично забирає в нього всі голоси патріотично налаштованих виборців).
Не секрет, що для підняття популярності свого кандидата ближче до виборів влада всіма способами намагатиметься створити в народу ілюзію підвищення добробуту. На тлі стабільної економіки це нескладно зробити хоча б ціною виснаження резервів та масованих грошових виплат підвищених зарплат і пенсій. Негативні наслідки цього у найближчому майбутньому владу не хвилюватимуть, адже проявляться вони вже після виборів. Звичайно, що видиме підвищення добробуту люди віднесуть на рахунок прем’єр-міністра, а не голови президентської адміністрації.
Янукович краще за Медведчука уособлює ту “сильну руку”, прагнення якої, на жаль, в українському суспільстві залишається досить великим. “Сильні руки” бувають різними, тому всі спраглі авторитаризму все ж хочуть звести до мінімуму ймовірність самим потрапити під гарячу руку. Іншими словами, українські прихильники “сильної руки” прагнуть Піночета, а не Пол Пота. Медведчук – не Пол Пот, але його рука викликає насамперед асоціації з розправою над особистими ворогами, самодурством, необ’єктивністю, тоді як сильна рука Януковича асоціюється більше зі справами господарськими, а не політичними як рука Медведчука.
На жаль, схоже, що Віктор Ющенко також потрапив у полон цих асоціацій і не розуміє, що Янукович насправді нічим не кращий за Медведчука. І те, що він не виказує своєї ворожості до опонентів у кожному русі м’язів обличчя, зовсім не означає готовність прем’єр-міністра до хоча б більш менш цивілізованих способів боротьби.
Однак, як я вже писав, чесно відданих за претендента від влади голосів буде замало навіть для виходу у другий тур. Тому всім зрозуміло, що єдиним шансом на перемогу кандидата від влади є адмінресурс. І я переконаний, що Янукович застосує його більш ефективно ніж Медведчук.
Обираючи назву для своєї книжки про Медведчука, Дмитро Чобіт точно підкреслив особливість його характеру. Голова президентської адміністрації дійсно дуже сильно любить себе і не вміє приховувати своєї зневаги чи ненависті до опонентів чи навіть до тих, хто від нього залежить. Його прагнення влади маніакальне, небажання ділитися хоча б частинкою впливу проглядається неозброєним оком. Складається враження, що він отримує насолоду від застосування сили і робить це не тільки заради справи, але й щоб довести собі та іншим свою перевагу. Такою поведінкою він нажив собі багато ворогів у владних колах. У середовищі олігархів є чимало людей (наприклад, голова податкової адміністрації Кравченко), які не приховують своєї ненависті до лідера СДПУ (о), які бояться його приходу до влади, а тому з тяжким серцем погодяться скоріше на президентство Ющенка ніж Медведчука. Чужий, але не мстивий Ющенко є для них меншим злом.
Звичайно, вони прямо не надаватимуть Ющенкові підтримки і, якщо Медведчук буде визначений кандидатом від влади, змушені будуть піти до команди голови адміністрації президента. Однак працюватимуть вони там “як мокре горить”, не проявляючи належного ентузіазму. Останні парламентські вибори показали, як вміють чиновники, імітуючи бурхливу активність, саботувати розпорядження начальства.
На відміну від Медведчука, Янукович не має у владному середовищі ворогів. Лише недругів, які керуються у ставленні до Януковича такими мотивами як конкуренція та заздрість, але не страх. Тому навіть підконтрольні СДПУ (о) телеканали працюватимуть на кандидата від влади Януковича на повну потужність, бо, по-перше, Янукович для них є меншим злом ніж Ющенко, по-друге, ними не володіє одноосібно Медведчук, і, наприклад, його конкурент по партії Зінченко навряд чи ослухається наказу єдиного олігархічного штабу, дозволивши своєму “Інтеру” стати знаряддям примх Медведчука.
Прагнення Януковичем влади не є хворобливим, він не проти чимось другорядним поділитися, не забуваючи, звичайно, про свій клан. Він знає свою силу і не має необхідності демонструвати її кожну хвилину. Тому застосовує силу не для отримання насолоди, а лише в разі необхідності. Однак робить це не вагаючись і не менш жорстко й цинічно ніж Медведчук. У всякому разі на минулих парламентських виборах Донбас прославився такими порушеннями виборчого законодавства, таким свавіллям та розгулом криміналу, що навіть Медведчуку і не снилося. І Віктор Ющенко наївно, як мені здається, сподівається, що поведінка Януковича залишиться такою, якою вона є сьогодні. Під час президентських виборів ми всі побачимо справжнє обличчя “донецьких”, і воно навряд чи буде менш демонічним, ніж обличчя об’єднаних соціал-демократів.
______________________________________________________
* Є ще й четверта версія, висунута провідним політтехнологом “Нашої України” Ігорем Гринівим, про те, що це нібито Юлія Тимошенко, закликаючи до єдності опозиції, своїми аргументами так сильно вплинула на частину членів його фракції, що ті підтримали програму уряду. Ця версія є просто абсурдною, оскільки за програму уряду проголосували ті нашоукраїнці, які з часу переходу Тимошенко в опозицію до Кучми ніколи не були палкими прихильниками єдності опозиції, а навпаки, завжди підкреслювали відмінність “Нашої України” від опозиційної трійки. Натомість жоден з послідовних опозиціонерів, які не раз, навіть всупереч позиції Ющенка, брали активну участь у спільних з Тимошенко діях, не підтримав програми Януковича. Я сумніваюся, що сам Ігор Гринів вірить у висунуту ним версію. Мені здається, що тут ми маємо справу з нечесним прийомом, викликаним неприязню Гриніва до Тимошенко як до особи та/або як до політичного конкурента.
Це буде найсуб’єктивніша моя стаття. Тому вона просто рябітиме словосполученнями на кшталт “мені здається”, “на мою думку”, “схоже”, оскільки в тій частині, де я намагатимусь описати глибинні (а не поверхневі) мотивації лідера “Нашої України” з питання голосування за програму уряду Януковича, припущення переважатимуть над твердженнями.
55 голосів фракції “Наша Україна” плюс голос великого нашоукраїнського друга Івана Плюща означають лише одне – Віктор Ющенко прямо чи непрямо санкціонував саме такий підсумок цього голосування. І те, що він особисто не взяв участі в голосуванні, навряд чи когось введе у оману, бо ж серед тих, хто підтримав відрецензовану президентом програму уряду, всі найближчі до Ющенка персони.
Віктор Андрійович чинить так не вперше, залишаючись, як йому можливо здається, над битвою, хоча мені особисто така позиція більше нагадує не даоського мудреця на березі річки в очікуванні, коли течія пронесе повз нього трупи його ворогів, а страуса, що ховає голову у пісок, або трьох мавпочок із прикритими долонями очима, вухами і ротом. Але то моє особисте сприйняття. Я – не Ющенко, а люди часто і щиро ставляться до одного й того ж вчинку по-різному.
Не повинна нікого вводити в оману й майже половина тих нашоукраїнців, хто не віддав свій голос владі. 55 голосів було цілком достатньо, тому, навіщо зайвий раз створювати внутрішньофракційне напруження в ситуації, коли кожен без шкоди для планів лідера може проявити волевиявлення, не ґвалтуючи власне сумління.
Та, якщо зірки на небі запалюються – це комусь потрібно. Тому і голосування “Нашої України” має свої зрозумілі мотиви на відміну від мотивів непримиренної опозиції, які раціонально пояснити дуже важко, якщо не вірити в паранормальні явища.
Версій щодо сенсаційного для непосвячених підсумку нашоукраїнського голосування, висувається безліч. Однак я не бачив жодної людини, яка б повірила, що Віктор Ющенко, який неодноразово підкреслював напередодні голосування негативність цієї програми, який називав владу бандитською та порівнював її з публічним домом, який сто разів заявляв, що уряд Януковича не їхній, а тому відповідальності за нього “Наша Україна” не несе, раптом побачив у цій програмі щось геніальне і тому змінив своє до неї ставлення. Це саме стосується групи “Разом”, яка напередодні різко розкритикувала програму й заявила, що не голосуватиме за неї, а через день змінила своє рішення.
Головних версій висувається три: голосування по бартеру, підкуп та майбутні президентські вибори.*
Повірити у домовленість між “Нашою Україною” та підконтрольними Януковичем фракціями щодо голосування за пропорційний виборчий закон в обмін на підтримку урядової програми якось важко. Я невисокої думки про розумові здібності багатьох депутатів, але ж не настільки, щоб вважати їх аж настільки дурними. Та й реакція “Нашої України” на непроходження Закону “Про вибори народних депутатів України” була якоюсь млявою, обурення було якимсь артистичним і не йшло у ніяке порівняння з парламентським протистоянням між більшістю і опозицією у грудні 2002. Тим більше, що сама фракція не дуже то і намагалася проштовхнути цей закон, бо не доклала зусиль, щоб всі її депутати в момент натискання на кнопки знаходилися у Верховній Раді. А дев’ятьох нашоукраїнців, які не проголосували за закон, було б цілком достатньо для його прийняття.
Грошова версія теж викликає великі сумніви. Серед тих, хто підтримав урядову програму, є настільки багаті люди, що я просто не уявляю, скільки їм треба заплатити, щоб вони продали свій голос. Якщо б влада купляла за гроші їхні голоси, то ще кілька таких голосувань, і депутатам більшості не буде за що пообідати в парламентському буфеті. Тут можна хіба що припустити розкладання деякими депутатами яєць у різні кошики, але не підкуп.
Залишається третя і найбільш імовірна версія. “Наша Україна” голосувала з прицілом на майбутні президентські вибори, оскільки 17 квітня Ющенко на хвилинку опинився у становищі фаворита боксерського поєдинку, який має право обирати собі майбутнього суперника. І його вибір зупинився на Януковичі як на найбільш, з його точки зору, слабшому.
Звичайно, Віктор Ющенко не Леннокс Льюїс, і останнє слово по кандидатурі на найвищу посаду в державі залишається все ж за владою, однак Кучма (чи хто там буде приймати рішення, можливо якась колективна таємна нарада всіх владних сил) також не Дон Кінг, набір боксерів, тобто, кандидатів, в нього не найкращий, тому він обиратиме наступника не згідно свого бажання, а, враховуючи його форму на момент вирішального бою. І поки рівнозначного Ющенку за рейтингом бійця у влади немає, лідер “Нашої України” зробив все, що було в його силах, аби збільшити можливості свого донецького тезки на титул претендента.
Все логічно і просто, тому й не викликає особливих заперечень, окрім заперечень морального характеру. Але про мораль наші вожді полюбляють більше говорити ніж її дотримуватись (або ж у них своєрідне поняття моралі), тому я розглядатиму ситуацію з їх погляду.
Так от, навіть з точки зору раціоналізму я б, на місці Ющенка, не робив такий вибір. Хотів би помилитися, але мені здається, що Віктор Андрійович наступив на ті самі граблі, про існування яких так полюбив останнім часом попереджати всіх навкруги. І я бачу на його лобі велику гулю, хоча багато хто мене переконує, що це просто збільшився мозок від великого розуму.
Визначеного наступника Кучми у влади немає. Однак коло претендентів не таке вже й широке і не таке вже таємне. Це (якщо взяти найширше коло) Кравченко, Кірпа, Литвин, Піскун, Тігіпко, Медведчук, Янукович. Навряд чи знайдеться якась нова людина поза цим колом, яка встигне за такий короткий час набрати необхідний для перемоги над Ющенком рейтинг. Власної Чечні у нас, слава Богу, немає, тому варіант появи українського Путіна малоймовірний.
Кравченко – не суперник. Попри прагнення великої частини суспільства сильної руки, народ в нас не любить міліціонерів і податківців (те саме стосується й Піскуна). А якщо додати ще й “агітматеріали” майора Мельниченка, “орлів” та історію про банду правоохоронців-перевертнів, то на більш ніж друге місце (з кінця, звичайно) цьому “орнітологу” годі сподіватися.
Невідомий загалу Кірпа – це теж несерйозно. І Мінтранс – не найкращий стартовий майданчик для президентської кампанії. Хіба що поїзди доставлятимуть кожного пасажира прямо під двері його квартири у багатоповерхівці. Але, оскільки це із галузі фантастики, то головному залізничнику світить лише “успіх” “озимих” та “майбутніх жінок”.
Литвин і Тігіпко хоч і мають непогані стартові майданчики, в кращому випадку можуть претендувати на бліді копії Ющенка. Вони не зможуть запропонувати нічого відмінного та кращого. Не додасть їм авторитету і спосіб, у який обидва посіли свої нинішні крісла. До того ж перший з цієї солодкої парочки також наслідив на плівках, а другий, окрім різноманітних грішків, що вилізуть на поверхню під час кампанії, ще й став громадянином України не за правом крові чи навіть ґрунту, а, так би мовити, в процесі натуралізації (народився у Молдові).
Залишаються Медведчук і Янукович.
Особисто я не бачу для Віктора Ющенка сенсу в тому, щоб “Наша Україна” віддала за програму уряду хоча б один голос. Хоча б тому, що простий математичний підрахунок свідчить – програма була б прийнята і без голосів опозиції, зате опозиція, яка за визначенням не повинна голосувати за урядові проекти (саме слово “опозиція” означає “проти”) залишилась би вірною своїм принципам.
Мені заперечать, що, якби опозиція розгорнула в парламенті потужну кампанію протидії прийняттю цієї програми, то “трудовики” з об’єднаними соціал-демократами також могли б наважитись на непослух вказівкам поки що чинного президента і не підтримати програму конкурента за звання претендента фіналу-2004. І я погоджуся з цими запереченнями, бо цей варіант був, на мою думку, цілком можливий. Тим більше якщо згадати досить різку критику урядової програми з боку голови фракції СДПУ (о) Леоніда Кравчука.
Але і в цьому випадку останнє слово залишилося б за президентом. Незатвердження парламентом програми уряду не тягне за собою його відставки. Відставляти ж Януковича Кучма явно поки що не збирається, тому все б, напевно, залишилось на своїх місцях з тією лише різницею, що прем’єр-міністр не мав би комфортних умов та мусив би обмежувати себе, готуючись до конкурсу “Містер кандидат від влади”.
Та Віктор Ющенко зробив все від нього можливе, щоб зійтися у президентському двобої саме зі своїм донецьким тезкою, надавши тому чудову можливість набрати найкращу серед інших претендентів форму. Тепер на протязі року Верховна Рада не має права відправити його у відставку, і Віктор Янукович може будувати свій стартовий майданчик всіма можливими засобами, не побоюючись протидії з боку опозицій та “друзів” по серпентарію “Парламентська більшість”.
Хто ж виступив промоутером Ющенка для майбутнього президентського бою?
Звідусіль лунає багато небезпідставних нарікань на оточення лідера “Нашої України”. Я теж не можу сказати, що мені все там подобається. Однак в цьому випадку, мені здається, Віктор Андрійович виніс рішення сам. І його промоутером виступила не якась особа чи група осіб, а ледь не тваринний страх Ющенка перед Медведчуком. Часом виглядає так, що Ющенко готовий навіть відмовитись від найвищої посади у державі за умови, що президентом не стане Медведчук.
Я далекий від того, щоб захищати Медведчука, однак зацикленість Ющенка на лідері об’єднаних соціал-демократів як на джерелі всеукраїнського зла, заважає йому побачити, що навколо є багато інших осіб нічим не кращих і не менш небезпечних. І зло в Україні не зникне з відстороненням Медведчука від впливу на суспільство, як не зникла і навіть не зменшилась корупція з втечею за кордон Лазаренка.
Великої відмінності між президентом Медведчуком чи президентом Януковичем я не бачу. Тут саме той випадок, коли важко обирати між двох лих краще, а Медведчук менш за все підходить на роль меншого зла. Хіба що у нас з’явиться український Пол Пот. У фантастичній ситуації (слава Богу, що такий вибір робити не доведеться), коли б у другому турі президентську посаду виборювали Медведчук і Янукович, я б проголосував за останнього з ірраціональних мотивів: кожен народ має свої символи у вигляді видатних осіб. І одним з таких символів українського народу є загиблий у комуністичних концтаборах поет-дисидент Василь Стус. Тому Медведчук, як людина, що брала участь у судовому процесі, який прирік Стуса на смерть (ув’язнення для хворого поета було рівнозначно смерті), не має морального права очолювати державу, за появу якої на карті світу заплатив своїм життям Василь Стус.
Але для президентського двобою я б, на місці Ющенка, вибрав би собі в суперники саме Медведчука. Не як менше зло, а як найслабшого з пари Медведчук-Янукович.
Прихильники поєдинку Ющенко-Янукович вважають другого зручним суперником, оскільки той має таку суттєву для претендента на президентське крісло пляму в своїй біографії як дві судимості за кримінальні злочини. Вада дійсно серйозна, але цю інформацію треба донести до кожного виборця, чого Ющенко до початку виборчої кампанії робити не буде, щоб Кучма не передумав з вибором наступника. А часу, відведеного на агітацію, може й не вистачити.
Але ж Медведчук також був засуджений. І те, що це в нього було в житті лише раз, і що він провів за гратами лише два з половиною місяці, і те, що він був виправданий, для президентської кампанії не має жодного значення. Навпаки, якщо Янукович не заперечуватиме темних сторінок своєї біографії, Медведчуку доведеться витратити чимало часу і коштів, щоб донести до кожного виборця задовге як для виборчого меседжу виправдання. До того ж це виправдання легко нівелюється описаними у книжці Дмитра Чобота “Нарцис” обставинами, за яких це виправдання відбулось.
Я беру на себе сміливість припустити, що, якби вибори пройшли чесно, найбільше голосів з владної обійми набрав би саме Янукович. Правда, цього доробку йому якраз би вистачило для другого місця з кінця, але ж ми всі розуміємо, що голоси рахуватимуться не так, як написано в Законі “Про вибори Президента України”. Та, оскільки в нинішній Україні фальсифікація на щастя має свої межі, чесно набрані голоси гратимуть не останню роль.
Саме Янукович має найкращі шанси здобути голоси тих громадян, які завжди голосують за владу (є такий феномен), оскільки найбільше (після президента, який висуватися не буде) з владою асоціюється у свідомості більшості громадян саме посада прем’єр-міністра. Посада голови адміністрації президента також не остання, але все ж не те. До того ж на Медведчука автоматично поширюватиметься вся недовіра народу до його шефа і всі негативи Кучми.
Щирих прихильників Медведчука серед пересічних громадян я майже не бачив. А от в Януковича такі прихильники є. У рідному Донбасі чимало виборців ставляться до нього як до суворого і часом несправедливого, але вправного господаря. Популяризуючи цей міф разом з пропагандою захисту інтересів регіонів, можна значно розширити свою електоральну базу особливо в тих регіонах (Схід і Південь України), де більшість громадян не вважає великим гріхом давню судимість за хуліганство. Інша справа – розкрадання державного майна чи організована злочинність.
Януковича більше ніж Медведчука вважають своїм проросійська частина електорату. Медведчуку, щоб донести до кожного русофіла свою позицію, потрібно голосно про це кричати, налаштовуючи тим самим проти себе проукраїнськи зорієнтованих, тоді як за Януковича агітує саме його донбаське походження, і в нього немає потреби часто дратувати проросійськими виступами виборців Правобережжя.
Обидва претенденти відомі всім українцям. Та, якщо Янукович людина відносно нова, то Медведчук вже встиг намозолити очі всій Україні. І ця відомість грає проти кандидата від влади, бо є у більшості негативною. Негативи ж Януковича населенню невідомі, і опозиції потрібно докласти чимало зусиль, щоб їх поширити. До того ж ці негативи менш вбивчі ніж негативи Медведчука (одна його участь у процесі Стуса автоматично забирає в нього всі голоси патріотично налаштованих виборців).
Не секрет, що для підняття популярності свого кандидата ближче до виборів влада всіма способами намагатиметься створити в народу ілюзію підвищення добробуту. На тлі стабільної економіки це нескладно зробити хоча б ціною виснаження резервів та масованих грошових виплат підвищених зарплат і пенсій. Негативні наслідки цього у найближчому майбутньому владу не хвилюватимуть, адже проявляться вони вже після виборів. Звичайно, що видиме підвищення добробуту люди віднесуть на рахунок прем’єр-міністра, а не голови президентської адміністрації.
Янукович краще за Медведчука уособлює ту “сильну руку”, прагнення якої, на жаль, в українському суспільстві залишається досить великим. “Сильні руки” бувають різними, тому всі спраглі авторитаризму все ж хочуть звести до мінімуму ймовірність самим потрапити під гарячу руку. Іншими словами, українські прихильники “сильної руки” прагнуть Піночета, а не Пол Пота. Медведчук – не Пол Пот, але його рука викликає насамперед асоціації з розправою над особистими ворогами, самодурством, необ’єктивністю, тоді як сильна рука Януковича асоціюється більше зі справами господарськими, а не політичними як рука Медведчука.
На жаль, схоже, що Віктор Ющенко також потрапив у полон цих асоціацій і не розуміє, що Янукович насправді нічим не кращий за Медведчука. І те, що він не виказує своєї ворожості до опонентів у кожному русі м’язів обличчя, зовсім не означає готовність прем’єр-міністра до хоча б більш менш цивілізованих способів боротьби.
Однак, як я вже писав, чесно відданих за претендента від влади голосів буде замало навіть для виходу у другий тур. Тому всім зрозуміло, що єдиним шансом на перемогу кандидата від влади є адмінресурс. І я переконаний, що Янукович застосує його більш ефективно ніж Медведчук.
Обираючи назву для своєї книжки про Медведчука, Дмитро Чобіт точно підкреслив особливість його характеру. Голова президентської адміністрації дійсно дуже сильно любить себе і не вміє приховувати своєї зневаги чи ненависті до опонентів чи навіть до тих, хто від нього залежить. Його прагнення влади маніакальне, небажання ділитися хоча б частинкою впливу проглядається неозброєним оком. Складається враження, що він отримує насолоду від застосування сили і робить це не тільки заради справи, але й щоб довести собі та іншим свою перевагу. Такою поведінкою він нажив собі багато ворогів у владних колах. У середовищі олігархів є чимало людей (наприклад, голова податкової адміністрації Кравченко), які не приховують своєї ненависті до лідера СДПУ (о), які бояться його приходу до влади, а тому з тяжким серцем погодяться скоріше на президентство Ющенка ніж Медведчука. Чужий, але не мстивий Ющенко є для них меншим злом.
Звичайно, вони прямо не надаватимуть Ющенкові підтримки і, якщо Медведчук буде визначений кандидатом від влади, змушені будуть піти до команди голови адміністрації президента. Однак працюватимуть вони там “як мокре горить”, не проявляючи належного ентузіазму. Останні парламентські вибори показали, як вміють чиновники, імітуючи бурхливу активність, саботувати розпорядження начальства.
На відміну від Медведчука, Янукович не має у владному середовищі ворогів. Лише недругів, які керуються у ставленні до Януковича такими мотивами як конкуренція та заздрість, але не страх. Тому навіть підконтрольні СДПУ (о) телеканали працюватимуть на кандидата від влади Януковича на повну потужність, бо, по-перше, Янукович для них є меншим злом ніж Ющенко, по-друге, ними не володіє одноосібно Медведчук, і, наприклад, його конкурент по партії Зінченко навряд чи ослухається наказу єдиного олігархічного штабу, дозволивши своєму “Інтеру” стати знаряддям примх Медведчука.
Прагнення Януковичем влади не є хворобливим, він не проти чимось другорядним поділитися, не забуваючи, звичайно, про свій клан. Він знає свою силу і не має необхідності демонструвати її кожну хвилину. Тому застосовує силу не для отримання насолоди, а лише в разі необхідності. Однак робить це не вагаючись і не менш жорстко й цинічно ніж Медведчук. У всякому разі на минулих парламентських виборах Донбас прославився такими порушеннями виборчого законодавства, таким свавіллям та розгулом криміналу, що навіть Медведчуку і не снилося. І Віктор Ющенко наївно, як мені здається, сподівається, що поведінка Януковича залишиться такою, якою вона є сьогодні. Під час президентських виборів ми всі побачимо справжнє обличчя “донецьких”, і воно навряд чи буде менш демонічним, ніж обличчя об’єднаних соціал-демократів.
______________________________________________________
* Є ще й четверта версія, висунута провідним політтехнологом “Нашої України” Ігорем Гринівим, про те, що це нібито Юлія Тимошенко, закликаючи до єдності опозиції, своїми аргументами так сильно вплинула на частину членів його фракції, що ті підтримали програму уряду. Ця версія є просто абсурдною, оскільки за програму уряду проголосували ті нашоукраїнці, які з часу переходу Тимошенко в опозицію до Кучми ніколи не були палкими прихильниками єдності опозиції, а навпаки, завжди підкреслювали відмінність “Нашої України” від опозиційної трійки. Натомість жоден з послідовних опозиціонерів, які не раз, навіть всупереч позиції Ющенка, брали активну участь у спільних з Тимошенко діях, не підтримав програми Януковича. Я сумніваюся, що сам Ігор Гринів вірить у висунуту ним версію. Мені здається, що тут ми маємо справу з нечесним прийомом, викликаним неприязню Гриніва до Тимошенко як до особи та/або як до політичного конкурента.
Відповіді
2003.05.12 | chytach
A jakshcho dodaty reformu? Mozhe, Jushch ne hoche buty "anglij-
s'koju korolevoju", a voliv by buty real'nym gospodarnykom (PM)? Todi rozkrutka Janukovycha mozhe buty korysnoju. Janukovych-prezydent zabespechyt' nedotorkanist' papiku (cherez kontrol' nad sylovykamy), a Jushch bude gospodariuvaty.P.S. Jmovirnist' reformy, IMHO, duzhe velyka, jakshcho Q ne bude napoliagaty na najbil'sh odioznyh polozhenniah. Komi i Soci duzhe v nij zacikavleni, bo najvyshcha vlada jim ne svityt', a v koalicijnomu uriadi vony mozhut' otrymaty real'nu vladu.
2003.05.12 | Правник
Угу (похмуро). Вірогідно (-)
2003.05.12 | Богдан
Можливо і так
Хоча в Медведчука кращі стартові умови, але в Януковича більший потенціал. Всі чомусь думають, що Янукович дурніший за Медведчука, бо останній корчить з себе всемогутнього володаря, а Янукович вдає провінціального мафіозю. Але все це напускне.Щоб побачити реальне співідношення можливостей треба судити по ділах. Медведчук так і не встиг закріпитися на 100 % в якомусь регіоні і зробити його базою. В Закарпатті його по більшій мірі матюкають ніж поважають. Янукович же в Донбасі справді зумів задурити людям голову. І потім треба згадати про провал політтехнологів Медвидчука. Чесно кажучи дурнішого піару ніж фальшиві листи Ющенка я ще не зустрічав. Якщо б Медвидчук продовжував в такому ж дусі, то перемога Ющенкові забезпечена. Янукович таких дурниць робити не буде, а швидше буде виставляти Ющенка ідіотом, як він це зробив при голосуванні за його програму.
Так що, можливо, Медвидчук і справді слабший суперник.
2003.05.12 | Олександр
Re: Можливо і так
Богдан пише:>Хоча в Медведчука кращі стартові умови,
У Медведчука взагалі ніяких умов нема.
>але в Януковича більший потенціал.
Згоден. Янукович - єдиний персонаж із того кагалу, якому взагалі може хоч щось світити.
>Всі чомусь думають, що Янукович дурніший за Медведчука,
Я так не думаю.
>Медведчук так і не встиг закріпитися на 100 % в якомусь регіоні і >зробити його базою.
Ото ж.
>Янукович же в Донбасі справді зумів задурити людям голову.
Я давно звертав увагу на те, що славетний адмінресурс вже почав ставати міфом. Янукович зіграв на місцевому патріотизмі, що і зрозуміло.
Але є два нюанси:
1) Яку реальну користь отримали донеччани від того, що "їхній" очолив уряд ? Чи не буде наслідком задурення розчарування: мовляв, обіцяв золоті гори, а на практиці отримали дулю з маком ?
2) Де ще крім Донецька Янукович має вплив і авторитет ? Для порівняння, Ющенко - це Захід, Північ і Центр.
>І потім треба згадати про провал політтехнологів Медвидчука.
І повну відсутність висновків з того провалу.
>Чесно кажучи дурнішого піару ніж фальшиві листи Ющенка я ще не >зустрічав.
Це ще не повний абзац. Он всім нам відома ктирфа пояснювала результат НУ на останніх виборах тим, що (присядьте, бо впадете) організатори виборчої кампанії СДПУ(о) надрукували купу листівок НУ і обклеїли ними всі київські таксі. І вона навіть пропонує рецепт перемоги СДПУ(о): обклеїти листівками баки для сміття. Але друкувати знову ж таки листівки НУ...
>Якщо б Медвидчук продовжував в такому ж дусі, то перемога Ющенкові >забезпечена. Янукович таких дурниць робити не буде,
Чому це ?
>а швидше буде виставляти Ющенка ідіотом, як він це зробив при >голосуванні за його програму.
Ця сама програма - капкан для Януковича: хочеш "поруліть" - вперед. Але тепер вся відповідальність за провал - на тобі. І тепер йому доведеться думати про те, як би себе не виставити ідіотом.
А Ющенку потрібно, щоб до президентських виборів саме у нього була репутація найуспішнішого прем'єра...
>Так що, можливо, Медвидчук і справді слабший суперник.
Медведчук - взагалі не суперник.
2003.05.12 | vujko
Яку реальну користь отримали донеччани від того, що "їхній"
Олександр пише:>
> >Янукович же в Донбасі справді зумів задурити людям голову.
> Я давно звертав увагу на те, що славетний адмінресурс вже почав ставати міфом. Янукович зіграв на місцевому патріотизмі, що і зрозуміло.
>
> Але є два нюанси:
> 1) Яку реальну користь отримали донеччани від того, що "їхній" очолив уряд ? Чи не буде наслідком задурення розчарування: мовляв, обіцяв золоті гори, а на практиці отримали дулю з маком ?
То дужe залeжить вiд того, кого з донeччан Ви маeтe наувазi. Як Ви прокомeнтуeтe цифри з статтi видаткiв бюджeту на 2003 рiк?
тис. грн.
Реструктуризація 657 000,0
вугільної та
торфодобувної
промисловості
Державна підтримка 830 000,0
вугледобувних
підприємств на
часткове покриття
витрат із
собівартості
продукції
Державна підтримка 1 100 895,8
будівництва та
технічного
переоснащення
підприємств з
видобутку кам'яного
вугілля, лігніту
(бурого вугілля)
і торфу
2003.05.15 | Богдан
Re: Можливо і так
Олександр пише:> У Медведчука взагалі ніяких умов нема.
Є два загальнонаціональні канали ТБ. Це 80 % всього українського телебачення. Якщо це відсутність умов, то я не знаю що таке умови
> Але є два нюанси:
> 1) Яку реальну користь отримали донеччани від того, що "їхній" очолив уряд ? Чи не буде наслідком задурення розчарування: мовляв, обіцяв золоті гори, а на практиці отримали дулю з маком?
Ви не враховуєте донецьку специфіку. Там так довго звикли до животіння, що будь-яке подешевшання горілки перед виборами буде сприйнято, як економічне чудо
> 2) Де ще крім Донецька Янукович має вплив і авторитет ? Для порівняння, Ющенко - це Захід, Північ і Центр.
Ще він має авторитет в Росії та Півдні України.
>Якщо б Медвидчук продовжував в такому ж дусі, то перемога Ющенкові >забезпечена. Янукович таких дурниць робити не буде,
> Чому це ?
Бо Янукович мудріший і в нього немає ненависті до Ющенка. Тому він буде діяти тверезо без намагань тупо облити Ющенка брудом.
> Ця сама програма - капкан для Януковича: хочеш "поруліть" - вперед. Але тепер вся відповідальність за провал - на тобі. І тепер йому доведеться думати про те, як би себе не виставити ідіотом.
Створити видимість успішних реформ на короткий період не так вже і складно. Юля тільки трошки притиснула хвоста олігархам і гроші в бюджет потекти рікою. Для того щоб створити цю видимість тим злодіям требе всього лише якийсь час потерпіти і не красти.
> А Ющенку потрібно, щоб до президентських виборів саме у нього була репутація найуспішнішого прем'єра...
Саме це Янукович буде руйнувати. І зруйнувати це не дуже складно. Див вище сказане плюс телевізійна пропаганда.
> Медведчук - взагалі не суперник.
Занадто самовпевнено. Для того, щоб так говорити, потрібно хоч раз його перемогти. Поки що Ющенкові цього не вдалося.
2003.05.15 | Михайло Свистович
Re: Можливо і так
Богдан пише:> Олександр пише:
>
> > 2) Де ще крім Донецька Янукович має вплив і авторитет ? Для порівняння, Ющенко - це Захід, Північ і Центр.
>
> Ще він має авторитет в Росії та Півдні України.
Ющенко?
>
> Бо Янукович мудріший і в нього немає ненависті до Ющенка. Тому він буде діяти тверезо без намагань тупо облити Ющенка брудом.
В Ющенка також, на жаль, немає ненависті до Януковича, і він не намагатиметься облити його брудом.
2003.05.12 | 123
Згоден щодо версії голосування НУ за програму
Щодо Януковича... Я теж вважаю, що ідеї "Янукович -- очевидно найслабший" є неправильні і безпідставні. Янукович видається мені сильним кандидатом, одним з найсильніших.Але хто є незручнішим для Ющенка -- Янукович чи хтось інший -- то є дуже складне питання. Я згоден з більшістю Ваших аргументів на користи сили Януковича, але можна назбирати багато аргументів і на користь Медведчука. Скажімо, у великих містах Сходу і Півдня Медведчук має сталий електорат, і може навіть -- тенденцію до його розширення. Тут є багато людей, які не сприймають кримінальника (Януковича), але готові сприйняти будь-якого "центриста" від влади (Медведчука, Кирпу...). А хто такий Стус -- більшість з них не сильно переймається. Боротьба ж йде саме за цих виборців -- за національно-свідомих вже ніхто не бореться, з ними все зрозуміло. До того ж -- в Медведчука є медіаресурс, якого нема і не буде в Януковича. В Медведчука є сильна партія і команда, здатна визнавати власні помилки (що не так вже й мало). В Януковича нічого такого нема.
Тобто щодо зручності суперника -- тут все ду-у-уже складно. Я схильний довіряти технологам Ющенка щодо тактики в цьому питанні -- бо чому б їм не довіряти?
2003.05.12 | Shooter
Погоджуюсь
Януковичу достатньо двох "родових плям": прізвища і кримінального минулого (чуть не написав - майбутнього . Не кажучи про те, що і "данєцкість" навіть для хахляцького електорату є малопривабливою.Інша річ, що Мудведчук, судячи зі всього, буде, виглядає, "допомагати" Януковичу - але то таке.
Серед 4 (вбовтали - 5) реальних бандюківських кандидатів: Мудведчук, Янукович, Тігіпко, Литвин і нєізвєстний, Янукович як такий (без ПМ-ства) - однозначно найслабший. ПМ-ство ж, в принципі, оружіє обоюдоостроє - може дати зо 3-5%, а може навпаки - їх позбавити (скажімо, відставкою в потрібний момент чи медіальним мочіловим). Хоча у випадку Януковича швидше дасть тих пару процентів. Котрих, проте, все одно не вистачить для 2-го місця в першому турі.
А от якби ПМ-ом був Мудведчук - його шанси би були вищі. Інфо про те, що Мудведчук обіцяє папіку - "сдєлай ПМ-ом (скажімо, навесні 2004) - і всьо будєт путьом" - ходять давно. Тому "підтримання меншого зла" НУ є цілком логічним.
2003.05.12 | Михайло Свистович
Re: Не погоджуюсь
Shooter пише:> Януковичу достатньо двох "родових плям": прізвища і кримінального минулого (чуть не написав - майбутнього . Не кажучи про те, що і "данєцкість" навіть для хахляцького електорату є малопривабливою.
Прізвище в нього нормальне. Кримінальне минуле є й у Медведчука. "Данєцкість" не є непривабливою на Сході.
>
> Серед 4 (вбовтали - 5) реальних бандюківських кандидатів: Мудведчук, Янукович, Тігіпко, Литвин і нєізвєстний, Янукович як такий (без ПМ-ства) - однозначно найслабший. ПМ-ство ж, в принципі, оружіє обоюдоостроє - може дати зо 3-5%, а може навпаки - їх позбавити (скажімо, відставкою в потрібний момент чи медіальним мочіловим).
ПМ-ство в нього є І воно не стільки додає голосів, скільки дає можливість будувати стартовий майданчик.
>
> А от якби ПМ-ом був Мудведчук - його шанси би були вищі. Інфо про те, що Мудведчук обіцяє папіку - "сдєлай ПМ-ом (скажімо, навесні 2004) - і всьо будєт путьом" - ходять давно. Тому "підтримання меншого зла" НУ є цілком логічним.
Я не бачу у написаному Вами аргументів на користь Медведчука як меншого зла.
2003.05.12 | Shooter
Пертися - любите. ;)
Михайло Свистович пише:> Shooter пише:
> > Януковичу достатньо двох "родових плям": прізвища і кримінального минулого (чуть не написав - майбутнього . Не кажучи про те, що і "данєцкість" навіть для хахляцького електорату є малопривабливою.
>
> Прізвище в нього нормальне.
Мало-що не Рабінович.
> Кримінальне минуле є й у Медведчука.
В Мудведчука не було двох ходок.
>"Данєцкість" не є непривабливою на Сході.
Не Сходом єдиним. Мудведчук же ж мав гомогенну підтриму на Сході і Півдні, і, частково, в центрію
> > Серед 4 (вбовтали - 5) реальних бандюківських кандидатів: Мудведчук, Янукович, Тігіпко, Литвин і нєізвєстний, Янукович як такий (без ПМ-ства) - однозначно найслабший. ПМ-ство ж, в принципі, оружіє обоюдоостроє - може дати зо 3-5%, а може навпаки - їх позбавити (скажімо, відставкою в потрібний момент чи медіальним мочіловим).
>
> ПМ-ство в нього є І воно не стільки додає голосів, скільки дає можливість будувати стартовий майданчик.
Тавтоложите.
> > А от якби ПМ-ом був Мудведчук - його шанси би були вищі. Інфо про те, що Мудведчук обіцяє папіку - "сдєлай ПМ-ом (скажімо, навесні 2004) - і всьо будєт путьом" - ходять давно. Тому "підтримання меншого зла" НУ є цілком логічним.
>
> Я не бачу у написаному Вами аргументів на користь Медведчука як меншого зла.
То Ви не бачите.
Ще додам: в Мудведчука харизми буде побільше, як в Януковича. Про решту писав 123: в Януковича, на відміну від Мудведчука, відсутні масс-медіа і "власний" адміністративний ресурс.
Резюме: обіграти Януковича є набагато легше, ніж обіграти Мудведчука.
2003.05.12 | Михайло Свистович
Re: Не більше за Вас
Shooter пише:>
> Мало-що не Рабінович.
Мало що не Шухевич, Кубійович, Андрухович, Свистович
Якщо вже говорити про Рабіновича, то згадайте маму Медведчука з книжки того ж Чобота. Точніше, її по-батькові. У всякому разі я ще не зустрічав пересічних громадян, в яких би виникала підозра щодо національності Януковича
>
> В Мудведчука не було двох ходок.
Це не грає великої ролі скільки ходок
>
> Не Сходом єдиним. Мудведчук же ж мав гомогенну підтриму на Сході і Півдні, і, частково, в центрію
Але в Медведчука немає навіть Донецька
>
> Тавтоложите.
Цитую сам себе Ви ж не заперечили
>
> То Ви не бачите.
І більшість читачів, як Ви бачите, також
>
> Ще додам: в Мудведчука харизми буде побільше, як в Януковича. Про решту писав 123: в Януковича, на відміну від Мудведчука, відсутні масс-медіа і "власний" адміністративний ресурс.
Янукович набуває харизми з кожним днем. А про медіа почитайте мою відповідь 123: Медведчук конкуруватиме не з Януковичем, а хтось один з них з Ющенком. Решта ж (і їхні медіа) працюватимуть на цього одного
>
> Резюме: обіграти Януковича є набагато легше, ніж обіграти Мудведчука.
Резюме помилкове
2003.05.12 | Shooter
Одним словом - залишимося при своїх ;) (-)
2003.05.12 | Михайло Свистович
Re: Згоден щодо версії голосування НУ за програму
123 пише:>
> Скажімо, у великих містах Сходу і Півдня Медведчук має сталий електорат, і може навіть -- тенденцію до його розширення. Тут є багато людей, які не сприймають кримінальника (Януковича), але готові сприйняти будь-якого "центриста" від влади (Медведчука, Кирпу...). А хто такий Стус -- більшість з них не сильно переймається.
Стус в цьому регіоні дійсно ні до чого. Але ж Медведчук теж кримінальник. І з точки зору політтехнології зовсім неважливо, що судимість в нього одна, і що його потім виправдали. Головне, що факт засудження був. А там хай виправдовується, тим більше, що Чобіт гарно описав, як його виправдали.
123 пише:
>
> в Медведчука є медіаресурс, якого нема і не буде в Януковича.
Ви не зрозуміли. Янукович не конкуруватиме з Медведчуком. Хтось один з цих двох конкуруватиме з Ющенком. І всі медіа-ресурси працюватимуть на того, хто конкуруватиме з Ющенком
123 пише:
>
> В Медведчука є сильна партія і команда, здатна визнавати власні помилки (що не так вже й мало). В Януковича нічого такого нема.
Як це нема? В нього також є партія, яка нарощує сили з кожним днем. І помилки здатна визнавати не менше ніж партія Медведчука. До того ж Медведчук не те що не прислухається, а ображається на тих зі своєї партії, хто здатний визнавати помилки.
>
> Я схильний довіряти технологам Ющенка щодо тактики в цьому питанні -- бо чому б їм не довіряти?
Перечитайте ще раз мою статтю Я там написав, що в цьому випадку, на відміну від інших, Ющенко найменше прислухався до своїх політтехнологів. Я не скажу точно які там розклади, я не знаю думок всіх політтехнологів, але ду-у-уже багато з них вважають Януковича небезпечнішим.
2003.05.12 | chytach
Meni tezh ochevydno, shcho v Janukovycha shansy znachno bil'shi,
nizh u Medvedchuka. Bil'she togo, ja vvazhaju ce nastil'ky ochevydnym, shcho ne dumaju, bucimto Jushch maje jakis' iliuziji shchodo c'ogo. Os' tomu ja i zaproponuvav u poperedn'omu postyngu bil'sh glyboku prychynu. Os' napryklad, jak Vam take: Jushch i Jan. domovliajut'sia1). Ne topyty odyn odnogo do vyboriv;
2). Vyjty vdvoh do 2-go turu i prvesty jogo chesno;
3). Peremozhenyj staje PM-om.
Jak na mene, ce optymal'nyj plan. Dlia chogo stavyty vse na kon: abo pan, abo propav (ne til'ky sam, ale j vsia Ukrajina). Dumaju, ce bulo b v styli Jushchenka. Dodam, shcho polityka je vydbyttiam balansu syl. Ne dumaju, shcho mozhna vse vyrishyty vyhodiachy lyshe z osobystyh interesiv, vidsunuvshy donec'kyh na zadvirky. A ot Mudvedchuka, IMHO, vidsunuty mozhna (ce moje osobyste vidchuttia rozkladu politychnyh syl).
2003.05.12 | Михайло Свистович
Re: Meni tezh ochevydno, shcho v Janukovycha shansy znachno bil'shi,
chytach пише:> Os' napryklad, jak Vam take: Jushch i Jan. domovliajut'sia
> 1). Ne topyty odyn odnogo do vyboriv;
> 2). Vyjty vdvoh do 2-go turu i prvesty jogo chesno;
> 3). Peremozhenyj staje PM-om.
> Jak na mene, ce optymal'nyj plan.
Абстрагуючись від того, що навіщо нам президент Ющенко, якщо прем"єром буде Янукович, скажу одне: чесності від Януковича не дочекаєтесь
2003.05.12 | chytach
Ja b tezh hotiv, shchob "vs'o bulo chotko", ale zh je realii, z
jakymy ne mozhna ne rahuvatysia. Ja ot ne ujavliaju sobi, jak mozhna vykynuty z polityky najbil'sh mogutniu finansovo-promyslovu grupu i vberegty Ukrajinu vid velykyh nebezpek. Nevzhe Vy dumajete, shcho donec'ki budut' movchky napovniuvaty biudzhet, a Julia, Poroshenko, Pynzenyk i in. budut' jogo dilyty?Chomu ja vvazhaju, shcho Mud.(o) mozhna "kynuty"? - Bo cia kumpanija sydyt' vykliuchno na rozpodili groshovyh potokiv. A donec'ki - i pro ce kazav sam Jushch - ce promyslovist' kategoriji "A" i, zgidno z Marksom, vony je "sol' zemli", tobto real'ni haziaji zhyttia v Ukrajini. Ne dumaju, shcho jih vlashtujut' drugoriadni roli.
2003.05.13 | Shooter
Re: Ja b tezh hotiv, shchob "vs'o bulo chotko",
chytach пише:> Chomu ja vvazhaju, shcho Mud.(o) mozhna "kynuty"? - Bo cia kumpanija sydyt' vykliuchno na rozpodili groshovyh potokiv. A donec'ki - i pro ce kazav sam Jushch - ce promyslovist' kategoriji "A" i, zgidno z Marksom, vony je "sol' zemli", tobto real'ni haziaji zhyttia v Ukrajini. Ne dumaju, shcho jih vlashtujut' drugoriadni roli.
В них виходу просто немає інакшого. Вони відверто слабенькі в Києві. Де, як виявляється, гроші - далеко не головне. Так само, поза Донецьком їхній впливі - мізерний.
Звичайно, якщо бандюки домовляться на одному кандидатові - Ющу доведеться дещо важче. Проте...проте виглядає, що якщо (підкреслюю - якщо) і домовляться, то лише "натроіх" - данєцкі-абрєзані-Пінчук. З іншого боку, всі перераховані, як шакали - прекрасно знають, що "друган" за кусок кістки загризе. А от з Ющем - домовитися можна.
2003.05.14 | chytach
Chy ne vydajet'sia Vam, shcho Vy navely najperekonlyvishyj arg(+
ument na koryst' parlaments'koji respubliky (PR)? IMHO, golovna ideja PR poliagaje v tomu, shchoby vsi politychni syly maly vladu proporcijnu jihnij vazi. Inakshe postijna vijna proty vlady tyh iz nyh, shcho zalyshylysia poza vladoju. U ciomu sensi prezydents'ke pravlinnia najgirshe z mozhlyvyh: 100% vlady mozhe oderzhaty syla, real'na vaga jakoji skladaje kil'ka(nadciat') procentiv. U ciomu vypadku politychna kryza nemynucha. Ce my bachymo zaraz i mozhemo pobachyty u majbutniomu, jakshcho vsiiu vladu oderzhat' syly, jaki korystujut'sia pidtrymkoju menshosti (Jushch+Julia, napryklad).2003.05.14 | Михайло Свистович
Re: Ja b tezh hotiv, shchob "vs'o bulo chotko", ale zh je realii, z
chytach пише:> jakymy ne mozhna ne rahuvatysia.
Я не є прихильником культу Святого Ющенка. Тому для мене не є самоціллю, щоб він став президентом чи прем"єром. Мене цікавить, якою буде Україна при його президентстві чи прем"єрстві. При президентстві Януковичі прем"єр Ющенко багато користі не принесе. Сам же Ющенко говорить, що в іншій системі багато хто з нинішніх можновладців були б інакшими. От і Ющенко буде інакшим при президентстві Януковича.
Nevzhe Vy dumajete, shcho donec'ki budut' movchky napovniuvaty biudzhet, a Julia, Poroshenko, Pynzenyk i in. budut' jogo dilyty?
А чому б і ні? Порошенко теж наповнюватиме бюджет. Чи його бізнес буде звільнений від податків?
>
> Chomu ja vvazhaju, shcho Mud.(o) mozhna "kynuty"? - Bo cia kumpanija sydyt' vykliuchno na rozpodili groshovyh potokiv. A donec'ki - i pro ce kazav sam Jushch - ce promyslovist' kategoriji "A" i, zgidno z Marksom, vony je "sol' zemli", tobto real'ni haziaji zhyttia v Ukrajini. Ne dumaju, shcho jih vlashtujut' drugoriadni roli.
Мене не цікавить, що влаштовує донецьких. Може ще в Кучми запитати, що його влаштовує? Ця "сіль землі", між іншим, має від перерозподілу коштів (закриття шахт) не менше ніж від виробництва. Вони також сидять на деяких грошових потоках і не проти сісти й н інші.
2003.05.14 | chytach
Shanovnyj, ja zh vzhe skazav, shcho ne zaperechuvav by naj-(+)
krashchym mozhlyvym variantam. Ale je tverdzhennia, jake nihto shche ne sprostuvav, shcho "polityka - ce koncentrovana ekonomika". My obgovoriujemo personal'ni jakosti Janukovycha, a treba obgovoriuvaty ti syly, jaki vin predstavliaje: ISD i Ahmetov (AFAIK). Ce mil'jardy dolariv. Poroshenko zh operuje mil'jonamy - tobto 3 poriadky riznyci.Vy kazhete, Vam bajduzhe. A chy bajduzhe ce donec'kym? - zapytannia rytorychne.
Skazhete, nu i nehaj sobi pov....t'sia zi zlosti. Ale zh promyslovist' grupy "A" - ce ne zabavky.
Os' scenarij: (vlada nalezhyt' lyshe NU i Juli).
1). Sered zymy prypyniajet'sia vidvantazhennia vugillia spozhyvacham (za nesplatu) - majzhe vsia Ukrajina bez tepla i svitla;
2). Metalurgijni pidpryjemstva perestajut' prodavaty valiutu na birzhi, a hovajut' v offshorah (kazhut', nemaje popytu na stal') - pochynajet'sia shvydke padinnia kursu hryvni;
3). Cherez nestachu koshtiv robitnykam ne splachujet'sia zarobitna platnia - vony jdut' (chy jih jdut') marshem na Kyjiv z vymogoju dostrokovyh perevyboriv.
Skazhete, majachnia? A jak bulo usunuto Kravchuka?
Osobysto vvazhaju, shcho orijentacija Jushcha na sojuz z "donec'kymy" je jedyno pravyl'nym rishenniam. Tak, budemo maty napiv-bandyts'ky vlady - ce vzhe 50%-nyj progres . I ne bachu nijakoji rady ciomu: Ukrajina na s'ogodni taka, jaka je - i z cym treba rahuvatys'. A dumkoju bagatije - sami znajete hto.
2003.05.14 | Михайло Свистович
Re: Shanovnyj, ja zh vzhe skazav, shcho ne zaperechuvav by naj-(+)
chytach пише:> krashchym mozhlyvym variantam.
Ваш варіант нічим не відрізняється від того, що є зараз.
>
> Vy kazhete, Vam bajduzhe. A chy bajduzhe ce donec'kym? - zapytannia rytorychne.
Я вже сказав: "Мене не цікавить думка донецьких, дніпропертровських, Банкової тощо". Їх місце - кого за гратами, кого на смітнику історії.
>
> Os' scenarij: (vlada nalezhyt' lyshe NU i Juli).
>
> 1). Sered zymy prypyniajet'sia vidvantazhennia vugillia spozhyvacham (za nesplatu) - majzhe vsia Ukrajina bez tepla i svitla;
Якщо при цьому порушені закони, ті, хто їх порушує, сідають за грати.
Або такий варіант: береться на Заході кредит, закуповується вугілля і починається дослідження законності приватизації донецькими того, чим вони володіють
> 2). Metalurgijni pidpryjemstva perestajut' prodavaty valiutu na birzhi, a hovajut' v offshorah (kazhut', nemaje popytu na stal') - pochynajet'sia shvydke padinnia kursu hryvni;
Правоохоронні органи шукають валюту в офшорах і садять за грати металургів, які її там приховали
> 3). Cherez nestachu koshtiv robitnykam ne splachujet'sia zarobitna platnia - vony jdut' (chy jih jdut') marshem na Kyjiv z vymogoju dostrokovyh perevyboriv.
Скільки років в нас не сплачувалась зарплата, але велелюдних маршів на Київ не спостерігалось
>
> Skazhete, majachnia? A jak bulo usunuto Kravchuka?
Кравчука усунуто не було. Ви сплутали президента з прем"єром
>
> Osobysto vvazhaju, shcho orijentacija Jushcha na sojuz z "donec'kymy" je jedyno pravyl'nym rishenniam. Tak, budemo maty napiv-bandyts'ky vlady - ce vzhe 50%-nyj progres .
Дякую. Ми це вже їли
2003.05.14 | chytach
1). Vy ce ser'jozno?(+)
Кравчука усунуто не було. Ви сплутали президента з прем"єром2). Shanovnyj, Vy vydajete bazhane za dijsne. Podyvit'sia na nashi sudy i pravoohoronni organy. Nevzhe Vy dumajete, shcho Jushch matyme nad nymy bil'shu vladu, nizh grubyj $? Shcho vin mozhe zrobyty (Jushch) - vidpravyty u vidstavku? A za kil'ka tysiach chy mil'joniv (v zalezhnosti projaki groshi jde mova) znyshchyty dokazy/svidkiv - nevzhe Vy vvazhajete ce nemozhlyvym lyshe tomu, shcho pominialasia kil'ka personalij nagori - nahaj najvazhlyvishyh?
3). Zgal'na vidpovid': Vy duuuzhe nedoociniujete vladu groshej. U jakosti prykladu navedu epopeju z Juleju: sam Q nichogo ne zmig z neju zrobyty; nevzhe Vy dumajete Jushch bude krutishyj za Q?
2003.05.14 | Михайло Свистович
Re: Так (-)
2003.05.12 | технолог
Невеличкий варіант сценарію у підтримку М.С.
Діючий Президент раптом втрачає здатність виконувати свої обов'язки. Варіанти різні - стан здоров'я, навіть до повної його втрати примусово або природньо(такий буде вигляд), традиційна автокатастрофа, звинувачення з боку Лазаренка, якого наче ближчим часом збираються ввезти в Україну, а потім знову вивезти... можлива купа інших варіантів, залежить від фантазії та рівня виконавців.Хто виконує після цього обов'язки Президента? Зрозуміло - хто...
І оцей В.О. стає батьком нації, який підвищив життєвий рівень у рази, різко просунувся або в Росію, або в Європу, залежно від того, хто краще підтримує...
Батько нації вистроїть всих губернаторів (а щонайменше два найгірших ВЖЕ дрочать жопу), губернатори вистроять весь адмінресурс та медіа...
А далі вже все накатано з минулих виборів...
І отримає В.А.Ю. аж свої чергові 30%, далі продуктивно очолюючи опозицію...
А от які далі будуть оці три крапки, залежить саме од того, чи нарешті зрозуміють "очільники" опозиції, що з "пацанами" не граються, а розмовляють "па панятіям". Тільки таку мову вони розуміють, бо "кінуть лоха - нє западло"...
2003.05.12 | 123
Re: Згоден щодо версії голосування НУ за програму
Михайло Свистович пише:> 123 пише:
> >
> > Скажімо, у великих містах Сходу і Півдня Медведчук має сталий електорат, і може навіть -- тенденцію до його розширення. Тут є багато людей, які не сприймають кримінальника (Януковича), але готові сприйняти будь-якого "центриста" від влади (Медведчука, Кирпу...). А хто такий Стус -- більшість з них не сильно переймається.
>
> Стус в цьому регіоні дійсно ні до чого. Але ж Медведчук теж кримінальник. І з точки зору політтехнології зовсім неважливо, що судимість в нього одна, і що його потім виправдали. Головне, що факт засудження був. А там хай виправдовується, тим більше, що Чобіт гарно описав, як його виправдали.
Ну не сприймається Медведчук як криминальник. Не знаю чому. Але не сприймається. Може тому, що про кримінальність Медведчука стало відомо вже тоді, коли всі й так знали -- хто такий Медведчук. Політик, демократ, центрист, соціал-демократ, не-комуніст. А тут з*явився Янукович. Ніхто його не знає. Хто такий Янукович? А, кримінальник. І все. Отака логіка, розумієте. А може й інша. Не знаю...
> 123 пише:
> >
> > в Медведчука є медіаресурс, якого нема і не буде в Януковича.
>
> Ви не зрозуміли. Янукович не конкуруватиме з Медведчуком. Хтось один з цих двох конкуруватиме з Ющенком. І всі медіа-ресурси працюватимуть на того, хто конкуруватиме з Ющенком
Ну не працюватимуть медіаресурси СДПУо на Януковича так, як вони б працювали на Медведчука!
> 123 пише:
> >
> > В Медведчука є сильна партія і команда, здатна визнавати власні помилки (що не так вже й мало). В Януковича нічого такого нема.
>
> Як це нема? В нього також є партія, яка нарощує сили з кожним днем. І помилки здатна визнавати не менше ніж партія Медведчука. До того ж Медведчук не те що не прислухається, а ображається на тих зі своєї партії, хто здатний визнавати помилки.
Ви ж самі знаєте, що нема в нього патрії. Регіони -- це друга НДП. ЇЇ немає ніде, окрім Донецьку і рай- та обладміністрацій по країні. А СДПУо -- це серйозний партійний проект, який серйозно будують вже 5 років.
Те, що Медведчук не прислуховується -- характерихує Медведчука. А я кажу про характеристику партії чи команди.
> >
> > Я схильний довіряти технологам Ющенка щодо тактики в цьому питанні -- бо чому б їм не довіряти?
>
> Перечитайте ще раз мою статтю Я там написав, що в цьому випадку, на відміну від інших, Ющенко найменше прислухався до своїх політтехнологів.
Вам, звичайно, видніше, що Ви написали . Але я так зрозумів -- Вм написали, що Ющенко сам ПРИЙМАВ РІШЕННЯ, що не є те ж саме, що "ні до кого не прислухався". Очевидно, аналіз ситуації він робив не сам. І ті люди з близького його оточення, які проголосували за програму уряду, з ним, очевидно, погодились.
> Я не скажу точно які там розклади, я не знаю думок всіх політтехнологів, але ду-у-уже багато з них вважають Януковича небезпечнішим.
Цілком зрозуміло -- мені він теж здається набагато серйознішим, ніж, скажімо, це здається Шутеру. Але однозначно тут важко щось сказати -- як і писав в попередньому дописі.
В Медвудчука є ще зв*язки в Москві, до речі. Яких нема в Януковича.
Навіть такий момент. З одного боку, НУ вигідно, щоб суперник від влади визначився якнайпізніше. Тоді він не встигне накопичити сили. З іншого боку -- вигідно знати його ім*я якомога раніше, щоб встигнути приготуватися до нього якнайкраще. Причому останнє, можливо, навіть вигідніше. От НУ зробила Януковчиа кандидатом №1. І вже почала боротися з ним як суперником на виборах від влади. Вже готується. Але ж Медведчук, Тигіпко та інші ще змагаються. Вони не включають свої ресурси на боці Януковича, а навпаки -- активно мочать його, щоб спихнути його з місця кандидата №1. Якщо Янукович втримається (а він втримається, за підтримки НУ) -- що матимемо в остатку, перед виборами: Янукович, якого замочили всі його друзі-конкуренти, і НУ, повністю готові до виборів проти Януковича.
Тобто варіантів стільки і таких складних -- що висновки робити дуже важко...
2003.05.12 | Михайло Свистович
Re: Згоден щодо версії голосування НУ за програму
123 пише:>
> Ну не сприймається Медведчук як криминальник. Не знаю чому. Але не сприймається. Може тому, що про кримінальність Медведчука стало відомо вже тоді, коли всі й так знали -- хто такий Медведчук. Політик, демократ, центрист, соціал-демократ, не-комуніст. А тут з*явився Янукович. Ніхто його не знає. Хто такий Янукович? А, кримінальник. І все. Отака логіка, розумієте. А може й інша. Не знаю...
Вами не сприймається чи людським загалом? Отож До того ж, повірте, зробити Медведчука кримінальником для політтехнологів - справа техніки. Не сприймався - так буде сприйматися
>
>
> Ну не працюватимуть медіаресурси СДПУо на Януковича так, як вони б працювали на Медведчука!
Це Зінченко не працюватиме? Та він може ще й краще працюватиме на Януковича ніж на Медведчука. До того ж не сильно тим медіа і вірять. Згадайте минулі вибори.
>
>
> Ви ж самі знаєте, що нема в нього патрії. Регіони -- це друга НДП. ЇЇ немає ніде, окрім Донецьку і рай- та обладміністрацій по країні. А СДПУо -- це серйозний партійний проект, який серйозно будують вже 5 років.
Ні, це Ви знаєте. А я знаю, що вже не тільки в Донецбку. І те, і друге - це влада. А влада є всюди. Сьогодні позапартійна, а завтра - Регіони. До того ж на з"їзді ПРУ було чимало представників влади з усієї України. Наприклад, Боделан.
>
> Те, що Медведчук не прислуховується -- характерихує Медведчука. А я кажу про характеристику партії чи команди.
Команда не може працювати всупереч лідеру на користь тому ж лідеру.
>
> Вам, звичайно, видніше, що Ви написали . Але я так зрозумів -- Вм написали, що Ющенко сам ПРИЙМАВ РІШЕННЯ, що не є те ж саме, що "ні до кого не прислухався". Очевидно, аналіз ситуації він робив не сам.
Ой боюсь, що сам
>
> В Медвудчука є ще зв*язки в Москві, до речі. Яких нема в Януковича.
Теж є. І нові з"являться швидко, якщо Москва на нього поставить. А вона поставить. Не на Ющенка ж їй ставити. А для Москви що Медведчук, що Янукович...
>
> Навіть такий момент. З одного боку, НУ вигідно, щоб суперник від влади визначився якнайпізніше. Тоді він не встигне накопичити сили. З іншого боку -- вигідно знати його ім*я якомога раніше, щоб встигнути приготуватися до нього якнайкраще. Причому останнє, можливо, навіть вигідніше. От НУ зробила Януковчиа кандидатом №1. І вже почала боротися з ним як суперником на виборах від влади.
Боротися можна і з тим, і з другим. І навіть з третім. Боротися треба з усіма представниками діючої влади.
2003.05.13 | Monster
Re: Згоден щодо версії голосування НУ за програму
Шановний Михайло, Медведчук сприймається кримінальником лише тими, хто добре знайомий з "Нарцис"-ом. Чи вважаєте ви, що багато виборців з ним знайомі (питання риторичне)? Те ж стосується й деталей виправдання. В Януковича ж усе лежить на поверхні.Ще. Ви писали: "тоді як за Януковича агітує саме його донбаське походження, і в нього немає потреби часто дратувати проросійськими виступами виборців Правобережжя". Відстали від життя. Він вже почав. Заява про друне громадянство (деякі мас-медія так прямо й пояснюють - про друге громадянство САМЕ З РОСІЄЮ). Демонстративне запрошення на з'їзд "Партії Регіона" керівників "Русского Блока".
2003.05.14 | Михайло Свистович
Re: Згоден щодо версії голосування НУ за програму
Monster пише:> Шановний Михайло, Медведчук сприймається кримінальником лише тими, хто добре знайомий з "Нарцис"-ом. Чи вважаєте ви, що багато виборців з ним знайомі (питання риторичне)? Те ж стосується й деталей виправдання.
Я вже писав, що донести це до кожного виборця - ноу проблем
>
> Ще. Ви писали: "тоді як за Януковича агітує саме його донбаське походження, і в нього немає потреби часто дратувати проросійськими виступами виборців Правобережжя". Відстали від життя. Він вже почав. Заява про друне громадянство (деякі мас-медія так прямо й пояснюють - про друге громадянство САМЕ З РОСІЄЮ). Демонстративне запрошення на з'їзд "Партії Регіона" керівників "Русского Блока".
Я не відстав від життя. Це його реверанси перед Росією, щоб вона поставила на нього, а не на Медведчука. Хоча заяви дійсно дурнуваті. Погоджуюсь. Але ж це добре, що наші вороги такі дурнуваті.
2003.05.14 | Monster
Так-таки ноу проблем?
>Я вже писав, що донести це до кожного виборця - ноу проблем"Тут Родос, тут стрибай" (с). Чому ж ще не донесено?
А ще змусьте виборців повірити.
>Я не відстав від життя. Це його реверанси перед Росією, щоб вона поставила на нього, а не на Медведчука. Хоча заяви дійсно дурнуваті.
>Погоджуюсь. Але ж це добре, що наші вороги такі дурнуваті.
Не зовсім. Розслаблює. Що буде, коли (якщо?) вони припинять робити дурниці, або у випадку нещасливого збыгу обставин.
2003.05.14 | Михайло Свистович
Re: Абсолютно
Monster пише:> Чому ж ще не донесено?
Тому що ніхто цим не займався
> А ще змусьте виборців повірити.
Легко
>
> Не зовсім. Розслаблює. Що буде, коли (якщо?) вони припинять робити дурниці, або у випадку нещасливого збыгу обставин.
Я ж не казав, що треба розслаблятися. А дурний ворог завжди кращий за розумного. Чи не так?
2003.05.15 | Monster
Re: Абсолютно
Monster пише:>> Чому ж ще не донесено?
>Тому що ніхто цим не займався
Тому ніхто й не буде цим займатися.
>> А ще змусьте виборців повірити.
>Легко
Ви не реінкарнація Урі Геллера?
>> Не зовсім. Розслаблює. Що буде, коли (якщо?) вони припинять робити дурниці, або у випадку нещасливого збыгу обставин.
>Я ж не казав, що треба розслаблятися. А дурний ворог завжди кращий за розумного. Чи не так?
Так. Але "робить дурниці" не тотожне "дурний". Не можна розраховувати на дурість супротивника.
2003.05.15 | Михайло Свистович
Re: Абсолютно
Monster пише:>
> Тому ніхто й не буде цим займатися.
Ну тоді так можна і програти
>
> Ви не реінкарнація Урі Геллера?
Ні
>
> Так. Але "робить дурниці" не тотожне "дурний". Не можна розраховувати на дурість супротивника.
А де я писав, що треба розраховувати на дурість суперника? Я писав лише, що це добре, коли суперник дурний або, якщо хочете, робить дурниці.
2003.05.15 | Monster
Re: Абсолютно
>> Тому ніхто й не буде цим займатися.>Ну тоді так можна і програти
Знов за рибу гроші
Ставлю питання інакше: ЧОМУ ніхто не займається? КОЛИ почнуть займатися?
Бо дійсно - можна ж програти. Звичайно, Медведчук вже не є таким актуальним - вже є Янукович. Пропоную комусь написати книгу "Порожняк"
>> Ви не реінкарнація Урі Геллера?
>Ні
Тоді "легко" - не відповідь
"Легко" можна переконати лише певну частину виборців - тих, хто внутрішньо готовий сприйняти цю книгу. Так, таких чимало. Але... такі й без того за Медведчука не голосуватимуть.
2003.05.15 | Михайло Свистович
Re: Абсолютно
Monster пише:>
> Ставлю питання інакше: ЧОМУ ніхто не займається? КОЛИ почнуть займатися?
Це питання не до мене. Я займаюся і досить успішно як на ті ресурси, що маю. Тому й пишу так безапеляціно, бо перевірено на власному досвіді.
>
> "Легко" можна переконати лише певну частину виборців - тих, хто внутрішньо готовий сприйняти цю книгу. Так, таких чимало. Але... такі й без того за Медведчука не голосуватимуть.
Ні. Ця книга легко сприймається майже всіма виборцями, в тому числі й тими, хто нічого про неї не чув. Перевірено.
2003.05.12 | Предсказамус
Это, наверное, был бы не я...
... если бы не попытался придраться.А вопрос таки есть - не думаю, что голосование "НУ" следует рассматривать отдельно от голосования БЮТ и СПУ. Есть что-то такое, что сдвинуло с очевидной позиции не только наивного Мороза, но и совершенно ненаивную Юлю.
2003.05.12 | chytach
Dumaju, ce tezh mozhna vykorystaty dlia pidtrymky mojeji
teoriji (dyv. poperednij postyng)2003.05.13 | Monster
Re: Это, наверное, был бы не я...
А ще одне запитання - чому оголошенне було 17.04 блокування роботи ВР кервіники фракцій так швидко припинили тогож дня після розмови з Литвином? Знов-таки, кервіники усіх фракцій вирішили не блокувати роботу.2003.05.14 | Роман ShaRP
Re: Это, наверное, был бы не я...
Предсказамус пише:> ... если бы не попытался придраться.
> А вопрос таки есть - не думаю, что голосование "НУ" следует рассматривать отдельно от голосования БЮТ и СПУ. Есть что-то такое, что сдвинуло с очевидной позиции не только наивного Мороза, но и совершенно ненаивную Юлю.
" ... І в нормальне життя в нашій країні я не вірю. І Ющенко, хоч і стане президентом, він того міста не вартий. І всеодно нас захаває війна. І ці партії, ці балачки здаватимуться дитячими забавками. Я ж на прикладі свого депутата побачила, настільки брудна то справа. Дійсно справа великих грошей. Справа дядьок з великими грошами, де інші просто трудові ресурси, маріонетки, допоміжні засоби. Мені не хочеться бути на місці цих дядьок, і не хочеться бути під їх владою. В нашій країні всім чхати на погляди, все вирішують гроші. Я вже говорила про то, як купую майонез фабрики мого депутата, ходжу в кінотеатр мого депутата (бо то єдиний пристойний кінотеатр міста)... скоро я поверну на місце свою зарплату. Він крутий і знаменитий. Хто я? В той же час, боротися з такими, як він я не хочу. Я сама товаришую з достатньо багатими людьми, я зрозуміла, стільки потрібно крутитись, аби так заробляти. З неба гроші не падають."
Це уривок з листа, який я отримав позавчора. Ще одна хороша людина готується їхати за кордон, -- надовго? Назавжди? І не вона одна.
2003.05.13 | Світлана
Re: Хто виступив промоутером Ющенка для майбутнього президентського
"Ми шалені в тому значенні, що у нас є амбіції дивитися в майбутнє, щоб забезпечити нашим країнам добробут і міцну свободу", - сказав Берлусконі.Пане Свистовичу
Ви взяли на себе неймовірний тягар:.
Без таких як ви не було б навіть теми для розмов.
Я вас люблю. Тримайтеся. Ми, НЕ ВИЧАВЛЕНІ УКАЇНЦІ НА ВАШІЙ СТОРОНІ, РАЗОМ З ВАМИ
2003.05.14 | Роман ShaRP
Oops, Y. did it AGAIN.
Каюся, читав таки не дуже уважно -- тому що й так погоджуюся, мені не треба стільки доказів, ще й проти ночі.) Великий Аватар Ю. знову наступив на граблі.
) Янукович не ліпший за Медведчука (для нас)
) У справі захоплення влади Янукович жорсткіший, розумніший і сильніший гравець.