МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Дещо про входження в Союзи - Прибалтика в 1940 і 2003

05/13/2003 | Navigator
Переполох після входження Литви в ЄС в російських імперських колах зрозумілий. Бачте, виборців підкупили, задурили, згвалтували й не пояснили, як виходити з ЄС. Ніби хтось хоче це зробити. І ніби хтось там тримає насильно. Що ж, досвід у совків є неабиякий.
По матеріалам газети "Правда" за 1940 рік.
Після вводу радянських військ "для захисту військових баз СССР" (які були насильно запроваджені СССР за рік до того), радянська адміністрація почала готувати референдуми. Зразу почалася висилка нетрудових елементів з Прибалтики в Сибір і заселення інтернаціоналістів в зворотньому напрямку. Особливо цінились недобиті під час чисток зденаціоналізовані нацкадри з Росії, які, до речі, знаючи що з ними робили три роки тому (нищили як скажених собак), боялись як вогню переселятись на історичну Батьківщину. Паралельно зарплата робітників була збільшена вдвічі, ни вулицях з"явились кіоски, що цілодобово продавали алкоголь (свобода від буржуазного сухого закону) й радянські цукерки - низької якості, яле дешеві й великі. В армії на прохання солдатів ввели комісарів а офіцерів відправили на перепідготовку. Більше їх не бачили.
В день виборів колони робітників організовано йшли на вибори. На питання, чому немає альтернативних кандидатів, виборкоми відповідали :" Наш кандидат - наш, проверений". Не зважаючи на маніпуляції, Естонія, наприклад, показала явку відсотків 70 з них 80 - "за". Щиро брехати про 99% не зважились навіть сталіністи. Бо реальна картина була діаметрально протилежна.
Отак голосували за Союз.
Як виходили, ми ще ніби пам"ятаємо.
Всі роки в Прибалтиці жили легенди про білий теплохід, що привезе назад емігрантські уряди.
Збулось!

Відповіді

 • 2003.05.13 | Navigator

  Щось тихо стало. Де імперські соколи з серпами й молотами? (-)

 • 2003.05.13 | VENED

  Re: Дещо про входження в Союзи - Прибалтика в 1940 і 2003

  >Переполох після входження Литви в ЄС в російських імперських колах зрозумілий

  В официальных правительственных кругах РФ вроде нет переполоха? А? Вот до референдума, была тема, но исключительно из-за транзита в Калининградскую область и виз для этого. Потом как-то договорились и проблем нет, Литва так давно отошла от экономических и др. интересов россии, лет 12 назад объявила курс на вступление в ЕС, так что какой тут переполох. Из-за вступления в НАТО Литвы в РФ появились напряги, по это всеже разные организации
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2003.05.14 | Navigator

   В такому контексті слово росія можна писати з великої букви

   Різні політичні сили є в Росії і різні видання. Маю надію, що Прибалтика покаже Росії дорогу в ЄС, бо одна справа щось чути, друга чути від 2 млн прибалтійських росіян, яке життя настало - помирати не треба. Греби через Урал в Європу.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua