МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Презентація бізнес-плану нафтопроводу "Одеса-Броди"

05/16/2003 | Майдан-ІНФОРМ
Компанія PricewaterhouseCoopers рекомендує державній компанії "Укртранснафта" активізувати переговори з нафтовими компаніями про початок транзиту каспійської нафти по нафтопроводу "Одеса-Броди" у Чехію, Австрію та південну Німеччину.



Про це повідомили представники PricewaterhouseCoopers на презентації в Києві концепції бізнес-плану "Одеса-Броди", розробленого на замовлення
"Укртранснафти". На думку PricewaterhouseCoopers, транзит каспійської нафти на нафтопереробні заводи в Чехії, Австрії та південній Німеччині по нафтопроводах "Одеса-Броди", а потім "Дружба", може початися вже в 2004 році з обсягу 3 млн. тонн на рік, а до 2008 року зрости до 11 млн. тонн на рік.

Компанія рекомендує зробити пріоритетними переговори про транзит нафти в цьому напрямку, вважаючи, що другий варіант транспортування каспійської нафти - через "Одеса-Броди" до польського міста Гданськ - може бути здійснений не раніше 2007 року, тому що вимагає значних витрат. На думку PricewaterhouseCoopers, покупцями нафти в Чехії, Австрії та південній Німеччині можуть бути НПЗ у місті Кралупи (Чехія), в Інгольштадті, Вогбурзі та Карлрсрує (південна Німеччина), а також у Швехат (Австрія).
PricewaterhouseCoopers не назвала можливої вартості транзиту нафти по "Одеса- Броди", повідомивши лише, що цей маршрут вигідніший порівняно з існуючими маршрутами. "У нас є певні припущення (про тарифи)... Це предмет комерційних переговорів", - сказав представник PwС на презентації. За оцінкою PricewaterhouseCoopers транзит каспійської нафти по "Одеса-Броди" матиме попит з боку західних нафтових компаній, тому що пропускна здатність основного шляху транзиту каспійської нафти - танкерами через протоку Босфор у Середземне море - обмежена.

Зокрема, торік через Босфор було перевезено 120 млн. тонн нафти, у той час як пропускна здатність протоки - 150 млн. тонн нафти на рік.


Українські Новини


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".