Українсько-білоруський союз?
05/17/2003 | пірнальник_з_ножем
По-моєму цікавою є ідея іти до Європи не з Росією а разом з Білорусією. І взагалі, чому б не спробувати створити чогось типу конфедерації з Білоруссю? Як до цього ставляться білоруські гості?
Відповіді
2003.05.17 | Ромуальдыч
Українсько-білоруський союз - Что он даст Украине? (-)
2003.05.17 | VENED
Re: Українсько-білоруський союз - Что он даст Украине? (-)
При Лукашенко такой союз ничего хорошего не даст, да и вряд-ли возможен, разве что в декларативном виде. А в принципе могли бы быть плюсы, как от любой интегрции соседних государств2003.05.17 | Ромуальдыч
Не думаю. У Белоруссии нет ничего, что нужно Украине
Она нужна РФ, по тем же причинам, что и Украина, но друг - другу, не нужны. Те плюсы, которые могут быть из-за снятия границ, вполне могут быть перекрыты минусами.А с Лукашенко, ну, это вообще не интересно. Только оппозиции у него нет. То, что нам тут показывают, это не серьезно.
2003.05.17 | Володимир, Дмитро
Re: Українсько-білоруський союз?
пірнальник_з_ножем пише:> По-моєму цікавою є ідея іти до Європи не з Росією а разом з Білорусією. І взагалі, чому б не спробувати створити чогось типу конфедерації з Білоруссю? Як до цього ставляться білоруські гості?
Конечно, с Россией врядли вообще можно придти в Европу. Скорее, наоборот.
Что касается объединениня усилий, то примером для нас могут служить страны Балтии, которые последовательно двигались к поставленной цели - независимости и интеграции в Европу - сообща. Я думаю, на этом пути нет необходимости придумывать новые образования, вроде конфедераций. После восстановления демократии, мы сможем просто вместе решать многие общие проблемы.
2003.05.17 | VENED
В Европу можно войти и в одиночку
Неужели в Европу надо идти с кем-то? Если сильно надо, то можно и самостоятельно. Болгария - с кем в Европу входит? Сама, не с Хорватией, не с Румынией2003.05.17 | Мазепинець
Re: Можна, але...
Звичайно, в Європу можна і треба іти самостійно. Але давайте подумаємо що буде далі. Україна не зможе проводити власну лінію у політиці. Вона буде продовжувати коливатися між Брюсселем і Москвою.Україна має стати самостійним і незалежним гравцем на світовій арені. Сама вона з цим не впорається. Для того, щоб протистояти впливам як Заходу, так і Росії, мусить бути створена нова потуга у Східній Європі, що зможе серйозно впливати на речі і конкурувати у світі. Цією потугою може стати єдина українсько-білоруська держава. Тому це і є історична необхідність.
2003.05.17 | Ромуальдыч
Кто это будет кормить? (-)
2003.05.18 | chytach
Mojih 5 kopijok:
EU peretvoriujet'sia na pogano kerovanu spil'notu cherez velyku kil'kist' chleniv. Tomu zaraz Francija i Germanija namagajut'sia ob'jednatysia i, factychno, staty dlia vsih inshyh "starchymy bratamy" (dumaju, detal'nishe ce pojasniuvaty ne treba). IMHO, jedynyj mozhlyvyj sposib ciomu protystojaty z nashogo boku (pislia vhodzhennia v EU, zvychajno) - ce vidtvoryty Rich Pospolytu: tobto ob'jednatysia u sojuz (typu franko-nimec'kogo) Uktajini, Pol'shchi, Bilorusi i Lytvy. Z istoriji my znajemo, shcho RP bula superderzhavoju u 15-17 ctolittiah, z jakoju nihto u Evropi ne mig konkuruvaty (poky u 17 st. my z poliakamy jiji ne rozvalyly).2003.05.17 | Ромуальдыч
А что Балтии дало членство в ЕС? (-)
2003.05.18 | Уколов
Українсько-білорусько-молдовський союз - до ЄС і геть від Москви
Після реставрації демократії, Україна, як природній регіональний лідер, має стати в авангарді цієї групи на шляху до Європи.Маючи значно більші людські і матеріальні ресурси, ми можемо і маємо сприяти демократичним незалежницьким рухам в Білорусії і Молдові. Налагодження регіональної економічної співпраці дозволить наповнити ринки Білорусі, з традиційно слабким с/г, продукцією з українського Півдня та Молдови. В свою чергу для Білорусі, Україна і Молдова є природніми і традиційними ринками збуту мінеральних добрив, тестилю і продукції с/г машинобудування. Після наповнення нафтопроводу Одеса-Броди-Гданськ іракською та азербайджанською нафтою, Україна має допогти Бєларусі збудувати нову гілку "Броди-Мінськ", забезпечивши диверсифікацію джерел надходження енергоносіїв до тієї країни. В перспективі об"єднання політики Украни і Бєларсі щодо цін на транзит російської нафти, примусить РФ погодитися на значно вищі ціни за такі послуги.
Додатковим гарантом незалежності Україно-Білорусько-Молдовського Союзу стане розташування військоих баз блоку НАТО на його території.
Облаштування серйозного і потужного східного кордону блоку з РФ створить реальну перешкоду для нелегальної міграції та наркотиків на шляху до ЄС.
Водночас, чим потужніший кордон з РФ, чим більш незалежною ставатиме економіка блоку від РФ, тим кращими будуть стосунки з Москвою. Адже про психологію росіян найкраще говорить відома російська приказка: "чем выше забор - тем лучше соседи."
2003.05.18 | VENED
Re: Українсько-білорусько-молдовський союз - до ЄС і геть від Москви
>Адже про психологію росіян найкраще говорить відома російська приказка: "чем выше забор - тем лучше соседи."Узагалі, це німецька приказка, просто переклад на російську мову, але всі правильно
Поки Молдавія розділена на Придністровську республіку і власне Молдавію, ні про який вступ у НАТО не може бути і мови , просто виходячи зі статутів НАТО
2003.05.18 | Уколов
Неможливо знати все. Можете дати оригінал німецькою? (-)
2003.05.18 | Ромуальдыч
Программа Уколова - давайте помечтаем! :) (-)
2003.05.18 | Уколов
Мріяти - це не шкідливо. Інколи так народжуються ідеї (-)
2003.05.18 | Ромуальдыч
Идея, это мечта, имеющая основу.
А какая основа, есть у Вас для идеи наполнения Од-Бр нефтью?Вы там, кажется, поговорки ищете, знаете такую "дурень думкою богатіє" (ничего личного)
2003.05.19 | Уколов
Продовження приказки - а розумний діє. Ми будемо розумними. (-)
2003.05.19 | Ромуальдыч
Надеюсь, что это будет действительно так (-)
2003.05.17 | Мазепинець
Re: Українсько-білоруський союз?
Українсько-білоруський союз - це не ідея. Українсько-білоруський союз - це історична необхідність. Це - вимога часу і здорового глузду. В українсько-білоруському союзі майбутнє як України, так і Білорусі.2003.05.18 | Нафта-Газ
Не обов'язково.
Мазепинець пише:> Українсько-білоруський союз - це не ідея. Українсько-білоруський союз - це історична необхідність. Це - вимога часу і здорового глузду. В українсько-білоруському союзі майбутнє як України, так і Білорусі.
Для ізоляції Росії від пристаркуватої Європи і тотального контролю
постачання енергоносіїв з Азії в Європу з відповідним достойним заробітком на тарифах під повним контролем України достатньо або стратегічної співпраці з Польщею, або Білоруссю.
Яка з цих країн перша долучиться до України в такій співпраці - та економічно виграє на десятки років мільярди (доларів, євро, гривень і.т.д.)
Україна таким чином стане лідером Нової Європи і триматиме в котроль над старою Європою і сировинними ринками енергоносіїв Азії.
2003.05.18 | VENED
Транзит нафти і газу
Хто з влади останнім часом пропонував союз Україна - Білорусія? Кучма? Лукашенко? З погляду контролю за транзитом вуглеводнів усі начебто вірно пишіть, очевидно тому РФ будує нафтовий термінал у Лузі, щоб менше залежати від транзиту (прибалтійського, польського).Газопровід у Туреччину "Блакитний потік" теж, очевидно для цього2003.05.18 | Analitik
Luchse sojuz s Belorussiej i Rossiej
Rus' edina s 12 veka.....2003.05.18 | Serhiy Hrysch
Ага.
І чинниками "єдінства" є Сталін, Берія, Косіор, Ніколай-2, і прочі паскуди.2003.05.19 | Ромуальдыч
Часть перечисленных Вами, к объединению не имеют отношения.
Часть,... чем Вам Николай 2 не угодил? В любом случае, все эти регионы были действительно сильны, только тогда, когда были объединены. Это исторический факт.2003.05.19 | Isoлятор
Не с 12, а с 13-го!
Когда Батый всех объединил. Ух, объединил...2003.05.19 | Ромуальдыч
Что за ерунда?
Батый не объединил, а ровно наоборот. Кстаи, а почему Батый?2003.05.18 | Serhiy Hrysch
Союз Центральноєвропейських Цінностей.
В основі союзу мають бути якісь цінності і якісь символи.На жаль, серед ценртальноєвропейців не дуже поширена думка про спорідненість. Нас розволікли на 2 табори. У той же час, є більше 100 мільйонів центральноєвропейців, базові (житейські) цінності яких схожі. Основа такої спорідненості є Польща і Україна. До них долучаються Словакія, Чехія, Румунія, Угорщина, Болгарія, Сербія, Черногорія, Словенія, Македонія, Хорватія, Литва, Латвія, і Естонія.
Початком такого руху є Вишеградська група і Україно-Польський союз.
Щодо Білорусії, то вона полишена, на жаль, з цього процесу. Диктатором мало хто займається. Білоруська мова майже втрачена.
Є два шляхи. Або чекати на час коли Луку зметуть, або зараз вже робити щось. Майдан підтримує центральноєвропейські цінності своєю моральною підтримкою лідерів білоруського народу, теперішню опозицію.