МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Скромна привабливість "адмінресурсу"

05/19/2003 | Майдан-ІНФОРМ
На "вотчіні" Щарбаня кучманоїди провели міні-тренування, щоб не втрачати форму до наступних президентських виборів. Їх основні виборчі технології: зняття в останній момент опозиційного кандидата, "запасні" бюлетені, "свої люди" на дільницях, своєрідна "арихметика" під час підрахунку незапечатаних урн і т.д.


Комітет виборців України констатує, що вибори міського голови Сум не відповідали загальноприйнятим традиціям демократичних виборів та можуть вважатися "плямою на іміджі України".

Про це заявив прес-секретар КВУ Олександр Черненко, говорячи про підсумки роботи спостерігачів комітету під час виборів мера Сум, що пройшли 18 травня.

За його словами, головними факторами, які можна вважати порушенням демократичних виборів, є, зокрема, зняття з реєстрації кандидата на посаду
міського голови Сергія Клочка. Він зауважив, що це суттєво вплинуло на результати виборів, а, крім того, Клочко не зміг вчасно оскаржити
судове рішення, оскільки не мав можливості отримати на руки його копію.

На думку представників КВУ, рішення про зняття цього кандидата з реєстрації є недостатньо вмотивованим і, очевидно, мало "політичні мотиви". (його підтримали на виборах мера Сум чотири опозиційних сили - БЮТ, СПУ, "Наша Україна", КПУ).

Крім того, занепокоєння КВУ викликав процес формування дільничих виборчих комісій, до яких було включено лише по 2-3 кандидатури від партій та громадських організацій. "Ситуація, коли 75-85% складу ДВК є працівниками одного закладу, створює дуже сприятливе середовище для застосування адмінресурсу", йдеться у матеріалах КВУ. Черненко також повідомив, що під час проведення передвиборчої агітації КВУ фіксував порушення принципу рівних можливостей кандидатів.

Він також розповів, що занепокоєння КВУ викликав факт повторного друку бюлетенів безпосередньо в ніч перед виборами. Територіальна виборча комісія мотивувала таке рішення тим, що низка дільничих комісій без дозволу ТВК почала ставити на вже готових бюлетенях штамп "вибув" на прізвищі кандидата Володимира Лаврика, стосовно якого суд виніс рішення про подання ним недостовірних даних у декларації про прибутки. І попри те, що кандидата все-таки не було знято з реєстрації, певна кількість бюлетенів виявилася зіпсованою. А натомість було надруковано частину бюлетенів на звичайному папері. Черненко наголосив, що в день голосування дільниці отримували всі необхідні бюлетені не відразу, а впродовж дня. "Тому ми не можемо сказати, що під час голосування та підрахунку голосів не було зловживань", - заявив він.

Представники КВУ також висловили претензії щодо процесу підрахунку голосів. За словами Черненка, пакети з бюлетенями доставлялися до ТВК не
опечатаними, процес їх передачі відбувався без присутності журналістів та спостерігачів та супроводжувався "хаосом і безвідповідальним ставленням
членів комісії до виборчої документації", що дає підстави сумніватися у відсутності фальсифікацій на цьому етапі виборів.

В свою чергу голова правління КВУ Ігор Попов зауважив, що вибори в Сумах "зробили погану послугу демократії" України, особливо напередодні приїзду
до нас делегації ОБСЄ наступного тижня.

За підсумками виборів міського голови Сум, що пройшли 18 травня, переміг ставленик Щербаня, та його давній помічник в регіоні Володимир Омельченко, який до цього працював секретарем.


УІНІАН

Відповіді

 • 2003.05.19 | Анатолій

  Чому незважаючи на такі порушення ніхто не подає до суду,

  щоб визнати недійсними вибори.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2003.05.19 | Олег Медуниця

   Re: Чому незважаючи на такі порушення ніхто не подає до суду,

   Хотів би я побачити того суддю в Сумах, який скасує результати виборів
   мера міста 18 травня. А якщо такий і найдеться раджу йому найняти охоронників і вивезти родину за межі України.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2003.05.21 | Смогитель Вадим \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\

    "Вари в законє" тримають за яйця всю козацьку націю, панове(-)

 • 2003.05.20 | Navigator

  Мавпують Росію, що аж гай шумить! Мавпи теж люди.

  Там ці технології розквітають буйним цвітом. Генерал Руцькой був першою пробою - і пішло-покотилось. Робиться все з обличчями дитячої чистоти і прозорості.
  До речі, останні висновки генетиків доводять, що шимпанзе потрібно визнати по генетиці людьми.
  Так що мавпи теж люди.
 • 2003.05.21 | Сергій

  Відверта злочинність "адмінресурсу".

  До суду не подають бо суди залежні від адмінресурсу

  Чого тільки варті примусові вступи в СДПУо, ЄДУ та інше - хочешь працювати і не вмерти з голоду вступай... А коли треба підтримати людей доведениїх до відчаю цим ж держслужбовцям заборонено втручатися в справи громадського опору...

  Чого варті спрогнозовані рішння судів - годує їх злочинна система, обирає і затверджує режим кучмаків...

  За довічне утримання, президентські надбавки стоїть на захисті режиму кучмаків судова влада - гвинтик репресивної системи державного терору, залишений у спадщину комуністами.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2003.05.21 | 100%

   Відверта злочинність "адмінресурсу".

   Раніше, здається, суддів обирали. Можливо потрібно було б залишити цю спадщину.

   > За довічне утримання, президентські надбавки стоїть на захисті режиму кучмаків судова влада - гвинтик репресивної системи державного терору, залишений у спадщину комуністами.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua