МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

"Хартію регіональних мов та мов меншин" знову протягнули через "чорний

05/23/2003 | Майдан-ІНФОРМ
Спікер Верховної Ради Володимир Литвин “проштовхнув” ратифікацію Європейської Хартії регіональних мов та мов меншин, грубо порушивши регламент Верховної Ради.

15 травня Верховна Рада ратифікувала Європейську Хартію регіональних мов та мов меншин. Варто нагадати, що місяцем раніше Хартія не була проголосована, набравши всього 211 голосів.. Регламент не дає права виносити на голосування непроголосовані питання повторно. Це, за регламентом, можна зробити лише на наступній сесії. Однак 15 травня Литвин про це свідомо “ забув”.

Цікаво що В. Литвин без будь-якого обговорення, знову поставив 15 травня на голосування, „провалену” за місяць до того Хартію, вже після 18 годин, тобто тоді, коли він повинен був закрити пленарне засідання Верховної Ради. Подібна тактика часто використовується українською верхівкою для проштовхування сумнівних і не зовсім певних законів та постанов у Верховній Раді. Як правило подібні контроверсійні документи виносяться або перед перервою, ввечері перед закінченням засідання, або навіть у п'ятницю в кінці дня. Використовується стомленість депутатів і те що всі вони поспішають додому або на якісь попередньо призначені зустрічі.

Слід зазначити що попередній варіант Хартії у свій час був подібним же чином “протягнутий” тодішнім спікером Верховної Ради Олександром Ткаченком – його поставили наприкінці останнього дня сесії 24 грудня 1999 року, коли значна частина депутатів вже покинула зал засідань.


До цього часу переважна більшість європейських країн відмовляється ратифікувати цю Хартію. До сих пір вона не ратифікована наприклад Францією та Іспанією. Не ратифікована вона і в Росії, і ратифіковувати її там ніхто не збирається.

У проштовхнутому Литвином через Верховну Раду тексті президентського проекту Хартії російська мова прирівняна до гагаузької, польської, німецької та мов інших національних меншин. Хартія нічого не говорить про загрозу, що нависла над українською мовою. Отже, прийнята Хартія захищатиме сильного від слабкого, вовка від зайця, російську мову від української.

Подібні дії Литвина очевидно мали за мету внести розкол у табір опозиції, яка наперекір своїм лідерам стихійно об'єднується на рівні низів, і взагалі загострити мовне питання в Україні. Не маючи ніяких реальних економічних програм , представники владної еліти планують вести майбутні президентські вибори розділяючи українців за мовними ознаками і нагнітаючи штучні проблеми для відволікання виборців від плачевних економічних результатів свого правління.

Відповіді

  • 2003.05.23 | Ромуальдыч

    Зачем Вы подставляетесь под Кучму?

    Какой осел придумал дергаться против Хартии о языках нацменьшинств, да еще перед выборами? Вы действительно хотите, что бы у оппозиции Ющенко была четкая формулировка "нацисты", которая подтвердится этими криками о Хартии? Не подставляйтесь! Вы становитесь слишком слабыми конкурентами. Игнорируйте этот вопрос!

    теперь по ляпсусам:

    Да, Хартию не подписала Франция, но она уже была членом Совета Европы до существования этой Хартии, ей можно. Страны, которые хотят войти в ЕС ОБЯЗАНЫ ратифицировать эту хартию. Узнайте у Литовки, какие проблемы были у Литвы в этом вопросе, пока Хартия не была ратифицирована.

    И Испания и РФ Хартию о языках РАТИФИЦИРОВАЛИ. Только Франция, пока, этого не сделала. Но, Украину это касается мало.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.05.23 | ВІЙ

      Ваша Хартія цікава тільки Вам і тусовці.

      Скільки ця вся тусовка РДУ і їй подібні набрала на минулих виборах відомо.Так що не варто лякати - репетувати все одно будете, хо би тих хартій прийняли з 20, тому що певного сорту людям завжди мало.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.05.23 | Ромуальдыч

        Почему Вы бредите? Неужели проголосовавшие депутаты из РДУ? (-)

        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.05.23 | ВІЙ

          В якому свинюшнику Ви набралися таких поганих манер?

          Ну не РДУ, а "ЗаЄду" - також надзвичайно популярна в народі сила., Частина голосовуали просто тому що поспішала на вечерю, частина аби сильніше розсварити комуністів із НУ.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2003.05.23 | Ромуальдыч

            В месте Вашего, постоянного обитания.(я там был проездом) :)

            Вы просто думайте, когда пишете! Тогда никто не станет Вас подозревать в бреде.


            ВІЙ пише:
            > Ну не РДУ, а "ЗаЄду" - також надзвичайно популярна в народі сила.,

            По мажоритарным, популярнее НУ.

            > Частина голосовуали просто тому що поспішала на вечерю, частина аби сильніше розсварити комуністів із НУ.

            А бОльшая часть голосовала за стандартную европейскую норму. Странно, именно люди, которые призывают жить по европейским принципам, вроде Вас и депутатов из НУ, сами эти принципы и не признают. Так чего стоят Ваши призывы? ;) Впрочем, Вы и сами знаете, что ничего не стоят.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2003.05.24 | ВІЙ

              Це абсолютно нестандартна для Європи норма.

              Хартія призначена в першу чергу для тих мов які взагалі можуть зникнути з карти Європи - типу уельської, бретонської і їм подібних.
              Використати цю хартію для перведення української мови в розряд зникаючих у своїй же країні змогли тільки росіяни.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2003.05.24 | Ромуальдыч

                Как это? :) Если все её ратифицировали, кроме фр, а она не

                ВІЙ пише:
                > Хартія призначена в першу чергу для тих мов які взагалі можуть зникнути з карти Європи - типу уельської, бретонської і їм подібних.

                Конечно, но в случаях, когда правительство страны более-менее здоровое. В этом случае такие вопросы просто не возникают, на уровне Хартии и решаются на уровне законов о языке или Конституции, где государственными языками являются несколько языков.

                > Використати цю хартію для перведення української мови в розряд зникаючих у своїй же країні змогли тільки росіяни.

                Нет, только украинцы, исключительно, такие как ВЫ, ведь бОльшая часть людей с Вами не солидарна, позволили себе довести свой язык до состояния конфронтации с русским языком, имеющим не меньшую историю в Украине, не меньшее число пользователей и т.д. Чтобы подобного не было и чтобы оно не мешало демократическому развитию стран и сохранению первичной культуры, и существует Хартия. В отношении Украины хартия нужна, как украиноязычным, что бы узаконить главенство украинского языка, так и русскоязычным, что бы прекратить официальный геноцид русского языка в Украине. И даже нейтралам, что бы эта тема была закрыта и что бы Украина приблизилась к европейским стандартам.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2003.05.24 | Augusto

    Цікаво, що хартія взагалі нічого не змінює.

    Вона передбачає право мати дитячі садочки (це не обовязок), ТБ канал, радіостанцію, право на початкову освіту, подвійні назви і все це мовою меншин. Поясніть мені, в якому плані зараз російська мова є пригніченою? Нема канала ТБ, радіостанції, газет, навчальних закладів?
    Я розумію, що дике шлункове відчуття своєї знедоленості від факта, що "хахли" ще не всі знищені, а пам'ятник товаришу Сталіну ще не зайняв свого достойного місця є присутнім, але здоровий глузд каже, що абсолютно нічого не вийде: вам мариться, що ця хартія дасть вам можливість заборонити українську мову, але вибачте, там такого нема.
    Це вибачте, наслідок життя ілюзіями.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.05.24 | Shooter

      Так, проте трошки і не так

      Хартія, де-факто, запобігла проголошенню російської як другої державної - бо тоді-би, завдячуючи продовженню русифікації в Україні, українській довелося би туго.

      А так російська мова - будь-ласка, для тих, хто хоче. Школи з російською (польською, болгарською) мовою викладання? Як і було за часів незалежної України завжди.

      Проте.
      Обов'язковою у всіх школах є українська. Російська, як і має бути, знаходиться серед іноземних мов. Не знаю, як є зараз, але в найближчому майбутньому легко передбачити, що у всіх школах будуть обов'язковими українська і англійська, і наступна іноземна мова - на вибір. Хочеш щоб твоя дитина знала, окім англійської, ще й німецьку чи французьку? -віддаєш в українську школу. Хочеш щоб знала добре українську з англійською, але ще хочеш, щоб і вчила російську - віддаєш в українську школу і вибираєш як третю мову російську. (Причому, в цьому пункті батьки, які хотітимуть, щоб їх дитина мала кращу перспективу знову однозначно вибиратимуть другою якусь із західних мов). Хочещ зберігати свою національно-культурну едентичність росіянина/поляка/угорця? - прошу дуже! Віддаєш в "свою" школу, де дитина вчить національну мову, українську, англійську і (тут вже, мабуть, на факультативному принципі) - ще якусь іноземну.

      Підручники для шкіл на мовах нац.меншин? Чому би і ні.
      Проте
      підручники, видані МінОсвіти України, які русонацюк Ромуальдич називає "брєдовими" (я розумію, що він хоче, щоб в Україні, наприклад, історія України вивчалась за "вєлікім історіком" Ніколаєм Ульяновим, економіка - за світочем економічєской мислі Паршевим, а політологія - за вєлікімі політолоґамі Дуґіним, Жіріновскім і Лімоновим), в яких події описуються об'єктивно, а не шугають дітей жупелом укрАінскава буржуазнава націоналізЬма, навіть словом не згадуючи про колоніальну політику Росії на Україні.


      Хочуть в Харківській міській раді мати ПАРАЛЕЛЬНЕ ведення документації російською? Знову ж таки - прошу дуже, виділяєте відповідні кошти зі свого місцевого бюджету - і хоч свою власну харківську мову придумуєте.
      Проте.
      Всі загальнонаціональні документи (закони, ведення діловодства в центральних органах влади, етс.) - українською.

      До 20 років ситуація внормалізується. Росія (так на те виглядає) залишиться сировинним придатком Європи - тому особливого захоплення російською мовою в наступних поколінь не передбачається. Хто ж себе відчуває росіянином (поляком, болгаром, гагаузом) - прошу дуже, ходіть до своїх шкіл.

      Вища освіта теж поступово українізуватиметься - одним словом, в один прекрасний день повторими долю Фінляндії. Котра, переборовши "інверсну" мовну ситуацію (в "офіціозі" і містаї колись панувала шведська мова), після чого кількість шведськомовних прибл. дорівнювала кількости "фінських шведів" - проголосила шведську другою державною. Хоча, знову ж таки, в Україні і цього, мабуть, не станенться - росіяни є хоч і найбільшою, проте далеко не єдиною національною меншиною України.




      Як на мене, прийняттям Хартії знялося одне надумане питання, яке би на всіх виборах (а, особливо, на наступних) нещадно експлуатували бандюки і комуняки.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.05.24 | Ромуальдыч

        Хе-хе-хе.

        В 90% городских школ Востока, Юга и в 45% школ центра Украины, теперь будут преподавать. Государственный - украинский и русский - родной. Так это и называется! :)


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".