МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Другий відкритий лист

05/23/2003 | Володимир ЯВОРІВСЬКИЙ,


Шановний пане президенте!
Становище країни і народу, якими ви монопольно правите вже другий термін, зсування України, української нації в середовище неперспективних, озлиднілих, а тому непередбачуваних у поведінці держав - усе це змушує мене, як громадянина, знову публічно звертатися до вас. Хоч знаю: не почуєте. Ви обставили себе "глушниками", які не допустять до царського вуха жодного критичного слова. І все ж бачити, до чого ви довели і куди ведете Україну, і мовчати - злочинно.
Нещодавно ви потішили нас новиною: Україна (завдяки вам!) здобула право відбудовувати повоєнний Ірак. Але ж, пане президенте, хто після вас відбудовуватиме Україну? Невже іракці? А ви нагороджуватимете їх званням Героя. Адже ви довели, що і найвища нагорода - не українська, а Кучмина. Бо чого б удостоювати геройського звання співачку, котра все життя пропагує пісні сусідньої держави. І "не помічати" героїчного, леґендарного Українця, який за любов до України чекав розстрілу у камері смертників, а сьогодні в парламенті захищає Україну від вас.
Та Левко Лук'яненко й не візьме з ваших рук нагороди, - я це добре знаю. Видатний український прозаїк, яким би гордилася будь-яка література і держава, Анатолій Дімаров, котрий за вашої влади, щороку видаючи талановиті книги, виживає за рахунок городу в селі, напередодні свого 80-ліття звернувся до Національної Спілки письменників з вимогою: не представляти його ні до яких нагород, бо він не прийме їх з ваших рук.
Та найбільша провокація вашого оточення - зміни до Конституції. Я вже не дивуюся, якщо ви до обіду говорите одне, а після обіду - протилежне. Значить, зустрічалися з різними людьми. Але ж йдеться про Конституцію, про єдину добру справу, яка залишила б позитивну згадку про вас в українській історії. А ви хочете перекроїти її, щоб до останнього подиху сидіти на українському чи то б пак - малоросійському престолі.
Я голосував за текст НЕдіючої з вашої вини Конституції. За рівнем демократизму вона мало чим відрізняється від світових еталонів. Та вона була розрахована на Президента-патріота, на високоморального, демократичного, духовного лідера, для якого українські національні інтереси - над усе. Ви таким не стали і, на жаль, навіть не прагнули.
Тому у вашому виконанні деякі постулати Основного Закону перетворили Україну на пострадянське гетто, де безслідно зникають яскраві особистості з опозиції, де розперезалася політична цензура, де владу об'єднують спільні злочини, де президентські родичі і фаворити прихватизували добру половину національного багатства, а тіньовий капітал приводить у політику представників кримінального світу. Сьогоднішні голови держадміністрацій залежні від однієї людини, яка їх призначає і звільняє. Від вас. Для них жителі області чи району - сіра маса, що завдає клопотів. Отже, треба, щоб чиновників обирали люди, а не призначали ви.
Так само призначаються силові міністри, залежні лише від вашої волі та примх, а не від закону та офіцерської честі. Ви їх принижуєте своїми вказівками, і ніхто прилюдно не повстав і не обурився - бо добираєте безхребетних, які свідомі вашої мстивості та злопам'ятності. Тому ми досі не знаємо, хто вбив Ґонґадзе, чому загинули опозиціонери Чорновіл, Ємець, Єрмак, Кривенко? Під самісіньким носом у ґенералів СБУ, міліції, прокуратури розповсюджують масовані тиражі фальшивки від імені головного вашого конкурента - Віктора Ющенка, - і ніхто не хоче встановлювати, чия це справа. Цікаво, якби від вашого імені розповсюдити листівку, у якій ви, скажімо, дякуєте майорові Мельниченку, що зберіг для історії ваші розмови з підлеглими,- знайшли б автора чи ні? Отже, треба обирати силовиків верховною радою і вони перестануть залежати від однієї людини.
Я весь час перемагав лише на мажоритарних округах, але розумію, що Україні сьогодні потрібна пропорційна система. Мусить з'явитися вибрана народом політична сила, яка візьме на себе відповідальність за долю нації. А сьогодні завдяки вашій безпринципності Україною керують есдеки, які ледве-ледве проскочили до парламенту, а тоді скупили продажних мажоритарників.
Конституція потребує ще деяких уточнень та змін, які опозиція задекларувала напередодні минулорічних осінніх акцій протесту. Тоді зі страху ви, пане президенте, ("до обіду"), повністю підтримали наші пропозиції. Однак, за зиму погамувавши переляк після багатотисячних мітинґів, ("після обіду"), ви повністю спотворили конституційні зміни. І цим підтвердили, що багатомільйонну націю маєте за бездумну і безголову челядь. Ви й надалі хочете одноосібно призначати "губернаторів", силовиків, хочете через декоративні і сфальсифіковані вибори призначати своїх "опричників" до надуманої верхньої палати, а з нижньої зробити "палату №6". Яке ієзуїтство закладено у цю модель! Яке ґвалтування самої суті Конституції! Ні російські царі, ні комуністичні вожді не мали таких повноважень.
А вам все мало, вам усі заважають: коли були прем'єром - заважав президент, стали президентом - заважає парламент. Підім'яли під себе парламент - заважає народ. І через свою недолугу, тупу, салдафонську владу ви "мочите" цілу націю, щоб сидіти у кріслі, як Сталін, Мао чи Кастро.
Ось приклад з мого округу. У Яворівському районі відбулася сесія райради. Розібравшись у ваших "ініціативах", депутати одноголосно проголосували за те, щоб... повернутися до цього тільки після президентських виборів, і зміни до Конституції має вносити верховна рада. Я був на цій сесії, бачив обличчя сільських вчителів, медиків, фермерів, які перебороли страх і в їхніх очах засвітилася людська гідність. А через кілька днів по селах поїхали ваші районні, обласні та київські "погоничі". Шантажували і залякували депутатів, погрожували їм безробіттям. Відшукали навіть попа Гапона, який закликав "іскупити гріх".
У ЧИСТИЙ ЧЕТВЕР, коли весь християнський світ живе передчуттям Великодня, ваші прислужники зібрали на позачергову сесію народ, щоб той зганьбив себе. Не вийшло, пане президенте! Я під час виборів не купив у своєму окрузі жодного виборця, але набрав 70 тисяч голосів. І пишаюся цими людьми. Їх не купили ні грошовиті злодії, ні есдеки, які правлять державою і вами. Так от, рішення про неприйнятність ваших "ініціатив" у Яворівському районі залишилося в силі. І так було би по всій Україні, якби люди не боялися вашої жорстокої і мстивої влади. Саме на це ви і розраховуєте.
Святе право на зміни до діючої Конституції треба заслужити самовідданим і жертовним служінням народові. Таке право має лише влада, що перебуває на вершині народної довіри.
Знаю: прислужники в зубах принесуть вам сфальсифіковані протоколи "одобрямсу". І хоч довіра народу до президента опустилася до жалюгідної позначки, а ваше ім'я викликає загальнонаціональну алерґію - Медведчук штовхатиме вас на референдум. У вас не стане волі, щоб зупинитися. Тоді я пропоную внести до бюлетеня рятівне для України питання: "Чи довіряєте ви президенту Кучмі?"

Відповіді

 • 2003.05.23 | Смогитель Вадим \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\

  Кадровий Ґбіст,проститутка,пшла,гид,нах*й(-)

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2003.05.23 | tmp

   Вадим, откуда дрова?

   я имею ввиду "информация"...
   можете дайть мне источник или какую-нить ссылку в Сети?
   мне это важно, тк Ваши определения лично для меня звучат более чем неожиданно..

   thnx
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2003.05.23 | Сергій

    Може хтось підставляє?

    Лист до С. у Р. відправлено.
    Різниця у часі між нами 7-8 годин тобто там зараз 10 -11 ранку
    в цей час він вже може бути на праці. Трафік у мого провайдера зараз поганий але гадаю як що С. вдома - відлистує обов'язково.
    Інакше вважаю що хтось добре знає характер С. і може таким чином підставляти шановну людину. Це підтверджує і те що С.,як людина смілива і незалежна свій e-mail залишае у постінгах завжди.

    Почекаємо.
   • 2003.05.23 | Сергій

    Дрова чи підстава?

    Пройшло більше 30 хвилин
    відповіді з Р. нема
    Як щоб С. був за комом він відповів би.

    Питання?
   • 2003.05.24 | Вадим Смогитель

    Re: Вадим, откуда дрова?

    поковник Калугін, котрий перебіг подавав тут в Америці списки штатних працівників KGB і серед різних призвіщ були призвіща завербованих ще на початку їх творчості Павличка та Яворівського.
    Пригадую що першу збірку Павличка похвально відмітив сам пан Берія і леді Павличко довго не "сапратівлялась", леді Яворівська - теж почала таємничо скидати панчохи - на то воно й леді ...
    Поцікавтесь цією інформацією.
    Я вірю Калугіну і ніколи не вірю проституткам.

    Вадим Смогитель
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.05.24 | Гура

     Що за лабуда? Бр-р-р... (-)

     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2003.05.25 | Смогитель Вадим \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\

      Re: Що за лабуда? Не "лабуда", а KGBуда, пане БРРР-... (-)

    • 2003.05.26 | Augusto

     СССРівськи репресії завжди були дуже жорстокими в Україні.

     Той же Лук'яненко відхопив собі розстріл за повну фігню, коли Сім Сімич Солжєніцин за набагато більший "злочин" та ще зроблений під час війни потрапив лише на нари, але ж знов таки - він же був "вєлікарос" через "ять", з великим твердим знаком.
     Логічно, що всі українські лауреати всіх можливих ленінських премій імені Леніна не героїчні орли опору, якими вони хотіли б себе показати (зрозуміло між іншим, я теж хотів би себе показати яким-то кіноактором з Нобелевською премією за щось плюс за сексуальні успіхі). Навіть Біблія про це пише: "Всі згрішили та позбавлені слави Божої". Справа лише в градації, візмемо двох хитрих ворон: "Я-й" та "Д-ч". Коли "Д-ч" не лише в минулому, а і зараз діє в інтересах бозна чого та чітко собі в кишеню пхає тридцять срібляків за це (не промазує ніколи), а інша хитра ворона "Я-й" хоча б номінально намагається змінити ситуацію на краще для народа України, я почекаю, може він насправді став кращим? Всі люди, зважаючи на наше важке минуле, мають право на другий шанс, як ото був другий шанс наприклад в дегенерала Є. "КГБ" Марчука, чи хитрої ворони Дроча, чи "вигнанця рогатого" Щербаня, щоб згадати пару-трійку. Вони подивилися на перли, повернулися та продовжили жерти гімно, чому б не зосередитися на заслужений критиці цих персонажів та дати можливість показати себе з доброї сторони іншим?
  • 2003.05.23 | Сергій

   Може хтось пыіставляє?


   Погляньте на e-mail та час

   Я спробую зв'язатися терміново з Р-м
   Хвилиночку
 • 2003.05.23 | Михайло Свистович

  Не порушуйте правил форуму, бо Ви - не Володимир Яворівський (-)

 • 2003.05.23 | Гура

  Стиль Яворівського. І написано все правильно. Шо за базар? (-)

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2003.05.24 | Михайло Свистович

   Re: Це не лише стиль, але й текст Яворівського

   Але запостив його на форум не Яворівський.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2003.05.24 | Augusto

    А хто запостив від Смогителя?

    Бо дивлюся пан композитор є незареєстрованим в офіційному усталеному порядку, а за збереження ніків незданих до гардероба адміністрaція Будинку Культури не відповідає.
    Якщо мене спитаєте, то це ІМХО йому за Драча привіт, якого він трохи поранив своїми спогадками про буремні часи дегенерала Марчука як мисливця на "українських буржуазних націоналістів", а самого Драча, як такого якому сказали "Бу!". Цікава тактика, між іншим, за спогадами пана композитора Драча викликали та показали геніальні вірші поетеси, в якої кар'єру зламали вщент "за націоналізьмь", я випадково бачив, як дикий селянин показував воронам, що може статися з кар'єрою ворони, якщо вона не викине з голови небезпечні ідеї харчування з його городу - він мертву ворону за ноги привязав до огорожі, Драч був просто хитрою вороною в свій час, а зараз він хоче, щоб його вважали орлом (хоча сиди, пиши, а ні, його патрони з іншої сторони вулиці чудово знають, що він не орел, тим більше главний ловець душ так і залишився при владі).
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.05.24 | Михайло Свистович

     Re: Не знаю, я не встигаю за всім слідкувати

     > за спогадами пана композитора Драча викликали та показали геніальні вірші поетеси, в якої кар'єру зламали вщент "за націоналізьмь"

     Це дуже відома історія, вона відома майже всім, хто мав причетність не тільки до шістдесятників, але й до перших "вісімдесятників". Більше того, цю історію я знав з двох джерел. По-перше, від самих шістдесятників, які, до речі, у своїй більшості передавали її в позитивному сенсі для Драча, мовляв, от яке погане КГБ, як поета переслідувало. По-друге, мені її, як приклад "перевиховання" та щоб полякати, розповіли самі кагебісти під час "виховної бесіди" на початку 1989-го. І не тільки мені, але й багатьом іншим нашим (ми ж ділилися між собою своїми "спогадами" після цих бесід). Таке враження, що ця історія була в КГБ якоюсь зразково-показовою, таким собі взірцем успішного впливу на українських буржуазних націоналістів.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2003.05.24 | Смогитель Вадим \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\

      шанований мною пане Свистовичу! Ви пишете дещо незрозуміло:

      "у своїй більшості передавали її в позитивному сенсі для Драча, мовляв, от яке погане КГБ, як поета переслідувало ..."

      Особисто я на привітання Драча ніколи і ніде не відповідав.
      В українському посольстві в Вашінгтоні
      (коли ВІН - весь усміхнений! - підійшов до мене),
      я сказав йому що навіть в тюрмі з ГИДЮ не розмовляв ...

      Наскільки мені відомо Іван Світличний теж ніколи з Драчем більше не спілкувався.
      Геніальний Воробйов Микола після подібної розмови
      (теж терористичної розмови)
      пішов працювати сторожем , але не скинув штани і не став літерою "Г" перед підарастами мар-Чуком, крав-Чуком ... як це зробив і постійно крок за кроком донині робить (сподобалося збочення! Та і по виразу обличчя вже неозброєним оком Іван Хведорович барзо нагадує збоченця) дРач, в миру Драч Іван, котрий писав наймогутніше в 60-ті роки ...
      "одягни мене в ніч,
      одягни мене в хмари сині
      і дихни наді мною легким лебединим крилом,
      хай навіються сни ...",

      "вишневий вітер
      зриває з віт
      вишневий цвіт ..."

      і такою зірваною пелюсткою невдовзі виявилась сама слабодухобеззуба постать самого автора могутніх рядків

      Перед моїм від,їздом Іван Світличний
      (якраз тьоті Льолі, на щастя не було вдома)
      сказав що всім простить все і хай йому простять всі все погане, що могло виникнути під час допитів, але Дзюбі Івану - він ніколи не простить зради
      Про Драча ж навіть і мови не було
      Драч перейшов в табір ворога одразу після словесного натяку на немилосердну розправу терористичної корпорації, чин генерала в якій згодом здобув "кандидат в президенти" (і став навіть "надією нації" для вчорашніх зеків Лук,яненка,Бадзя ...) з ніг до голови і з голови до ніг, з кісток до кожного червонотільця мар-Чук Євген.

      Так що дозвольте інтелігентно заперечити Вам пане Свистовичу, що "більшість навіть співчувала Івану", бо було ще й "меншість", котра зраду називала ЗРАДОЮ, а зрадника - ЗРАДНИКОМ.

      Так, нинішній дРач Іван свідому перейшов на бік ворога і (також свідомо!) вже давним-давно став (з па-Дличком, яВорівським ...) звичайнісіньким яНИЧАРОМ по слідах котрого, котрих вже НІЩО РІДНЕ
      -НЕ РОДИТЬ і
      НЕ РОДИТИМЕ.

      Принагідно можу подати коротку оповідь з американського життя, котра як дві краплі води схожа на історію становлення з надії нації її збоченця, її яничара.
      В сім,ї мільйонерів народилася дивовижної краси дівчинка, котра виростала в в теж дивовижної краси леді, і коли виросла усміхаючись порадувала щасливих батьків, що вона прийняла важливе рішення в своєму житті:" Я вирішила бути прсотитуткою!"

      Якщо хтось дума, що це вигадана історія, то для впевненості що таке в житті траплюється, трапляється та існує - подивіться на життєвий шлях дРача - в минулому поет з дивовижною перспективою, в сучасному - свідомий яничар, котрий опозицію режиму відверто назива "бандою чотирьох". а яВорівський після "мокрої" СПРАВИ в Криму пише патріотичні СЛОВЕСА для заспокоєння аматорів рідної співучої милозвучної материнської неповтореої таємничої самим Богом посланої нам української мовию

      Вадим Смогитель
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.05.24 | Михайло Свистович

       Re: Що тут незрозумілого?

       Смогитель Вадим \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\ пише:
       > "у своїй більшості передавали її в позитивному сенсі для Драча, мовляв, от яке погане КГБ, як поета переслідувало ..."
       >
       > Особисто я на привітання Драча ніколи і ніде не відповідав.

       До чого тут особисто Ви? Я чорним по білому написав, що ті, від кого я чув цю історію (таких людей були десятки), "у своїй більшості передавали її в позитивному сенсі для Драча, мовляв, от яке погане КГБ, як поета переслідувало ..."

       >
       > Так що дозвольте інтелігентно заперечити Вам пане Свистовичу, що "більшість навіть співчувала Івану", бо було ще й "меншість", котра зраду називала ЗРАДОЮ, а зрадника - ЗРАДНИКОМ.

       А де власне заперечення? Ви самі, навівши у приклад двох людей, написали, що тих, хто вважав це зрадою, було менше. Особисто я також завжди належав до цієї меншості і прямо називав Драча "мудаком", коли мені розповідали цю історію.

       >
       > Якщо хтось дума, що це вигадана історія

       Я саме тому, щоб хтось не подумав, що ця історія вигадана, і наголосив на тому, що більшість тих, хто розповідав її, зі співчуттям ставились до Драча, а не намагались звести на нього наклеп через якісь особисті чи інші причини.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2003.05.24 | Вадим Смогитель

        Re: Що тут незрозумілого?

        Гаразд, гаразд.
        Як можна ставитися "із співчуттям" до зрадника?
        Оце лише і було для мене НЕЗРОЗУМІЛИМ.
        Тепер до Вас особисто нема жодних питань і дякую за відповідь.
        В.С.
      • 2003.05.24 | 123

       Дуже цікаво. А до чого тут Яворівський? (-)

   • 2003.05.26 | Сергій

    Не важливо хто запостив,


    важливо що в цьому пості нас єднає, а що не може бути сприятним.

    Крім тези, про "шановного" президента, до якого погані глушники не пускають слово правди, та можливість співпраці з цим злочинним режимом
    все інше може бути лише підтриманим. Все вірно і про знищення яскравих лідерів, і про успішних кумобандитів, і про зраду національних інтересів, але наскільки запізднилися ці заяви. Всі 11 років різноманітні відкриті листи, звернення, згадайте наприклад лист восьмий Є.Марчука та інші і тут же співпраця бок о бок з цим режимом
    А суспільство вже нікому не хоче вірити. І це теж на руку режиму. Юля єдина хто відкритол пішла на Кучму... І що? Дискридитація активних лідерів підтримана. В цей час кожна людина, яка виступає проти режиму кучми, проти влади злочинців і зрадників повинна бути підтримана нами. Вадиме зрозумій, я не знаю того Яворівського, я не маю право недовіряти ні тобі ні ММ. Але я дуже обережно буду статвитись до інформації генерала Калугіна. Чому йому, кадровому російському спецу, прозрівшому щодо злочинів комунізму, ти маєшь довіру, а своєму земляку, може дійсно колись одуреному, ти не вибачишь нічого? Кожен має свої принципи. Згоден! Але те що сьогодні сказав Яворівський про Україну, доведену кучмобандою до прірви - це правда і з цим не можливо не погодитись!

    Не важливо хто запостив цей лист, важливо що 90 відсотків з цього листа правда і переконує кожного - Україна має повстати! При цьому режимі далі жити не можливо.

    Щоденний заСУД і поКАРАння комунобандитському режиму кучмаків!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua