МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

у Чернігові попередні вибори Президента та попередні вибори наро

05/25/2003 | vmo
25 травня 2003 року у Чернігові Наталя Вітренко одночасно могла бути обраною народним депутатом та Президентом України

25 травня 2003 року Молодіжна Центральна виборча комісія у Чернігові на проспекті Перемоги біля Мак – Дональдсу одночасно провела попередні вибори Президента та попередні вибори народного депутата у 206-му виборчому окрузі. За словами голови Молодіжної ЦВК Вадима Гладчука менше чим за дві години чернігівцям було роздано 300 бюлетенів у двох номінаціях. Найбільшим попитом, незважаючи на шалену агітаційну компанію кандидатів у народні депутати, користувалися бюлетені по “виборам Президента на Майдані”.
Голова Молодіжної ЦВК Вадим Гладчук став свідком поклейки листівок без вихідних даних з так званим “чорним пі аром”. Під заголовком “Ми не продаємося” неіснуюча громадська ініціатива “За чесні вибори” наводить, м’яко кажучи, брехливу інформацію про народних депутатів Миколу Томенка та Миколу Рудьковського, кандидата у народні депутата Дмитра Іванова. Аналітики ВМО “Молодь – надія України” уважно вивчивши текст брудного послання прийшли до висновку про СДПУ (о) – шне походження міфічної громадської ініціативи “За чесні вибори”.
З кількох десятків зареєстрованих кандидатів у народні депутати лише декілька проводять активну агітацію. Так члени Молодіжної ЦВК побачили багато листівок та (або) агітаційних стендів Олександра Пухкала, Володимира Приходька, Дмитра Іванова, Наталі Вітренко, Раїси Ясочко, Сергія Кнуренко, Олександра Ярославського, Олександри Кужель, Миколи Гуриненко. До агітації залучені і транспортні засоби: Черніговом їздять тролейбуси з написом на склі “Благодійний фонд народного депутата Ярославського” та автомобіль Таврія з прапором ПСПУ.
З спостереженнями Молодіжної ЦВК найактивніше проводить виборчу кампанію президент “Укрсиббанку” Олександр Ярославський, який включився у виборчі перегони ще за місяць до його реєстрації кандидатом у народні депутати. “Благодійний фонд народного депутата Ярославського” (цікаво чи насправді такий зареєстровано органами юстиції) 9 травня організував безкоштовний проїзд для чернігівців, розповсюджував безкоштовно паски для виборців, організував приїзд та безкоштовний концерт російського співака Олега Газманова. Опоненти банкіра голослівно закидають Ярославському і те, що багатьом мешканцям Чернігова від його імені пропонують по 50 – 100 гривень за позитивне голосування, але чомусь ні штаб “об’єднаної опозиції” спеціально створений для редактора газети “Гарт” Дмитра Іванова, ні вірний соратник Наталі Вітренко Володимир Марченко не зверталися до суду про зняття з реєстрації головного травневого спонсора чернігівців.
Результати попередніх виборів Президента у Чернігові
( у відсотках та за здобутими місцями)
1. Наталія Вітренко (висунута ПСПУ) 34,2 відсотка
2. Віктор Ющенко (висунутий блоком “Наша України”) 20,3 відсотка
3. Юлія Тимошенко (висунута ВО “Батьківщина”) 15,8 відсотка
4. Олександр Мороз (висунутий СПУ) та Петро Симоненко (висунутий КПУ) отримали по 10,4 відсотка
5. Віктор Янукович (начебто висунутий зборами громадських організацій раніше засуджених за особливо тяжкі злочини) 4,4 відсотка
6. Віктор Медведчук (висунутий СДПУ (о)) та Сергій Тигіпко (висунутий колективом НБУ) отримали по 1,5 відсотка
7. Тарас Чорновіл (висунутий редакцією газети “Час”) 1 відсоток
8. Леонід Грач (висунутий зборами комуністів Криму) 0,5 відсотка
Володимир Литвин (висунутий зборами викладачів історії України) не здобув жодного голосу.
За даними оприлюдненими головою Молодіжної ЦВК Вадимом Гладчуком, було видано 300 бюлетенів. З них опинилось у скринці для голосування 228 бюлетенів. Запропонованих кандидатів у Президенти підтримали 202 мешканця Чернігова. Не підтримало жодного кандидата 23 виборця. Визнано недійсними 3 бюлетеня.

Результати попередніх виборів народного депутата України у Чернігові (206 виборчий округ)
( у відсотках та за здобутими місцями)
1. Наталія Вітренко (висунута ПСПУ) 45,0 відсотків
2. Дмитро Іванов (головний редактор газети “Гарт”) 25,0 відсотків
3. Олександр ярославський (президент “Укрсиббанку”) 18,5 відсотка
4. Олександра Кужель (екс – голова Держкомпідприємництва) та Сергій Кнуренко (підприємець) отримали 5,0 по відсотки
5. Микола Гуриненко (“Єдність”), Дмитро Понамарчук (журналіст) та Олександр Пухкало (економіст) отримали по 0,5 відсотки
За даними оприлюдненими головою Молодіжної ЦВК Вадимом Гладчуком, було видано 300 бюлетенів. З них опинилось у скринці для голосування 216 бюлетенів. Запропонованих кандидатів у народні депутати підтримали 200 мешканців Чернігова. Не підтримало жодного кандидата 15 виборців. Визнано недійсними 1 бюлетень. Молодіжна ЦВК вирішила вважати дійсним бюлетень у якому виборець дописав прізвище Олександра Пухкала та проголосував за нього.

P.S. Як повідомив голову Молодіжної ЦВК Вадима Гладчука один з учасників акції “Вибори на Майдані” - народний депутат України Микола Рудьковський (фракція СПУ), 1 червня 2003 року до Чернігова приїдуть Віктор Ющенко, Юлія Тимошенко та Олександр Мороз, які будуть агітувати за єдиного кандидата від опозиційної четвірки – головного редактора газети “Гарт” Дмитра Іванова.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua