МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

| Конституційний Суд хоче розглядати конституційні скарги громадян

06/03/2003 | Майдан-ІНФОРМ
Голова Конституційного Суду Микола Селівон вважає доцільним надати Конституційному Судові право розглядати конституційні скарги громадян.

Про це він повідомив на прес-конференції.

За його словами, щорічно в Конституційний Суд надходить близько 3000 звернень, при цьому близько 90% з них можна кваліфікувати як конституційні скарги.

Селівон сказав, що конституційними можна вважати скарги громадян на нормативні акти міністерств, Кабінету Міністрів та Верховної Ради.

За його словами, під розряд конституційної скарги не підпадають скарги на рішення судів.

Селівон сказав, що розгляд Конституційним Судом конституційної скарги підвищив би рівень захисту прав і свобод людини.

"Доцільність уведення конституційної скарги поставила б на вищу сходинку захист прав та свобод людини", - сказав він.

Відповідно до Конституції, Конституційний Суд вирішує питання про конституційність законів та інших правових актів Ради і Президента, Кабміну та правових актів Верховної Ради Криму.

Ці питання розглядаються після звернення Президента, або не менше ніж 45-ти депутатів Ради, а також Верховного Суду, уповноваженого Ради у правах людини і Ради Криму.

Конституційний Суд дає офіційне тлумачення Конституції та законів України.

Українські Новини

Коментар М-І: В Росії, наприклад, з часу заснування такої інституції, як Конституційний Суд, громадяни (і навіть особи без громадянства) мали і мають право туди звертатись зі своїми скаргами, і деякі роблять це небезуспішно. Українські ж громадяни, як вирішили наші законотворці, "обличчям не вийшли" для аналогічних скарг в наш рідний КС. Залишається тільки здогадуватись, що стало причиною різкого просвітлення в головах служителів вітчизняної конституційної Феміди, і сподіватись, що їх благородний порив назустріч співгромадянам знайде найближчим часом адекватне законодавче відображення.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua