МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Виборчі "технології": спостерігачів просто не допускають на дільниці

06/04/2003 | Майдан-ІНФОРМ
Запорізька міська територіальна виборча комісія створила всі умови для можливої фальсифікації результатів виборів на посаду мера Запоріжжя.


Сьогодні таку заяву від імені Комітету виборців України зробив сьогодні прес-секретар Запорізького обласного відділення КВУ Денис П'ятигорець.

Причиною заяви є відмова Запорізького міськвиборчкому реєструвати спостерігачів від громадських організацій і
видавати посвідчення спостерігачів представникам політичних партій, які згідно із законом мають право бути присутніми на виборах як спостерігачі.

Комітет виборців України двічі звертався до міськвиборчкому за роз'ясненнями. Однак відповіді по суті не отримав. Голова КВУ звернувся зі скаргою на дії територіальної виборчої комісії до місцевого суду Орджонікідзевського району Запоріжжя. 3 червня суд відхилив скаргу на підставі положення про те, що скарги на діяльність тервиборчкому можуть подавати лише представники тих організацій і партій, які висунули для участі у виборах свого кандидата.

Зараз КВУ проводить переговори з кандидатами на посаду мера Запоріжжя з метою подачі аналогічної скарги на дії Запорізького міськвиборчкому від їх імені. У разі, якщо угоди досягнути не вдасться, 8 червня на 312 виборчих
дільницях зможуть працювати лише 270 спостерігачів, довірені особи кандидатів. Це дасть можливість, за оцінкою КВУ, сфальсифікувати результати голосування як мінімум на 42-х виборчих дільницях

УНІАН

Відповіді

 • 2003.06.04 | Майдан

  У Сумах кандидата від опозиції просто зняли судом

  За 50 гривень, нібито невказаних ним у декларації про доходи.
  Зняття було облаштоване таким чином що спільний кандидат від СПУ, НУ,та БЮТ навіть не встиг це опротестувати.

  Попередні соціологічні опитування показували що він лідирував в рейтингу . Саме тому його і зняли.

  Факт обурливий, особливо тому що опозиція не змогла достатньо широко прошуміти про цей факт.

  Судове зняття кандидатів в Україні дії виключно про опозиційних кандидатів, ніхто із тих провладних кандидатів щодо яких ще до виборів булли встановлені факти наприклад масового підкупу виборців , судом не знімалися, попри відповідні подання.
 • 2003.06.04 | Vadym Gladchuk

  Re: Виборчі "технології": спостерігачів просто не допускають на дільн

  Це ягідки, на виборах Президента нам і не таке покажуть донецькі та об"єднанні (:


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua