МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Канал "Дунай - Чорне море" терміново наказано будувати

06/07/2003 | Майдан-ІНФОРМ
Противників будівництва або розігнано (звільнено з посад) або їм оголошені догани. Канал пройде через Дунайський біосферний заповідник, з яким очевидно можна попрощатись. Невідомо, чи допоможе заповіднику "твердий екологічний контроль".


Рада національної безпеки й оборони на своєму засіданні в п'ятницю доручила органам виконавчої влади організувати будівництво каналу "Дунай-Чорне море" і організувати при цьому "твердий екологічний контроль", оскільки на цій території розташований Дунайський біосферний заповідник.

Про це повідомив на прес-конференції в п'ятницю секретар РНБО Євген Марчук. За його словами, на засіданні РНБО дійшли компромісу прихильник будівництва каналу Міністерство транспорту і його супротивники Міністерство екології і природних ресурсів та Національна академія наук. За словами Марчука, у місці розташування каналу для екологічного контролю будуть установлені постійні моніторингові пости, задіяні моніторингові групи і залучені громадські організації.
Марчук сказав, що вже проводяться екологічні експертизи для того, щоб обрати оптимальне місце розташування каналу з погляду екології.

За його словами, РНБО доручила протягом місяців погодити з усіма зацікавленими органами влади і затвердити зонування Дунайського біосферного заповідника, а також подати пропозицію щодо підвищення ефективності структури управління заповідником, обрати варіант будівництва каналу і вжити заходів для залучення інвестицій. РНБО на своєму засіданні в зв'язку з чотирирічним затягуванням зонування Дунайського біосферного заповідника і проекту організації його території, що призвело до затримки будівництва каналу "Дунай - Чорне море", визнала незадовільної роботу Міністерства екології і природних ресурсів і Національної академії наук (міністра екології Шевчука вже звільнено указом Кучми).

Марчук стверджує, що через затримку будівництва каналу "Дунай-Чорне море" вантажопотоки в цьому районі перебрала на себе Румунія.

Українські Новини

Відповіді

 • 2003.06.07 | Ромуальдыч

  П**дец дунайской селедке, а жаль (-)

 • 2003.06.08 | Virr

  Чим вони думали???

  Один мій знайомий сказав, що єдине, чим керується держава при прийнятті державницьких рішень, так це ідіотизмом тих, хто їх приймає.

  Той варіант будівництва каналу - це канал через гирло Бистре, яке проходить через абсолютну заповдну зону Дунайського білатерального біосферного заповідника. Відповідно до чинного в Україні законодавства, міжнародних угод, статусу заповідника на території абсолютної заповідної зони заборонено займатися навіть будь-якою господарською діяльністю, а не те, що будувати судноплавні канали. Буде порушено білологічні процеси заповідника, знищено шляхи мігрування тварин і птиці. Із заповідником можна дійсно розпрощатися. До того ж це все абсолютно незаконно.

  Чому будують???

  Тому, що в через гирло Бистре в Чорне море виносяться осадкові породи, які будуть замулювати канал. Тобто його декілька разів на рік доведеться прочищати, що коштує сотні тисяч долларів. Хтось отримає постійне джерело надходжень за рахунок держбюджету на десятки років вперед.

  НАН України і Мінекоресурсів, які в результаті постраждали, відстоювали план будівництва каналу в обхід абсолютної заповідної зони. Канал мав бути шлюзований, не замулюватися. Він би коштував трохи дорожче, але експлуатаціні витрати були б незрівнно нижчі, шкоди природі ніякої, було б відроджено декілька портів.

  Опозицію зломано.

  За злочинним будівництвом "потрібного" каналу через гирло Бисте стоїйть шановне Міністерство транспорту. Завдячуємо Кирпі, мать його...


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua