МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

НДП почало міні-повстання ( або торг ).

06/10/2003 | Майдан-ІНФОРМ
Незадоволені відставкою міністра з своєї "квоти", депутати фракції НДП зробили декілька різких рухів в напрямку від "більшості". Опозиція може скористатися цим і організувати дуже важливе голосування по омбудсмену, щоби провести на цю посаду Карпачову.



Скоріш за все, "революційного запалу" НДП-істів надовго не вистачить, тому потрібно максимально використати їх сьогоднішні настрої:

1. Фракція НДП відмовилась від участі у проведенні Дня уряду в парламенті на знак протесту проти звільнення Василя Шевчука з посади міністра екології та природних ресурсів.

Депутати від цієї фракції вимагають поновити Шевчука на посаді міністра екології. Про це йдеться у заяві фракції НДП, яку під час проведення Дня уряду з парламентської трибуни зачитав лідер фракції Валерій Пустовойтенко. Він сказав також, що (страшно вимовити! М-І) вони вимагатимуть скасування Указу Президента про звільнення Василя Шевчука з посади міністра екології та природних
ресурсів.

2. Фракція НДП виступає проти одночасного проведення виборів, як це пропонує у змінах до Конституції Кучма. Це теж заява Пустовойтенка на прес-конференції.

3. І нарешті, з інтерв"ю Пустовойтенка: фракція НДП незалежно від рішення парламентської більшості підтримуватиме кандидатуру Ніни Карпачової, яка не пройшла під час голосування 15 травня, на посаду уповноваженого Верховної Ради з прав людини. Він зазначив, що фракція поставила свої підписи за підтримку Карпачової і не збирається змінювати своєї позиції, навіть попри те, що інші фракції більшості прийняли рішення не голосувати за кандидатуру Карпачової і підтримати на цю посаду http://maidan.org.ua/n/news/1054901278">"потрібного чоловічка" Василя Костицького.

Голосування щодо нового омбудсмена може відбутись вже наступного пленарного четверга, 19 червня. Однак, скоріш за все, на голосування виноситиметься кандидатура лише Карпачової, оскільки документи на Костицького були надані із запізненням.

використана інформація unian

Відповіді

  • 2003.06.10 | Mykyta

    Відповідь Кучми (вустами Задорожного) не забарилась

    Домовленості про коаліційний уряд не несе юридичних зобов'язань - постпред президента

    www.ПРАВДА.com.ua, 10.06.2003, 12:24

    Президент Кучма не порушив жодних юридичних норм, звільняючи міністра екології і природних ресурсів Василя Шевчука, заявляє постійний представник глави держави у парламенті Олександр Задорожній.

    Так постпред прокоментував в інтерв'ю журналістам у кулуарах Верховної Ради заяву лідера НДП Валерія Пустовойтенка про те, що звільнення Шевчука стало порушенням політичної угоди між парламентом і Кабінетом міністрів, на основі якої був сформований коаліційний уряд.

    "Ця угода є політичним документом і не містить у жодних юридичних зобов'язань, оскільки Конституцією це не передбачено", - сказав Задорожній.

    Він нагадав, що ще при підготовці цієї угоди був відзначений ряд недоліків, зокрема, не окреслена роль прем'єра у коаліційному уряді, а також роль президента. "Такі ситуації можливі", - сказав постпред, нагадавши, що однієї з цілей ініційованої президентом конституційної реформи є юридичне закріплення процесу створення коаліційного уряду.

    Говорячи про мотиви звільнення Шевчука, Задорожній підкреслив, що для такого кроку існували "глибокі і серйозні причини". "Я знаю і переконаний, що це обгрунтоване рішення", - сказав він.

    Постпред також висловив думку, що президент після зустрічі з представниками фракції НДП ухвалить рішення, яке не буде ущемляти інтереси цієї фракції.

    Тим часом, лідер групи "Демократичні ініціативи" Степан Гавриш вважає, що фактичне порушення угоди між парламентом й урядом, на основі якого був сформований коаліційний Кабінет міністрів, може негативно позначитися на подальшій співпраці між президентом і парламентською більшістю.

    Гавриш нагадав, що подібні кадрові рішення повинні відбуватися після проведення переговорів і консультацій з фракціями більшості, що формували коаліційний уряд.

    "Порушуючи угоду, ми поступово руйнуємо потенціал не тільки коаліційної політики, але і підриваємо фундаментальні принципи політичного діалогу взагалі на майбутнє, у тому числі між президентом і більшістю", - сказав він.

    Гавриш підкреслив, що у Ради національної безпеки й оборони України могли бути серйозні основи рекомендувати звільнити Шевчука, однак це не виключає проведення консультацій.

    Інтерфакс-Україна
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.06.10 | Олександр

      Говорили-балакали, сіли та й заплакали...

      Mykyta пише:
      >"Ця угода є політичним документом і не містить у жодних юридичних >зобов'язань, оскільки Конституцією це не передбачено", - сказав >Задорожній.
      Було стільки сказано гучних слів про взаємну відповідальність.
      А як дійде до відповідальності, то виявиться, що ніхто ніяких юридичних зобов'язань не несе... ;)

      >Тим часом, лідер групи "Демократичні ініціативи" Степан Гавриш >вважає, що фактичне порушення угоди між парламентом й урядом, на >основі якого був сформований коаліційний Кабінет міністрів, може >негативно позначитися на подальшій співпраці між президентом і >парламентською більшістю.
      >
      >Гавриш нагадав, що подібні кадрові рішення повинні відбуватися після >проведення переговорів і консультацій з фракціями більшості, що >формували коаліційний уряд.
      І якими ж соплями зліплено оту довбану більшість і той недолугий уряд, що після найменшої перестановки ось так починає трусити. :)

      >"Порушуючи угоду, ми поступово руйнуємо потенціал не тільки >коаліційної політики, але і підриваємо фундаментальні принципи >політичного діалогу взагалі на майбутнє, у тому числі між >президентом і більшістю", - сказав він.
      Це що, шантаж ? :) Мені просто смішно, як вони говорять про майбутнє. Ныби воно у них є...


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".